Пересадка волосся дозволяє чоловікам та жінкам позбутися облисіння та відновити природне зростання і густоту волосся. Це малоінвазивна хірургічна процедура, під час якої волосяні фолікули пересаджують із зони активного росту в місце залисини. Її застосовують для відновлення волосся на голові, в області вій, брів, бороди та бакенбардів.
Зараз найбільш ефективною та малотравматичною вважається пересадка волосся за методом FUЕ (Follicular Unit Extraction). Вона передбачає поштучне вилучення графтів – групи з 3-4 волосяних фолікулів – та переміщення їх в зону облисіння. При цьому на шкірі не робляться розрізи та не залишаються шрами. В результаті процедури 90-95% волосяних фолікулів успішно приживаються.
Коли потрібна пересадка волосся
Пересадку волосся проводять в естетичних цілях. Вона рекомендована при деяких видах алопеції – частковому або повному випаданні волосся на певній ділянці голови або тулуба в результаті патологічного процесу.
Трансплантацію волосся застосовують при:
андрогенетичній алопеції – так звана алопеція за чоловічим типом, яка характеризується облисінням у чоловіків тім'яної та лобної зонах, а у жінок – центрального проділу;
осередковій алопеції – вогнища облисіння з'являються на різних ділянках голови;
рубцевій алопеції – облисіння відбувається внаслідок рубцювання шкіри.
Також пересадку проводять для:
зміни лінії росту волосся по лобній частині;
збільшення густоти волосся;
відновлення або підвищення густоти вій, брів та бороди;
формування бакенбардів;
приховування шрамів, рубців по лінії росту волосся.
Найчастіше трансплантацію волосяних фолікулів застосовують при андрогенетичній алопеції. На неї припадає 90% випадків облисіння у чоловіків. У жінок цей вид зустрічається значно рідше. Більш поширена дифузна алопеція, яка розвивається внаслідок гормональних збоїв, деяких захворювань, тривалого прийому ряду лікарських препаратів, стресу чи нестачі поживних речовин в раціоні. Дифузна алопеція може піддаватися консервативному лікуванню. Пересадку волосся проводять у випадках, коли інші методи неефективні. Перш ніж планувати цю процедуру, бажано проконсультуватися з трихологом та з'ясувати причину і характер облисіння.
Результат пересадки волосся
Фото виконані перед процедурою та через 7 місяців після. Пересадку волосся виконувала Ольга Андріївна Гіндіч.
Підготовка до пересадки волосся
Перед проведенням пересадки волосся потрібно пройти нескладну підготовку. За 7 днів до неї треба відмінити прийом препаратів, які впливають на згортання крові (аспірин, нестероїдні протизапальні засоби та інші – при цьому необхідно проконсультуватися з лікарем). За 2 доби рекомендують відмовитися від будь-яких алкогольних напоїв. Також потрібно здати аналізи сечі та крові. Зазвичай призначають загальні аналізи, біохімію крові, коагулограму та діагностику на поширені інфекції.
Як проводиться пересадка волосся в «Оксфорд Медікал»
Фахівці «Оксфорд Медікал» проводять пересадку волосся переважно за методом FUЕ. Це малоінвазивна методика, яка передбачає поштучний витяг графтів (3-4 волосяних фолікулів) без розрізання шкіри. Завдяки цьому не залишаються шрами та рубці, а через кілька місяців волосся виглядає цілком природно.
Пересадку волосся проводять в умовах денного стаціонару. Виконують її під місцевою анестезією. За часом процедура займає від 1-3 годин до 6-8 в залежності від розміру залисини.
Трансплантація волосся за методом FUЕ проводиться в кілька етапів:
Підготовка ділянки шкіри (найчастіше потилиці), обраної для забору волосяних фолікулів. Волосся в цьому місці підстригають до необхідної довжини, а шкіру обробляють антисептиком.
Ділянку шкіри знеболюють за допомогою місцевого анестетика.
Проводять забір графтів за допомогою спеціального інструменту. Він акуратно витягує волосся разом з фолікулом. Спеціаліст забирає оптимальну кількість графтів, щоб густота та об'єм волосся на донорській ділянці збереглися.
Підготовка зони, на яку будуть пересаджувати фолікули. Спеціальним інструментом хірург створює невеликі отвори в шкірі, необхідні для трансплантації.
Безпосередньо пересадка волосся за допомогою мікропінцету.
У деяких випадках пацієнтам з великою зоною облисіння пересадку волосся проводять іншим методом – Follicular Unit Transplantation (FUT). Його називають клаптевим або шовним, оскільки для отримання донорських фолікулів на потиличній зоні вирізають шматочок шкіри. Після цього з нього формують окремі графти для трансплантації.
Переваги пересадки волосся за методом FUЕ:
забір донорського волосся проводиться без розрізів та швів;
короткий період реабілітації;
більш як 90% фолікулів приживаються;
можливість імплантації волосся на рубцеву тканину;
мінімальна ймовірність відторгнення фолікулів або розвитку ускладнень;
пересаджене волосся росте природно, що забезпечує оптимальний косметичний ефект;
можливість забору донорського волосся з різних ділянок тіла (частіше за все фолікули беруть на потиличній частині голови, але можливий забір зі спини, грудей тощо; при пересадці на голову волосся поступово змінює свої властивості та зовні не відрізняється від іншого).
Період реабілітації після пересадки волосся
Пересадку волосся проводять в амбулаторних умовах, і пацієнт може покинути клініку відразу після завершення процедури. Протягом 2-3 днів може знадобитися носіння пов'язки в області вилучення волосся для швидкого загоєння мікротравм. У цей час не можна мити голову, відвідувати баню, засмагати та займатися спортом. Також необхідно дбайливо ставитися до зони з пересадженим волоссям, не допускати травмування шкіри.
Протягом тижня після процедури в місцях вилучення та трансплантації волосся можуть залишатися невеликі червоні цятки. Через кілька тижнів волоски з пересаджених цибулин можуть почати випадати. Це природний процес оновлення. Активно рости пересаджене волосся починає на 2-3-й місяць. Таким чином повною мірою оцінити результат процедури можна через 4-6 місяців. До цього моменту волосся починає виглядати природно, і з боку вже не можна помітити, що була проведена пересадка.
Протипоказання до пересадки волосся
Протипоказань до пересадки волосся дуже мало, оскільки це малотравматична процедура, а використовувані фолікули належать самому пацієнту. Це практично усуває ймовірність відторгнення волосся або розвитку інших ускладнень.
Тимчасово перенести пересадку волосся потрібно в разі появи гострого захворювання (простуда, грип) або загострення хронічного, а також жінкам, які очікують дитину. Повністю протипоказана процедура пацієнтам з інфекційними захворюваннями шкіри, хворобами крові, онкопатологією та цукровим діабетом.
Фахівці «Оксфорд Медікал» проводять пересадку волосся у жінок та чоловіків, використовуючи тільки найсучасніші, ефективні та безпечні методи. В результаті кожен пацієнт отримує бажаний результат. Пересаджене волосся приживається протягом першого місяця, а вже з другого починає активно рости.
Записатися на консультацію до пластичного хірурга ви можете, зателефонувавши в наш контакт-центр або написавши в чаті.