записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки в жовтні!Консультація педіатра + консультація терапевта - 340 грн!

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як цукровий діабет впливає на організм людини

22.06.2016
image

Цукровий діабет - це хвороба, при якій рівень цукру в крові постійно підвищений, що не проходить безслідно для всього організму, позначаючись на стані життєво важливих органів: серця, нирок, зору, шкіри, нервів, кісток та ін.

Цукровий діабет: типи і причини

При цукровому діабеті в крові пацієнта постійно підвищений рівень цукру (гіперглікемія), що викликається недостатнім виробленням інсуліну або ж нездатністю організму адекватно реагувати на вироблений інсулін. Інсулін - це гормон, який виробляється в підшлунковій залозі і дозволяє організму поглинати глюкозу з крові, таким чином, контролюється рівень цукру в крові.

Якщо підшлункова залоза перестає виробляти інсулін в достатній кількості, або організм втрачає здатність адекватно на нього реагувати, розвивається цукровий діабет, а в крові постійно спостерігається підвищений рівень глюкози.

Є два основних типи цукрового діабету:

  • I тип викликається нездатністю підшлункової залози виробляти інсулін;
  • II тип розвивається через те, що клітини організму втрачають здатність адекватно сприймати інсулін.

Окремо розглядається діабет вагітних (гестаційний діабет) і діабет, викликаний недостатнім харчуванням.

Як цукровий діабет впливає на організм?

Якщо діабет (незалежно від типу) не лікувати, то гіперглікемія починає згубно впливати на всі внутрішні органи і системи.

Серце і судини. Надмірний цукор в крові перетворюється в жири, крім того під його впливом стають жорсткими червоні кров'яні тільця. Під впливом цих факторів погіршується кровообіг, з'являються жирові відкладення на стінках судин, вони стають нееластичними і можуть закупорюватися. Внаслідок цього розвивається гіпертонія (підвищений тиск), атеросклероз, ішемічна хвороба серця, значно зростає ризик інфарктів та інсультів.

Нирки. Пошкодження кровоносних судин зачіпає в першу чергу, дрібні судини, в тому числі, крихітні судини в нирках. Підвищений цукор крові збільшує навантаження на нирки, і погіршує їх здатність фільтрувати кров. В результаті розвивається ниркова недостатність.

Очі. Підвищеної цукор в крові чинить руйнівну дію і на дрібні судини очей, викликаючи їх розриви і розвиток діабетичної ретинопатії, набрякання кришталика, підвищенню ризику розвитку катаракти, глаукоми та сліпоти.

Нервова система. Через руйнування дрібних судин, що живлять нерви, викликаючи оніміння кінцівок, проблеми з травленням, сечовипусканням і сексуальні дисфункції.

Шкіра. Шкірні покриви частіше уражаються грибками і бактеріями, гірше гояться при пошкодженнях. Найбільше при цьому страждають стопи, які у важких стадіях доводиться ампутувати.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки