На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Черевна стінка - ділянка тіла між грудиною і пахової областю, на якій розташовані м'язи, які утримують кишечник і інші органи черевної порожнини в природному положенні. Але коли черевна стінка з яких-небудь причин ослаблена, може розвинутися грижа.
Грижа виникає через ослаблення м'язів живота, через що зміщуються інші тканини або органи, наприклад, петлі кишечника. Коли внаслідок руху або навантаження, збільшується внутрішньочеревний тиск, збільшується грижове кільце і з нього випадають тканини інших органів, наприклад, частина кишки. Для грижі характерна специфічна підшкірна опуклість, інтенсивні болі і дискомфорт при фізичному навантаженні.
СИМПТОМИ І ПРИЧИНИ грижі ЖИВОТА
Ознаками грижі черевної стінки можуть бути:
- опуклість на животі, яка зникає в положенні лежачи;
- біль при навантаженні, русі або кашлі.
До факторів, що сприяють розвитку гриж, відносяться:
- ожиріння і зайва вага;
- вроджені дефекти черевної стінки;
- перенесені травми або оперативні втручання в області черевної порожнини;
- важка фізична праця або заняття спортом;
- утруднене сечовипускання;
- постійні запори;
- скупчення рідини в черевній порожнині.
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ грижі ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ
Грижа не проходить самостійно, з часом вона збільшується і стає все більш болючою.
Через грижі може відбутися утиск здавлених органів, через що порушується їх кровопостачання - тканини, потрапили в грижової мішок тканини починають відмирати. Це стають причиною важкого стану і може становити загрозу для життя, в такому випадку необхідна екстрена операція.
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ГРИЖІ
Вибір методу лікування здійснюється індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням виду грижі, стадії її перебігу, особливостей стану організму пацієнта.
Виняток становлять пацієнти з гострими інфекціями, дерматитом і екземою в області грижі, при пізніх термінах вагітності, пацієнти з тяжкими системними або вірусними захворюваннями, деякими хворобами серця, легенів, нирок, печінки. У таких випадках операція неможлива через важких захворювань, показано носіння бандажа. Але важливо розуміти, що бандаж - це стримуюча міра, яка не виліковує грижу, а лише уповільнює її розвиток.
Операція хірургічного розтину грижі, полягає у видаленні грижового мішка, вправленні органів в черевну порожнину і зміцненні ослабленого ділянки черевної стінки. Операція по усуненню грижі зазвичай триває не більше 1 години, за який лікар вправляє випали петлі кишечника, зміцнює м'язову стінку і вшивають рану.
Операція проводиться без розрізів, лапароскопічним методом. Завдяки цьому, після операції практично не залишається слідів, а період реабілітації після неї - мінімальний. Як правило, через тиждень після операції проходять будь-які відчуття дискомфорту.
Операція з видалення грижі живота: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість хірургічного лікування грижі передньої стінки живота залежить від:
- складності операції та необхідності встановлення ендопротезу;
- методу хірургічного втручання – лапароскопічний або з відкритим доступом.
Ознайомитися з цінами операцій в «Оксфорд Медікал» можна тут.
Більш точно зорієнтувати щодо питання ціни може тільки хірург, враховуючи діагноз та інші індивідуальні особливості пацієнта.
Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування грижі передньої черевної стінки
Як визначити грижу в черевній порожнині?
Грижа в черевній порожнині виглядає як округле випинання. Воно може з'являтися при напрузі м'язів живота або кашлі і проходити у положенні лежачи або під час відпочинку. Грижа може бути м'якою або твердою на дотик, викликати дискомфорт або біль, а також порушення в роботі органів черевної порожнини.
Передня черевна стінка: де знаходиться?
Передня черевна стінка розташована на передній стороні живота. Вона виконує важливу роль у підтримці структурної цілісності та захисту органів черевної порожнини від зовнішнього впливу. Черевна стінка складається з різних шарів м'язів, фасції (сполучні тканини) та інших тканин.
Щоб записатися на прийом до хірурга в клініці «Оксфорд Медікал», телефонуйте або заповніть форму на сайті.