На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Грижа - це випинання органу або його частини під шкіру, міжм'язовий простір або у внутрішні порожнини. Хірурги клініки «Оксфорд Медікал» видаляють пахвинні, пупкові, стегнові, пахово-мошонкові, промежени, післяопераційні та рецидивні. Також успішно оперуються грижі білої лінії живота, мечоподібного відростка, спігелієвої лінії.
Симптоми гриж
Незалежно від локалізації, для більшості гриж хараткерні наступні прояви:
- випинання - внутрішні органи виходять за межі м'язових стінок і помітні зовні у вигляді відчутної опуклості;
- хворобливість - утворена припухлість часто болюча;
- порушення травлення - відбувається з-за обмеження випавших петель кишечника м'язовою стінкою, що порушує процес нормального проходження перетравлюваємої їжі.
Більшість гриж можна діагностувати за зовнішніми проявами, але при грижі діафрагми та деяких інших патологіях можуть знадобитися рентген або інші обстеження.
Видалення пахової грижі
Пахова грижа - найпоширеніша грижа черевної стінки, що діагностується, переважно, чоловікам. Може бути вродженою, але частіше за все - набута.
Пацієнти з паховою грижою скаржаться на довгасте або грушоподібне випинання, яке може опускатися в мошонку (коса пахова грижа). Пряма пахова грижа часто буває двосторонньою і має кулясту форму. Спочатку грижа безболісна, але потім з'являється біль і проблеми шлунково-кишкового тракту.
При виявленні пахової грижі, показано хірургічне видалення; консервативне лікування за допомогою бандажа тільки при наявності серйозних протипоказань для операції. Чим раніше проведена операція, тим меншою буде вірогідність розвитку ускладнень грижі у вигляді порушень роботи травної системи і застійних явищ.

Видалення пупкової грижі
Пупкова грижа виникає, коли частина кишечника виходить через пупкове кільце. Такі грижі частіше діагностуються у жінок через розтягнення черевної стінки під час виношування дитини. Також появі пупкової грижі сприяє ожиріння.
Пупкова грижа виявляється випинанням в області пупка, часто болючим (особливо після фізичних навантажень і прийомів їжі). Вона може провокувати порушення травлення, погіршення кровообігу, защемлення нервових закінчень.
Лікується пупкова грижа також тільки хірургічним шляхом, причому сучасні підходи дозволяють видаляти пупкові грижі без рецидивів. При операції грижа вправляється в черевну порожнину, а пупкове кільце зміцнюється хірургом.
Видалення пахово-мошоночних гриж
При пахово-мошоночних грижах внутрішні органи випадають в мошонку через слабкість пахових кілець (внутрішнього або зовнішнього). У складних випадках, під тиском випираючих тканин, мошонка розтягується і збільшується. Як ускладнення, можуть розвиватися порушення роботи шлунково-кишкового тракту і органів сечостатевої системи.
Лікування пахово-мошоночних гриж також тільки хірургічне, причому оперування цих гриж найчастіше вимагає застосування більш складних методик.
Особливості оперативного лікування гриж
Незалежно від локалізації грижі, операція по її усуненню триває не більше 1 години, за яку лікар встигає вправити випавші петлі кишечника, зміцнити м'язову стінку і вшити рану. Характерною особливістю даного втручання є те, що стан пацієнта починає поліпшуватися відразу після операції. Через термін до тижня (в більшості випадків, від 3 до 5 днів) зникають будь-які хворобливі відчуття.
Сучасне обладнання, перевірені технології і кваліфіковані хірурги дозволяють максимально швидко і ефективно усувати грижі. Для реабілітації та спостереження пацієнтів в післяопераційний період пропонуються комфортні стаціонарні палати, в яких пацієнт перебуває під цілодобовим наглядом.

Вартість операції на грижі у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість операції залежить від виду грижі, методу хірургічного втручання – з відкритим доступом або лапароскопічний, а також складності патології. Ознайомитися з цінами хірургічного лікування гриж в «Оксфорд Медікал» можна тут. Точніше зорієнтувати щодо ціни операції може лише хірург. Для цього необхідно врахувати діагноз та інші індивідуальні особливості пацієнта. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування грижі
Що таке грижа?
Грижа – це випинання органів черевної порожнини за межі своєї анатомічної зони. Вона може розвиватися на різних ділянках тіла, у місцях ослаблення м'язів та зв'язок.
Де знаходиться грижа?
Грижі можуть розвиватись на різних ділянках тіла. Залежно від розташування виділяють пупкову грижу, грижу білої лінії живота, пахвинну грижу, грижу стравохідного отвору діафрагми тощо.
Як зрозуміти, що в тебе грижа?
Грижа проявляється у вигляді випинання внутрішніх органів за межі очеревини. Найчастіше вона розвивається на животі або в пахвинній ділянці. На ранніх стадіях виглядає як невелике округле утворення, може легко вправлятися. Без лікування з часом може збільшуватися у розмірі та призводити до ускладнень. За появи ознак грижі слід звернутися до хірурга.