Запитайте у нас
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Введіть ваш Email - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
Захисний код
Надіслати
Записатись на прийом
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Рус укр eng
Клініка Оксфорд Медікал
(044) 204 40 40
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
  Захисний код
  Надіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
  Захисний код
  Надіслати

Як дізнатися, чи мігрень у вас?

04 .12. 2014

Мігрень - періодичний головний біль, який не проходить протягом 4-72 годин. Крім головного болю може супроводжуватися зоровими і шлунково-кишковими симптомами. Коло 18-20% жінок страждають від мігрені у віці 10-30 років (часто поява перших мігреней збігається з появою перших місячних).

Основний фактор розвитку мігрені - конституціональна схильність, яка може передаватися у спадок. Більш, ніж у 60% відсотків пацієнтів мігрень малася у спадковому анамнезі.

Мігрень часто поєднується з такими хворобами, як епілепсія, артеріальна гіпотонія, синдром Рейно, пролапс мітрального клапана, стенокардія, ішемічна хвороба серця, аномалія краніо-вертебрального переходу, запори.

Форми мігрені

Лікарі-неврологи виділяють мігрень з аурою і мігрень без аури.

Мігрень з аурою, її ще називають класичною, спостерігається у 25-30% пацієнтів і складається з п'яти послідовних фаз. На першій продромальной фазі, яка починається за кілька годин до початку головних болів, відчувається зміна настрою, втома, сонливість, затримка рідини в організмі, дратівливість, неспокій, підвищена чутливість до шуму, різких запахів і яскравого світла.

У другій фазі, яка називається аурою і триває до першої години, можливі різноманітні неврологічні симптоми. Наприклад, з'являються зорові порушення (фотопсія, геміанопсія, зорові ілюзії) при офтальмологічній формі мігрені. При інших формах мігрені аура проявляється відповідно страждаючому артеріальному басейну і може бути геміпаретичною, афатичною, мозочковою та базилярною.

Після аури починається больова фаза, яка може тривати до 72 годин. Для цієї фази характерна пульсуючий головний біль в області чола, очей і скронь, звичайно односторонній. Біль може бути помірний або сильний, може посилюватися при повсякденних фізичних навантаженнях. Частим супутниками головного болю на цій фазі є світлобоязнь, неприйняття шуму, нудота, блювання, блідість шкіри.

Також головний біль може носити розпираючий характер, поширюючись на іншу сторону голови. У деяких випадках, головний біль починається одночасно з лівого і з правого боків.

На четвертій фазі починається поступове зменшення головного болю і хворий засинає глибоким сном.

Остання фаза триває від декількох годин до декількох днів, протягом яких спостерігаються підвищена стомлюваність, зниження апетиту, поступова нормалізація роботи слуху, нюху і зору.

Проста мігрень, без аури, зустрічається у всіх інших випадках і складається з 3 фаз: продромальной (попередньої), больовий і відновної. Причому продромальна фаза є не завжди і часто напад починається відразу з головного болю.

Рейтинг сторінки:
9.69 з 10 , на підставі 29 голосів
Введіть Ваше ім'я Ім`я повинно містити тільки літери Введіть свій номер телефону Телефон надто короткий Введыть захистний код Введіть вірно захисний код Ви не заполнили поле "Повідомлення" Введіть свій e-mail Ви некоректно ввели свій e-mail Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время