записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки з 31 травня по 5 червня первинний прийом педіатра всього 200 грн! Запис за телефоном (044) 204 40 40

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Як дізнатися, чи мігрень у вас?

04.12.2014
image

Мігрень - періодичний головний біль, який не проходить протягом 4-72 годин. Крім головного болю може супроводжуватися зоровими і шлунково-кишковими симптомами. Коло 18-20% жінок страждають від мігрені у віці 10-30 років (часто поява перших мігреней збігається з появою перших місячних).

Основний фактор розвитку мігрені - конституціональна схильність, яка може передаватися у спадок. Більш, ніж у 60% відсотків пацієнтів мігрень малася у спадковому анамнезі.

Мігрень часто поєднується з такими хворобами, як епілепсія, артеріальна гіпотонія, синдром Рейно, пролапс мітрального клапана, стенокардія, ішемічна хвороба серця, аномалія краніо-вертебрального переходу, запори.

Форми мігрені

Лікарі-неврологи виділяють мігрень з аурою і мігрень без аури.

Мігрень з аурою, її ще називають класичною, спостерігається у 25-30% пацієнтів і складається з п'яти послідовних фаз. На першій продромальной фазі, яка починається за кілька годин до початку головних болів, відчувається зміна настрою, втома, сонливість, затримка рідини в організмі, дратівливість, неспокій, підвищена чутливість до шуму, різких запахів і яскравого світла.

У другій фазі, яка називається аурою і триває до першої години, можливі різноманітні неврологічні симптоми. Наприклад, з'являються зорові порушення (фотопсія, геміанопсія, зорові ілюзії) при офтальмологічній формі мігрені. При інших формах мігрені аура проявляється відповідно страждаючому артеріальному басейну і може бути геміпаретичною, афатичною, мозочковою та базилярною.

Після аури починається больова фаза, яка може тривати до 72 годин. Для цієї фази характерна пульсуючий головний біль в області чола, очей і скронь, звичайно односторонній. Біль може бути помірний або сильний, може посилюватися при повсякденних фізичних навантаженнях. Частим супутниками головного болю на цій фазі є світлобоязнь, неприйняття шуму, нудота, блювання, блідість шкіри.

Також головний біль може носити розпираючий характер, поширюючись на іншу сторону голови. У деяких випадках, головний біль починається одночасно з лівого і з правого боків.

На четвертій фазі починається поступове зменшення головного болю і хворий засинає глибоким сном.

Остання фаза триває від декількох годин до декількох днів, протягом яких спостерігаються підвищена стомлюваність, зниження апетиту, поступова нормалізація роботи слуху, нюху і зору.

Проста мігрень, без аури, зустрічається у всіх інших випадках і складається з 3 фаз: продромальной (попередньої), больовий і відновної. Причому продромальна фаза є не завжди і часто напад починається відразу з головного болю.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки