У кожної 5 чи 6 пари українців виникають проблеми з зачаттям. При цьому приблизно у 30% випадків причиною є чоловічий фактор і в стількох ж різні захворювання в обох партнерів.
Завдяки ефективному лікуванню та застосуванню допоміжних репродуктивних технологій (ЕКЗ, ІКСІ та інші) половині пацієнтів вдається стати батьками.
У медичному центрі “Оксфорд Медікал” працюють досвідчені репродуктологи, урологи, андрологи та інші фахівці. Завдяки цьому, а також наявності обладнання експертного класу в клініці проводять точну діагностику причин чоловічого безпліддя та застосовують усі сучасні методи лікування.
Що означає діагноз безпліддя у чоловіків?
Діагноз "безпліддя" ставлять, якщо пара протягом 12 місяців веде регулярне статеве життя, але зачаття не відбувається. Також діагноз може бути поставлений за наявності у чоловіка порушень, що перешкоджають заплідненню.
Безпліддя – це не окреме захворювання, а ускладнення, яке може розвиватися на фоні різних патологій. Тому для ефективного лікування дуже важлива ретельна діагностика та виявлення першопричини.
Причини безпліддя у чоловіків
У чоловіків безпліддя може розвинутися на тлі:
аномалій розвитку статевих органів;
травм пахвинної області, у тому числі перенесених у дитинстві;
варикоцеле – розширення вен насіннєвого канатика;
гормональних порушень;
інфекційних захворювань сечостатевої системи;
запальних хвороб – простатиту, уретриту;
хромосомних, аутоімунних та інших порушень.
Також ймовірність безпліддя збільшується при радіаційному опроміненні, хронічних захворюваннях, незбалансованому харчуванні, курінні та вживанні алкоголю.
Види чоловічого безпліддя
Залежно від можливості зачаття безпліддя у чоловіків буває:
абсолютне – запліднення неможливе через анатомічні порушення, травми або незворотні зміни в організмі, спричинені захворюваннями;
відносне – зачаття може відбутися після лікування або за допомогою методів ДРТ.
Абсолютне безпліддя трапляється значно рідше, ніж відносне. У більшості випадків сучасні методи лікування та допоміжних репродуктивних технологій дозволяють подолати проблему.
Залежно від причин безпліддя буває:
секреторне - розвивається при зниженні кількості та рухливості сперматозоїдів;
екскреторне – пояснюється непрохідністю сперматозоїдів через сім'явивідні шляхи;
імунологічне – у насіннєвій рідині утворюються антиспермальні антитіла, що перешкоджають активності та рухливості сперматозоїдів;
змішане – є одночасно кілька причин;
неясної етіології – за клінічними показниками чоловік здоровий, але зачаття не відбувається.
Діагностика безпліддя у чоловіків
Як правило, обстеження починається зі спермограми – лабораторного аналізу сперми. Він дозволяє оцінити об’єм насіннєвої рідини, наявність та кількість сперматозоїдів, їх морфологічну структуру та рухливість. Якщо всі показники відповідають нормі, найімовірніше чоловік здоровий. У разі відхилення від норми 2 та більше показників потрібна додаткова діагностика для встановлення причини порушень.
Враховуючи результати спермограми та анамнез чоловіка, лікар може призначити:
аналіз виділень з уретри;
аналізи крові на TORCH-інфекції;
УЗД органів малого таза та мошонки;
аналізи крові на гормони;
визначення каріотипу;
аналіз оксидативного стресу сперматозоїдів;
генетичне та імунологічне тестування.
Методи лікування чоловічого безпліддя
Завдяки значному розвитку репродуктивної медицини ефективність подолання безпліддя за останні 10 років збільшилася на 50%. Зараз зачаття та народження здорової дитини можливе навіть при складних захворюваннях як у чоловіків, так й у жінок.
Залежно від причини безпліддя чоловікові можуть рекомендувати:
консервативне лікування – застосовується при запальних та інфекційних захворюваннях, сексуально-еякуляторних розладах, порушеннях сперматогенезу, гормональному дисбалансі тощо;
хірургічне лікування – може знадобитися при варикоцеле, азооспермії (відсутність сперматозоїдів в еякуляті), анеякуляторному синдромі та інших захворюваннях;
застосування методів ДРТ (ЕКЗ та інші).
Іноді причиною безпліддя є захворювання, які добре піддаються лікуванню, і після його завершення зачаття в парі відбувається природним чином. В інших випадках рекомендують допоміжні репродуктивні технології.
При чоловічому безплідді застосовують:
методи TESA, PESA, MESE – процедури, які передбачають проведення біопсії або пункції яєчка для отримання сперматозоїдів, якщо порушено процес сперматогенезу, еякуляції або є інші показання;
внутрішньоматкову інсемінацію – введення отриманої сперми безпосередньо у порожнину матки дружини пацієнта;
екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – передбачає запліднення яйцеклітини сперматозоїдами в лабораторних умовах та подальше перенесення до матки найбільш життєздатних ембріонів;
ЕКЗ з ICSI – сперматозоїд вводять до цитоплазми яйцеклітини за допомогою мікроін'єкції, що дозволяє підвищити ймовірність зачаття та якість ембріонів.
При абсолютному безплідді може бути рекомендовано ЕКЗ з використанням донорських сперматозоїдів.
Переваги лікування чоловічого безпліддя в «Оксфорд Медікал»
У медичному центрі «Оксфорд Медікал» можна пройти комплексну діагностику та лікування безпліддя. Клініка оснащена найсучаснішим обладнанням, яке дозволяє виконувати точні обстеження та оперативні втручання за допомогою ендоскопічних та малоінвазивних технологій.
Для лікування безпліддя у клініці застосовують усі методи ДРТ. Процедури виконують висококваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом.
Переваги лікування чоловічого безпліддя в «Оксфорд Медікал»:
фахівці з багаторічним досвідом лікування безпліддя та застосування ДРТ;
нове обладнання американських та європейських виробників;
проведення всіх діагностичних та лікувальних процедур в одному медичному центрі;
комфортна атмосфера у клініках;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Для запису на консультацію до лікаря телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.