записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки в жовтні!Консультація педіатра + консультація терапевта - 340 грн!

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як позбутися страху лікарів

25.03.2015
image

Клименко С. А. врач психотерапевт клиники "Оксфорд Медикал Киев"

 

Клименко Світлана Олександрівна

лікар психотерапевт вищої категорії,

PhD з медичної психології

 

Часто чую серед знайомих одну і ту ж фразу: «До лікаря? Ні, не піду. Боюся ». А ви не замислювалися, чому ми боїмося йти до лікарів?

Не піду до лікаря

Давайте поговоримо про так звані лікарняні стреси.

По-перше, хвилювання людини зумовлене не стільки захворюваннями (наявними або передбачуваними), скільки виникненням маси тривожних думок з приводу зустрічі безпосередньо з медициною: спілкування з лікарями, медсестрами, майбутніми процедурами.

Саме тому ми, при виникаючих проблемах, часто відкладаємо візит в клініку. Давайте собі зізнаємося, що наші переживання виникли не стільки з приводу самої хвороби, скільки з приводу вимушеного зіткнення з медициною, проходження процедур, маніпуляцій.

Як правило, багато людей, що відкладають відвідування лікаря, розуміють нерозумність даного кроку. Адже причини побоювань нелогічні, страхи необгрунтовані. Що найчастіше ми в таких ситуаціях говоримо?

«Боюся, у мене хвороба серйозна ... боюся, що треба терміново оперуватися ... боюся лікарень з дитинства. ... Адже прекрасно розуміємо, що здоров'я буде тільки погіршуватися.

Своїм пацієнтам я частенько наводжу найбільш наочний приклад із зубом. Коли болить зуб, ми страждаємо, готові тут же побігти до стоматолога, обіцяємо побігти до лікаря відразу ж, як тільки трохи зменшиться біль. Але ось, знайшли гарне знеболююче, прийняли і, о диво, страждання відступили!

А тепер чесно. Ви відразу біжите до лікаря, плюхатися в крісло і відкриваєте рот? Якщо так, можете погладити себе по голові - ви належите до тих 1,5% розумниць. Більшість же, полегшено зітхнувши, продовжує жити ... до наступного нападу болю. А він обов'язково буде. Тому, що біль - це сигнал для нас і тільки. «Біжи лікувати зуб, там щось не в порядку!» Не можна зупинити руйнування, ось так просто випивши знеболююче. І що найдивніше, ми це розуміємо. Тривожність посилюється.

Я думаю, подібний приклад близький багатьом.

Як позбутися страху лікарів

«Ми всі стоїмо ногами в дитинстві».

Так кажуть метри психоаналізу. Справді, бажання не піти в клініку, відтягнути по можливості відвідування різними «пристойними» причинами або виправданнями («зараз термінова робота ...», «треба швидко закінчити ремонт ...», «ось тільки з'їжджу у відрядження, відпустку ...» і т. д.) - все це історії з дитинства.

Перший стрес - хтось у білому халаті відриває від мами при народженні. Ми не можемо це пам'ятати, а пам'ять тіла залишається. У лікарні виникає відчуття дискомфорту. Цьому є вже наукове пояснення і назва - психологічна родова травма. А якщо ще медпрацівникові доводиться в силу різних причин вдаватися до різних медичних, а іноді болісних маніпуляцій...

З часом, на підсвідомому рівні у людини, що пережила і психологічну травму від зустрічі з лікарем, медсестрою в дитинстві, а ще, не дай Бог, вислуховуючи від мами (тата, бабусі) «спи, а то тітка лікар прийде, укол зробить», формується так звана універсальна проблема страху, болю і смерті. Решта причин, немов намистини, нанизуються на цю нитку напруження.

Я не здивую вас, якщо скажу, що небажання або відтягування походу в клініку є у всіх, включаючи і медиків теж. Але людина, як і все у Всесвіті, дуальна. Одна половина поводиться, по-дитячому захищаючись (на час перестати думати про хвороби, відгородитися, як можна довше відтягнути неприємні процедури). А інша розуміє, якщо є сигнал - треба піти зараз, перевірити здоров'я, полікувати, якщо треба і все.

Кращим рішенням проблеми буде розуміння своєї дорослості, усвідомлення причин і джерела страху, і знаходження компромісу двох протиборчих почав. Я рекомендую вам - перед відвідуванням лікаря, прорепетируйте, подумки «програйте» свою зустріч з лікарем. А тепер беріть телефон і запишіться на прийом. В реальній ситуації все складеться добре.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки