записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Тільки в неділю і понеділок первинний прийом лікаря * всього 170 грн! Запис за телефоном (044) 204 40 40

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

УЗ діагностика вузлів у щитоподібній залозі

11.01.2016
image
Афанасьєва Олена Володимирівна, лікар УЗД клініки «Оксфорд Медікал»

 

Афанасьєва Олена Володимирівна

Лікар УЗД вищої категорії

клініки «Оксфорд Медікал Київ»

 

Вузли щитовидної залози (пухлинні утворення в органі) з'являються майже у половини людей старше 50 років. Приблизно в 95-97% випадків вони є доброякісними новоутвореннями, при яких потрібен нагляд і тільки при досягненні великих розмірів - хірургічне лікування. Принципово важливо виявити інші 3-5% вузлів, що опиняються злоякісними пухлинами, щодо яких необхідні термінові втручання. Успішному вирішенню цього завдання сприяє застосування сучасних технологій у ультразвукових дослідженнях (УЗД).

Роль УЗД в діагностиці вузлів

Стандартне УЗД дозволяє отримати відомості про структуру щитовидної залози. При цьому, зокрема, вдається виявляти вузли в тканині органу. Однак наявних у такому випадку даних недостатньо, щоб судити про доброякісну або злоякісну природу вузлового процесу.

Можливості діагностики набагато розширюються, якщо обладнання має функції, а лікар-діагност - кваліфікацію і досвід проведення кольорової доплеровскої картографії (ще називають картуванням) та енергетичної доплеровскої картографії.

Обидва методи доповнюють один одного, і в сукупності їх застосування забезпечує отримання даних про кровопостачання всієї щитовидної залози і окремих її ділянок. Серед одержуваних відомостей:

  • розташування судин щитовидної залози;
  • напрямок руху крові в них;
  • інтенсивність кровотоку в підозрілій ділянці, у тому числі - у вузлі і навколо нього.

І це дуже інформативно для того, щоб відрізнити доброякісний вузол від злоякісного, оскільки в останньому випадку кровопостачання має свої кількісні та якісні відмінності.

Чи безпечно УЗД щитовидної залози?

Для проведення УЗД щитовидної залози з кольоровим і енергетичним доплерівським картуванням, не вимагається якась підготовка обстежуваного. Дослідження в комплексі не тільки нетравматичне, але й не супроводжується якими-небудь неприємними відчуттями. Його можна проводити в будь-якому віці, починаючи з дошкільного та необмежену кількість разів (наприклад - при високому ризику раку щитовидної залози, якщо їм страждають інші члени сім'ї).

Багато провідних фахівців в галузі ультразвукової діагностики і ендокринології наполягають на доцільності проведення кольорового і енергетичного допплерівського картування навіть в ході скринінгового, тобто - профілактичного обстеження.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки