(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування виразки дванадцятипалої кишки

Виразку дванадцятипалої кишки спочатку лікують медикаментозно. Операцію призначають за великих або множинних виразок, розвитку ускладнень або відсутності реакції на прийом лікарських засобів.

В «Оксфорд Медікал» проводять як термінові, так і планові операції при виразці дванадцятипалої кишки. Залежно від показань застосовують:

  • лапароскопічну методику – це мінімально інвазивна операція, яка передбачає забезпечення доступу до органу через кілька проколів черевної стінки;

  • лапаротомну методику – це класична операція з відкритим доступом, який необхідний переважно пацієнтам з гострим станом.

У хірургічному стаціонарі встановлено нове обладнання експертного класу. Завдяки цьому, а також залученню команди досвідчених хірургів під керівництвом доктора медичних наук, кожен пацієнт отримує якісну медичну допомогу.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Показання до хірургічного лікування виразки дванадцятипалої кишки

Показаннями до проведення операції є:

  • прорив виразки – утворення наскрізного отвору у 12-палій кишці;

  • пенетрація – утворення отвору між 12-палою кишкою та іншим суміжним органом;

  • внутрішня кровотеча;

  • звуження пілоричного відділу шлунка, через який їжа надходить у 12-палу кишку (може виникати через утворення рубців на місці виразок);

  • неефективність медикаментозної терапії;

  • часті рецидиви – повторний розвиток виразки після тимчасового покращення;

  • високий ризик злоякісного перетворення тканин.

У разі прориву, пенетрації чи розвитку внутрішньої кровотечі потрібна термінова операція. В інших випадках лікування проводять у плановому порядку після ретельної діагностики та оцінки потенційних користі та ризиків.

Як проводять операцію при виразці дванадцятипалої кишки?

Хірургічне лікування виразки дванадцятипалої кишки у Києві

Планові операції найчастіше проводять лапароскопічним методом. На черевній стінці роблять 3-4 проколи, діаметром до 1 см. Через один із них у черевну порожнину вводять вуглекислий газ, що забезпечує підйом черевної стінки та формування простору для хірургічних маніпуляцій. Через інші проколи вводять лапароскоп – прилад з мініатюрною відеокамерою, а також ендоскопічні інструменти.

Зображення з лапароскопа передається на екран монітора та багаторазово збільшується. Таким чином хірург може ретельно оглянути слизову оболонку органу, визначити межі виразки та з ювелірною точністю виконати операцію.

Перевагами лапароскопії є:

  • мінімальне ушкодження здорових тканин;

  • скорочення ризику ускладнень;

  • зменшення термінів госпіталізації;

  • більш легкий та короткий період реабілітації.

Попри всі плюси лапароскопії, деяким пацієнтам потрібна операція з відкритим доступом. У цьому випадку на очеревині роблять розріз довжиною близько 15-20 см. При ускладненнях це дозволяє швидко знайти джерело кровотечі, зупинити його та виконати інші необхідні маніпуляції.

При плановому лікуванні виразки в залежності від показань проводять одну з таких операцій:

  1. Ваготомія – це перетин гілок блукаючого нерва, який стимулює секрецію соляної кислоти. Операція сприяє зниженню рівня кислотності шлунка, що прискорює загоєння виразок на фоні медикаментозної терапії.

  2. Пілоропластика – це розширення прохідного отвору між шлунком та 12-палою кишкою. Проводиться у разі звуження пілоричного відділу.

  3. Резекція кишківника – видалення частини органу з подальшим зшиванням його кінців. Проводиться у складних випадках, коли інші методи є неефективними.

Переваги лікування виразки дванадцятипалої кишки в «Оксфорді Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працюють досвідчені лікарі-хірурги та гастроентерологи. Перш ніж призначити операцію, проводять пацієнтові ретельне обстеження. Як правило, воно включає УЗД органів черевної порожнини, рентгенографію з контрастом та/або комп'ютерну томографію, а також гастроскопію – ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Наявність нового обладнання дозволяє встановити максимально точний діагноз і визначити, чи потрібна операція і яка саме. Хірургічне лікування виразки рекомендують лише при ускладненнях або наявності інших показів.

Операції проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі. Він оснащений медичною технікою від найкращих європейських та американських виробників. Завдяки цьому хірурги можуть виконувати лапароскопічні та відкриті операції будь-якої складності.

Перевагами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» є:

  • проведення операцій хірургами вищої категорії;

  • використання нового обладнання експертного класу;

  • застосування протоколу швидкої підготовки та реабілітації Fast Track Surgery;

  • наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);

  • комфортні одномісні та двомісні палати.

Реабілітаційний період

Після операції пацієнта розміщують у палаті інтенсивної терапії. Вона оснащена обладнанням для контролю та підтримки всіх життєво важливих функцій організму. Через 2-3 години, якщо стан пацієнта не викликає побоювань, його переводять до палати у стаціонарі.

Протягом 1-2 днів, як правило, рекомендують дотримуватися постільного режиму та суворої дієти. Вперше сідати на ліжку або вставати, а також приймати їжу можна тільки після погодження з лікарем.

Термін госпіталізації може становити від 2-3 днів до кількох тижнів. Все залежить від складності операції та самопочуття пацієнта.

Для успішного відновлення та профілактики ускладнень пацієнту призначають медикаментозну терапію: антибіотики, знеболювальні препарати та інші за показаннями.

Незабаром після того, як пацієнту дозволяють вставати, йому радять більше рухатися: ходити по палаті, робити легку дихальну гімнастику тощо. Фізична активність сприяє прискоренню реабілітації та знижує ризик післяопераційної пневмонії.

Повне відновлення та повернення до звичного способу життя може зайняти до 1,5-3 місяців.

Харчування після операції на кишківнику

Після операції на кишківнику важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо харчування, щоб забезпечити нормальне загоєння, мінімізувати ризик ускладнень та підтримати організм у процесі відновлення.

Зазвичай пацієнтам рекомендують:

  • на 2 день – пити воду по чайній ложці (до 0,5 склянки на день);

  • на 3 день – дозволяють пити також міцний чай та бульйон (до 0,5 л на день);

  • на 4 день – дозволяють пити по 4 склянки рідини на день, розділивши їх на 8-12 прийомів, а також їсти кисіль, кисле молоко, сметану;

  • на 5 день – додають перетерті супи, сир, манну кашу;

  • на 7 день – додають добре перетерте варене м'ясо;

  • на 9-10 день – дозволяють перейти на дієту №1а, яка рекомендується при виразковій хворобі.

Дотримання дієти є вкрай важливим, оскільки при перетравленні їжі виробляються ферменти та жовч, які в ранньому післяопераційному періоді можуть спровокувати подразнення стінок кишківника та розвиток ускладнень. З огляду на це лікар завжди дає пацієнту чіткі рекомендації. З урахуванням індивідуальних особливостей вони можуть трохи відрізнятися від загальних правил.

Потенційні ускладнення виразки дванадцятипалої кишки

Без своєчасного лікування на тлі виразки дванадцятипалої кишки можуть розвинутися небезпечні ускладнення:

  • внутрішня кровотеча – при збільшенні та поглибленні виразки може відбутися розрив судин (ризик вище у пацієнтів похилого віку);

  • прорив (перфорація) виразки – поява наскрізного отвору в стінці кишківника (небезпечна розвитком перитоніту – запалення черевної порожнини);

  • пенетрації виразки – поява отвору в стінці кишківника з виходом до довколишнього органу (товстий кишківник, підшлункову залозу, печінку).

За розвитку ускладнень потрібна термінова операція. Їх симптомами можуть бути сильні болі, висока температура, кров у калі, загальна слабкість та сплутаність свідомості, часте блювання після прийому їжі.

Причини виразки дванадцятипалої кишки та методи профілактики

На початку 2000-х рр. було доведено, що основною причиною розвитку виразкової хвороби є зараження бактеріями Хелікобактер Пілорі. При діагностиці їх виявляють у 90% пацієнтів. Однак навіть у разі інфікування хвороба розвивається не у всіх. Додатковими факторами ризику є спадкова схильність, панкреатит, незбалансоване харчування, порушення обміну речовин, тривале вживання гормональних препаратів або нестероїдних протизапальних засобів, зловживання алкогольними напоями.

Щоб знизити ризик розвитку виразки та рецидиву захворювання, фахівці радять:

  • харчуватися збалансовано, регулярно та невеликими порціями (5-6 разів на день);

  • менше є жирних, смажених, копчених, гострих продуктів, які дратують слизову оболонку шлунка;

  • віддавати перевагу відвареній, запеченій, тушкованій або приготовленій на пару їжі;

  • відмовитись від вживання алкогольних напоїв;

  • мінімізувати вживання кави, солодких лимонадів тощо;

  • з появою болів у животі чи інших симптомів хвороби відразу звертатися до лікаря.

Операція при виразці дванадцятипалої кишки: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість операції на виразці дванадцятипалої кишки може відрізнятися залежно від її складності та наявності або відсутності ускладнень, а також проведення лапароскопічним методом або через відкритий доступ.

Ознайомитися з ціною хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут. Для отримання більш точної інформації з урахуванням індивідуальних особливостей записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування виразки дванадцятипалої кишки

Що таке виразка дванадцятипалої кишки?

Виразка дванадцятипалої кишки – це захворювання, яке проявляється у вигляді виразкових дефектів на слизовій оболонці органу. При несвоєчасному лікуванні воно може призводити до появи наскрізного отвору та внутрішньої кровотечі. Основними причинами виразки є зараження бактеріями Хелікобактер Пілорі та неправильне харчування.

Як лікують виразку дванадцятипалої кишки?

Лікування виразки дванадцятипалої кишки, як правило, проводять консервативними методами. Призначають антибактеріальні препарати, що знижують кислотність шлункового соку, знеболюючі та інші за показаннями. Якщо таке лікування не допомагає або розвиваються ускладнення (прободіння виразки, внутрішня кровотеча), пацієнту призначають операцію.

Де виникають болі при виразці дванадцятипалої кишки?

При виразці дванадцятипалої кишки найчастіше біль виникає у лівому боці. Однак він може поширюватися і на область нижче грудини і праву сторону живота над пупком. Характерне посилення болю натщесерце, протягом 30-60 хвилин після їжі або через 2 години. Поставити точний діагноз за симптомами не можна. Для цього потрібні аналізи, УЗД та інші обстеження.

Для запису на консультацію до лікаря в «Оксфорд Медікал» у Києві телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.85, голосів: 41 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Опреративне втручання при кишечній непрохідності 25000.00 грн
Діагностично-лікувальна гастродуоденоскопія з приводу шлунково-кишкової кровотечі 9000.00 грн
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника 50000.00 грн
Видалення пухлини кишківника 40000.00 грн
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника, у виконанні доктора медичних наук 60000.00 грн
Видалення пухлини кишківника, у виконанні доктора медичних наук 50000.00 грн
Резекція тонкого кишківника 40000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Марина Ващенко 06-04-2024 Лікар який показав високий рівень професіоналізму. В кабінеті атмосфера була затишною і комфортною. Своїм вмінням та уважністю залишив позитивне враження. Безсумнівно рекомендую.
Людмила 31-03-2024 Безмежно вдячна за уважне ставлення та компетентні поради Рибалко Сергію Олександровичу!
Сергій Володимирович 20-03-2024 Хочу подякувати вашій клініці за те, що в ній працює такий професійний лікар.Задоволений результатами його роботи, отримав відповіді на всі свої питання в доступній, зрозумілій формі.Рекомендую
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up