Лазерна контактна уретеролітотрипсія – це «золотий стандарт» дроблення конкрементів у сечоводі. Сьогодні дана методика є найбільш прогресивною і широко застосовується у провідних урологічних клініках.
Уретеролітотрипсія є малоінвазивною процедурою і проводиться без розрізів. Уретероскоп вводять через сечівник і проводять до сечоводу під постійним відеоконтролем. Завдяки цьому, а також мінімальній товщині ендоскопічних інструментів та використанню гольмієвого лазера, процедура виконується з максимальною точністю, а ризик ускладнень практично виключається.
В «Оксфорд Медікал» уретеролітотрипсію проводять хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. Вони працюють з обладнанням експертного класу та дотримуються міжнародних стандартів лікування сечокам'яної хвороби.
Коли призначають лазерну уретеролітотрипсію сечоводу
Існує кілька різних методів літотрипсії: дистанційна, контактна та перкутанна (черезшкірна). При локалізації каменів у сечоводі варіантом вибору є лазерна контактна уретеролітотрипсія. Вона дозволяє за один сеанс зруйнувати конкременти будь-якого розміру до стану дрібнодисперсного пилу, який надалі безперешкодно виводиться з організму.
Переваги лазерної уретеролітотрипсії
Головними перевагами даної методики є:
ендоскопічний доступ, який не вимагає проведення розрізів або проколів;
дроблення за одну процедуру конкрементів будь-якого розміру та щільності;
ефективність при утворенні конкрементів в обох сечоводах;
короткий термін госпіталізації (зазвичай 1 добу);
легкий та короткий період реабілітації.
Як проводять лазерну контактну уретеролітотрипсію сечоводу
Лазерну контактну уретеролітотрипсію сечоводу проводять ендоскопічно. Уретероскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою із вбудованим світлодіодом, вводять через сечівник. Зображення з камери передається на екран монітора, і дозволяє лікареві вести безперервний візуальний контроль.
Після проведення уретероскопа до сечоводу та виявлення каменів фахівець вводить лазерний зонд товщиною менше 1 мм. Зазвичай використовують гольмієвий лазер з мінімальною потужністю 10 Вт. Він ефективно дробить камені, але не чинить теплового впливу на навколишні тканини.
Дроблення каменів у сечоводі відбувається при безпосередньому контакті з ними лазерного волокна. По ньому передаються імпульси світла, частоту та потужність яких спеціаліст визначає індивідуально. В результаті вода, що міститься в конкрементах, моментально закипає, що призводить до руйнування молекулярних зв'язків. Навколишні тканини при цьому не нагріваються.
Після дроблення каменів на дрібні фрагменти хірург витягує їх за допомогою спеціальної петлі або мікрощипців, звільняючи просвіт сечоводу для вільного відтоку сечі з нирки.
Часто після контактної літотрипсії встановлюють тимчасовий стент (дренажну трубку). Він сприяє загоєнню пролежня сечоводу, який часто виникає у місці утворення конкременту, а також служить профілактиці утворення стриктури (рубця). Знімають стент, як правило, за 2 тижні.
Переваги проведення літотрипсії в «Оксфорд Медікал»
Надання якісної медичної допомоги із застосуванням сучасних ефективних та безпечних методик є одним із головних пріоритетів «Оксфорд Медікал». Для цього в клініці встановлено новітнє обладнання експертного класу та зібрано команду досвідчених висококваліфікованих лікарів. Наші хірурги провели вже сотні успішних урологічних операцій.
Перевагами лікування сечокам'яної хвороби в «Оксфорд Медікал» є:
проведення літотрипсії ендоскопічним методом із застосуванням лазера для дроблення конкрементів;
використання утретероскопа та лазерного літотриптора останнього покоління;
виконання лазерної літотрипсії спеціалістами з досвідом понад 20 років;
можливість застосування місцевого знеболювання або загальної анестезії;
короткий термін госпіталізації та швидке відновлення після процедури;
комфортні умови в стаціонарі з одномісними та двомісними палатами готельного типу.
Підготовка до процедури
Первинна діагностика конкрементів зазвичай відбувається під час УЗД. Однак для уточнення діагнозу та вибору оптимальної методики літотрипсії може знадобитися проведення додаткових обстежень. Залежно від показань пацієнту може бути призначена рентгенографія, комп'ютерна томографія, аналізи крові та сечі.
Безпосередньо перед процедурою також проводять електрокардіографію (ЕКГ) та передопераційні аналізи, щоб виключити протипоказання до ендоскопічного втручання та застосування анестезії.
За 2 тижні до лазерної уретеролітотрипсії рекомендують припинити прийом препаратів, які впливають на згортання крові. Якщо для анестезії планується застосування загального наркозу, за 2-3 дні пацієнту рекомендують перейти на легку дієту, а в день процедури нічого не їсти й не пити.
Реабілітація після лазерної уретеролітотрипсії сечоводу
Оскільки лазерна уретеролітотрипсія проводиться ендоскопічним методом, тобто без пошкодження зовнішніх та внутрішніх тканин, процес реабілітації у більшості пацієнтів проходить швидко та легко. Виписка зі стаціонару зазвичай проводиться вже наступної доби (рідше на третю), а через кілька днів пацієнт може повернутися до звичного способу життя.
Протягом 1-2 тижнів після літотрипсії можлива поява домішок крові в сечі, а також дискомфорту та легкого печіння під час сечовипускання. За появи сильного болю чи інших симптомів необхідно звернутися до лікаря.
У разі встановлення стента через 2 тижні проводять контрольне обстеження, після чого його витягують також ендоскопічним шляхом.
До повного відновлення (близько місяця) пацієнтам рекомендують не підіймати тяжкості та уникати інтенсивних фізичних навантажень.
Потенційні ускладнення після лазерної контактної уретеролітотрипсії
Лазерна контактна уретеролітотрипсія стала «золотим стандартом» видалення конкрементів у сечоводі. Перевагами процедури є висока ефективність та безпека.
Завдяки ендоскопічному доступу не виникає крововтрати та знижується ймовірність інфікування. Також, оскільки сучасні уретероскопи гнучкі, тонкі (до 3 мм у діаметрі) та оснащені потужною оптичною системою, в руках досвідченого хірурга вони практично виключають ризик пошкодження сечоводу або інших структур. Імовірність травмування лазером стінок сечоводу також відсутня, оскільки він впливає лише на конкремент.
Ускладнення після лазерної контактної уретеролітотрипсії зустрічаються дуже рідко. Найбільш значущим є ризик розвитку стриктури (грубого рубця) у місці формування конкремента, що може вимагати хірургічного втручання. Щоб виключити, пацієнтам зазвичай встановлюють тимчасовий стент. Він сприяє загоєнню пролежня сечоводу та вільному відтоку сечі з нирки. Знімають стент приблизно за 2 тижні.
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу: ціна в клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість лазерної літотрипсії сечоводу може відрізнятись. Вона залежить від розташування, кількості та розміру конкрементів. Ознайомитися із цінами лікування сечокам'яної хвороби в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш детально щодо ціни та особливостей процедури вас зорієнтує лікар-уролог під час попередньої консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.