записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Лікування дітей антибіотиками: «за» і «проти»

15.09.2016
image

Антибіотики - кращий засіб від усіх хвороб або ж небезпечні речовини, здатні погубити здоров'я дитини? Батьки всього світу вже давно сперечаються на цю тему.

Чи варто використовувати антибіотики, коли дитина хворіє?

Цим питанням задаються майже всі батьки і більшість з них зазвичай займають крайні позиції: давати антибіотики потрібно при найменших ознаках нездужання, або ж категорично відмовлятися від їх прийому незалежно від стану дитини.
У першому випадку, коли дитина хворіє, батьки готові використовувати будь-які засоби, щоб йому допомогти. У другому ж багато батьків бояться давати дітям сильнодіючі препарати, побоюючись, що для здоров'я малюка від них більше шкоди, ніж користі.
Істина ж, як завжди, знаходиться між крайнощами. Так в яких випадках використання антибіотиків виправдано?

Лікування дітей антибіотиками: помилки та їх наслідки

Існує велика кількість хвороб, при яких використання антибіотиків - найефективніший метод лікування, без якого не обійтися. Так, антибіотики - найбільш ефективний засіб проти бактеріальних інфекцій. Однак, вони малоефективні або неефективні зовсім проти вірусів. А визначити самостійно, хвора дитина бактеріальною або вірусної інфекцією найчастіше практично неможливо.
Перша і основна помилка батьків - застосування антибіотиків навіть при найменших симптомах нездужання дитини. Антибіотики небезпечні для організму, адже впливаючи на всі види бактерій: крім інфекції, будуть знищені і корисні бактерії, які знаходяться в кишечнику кожної людини і беруть участь в процесах травлення. Це відчутний удар по організму дорослої людини, а для дитячого - і поготів.
Часте використання антибіотиків може стати причиною алергічної реакції у малюка.
Всі антибіотики створюють додаткове навантаження на печінку. Тому, якщо у дитини діагностовано хвороби печінки, прийом антибіотиків можливий тільки під ретельним наглядом лікаря.
Постійне застосування антибіотиків сприяє виробленню у бактерій стійкості до них. Лікування бактеріальної інфекції, стійкої до дії антибіотиків, - набагато складніше.
Друга помилка батьків при лікуванні дітей - категорична відмова від прийому антибіотиків, навіть якщо вони призначені лікарем. Так, відмова від антибіотиків при ангіні може спровокувати ревматизм, хвороби серця і нирок. Крім того, якщо не використовувати антибіотики при деяких хворобах, вони переходять в хронічну форму, гризучи дитини роками.
У таких випадках застосування антибіотиків не тільки виправдано - воно необхідне.

Що ж робити батькам?

Призначення антибіотиків будь-якому пацієнтові (а дітям особливо) - це співвідношення потенційної шкоди, яка може бути нанесена організму, небезпеки захворювання та ефективності препарату. Тому якщо ви хочете вилікувати дитину, не зашкодивши - краще звернутися до фахівця.
Лікар обстежує дитину, переконується в тому, що хвороба має бактеріальну природу, встановлює ризик її переходу в хронічну стадію, і призначає саме той препарат, який буде ефективний в конкретному випадку. Крім того, лікар призначить лікування, безпечне для дитини.
Застосування антибіотиків без урахування цих критеріїв не тільки малоефективне, а й небезпечне для дитини. Особливо, якщо препарат вибирається за рекомендаціями друзів, колег чи сусідів, дітям яких він допоміг раніше. Адже при цьому не враховується природа інфекції, перебіг хвороби, вік дитини, індивідуальні особливості її організму. 
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки