Запитайте у нас
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Введіть ваш Email - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Передзвоніть мені
Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами
Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
Захисний код
Надіслати
Записатись на прийом
Дякуємо, що скористались нашою формою контактів. Найближчим часом наш співробітник зв`яжеться з вами.
Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
Захисний код
Надіслати
Рус укр eng
Клініка Оксфорд Медікал
(044) 204 40 40
 • Передзвоніть мені
  Передзвоніть мені Введіть Ваше ім`я та номер телефону і наші співробітники з Вами зв`яжуться в самий найближчий час.
  Захисний код
  Надіслати
 • Записатись на прийом
  Записатись на прийом Оберіть клініку, введіть ваш номер телефону - наші співробітники зв`яжуться з вами найближчим часом.
  Захисний код
  Надіслати

Онкомаркери в сучасній гінекології

26 .03. 2014

Нестеренко Я. А., гінеколог клініки "Оксфорд Медікал"

 

 

Нестеренко Ярослава Анатоліївна
Лікар-гінеколог
клініки "Оксфорд Медікал - Київ"

 

Чим раніше виявити захворювання, його ускладнення або рецидив, тим більше можливостей досягти одужання, поліпшити прогноз для життя (органозберігаючі операції, своєчасне медикаментозне лікування). Це особливо актуально при онкологічних захворюваннях. Одним з напрямків є пошук діагностичних і прогностичних маркерів злоякісного процесу.
Онкомаркери - це з'єднання в біологічному матеріалі онкологічних хворих, які синтезуються клітинами пухлин або нормальних тканин у відповідь на інвазію пухлини. Пухлинні клітини виділяють онкомаркери в кров з моменту виникнення новоутворення, завдяки чому, її можна діагностувати на самих ранніх стадіях розвитку.
Відомо близько 200 сполук, які відносяться до пухлинних маркерів, і залежать від локалізації раку, але діагностичну значимість мають лише близько двох десятків білків. На жаль, пухлинні маркери не можуть бути використані в якості самостійних діагностичних тестів, так як можуть підвищуватися при доброякісних пухлинах, запальних процесах, правда в менших концентраціях. Онкомаркери використовуються

 • в комплексній діагностиці;
 • для оцінки ефективності лікування;
 • для доклінічного виявлення рецидиву хвороби.

Можливості лабораторної діагностики нового покоління дозволяє виявити патологічний процес ще за кілька місяців до того як пухлина буде діагностована традиційними методами.
Відсутність зниження концентрації пухлинних маркерів в процесі лікування або після операції свідчить про те, що метод лікування виявився неефективний.
Використання онкомаркерів в гінекології підвищило якість діфферінціальной діагностики доброякісних і злоякісних пухлин.
РАК ШИЙКИ МАТКИ :
Антиген плоскоклітинної карциноми (SCCA) є одним з найбільш інформативних маркерів. Використовується для моніторингу перебігу захворювання, оцінки ефективності проведеного лікування, прогнозу, доклінічного виявлення рецидивів. Визначення рівня SCCA рекомендовано проводити не тільки на етапах моніторингу пацієнток з уже встановленим діагнозом, але і при виконанні скринінгових програм по ранній діагностиці захворювання і формуванні груп онкологічного ризику по даній патології. Дослідження проводиться не раніше 2 - 3 діб після гінекологічного огляду, взяття мазків, біопсії шийки матки та інших діагностичних інвазивних процедур.
РАК ЯЄЧНИКІВ:
Пухлини - асоційований маркер СА125 рекомендований Міжнародним протиракову союзом в якості основного маркера раку яєчників. Можливо фізіологічне підвищення маркера в I триместрі вагітності; також може підвищуватися при запальних захворюваннях органів малого таза  міомі матки, ендометріозі; так як ці ситуації не характерні для жінок в постменопаузі, рівень СА125 доцільно щорічно контролювати у жінок після 50 років - саме на цей період життя припадає пік захворюваності на рак яєчників.
Людський епідермальний протеїн НЕ4. підвищення продукції НЕ4 виявлено вже на доклінічній стадії раку яєчників. У теж час при доброякісних гінекологічних захворювання підвищення рівня цього маркера не спостерігалося. Але такі гістологічні типи раку яєчників як герміногенние і мукоїдні рідко експрессіруютНЕ4.

Цінним для виявлення раку яєчників є комплексний тест , що поєднує аналіз на СА125 і НЕ4. специфічність при цьому досягає 96%  чуствітельность80%; при цьому розраховується прогностичний індекс, роздільно жінок в пременопаузі та постменопаузі.

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ:
Пухлинний маркер СА15 - 3 використовується для оцінки терапії карциноми молочної залози та моніторингу перебігу захворювання; при проведенні діфферінціальной діагностики раку молочної залози і доброякісної мастопатії.
Визначення онкомаркерів особливо актуально у осіб з підвищеним онкологічним ризиком ще в досімптоматіческая періоді для проведення адекватної терапії.

Рейтинг сторінки:
9.13 з 10 , на підставі 39 голосів
Введіть Ваше ім'я Ім`я повинно містити тільки літери Введіть свій номер телефону Телефон надто короткий Введыть захистний код Введіть вірно захисний код Ви не заполнили поле "Повідомлення" Введіть свій e-mail Ви некоректно ввели свій e-mail Спасибо, наши менеджеры с вами свяжуться в ближайшее время