записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки в неділю і понеділок первинний прийом лікаря * всього 170 грн! Запис за телефоном (044) 204 40 40

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Як цукровий діабет впливає на організм людини

22.06.2016
image

Цукровий діабет - це хвороба, при якій рівень цукру в крові постійно підвищений, що не проходить безслідно для всього організму, позначаючись на стані життєво важливих органів: серця, нирок, зору, шкіри, нервів, кісток та ін.

Цукровий діабет: типи і причини

При цукровому діабеті в крові пацієнта постійно підвищений рівень цукру (гіперглікемія), що викликається недостатнім виробленням інсуліну або ж нездатністю організму адекватно реагувати на вироблений інсулін. Інсулін - це гормон, який виробляється в підшлунковій залозі і дозволяє організму поглинати глюкозу з крові, таким чином, контролюється рівень цукру в крові.

Якщо підшлункова залоза перестає виробляти інсулін в достатній кількості, або організм втрачає здатність адекватно на нього реагувати, розвивається цукровий діабет, а в крові постійно спостерігається підвищений рівень глюкози.

Є два основних типи цукрового діабету:

  • I тип викликається нездатністю підшлункової залози виробляти інсулін;
  • II тип розвивається через те, що клітини організму втрачають здатність адекватно сприймати інсулін.

Окремо розглядається діабет вагітних (гестаційний діабет) і діабет, викликаний недостатнім харчуванням.

Як цукровий діабет впливає на організм?

Якщо діабет (незалежно від типу) не лікувати, то гіперглікемія починає згубно впливати на всі внутрішні органи і системи.

Серце і судини. Надмірний цукор в крові перетворюється в жири, крім того під його впливом стають жорсткими червоні кров'яні тільця. Під впливом цих факторів погіршується кровообіг, з'являються жирові відкладення на стінках судин, вони стають нееластичними і можуть закупорюватися. Внаслідок цього розвивається гіпертонія (підвищений тиск), атеросклероз, ішемічна хвороба серця, значно зростає ризик інфарктів та інсультів.

Нирки. Пошкодження кровоносних судин зачіпає в першу чергу, дрібні судини, в тому числі, крихітні судини в нирках. Підвищений цукор крові збільшує навантаження на нирки, і погіршує їх здатність фільтрувати кров. В результаті розвивається ниркова недостатність.

Очі. Підвищеної цукор в крові чинить руйнівну дію і на дрібні судини очей, викликаючи їх розриви і розвиток діабетичної ретинопатії, набрякання кришталика, підвищенню ризику розвитку катаракти, глаукоми та сліпоти.

Нервова система. Через руйнування дрібних судин, що живлять нерви, викликаючи оніміння кінцівок, проблеми з травленням, сечовипусканням і сексуальні дисфункції.

Шкіра. Шкірні покриви частіше уражаються грибками і бактеріями, гірше гояться при пошкодженнях. Найбільше при цьому страждають стопи, які у важких стадіях доводиться ампутувати.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки