Запитайте у нас
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Введіть ваш Email - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
Захисний код
Надіслати
Записатись на прийом
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Рус укр eng
Клініка Оксфорд Медікал
(044) 204 40 40
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
  Захисний код
  Надіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
  Захисний код
  Надіслати

Чим небезпечний грудний остеохондроз хребта?

30 09 2014

Снігур Ірина, врач-невролог клініки Оксфорд Медікал

 

Снігур Ірина Анатоліївна

лікар-невролог клініки

"Оксфорд Медікал - Київ",

лікар вищої кваліфікації 

Отже, дорогі друзі, я продовжу вам розповідати про те, як проблеми з хребтом позначаються на здоров'ї організму в цілому.

Сьогодні я розповім про грудний остеохондроз хребта. Ця поширена проблема - грізна причина болю в спині. Перші прояви хвороби найчастіше починаються в досить юному віці - 15-16 років.

Остеохондроз хребта вражає грудну зону хребта порівняно нечасто - найбільше страждають шийний і поперековий відділи хребта. Найбільш часта причина появи і розвитку грудного остеохондрозу - сколіоз (бічне викривлення хребта, може бути як вродженим, так і набутим). Сколіоз формується у віці до 15 років, тому лікарі не втомлюються попереджати: всі проблеми, пов'язані з грудним відділом формуються ще в ті роки, коли дитина ходить до школи.

Тому, відступаючи від теми, перш за все хочу звернутися до батьків: Будьте уважні до своїх дітей, адже в такому віці їх здоров'я повністю знаходиться у ваших руках. Завдяки вам, дитина може уникнути безлічі проблем зі здоров'ям, які формуються саме в дитинстві. І не буде змушений лікувати всі хвороби поспіль, так як остеохондроз тягне за собою цілий ряд інших захворювань.

Грудний відділ в цілому є малорухливим, а тому гострий біль в ньому практично відсутня, для грудного остеохондрозу характерні ниючі і тупі болі.

Основні ознаки того, що у вас може бути грудний остеохондроз:

 • Грудний біль посилюється при русі і диханні. Дуже часто носить характер оперізуючого болю
 • Оніміння, відчуття повзання мурашок в грудях
 • Серцеві, ниркові і шлункові болі. Симптоми грудного остеохондрозу часто схожі на симптоми інших захворювань, наприклад, виразкової хвороби, стенокардії, інфаркту або гастриту. Саме з цієї причини пацієнтам часто доводиться бігати по всіх лікарях, обстежити і лікувати всі органи і системи, поки вони не потраплять до потрібного лікаря - до невролога. Запам'ятайте, друзі! 95% всіх ваших проблем - це проблеми неврологічного характеру.

Грудний відділ хребта менш рухливий, тому там украй рідкісні зміщення хребців або утворення гриж.

Остеохондроз грудного відділу характерний для людей, які дотримуються малоактивного способу життя, які проводять більшу частину часу за столом, у комп'ютера або за кермом. Зазвичай у цих людей м'язи напружені, обмежений обсяг руху в шийно-грудному або поясно-грудному відділах хребта. Тому іноді може бути боляче вдихнути повітря. Болі зазвичай посилюються вночі, так як людина лежить і тиск йде на хребет.
Також дуже часто при ураженні верхнегрудного відділу хребта можуть з'явитися болі в області глотки і стравоходу, а також відчуття грудки в горлі.

В середній ділянці грудного відділу буває біль у правому підребер'ї, тому люди йдуть до гастроентеролога, який діагностує холецистит, коліт або панкреатит, хоча природа болю зовсім інша. В нижнегрудном відділі виникають болі по типу порушення функції кишечника. Якщо своєчасно не діагностувати і не лікувати грудний відділ хребта, то надалі всі ці симптоми дійсно приведуть до вищеперелічених патологій внутрішніх органів, появі порушень в роботі жовчного міхура, дванадцятипалої кишки і кишечника.

Найсерйознішими ускладненнями, до яких призводить остеохондроз грудного відділу хребта, є патології серцевих судин, що призводять до стенокардії, ішемії та інфаркту міокарда.

Тому дуже важлива своєчасна діагностика і лікування остеохондрозу грудного відділу хребта, цього маловідомого, але небезпечного і підступного захворювання

Рейтинг сторінки:
9.42 з 10 , на підставі 33 голосів
Введіть Ваше ім'я Ім`я повинно містити тільки літери Введіть свій номер телефону Телефон надто короткий Введыть захистний код Введіть вірно захисний код Ви не заполнили поле "Повідомлення" Введіть свій e-mail Ви некоректно ввели свій e-mail Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время