Запитайте у нас
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Введіть ваш Email - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
Захисний код
Надіслати
Записатись на прийом
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Рус укр eng
Клініка Оксфорд Медікал
(044) 204 40 40
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
  Захисний код
  Надіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
  Захисний код
  Надіслати

Як цукровий діабет впливає на організм людини

22 .06. 2016

Цукровий діабет - це хвороба, при якій рівень цукру в крові постійно підвищений, що не проходить безслідно для всього організму, позначаючись на стані життєво важливих органів: серця, нирок, зору, шкіри, нервів, кісток та ін.

Цукровий діабет: типи і причини

При цукровому діабеті в крові пацієнта постійно підвищений рівень цукру (гіперглікемія), що викликається недостатнім виробленням інсуліну або ж нездатністю організму адекватно реагувати на вироблений інсулін. Інсулін - це гормон, який виробляється в підшлунковій залозі і дозволяє організму поглинати глюкозу з крові, таким чином, контролюється рівень цукру в крові.

Якщо підшлункова залоза перестає виробляти інсулін в достатній кількості, або організм втрачає здатність адекватно на нього реагувати, розвивається цукровий діабет, а в крові постійно спостерігається підвищений рівень глюкози.

Є два основних типи цукрового діабету:

 • I тип викликається нездатністю підшлункової залози виробляти інсулін;
 • II тип розвивається через те, що клітини організму втрачають здатність адекватно сприймати інсулін.

Окремо розглядається діабет вагітних (гестаційний діабет) і діабет, викликаний недостатнім харчуванням.

Як цукровий діабет впливає на організм?

Якщо діабет (незалежно від типу) не лікувати, то гіперглікемія починає згубно впливати на всі внутрішні органи і системи.

Серце і судини. Надмірний цукор в крові перетворюється в жири, крім того під його впливом стають жорсткими червоні кров'яні тільця. Під впливом цих факторів погіршується кровообіг, з'являються жирові відкладення на стінках судин, вони стають нееластичними і можуть закупорюватися. Внаслідок цього розвивається гіпертонія (підвищений тиск), атеросклероз, ішемічна хвороба серця, значно зростає ризик інфарктів та інсультів.

Нирки. Пошкодження кровоносних судин зачіпає в першу чергу, дрібні судини, в тому числі, крихітні судини в нирках. Підвищений цукор крові збільшує навантаження на нирки, і погіршує їх здатність фільтрувати кров. В результаті розвивається ниркова недостатність.

Очі. Підвищеної цукор в крові чинить руйнівну дію і на дрібні судини очей, викликаючи їх розриви і розвиток діабетичної ретинопатії, набрякання кришталика, підвищенню ризику розвитку катаракти, глаукоми та сліпоти.

Нервова система. Через руйнування дрібних судин, що живлять нерви, викликаючи оніміння кінцівок, проблеми з травленням, сечовипусканням і сексуальні дисфункції.

Шкіра. Шкірні покриви частіше уражаються грибками і бактеріями, гірше гояться при пошкодженнях. Найбільше при цьому страждають стопи, які у важких стадіях доводиться ампутувати.

Рейтинг сторінки:
9.39 з 10 , на підставі 25 голосів
Введіть Ваше ім'я Ім`я повинно містити тільки літери Введіть свій номер телефону Телефон надто короткий Введыть захистний код Введіть вірно захисний код Ви не заполнили поле "Повідомлення" Введіть свій e-mail Ви некоректно ввели свій e-mail Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время