записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 
Дитячий невролог
 • Лікування пологових травм шиї

Лікування пологових травм шиї

Лікування родових травм шиї Оксфорд МедікалНаслідки пошкоджень шийного відділу хребта у дітей під час пологів - одна з найпоширеніших проблем, лікуванням яких займається дитячий невролог.

ПРИЧИНИ ТРАВМ ШИЙНОГО ВІДДІЛУ ПРИ ПОЛОГах

Основна причина травм - це невірне або невиправдане застосування акушерських посібників, спеціальних маніпуляцій для полегшення виведення голови та плічок дитини. Такі дії часто необхідні при вузькому тазі породіллі, великій масі плода, неправильному вставлянні голови, надмірних її поворотах при виведенні. Травми шийного відділу хребта є наслідком помилок при проведенні цих маніпуляцій.


Навіть проведення кесаревого розтину не є гарантією попередження пологових травм. Косметичний розріз (по лінії росту волосся на лобку), що часто застосовується останнім часом, може бути недостатньо великим для безпечного виведення головки дитини, а тому при таких операціях також не виключений ризик пошкодження шийки новонародженого.

СИМПТОМИ ПОЛОГОВИХ ТРАВМ хребта

На пошкодження шийного відділу хребта дитини в процесі пологів може вказувати широкий комплекс симптомів, які можуть проявитися у немовля:

 • занепокоєння, плач без очевидних причин;
 • асиметрія в положенні тіла;
 • симптом «лялькової ручки» (кінцівка не активна або мало активна, знаходиться в розігнутому стані);
 • «коротка шия» (синдром Кліппеля-Фейля);
 • захисне напруження (немовля піднімає плечі, як би втягуючи шию);
 • гикавка;
 • відрижка;
 • тремтіння підборіддя (при крику або їжі);
 • опора ніжок «навшпиньки» (на кінчики пальців);
 • надмірна чутливість до звуків і рухів оточуючих;
 • «плаваюча косоокість»;
 • «улюблене положення» голови (постійне утримання з нахилом в один бік).

У дітей старшого віку, наслідки пологових травм шийного відділу хребта можуть проявлятися: некоректною ходою, проблемами з поставою (сутулість, «крилоподібні» лопатки), м'язовою млявістю.
Найвіддаленіші наслідки травм шиї під час пологів можуть почати проявлятися, починаючи з віку трьох-чотирьох років, у вигляді головного болю, болю вздовж хребта, зниження концентрації, асиметрії спини і судом.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПОЛОГОВИХ ТРАВМ хребта

Дитячі неврологи клініки «Оксфорд Медікал Київ» стверджують: чим раніше звертаються батьки дитини до фахівця - тим вища ймовірність усунення наслідків пологової травми, тим простішим і швидшим буде лікування дитини.
Прийом у фахівця починається зі знайомства з дитиною та батьками, огляду малюка, вивчення історії хвороби (наявних результатів раніше проведених обстежень) і бесіди з батьками, в ході якої з'ясовуються всі симптоми, помічені раніше батьками, час і обставини їх появи. За необхідності лікар призначає додаткові діагностичні процедури: допплерографію судин голови і шиї, нейросонографію, УЗД хребта.


Лікувальний курс призначається лікарем кожній дитині індивідуально, залежно від характеру, ступеня тяжкості та занедбаності проблеми. Лікування може включати призначення медикаментів, сегментарний масаж, мануальну і рефлексотерапію. У деяких випадках може бути призначена консультація у суміжних дитячих фахівців. Лікар обов'язково формує рекомендації батькам по догляду за дитиною на час лікування і після нього.


Записатися на прийом дитячого невролога в клініці «Оксфорд Медікал в Києві» ви можете, зв'язавшись з нами за телефоном (044) 204 40 40 або через форму на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки