Близько 20% жінок та чоловіків стикаються з проблемою безпліддя. При цьому більш ніж в 50% випадків його можна перемогти за допомогою сучасних допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).
Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це найбільш ефективний метод подолання жіночого та чоловічого безпліддя. Воно виконується в кілька етапів:
Стимуляція овуляції.
Забір яйцеклітин.
Запліднення яйцеклітин та культивування ембріонів.
Перенесення ембріонів в матку.
Підтвердження вагітності.
В «Оксфорд Медікал» ви можете пройти ЕКЗ за державними та міжнародними протоколами з використанням оригінальних препаратів, що закуповуються безпосередньо в офіційних дистриб'юторів.
Ефективність програм ЕКЗ в «Оксфорд Медікал»
Багаторічний досвід лікарів-репродуктологів та ембріологів, а також оснащення клініки новим медичним обладнанням провідних брендів дозволяє досягти високої ефективності при проведенні першого циклу ЕКЗ.
Ефективність програм ЕКЗ:
2848 проведених циклів ЕКЗ;
1281 народжена дитина;
62,4% вагітностей при першому циклі ЕКЗ;
75,8% вагітностей при повторному циклі ЕКЗ.
Імовірність настання вагітності після ЕКЗ залежить від багатьох факторів, зокрема, стану здоров'я та віку жінки, якості ембріонів та техніки запліднення.
Ми працюємо тільки з перевіреними схемами, застосовуючи препарати з доведеною ефективністю. При необхідності крім ЕКЗ використовуються й інші репродуктивні технології:
TESA, MESA – забір сперматозоїдів з яєчок або придатків;
ICSI – ін'єкційне введення сперматозоїда в яйцеклітину;
IVM – дозрівання яйцеклітин в лабораторних умовах;
використання донорського біоматеріалу;
сурогатне материнство.
Показання до проведення ЕКЗ
Перш ніж рекомендувати ЕКЗ репродуктолог призначає жінці й чоловікові ряд обстежень, щоб з'ясувати причину безпліддя. Такий діагноз, як правило, ставлять при відсутності вагітності протягом 12 місяців. Після з'ясування причини лікар може призначити лікування безпліддя або порекомендувати скористатися методами ДРТ.
Основними показаннями до ЕКЗ у жінки можуть бути:
Чоловікові порекомендувати ЕКЗ можуть при:
відсутності ерекції та еякуляції;
недостатній рухливості сперматозоїдів;
недорозвиненості сперматозоїдів та інших порушеннях.
Як підготуватися до ЕКЗ
Перед проведенням ЕКО жінка та чоловік повинні пройти комплексне обстеження. Його програму лікар визначає індивідуально, з огляду на історію хвороби та вік пацієнтів.
При виявленні захворювань лікар може призначити лікування. У деяких випадках після цього парі вдається зачати дитину природним шляхом. В інших випадках застосовують ЕКЗ та інші методи ДРТ.
Ретельна діагностика необхідна не тільки для з'ясування причини безпліддя, але й для вибору тактики проведення ЕКЗ та підготовки жінки до вагітності. Важливо вилікувати всі гострі захворювання, а при наявності хронічних перевести їх в ремісію.
Як проводиться ЕКЗ в «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» ЕКЗ проводять кваліфіковані лікарі-репродуктологи та ембріологи з багаторічним стажем роботи. Для всіх пацієнтів вони розробляють індивідуальну програму лікування та екстракорпорального запліднення, керуючись міжнародними протоколами. Для стимуляції овуляції та іншої терапії ми застосовуємо тільки оригінальні препарати, ефективність яких доведена клінічними випробуваннями й підтверджена досвідом наших пацієнтів.
Послідовність етапів проведення ЕКЗ:
Стимуляція овуляції – жінці призначають гормональні препарати для дозрівання протягом 1 менструального циклу кількох яйцеклітин.
Пункція фолікулів – під місцевою анестезією проводять забір фолікулярної рідини, з якої потім виділяють яйцеклітини.
Культивація ембріонів – яйцеклітини запліднюють сперматозоїдами партнера або донора, після чого поміщають в живильне середовище на кілька днів.
Перенесення ембріонів в порожнину матки – ембріони за допомогою гнучкої трубки під контролем УЗД поміщають в матку.
Діагностика вагітності – проводять аналіз крові на ХГЧ та УЗД (якщо аналіз підтвердив вагітність).
Всі процедури проводяться в амбулаторних умовах. У стаціонарі потрібно провести тільки кілька годин після пункції яєчників та імплантації ембріонів.
Протипоказання до ЕКЗ
На жаль, екстракорпоральне запліднення підходить не всім. До його проведення є абсолютні та відносні протипоказання (процедуру можна провести пізніше).
Абсолютними протипоказаннями є психічні захворювання, злоякісні новоутворення, ВІЛ та СНІД, порушення функцій внутрішніх органів, недорозвиненість або інші пошкодження матки, які перешкоджають виношуванню плоду.
Відносними протипоказаннями вважаються гострі захворювання, загострення хронічних хвороб, наявність доброякісних новоутворень, фізіологічне виснаження яєчників та деякі інші патології. Як правило, після лікування протипоказання зникають та можна проводити ЕКЗ.
Для отримання більш детальної інформації та запису на консультацію до лікаря-репродуктолога телефонуйте в наш контакт-центр або пишіть в чат.