записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки до кінця квітня! Первинний прийом гінеколога всього 170 грн! Деталі за телефоном (044) 204 40 40.

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

УЗ діагностика вузлів у щитоподібній залозі

11.01.2016
image
Афанасьєва Олена Володимирівна, лікар УЗД клініки «Оксфорд Медікал»

 

Афанасьєва Олена Володимирівна

Лікар УЗД вищої категорії

клініки «Оксфорд Медікал Київ»

 

Вузли щитовидної залози (пухлинні утворення в органі) з'являються майже у половини людей старше 50 років. Приблизно в 95-97% випадків вони є доброякісними новоутвореннями, при яких потрібен нагляд і тільки при досягненні великих розмірів - хірургічне лікування. Принципово важливо виявити інші 3-5% вузлів, що опиняються злоякісними пухлинами, щодо яких необхідні термінові втручання. Успішному вирішенню цього завдання сприяє застосування сучасних технологій у ультразвукових дослідженнях (УЗД).

Роль УЗД в діагностиці вузлів

Стандартне УЗД дозволяє отримати відомості про структуру щитовидної залози. При цьому, зокрема, вдається виявляти вузли в тканині органу. Однак наявних у такому випадку даних недостатньо, щоб судити про доброякісну або злоякісну природу вузлового процесу.

Можливості діагностики набагато розширюються, якщо обладнання має функції, а лікар-діагност - кваліфікацію і досвід проведення кольорової доплеровскої картографії (ще називають картуванням) та енергетичної доплеровскої картографії.

Обидва методи доповнюють один одного, і в сукупності їх застосування забезпечує отримання даних про кровопостачання всієї щитовидної залози і окремих її ділянок. Серед одержуваних відомостей:

  • розташування судин щитовидної залози;
  • напрямок руху крові в них;
  • інтенсивність кровотоку в підозрілій ділянці, у тому числі - у вузлі і навколо нього.

І це дуже інформативно для того, щоб відрізнити доброякісний вузол від злоякісного, оскільки в останньому випадку кровопостачання має свої кількісні та якісні відмінності.

Чи безпечно УЗД щитовидної залози?

Для проведення УЗД щитовидної залози з кольоровим і енергетичним доплерівським картуванням, не вимагається якась підготовка обстежуваного. Дослідження в комплексі не тільки нетравматичне, але й не супроводжується якими-небудь неприємними відчуттями. Його можна проводити в будь-якому віці, починаючи з дошкільного та необмежену кількість разів (наприклад - при високому ризику раку щитовидної залози, якщо їм страждають інші члени сім'ї).

Багато провідних фахівців в галузі ультразвукової діагностики і ендокринології наполягають на доцільності проведення кольорового і енергетичного допплерівського картування навіть в ході скринінгового, тобто - профілактичного обстеження.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки