записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

У зв'язку з проведенням технічних робіт тимчасово можливі перебої в роботі сайту.
Дізнатися точну інформацію та актуальні ціни ви можете за телефоном (044) 204 40 40

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
укр

Що таке УЗД і чи шкідливе воно?

11.12.2014
image

 Нестеренко О. Ю., УЗ-діагност клініки "Оксфорд Медікал"

Нестеренко Олена Юріївна

лікар УЗ діагностики

клініки "Оксфорд Медікал"

 

Що таке УЗД?

Ультразвукове дослідження - це додатковий метод обстеження пацієнта, за допомогою якого можна встановити правильний діагноз.

Робота ультразвукового апарату грунтується на генерації ультразвукових хвиль з частотою вище 20 000 Гц. Ми не можемо чути цей звук, так як наш слуховий апарат до цього не пристосований.
Направляються ультразвукові хвилі за допомогою датчиків різної частоти. Проникаючи в тканини організму людини, вони відбиваються назад до датчика, який за допомогою перетворювача виводить зображення на монітор.

У залежності від щільності тканин і органів, ультразвук по-різному проникає в них. Наприклад: тканини високої щільності - не пропускають звук (конкременти в нирках), а рідина (сечовий міхур, жовчний міхур і т.д.) навпаки повністю пропускає його і служить своєрідним «посиленням» для проходження хвиль.

Чи небезпечно УЗД?

Один з поширених питань - чи шкідливе УЗД? Прилад генерує високочастотні звукові хвилі, а не якісь інші «шкідливі» промені! Прилад не має радіаційного фону. Лікар в кабінеті поруч з ультразвуковим апаратом знаходиться весь свій робочий час і не відчуває ніякого негативного впливу на свій організм.

Найбільше це питання хвилює вагітних жінок. Можу відповісти з повною переконаністю, що УЗД не шкідливо. Є три обов'язкові терміну відвідування кабінету УЗД. На 11-14 тижні, 21-24 тижні і останній візит з 34-36 тижні. Всі візити на УЗД обговорюються заздалегідь з акушером-гінекологом. Якщо є у вагітної скарги або щось не сподобалося лікаря, то УЗД необхідно зробити негайно. Тому що наслідки можуть бути різними.

Ще кілька наочних аргументів на «захист» ультразвуку не тільки як одного з медичного виду обстеження, а й природного явища з яким ми безпосередньо стикаємося. Ультразвук широко поширений в природі. Такі тварини як кажани, нічні метелики, дельфіни і багато інших використовують його у своєму житті.

Ультразвук застосовується в медицині - УЗД, стоматологія, косметологія і т.д., в промисловості для обробки металу, приготуванні сумішей (фарби, лаки). Можна довго перераховувати галузі, де на даний момент застосовується ультразвук. Але на цьому наука не зупиняється і в майбутньому він буде ще ширше використовуватися в нашому житті.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки