записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки в жовтні!Консультація педіатра + консультація терапевта - 340 грн!

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Мавпа на шиї

16.03.2015
image

Клименко С. А. врач психотерапевт клиники "Оксфорд Медикал Киев"

 

Клименко Світлана Олександрівна

лікар психотерапевт вищої категорії,

PhD з медичної психології

 

Підраховували Ви, скільки за день пророблено особисто Вами роботи? Багато? До вечора язик заплітається і з ніг валитеся від втоми? А день, ще один прожитий і пішов від Вас назавжди день, дійсно був ефективний? І, вибачте вже, ще хочу запитати Вас. А виникало коли-небудь відчуття, що «начебто кручусь, як білка в колесі, а толком нічого і не зробив ...»

Якби ми змогли зняти себе на WEB камеру і подивитися з боку на себе, ми б побачили, що невідкладних, важливих для себе справ у нас не так багато. Набагато частіше надаємо незначним речам величезну значимість. А ще частіше виконуємо прохання різних людей, причому частенько за власною ініціативою. Скажете, ні? А ось Вам приклад.

Ви, щоб відволіктися від написання звіту (протоколу, статті і т.д.), трохи розрядитися і відпочити, виходите з офісу в сусіднє кафе. Вам це необхідно. Кілька хвилин спокою і з новими силами набагато легше впоратися з важливими питаннями. Мозку необхідне переключатися. Це зрозуміло. Але тут до Вас за столик підсідає друг (сусід, знайомий ...) і через пару хвилин після розмови про погоду каже, що прямо зараз мучить питання, де взяти кредит, і, чи немає у Вас знайомих, які б якось допомогли, порадили в цьому питанні.

О, так! У вас же є номер телефону менеджера одного банку, з яким доводилося спілкуватися колись! Звичайно ж, допоможете, в чому питання? Знайомий розслабляється, запевнений Вами. Тепер він п'є каву з ароматними булочками і ... чекає. Чекає від Вас інформації.

А що робите Ви, сідаючи за робочий стіл? Ви шукаєте контакт того самого менеджера і починаєте йому дзвонити, консультуючись з питання кредиту. У результаті - звіт не дописаний, а день виявився не таким вже і продуктивним.

Знайома історія? Ці «зовнішні обставини» завадили важлививим справам. Ситуації «виручу приятеля» частенько змушують нас відійти від своїх власних справ і займатися іншим. Кожна, абсолютно будь-яка проблема і завдання, які ми вирішуємо щодня - це і є МАВПА. Мавпу ми самі, за власним бажанням садимо на свою шию. І якщо, в кафе Ви заходили з одного мавпою, то, пообіцявши поклопотатися щодо кредиту, повертаєтеся на робоче місце - з двома. Мавпочки «живуть» у клітці на нашій шиї.

Що це означає? Тільки те, що ми свої вчинки, плани і завдання контролюємо ... до певного моменту. Невідкладних справ, завдань або, як ми говоримо, «мавп», у людини може бути небагато, не більше п'яти. Інакше може настати момент, коли вони всі вистрибнуть з клітин. У нашому прикладі, що було б корисно зробити? Як мінімум, порекомендувати банк або знайомого менеджера з питань кредиту своєму приятелеві.

Можна дати і номер телефону, за яким не Ви, а він зателефонує. Таким чином, розлучаючись зі своїм другом, Ви залишаєте хід за ним, щоб не Ви, а він діяв. Ось тоді "мавпочка" не перестрибне на Вашу шию.
Як правило, стрибає мавпочка на шию тієї людини, яка не може сказати «ні». Буває, що людина просто помилково вважає, що може вирішити абсолютно всі проблеми. Вони здатні вмостити до 10 мавп тільки по дорозі на роботу.

Прийняти рішення для себе, що зробити самому, а що залишити за іншими, допоможе ранковий щоденний план. Розподіліть справи невідкладні на дві категорії. У першу входять ті, які не можуть зробити за Вас. Наприклад, їжа. У другу - справи, які можна доручити іншим людям. Чітко сформулюйте завдання, терміни її виконання. А сам процес залиште в спокої. Це не Ваша турбота. Надайте свободу підлеглому, він все одно не вибере той же спосіб. Проводьте моніторинг на етапах завдання. шукайте в тому, що він робить тільки хороше - і ви обов'язково отримаєте чудовий результат!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки