Протезування яєчка – це операція, яка дозволяє замінити вроджено відсутній або видалений орган за допомогою штучного імпланту. Його виготовляють із біосумісного матеріалу, який не відторгається організмом і не викликає алергії. Імплант повністю повторює анатомічну форму та розмір яєчка, а також не відрізняється від нього за тактильними відчуттями. Таким чином, після операції відновлюється природна форма та структура мошонки.
Щороку у світі проводять тисячі таких операцій. Хоча протезування яєчка не має суворих медичних показань, воно допомагає чоловікові відновити психологічний комфорт та впевненість у собі, що позитивно впливає на якість життя.
В «Оксфорд Медікал» протезування яєчка проводить генітальний хірург вищої категорії з більш ніж 20-річним досвідом. Завдяки цьому, а також використанню нового діагностичного та хірургічного обладнання від кращих виробників медтехніки кожен чоловік може бути впевненим в успішному та безпечному проведенні операції.
Показання до протезування яєчка
Операцію проводять з естетичною метою за бажанням пацієнта. Вона може знадобитися у разі:
відсутності одного або двох яєчок внаслідок вродженої аномалії розвитку;
крипторхізму – порушення опускання яєчка в мошонку;
атрофії яєчка – може бути ускладненням різних захворювань;
видалення органу внаслідок травматичного ушкодження чи розвитку патології (доброякісна пухлина, рак).
Після орхіектомії (видалення яєчка) встановлення імпланту рекомендують проводити протягом перших трьох років, але пізніше операцію також можна зробити.
Як відбувається хірургічне протезування яєчка?
Протезування яєчка вважається відносно легкою операцією. Воно проводиться під місцевою (епідуральною) чи загальною (наркоз) анестезією. Вибір методу знеболення залежить від стану здоров'я пацієнта та його побажань. За часом операція займає близько 30 хвилин.
Встановлення імпланту проводять через пахвинний або мошонковий доступ. У першому випадку доступ у мошонку здійснюється через пахвинну складку, а в другому – безпосередньо через покриви мошонки. Для кожного пацієнта генітальний хірург обирає метод, який дозволить отримати найкращий естетичний результат.
Основні етапи операції:
Спочатку проводять знеболення – застосовують епідуральну анестезію або загальний наркоз.
Потім обробляють пахвинну ділянку антисептичним засобом.
Далі хірург робить розріз довжиною близько 2-3 см за заздалегідь визначеною траєкторією.
Робить у мошонці ложе, куди поміщає імплант.
Фіксує його за допомогою спеціального утримувача.
Після цього накладає шви та стерильну фіксуючу пов'язку.
Використовувані матеріали мають 100% біосумісність, тому успішно приживаються. Після загоєння рани весь дискомфорт зникає і чоловік не відчуває імплант.
Переваги протезування яєчка в «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» всі операції проводять в сучасному хірургічному стаціонарі з двома операційними блоками, оснащеними новим обладнанням експертного класу. Воно дозволяє виконувати хірургічні втручання будь-якої складності, а також безперервно контролювати стан пацієнта.
Перевагами проведення імплантації яєчка в нашій клініці є:
виконання операції генітальним хірургом із досвідом понад 20 років, який пройшов стажування у Сербії та Ізраїлі, має звання кандидата медичних наук;
використання сучасного високоточного обладнання;
встановлення лише якісних імплантів, що приживаються більш ніж у 99% випадків;
збереження конфіденційності;
комфортні умови у стаціонарі з одномісними та двомісними палатами готельного типу.
Підготовка до протезування яєчка
Перед операцією слід записатись на консультацію до генітального хірурга. Він проведе огляд та визначить, який метод імплантації буде оптимальним. Для цього потрібно зробити УЗД – лікар повинен оцінити ступінь розтягування мошонки та розмір другого яєчка (якщо воно є), щоб підібрати оптимальний протез. Він повинен вільно поміщатися в мошонці, щоб не виникло здавлювання тканин та порушення кровообігу.
Також, як правило, призначають аналізи крові та сечі та електрокардіограму (ЕКГ), щоб виключити протипоказання та ризики ускладнень.
За кілька днів до операції рекомендують відмовитись від вживання алкогольних напоїв, а прийом препаратів обов'язково погодити з лікарем. Можливо, деякі ліки, які впливають на згортання крові, потрібно буде тимчасово скасувати.
Також перед операцією слід поголити волосся в ділянці паху, а у разі застосування наркозу – зробити харчову паузу (мінімум 8 годин без їжі).
Реабілітація після операції на яєчку
Після операції пацієнта переводять до комфортної одномісної або двомісної палати. Там він може відпочити протягом кількох годин або залишитися на кілька діб, якщо потрібне медичне спостереження.
Для успішного приживлення імпланту та загоєння післяопераційної рани рекомендують:
2 тижні носити стерильну фіксуючу пов'язку;
4 тижні утримуватися від статевих контактів, підйому тяжкостей та великих фізичних навантажень;
не приймати гарячу ванну, не відвідувати лазні та сауни, не плавати у відкритих водоймах;
приймати призначені лікарем препарати та слідувати іншим призначенням.
на 14 день пройти огляд у хірурга - якщо були використані синтетичні нитки, через 2 тижні знімають шви.
Приблизно через місяць чоловік може повернутись до звичного способу життя, а ще через кілька місяців шви від операції стають практично непомітними.
Протезування яєчка: вартість у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість операції залежить від виду імпланту, а також методу хірургічного втручання. Ознайомитись із цінами можна тут. Точніше з цього питання вас зорієнтує лікар-уролог, генітальний хірург під час попередньої консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.