Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Видалення підшлункової залози

Часткове або повне видалення підшлункової залози є одним із етапів лікування раку. На 1-2 стадіях можливе радикальне видалення пухлини, що значно підвищує шанси на успішне одужання.

При значному поширенні новоутворення на сусідні органи та ураженні великих судин потрібна складніша операція – панкреатодуоденальна резекція, або операція Уіппла. Під час її проведення видаляють частину підшлункової залози, шлунка, дванадцятипалої кишки та інших навколишніх тканин. В Україні її проводять лише у кількох клініках.

В «Оксфорд Медікал» операції на підшлунковій залозі виконує команда хірургів під керівництвом доктора медичних наук, хірурга вищої категорії, який пройшов тривале стажування у Німеччині і має більш ніж 30-річний досвід. У клініці встановлено нове обладнання та створено всі умови для проведення максимально точної діагностики та хірургічних операцій будь-якої складності.

Коли потрібно видаляти підшлункову залозу?

Резекція (видалення частини підшлункової залози) або панкреатектомія (видалення всього органу) можуть бути призначені при раку, доброякісних новоутвореннях, псевдокістах, хронічному панкреатиті, травмах або аномаліях розвитку.

Найчастіше такі операції проводять при злоякісних процесах. Можливість, спосіб та обсяг хірургічного втручання визначають з урахуванням стадії захворювання. Насамперед хірурги перевіряють операбельність пухлини, використовуючи міжнародну шкалу NCCN. Відповідно до неї, виділяють:

  1. Резектабельні пухлини – можуть бути повністю видалені шляхом проведення резекції або панкреатектомії.

  2. Відносної операбельності – пухлина поширюється на великі судини і суміжні тканини, що вимагає проведення складнішої операції, і високої майстерності хірурга. У деяких випадках пухлина може бути визнана неоперабельною після початку операції та огляду тканин.

  3. Нерезектабельні – у цьому випадку пацієнту може бути рекомендована операція для поліпшення симптомів та подовження життя, або призначено паліативне лікування.

Відносна операбельність є умовним терміном. Якщо раніше ураження судин вважалося перешкодою до хірургічного лікування, то зараз у високотехнологічних клініках таких пацієнтів успішно оперують. Головне – проведення ретельної діагностики, наявність у клініці сучасного обладнання та високий професіоналізм хірургів.

Як видаляють підшлункову залозу?


Операцію проводять під загальним наркозом. За часом вона займає від 2 до 7 години. Спочатку, зазвичай, проводять діагностичну лапароскопію – в черевну порожнину через кілька проколів вводять ендоскопічне обладнання з мініатюрною відеокамерою. Це дозволяє чітко визначити обсяг роботи та послідовність дій, а також ще раз підтвердити доцільність операції.

Видалення підшлункової залози може бути виконане:

  1. Лапароскопічно – це мінімально інвазивна методика, що дозволяє обійтися без розрізу черевної стінки. Доступ до органу, що оперується, забезпечують через кілька проколів діаметром до 1 см. У них вводять оснащений відеокамерою лапароскоп, зображення з якого передається на екран монітора, і невеликі ендоскопічні інструменти. Вони дають змогу хірургу виконувати необхідні маніпуляції з максимальною точністю.

  2. Лапаротомно – це традиційна операція з відкритим доступом. На черевній стінці роблять поздовжній розріз, що забезпечує широкий огляд, необхідний при великих та незручно розташованих новоутвореннях, а також у випадках розвитку гострих станів.

В «Оксфорд Медікал» операції проводять переважно лапароскопічним методом. Завдяки мінімальному пошкодженню здорових тканин зменшується крововтрата та ризик післяопераційних ускладнень, а період реабілітації проходить легше і швидше.

Після завершення операції пацієнта виводять із стану наркозу. За необхідності його на якийсь час можуть покласти в палату інтенсивної терапії для спостереження за життєво важливими показниками, оснащеною апаратами для штучної вентиляції легень швейцарської компанії Hamilton Medical та іншою апаратурою.

Коли стан пацієнта не викликає побоювань, його переводять у комфортну одномісну або двомісну палату з особистим санвузлом, кондиціонером, телевізором та всім необхідним.

Види операцій

Залежно від розміру та розташування пухлини пацієнту може бути проведена одна з наступних операцій:

  1. Дистальна панкреатектомія – призначається при розвитку новоутворення у хвості підшлункової залози. Полягає в частковому видаленні хвоста та тіла органу. Також можливе видалення селезінки та резекція суміжних органів у випадках проростання пухлини.

  2. Панкреатодуоденальна резекція, або операція Уіппла – призначається при локалізації пухлини у голівці органу (зустрічається більш ніж у 60% випадків) та поширенні на судини та суміжні органи. Передбачає видалення частини підшлункової залози, шлунка, дванадцятипалої кишки та інших навколишніх тканин.

  3. Тотальна панкреатектомія – це найбільш радикальна операція, яка передбачає видалення всього органу. Її призначають лише у найскладніших випадках. Після операції пацієнтам потрібний довічний прийом ферментативних препаратів та інсуліну.

Переваги видалення підшлункової залози у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працює високотехнологічне відділення хірургії. Воно оснащене новим обладнанням провідних виробників медичної техніки. Це дозволяє проводити максимально точну діагностику та виявляти новоутворення, розміром від 1 мм, а також проводити складні малоінвазивні операції.

Резекцію та видалення підшлункової залози в «Оксфорд Медікал» проводить команда досвідчених хірургів під керівництвом доктора медичних наук, хірурга вищої категорії з 30-річним досвідом. Завдяки їх знанням та вмінням, а також сучасному технічному оснащенню у клініці проводять одну із найскладніших операцій на підшлунковій залозі – панкреатодуоденальну резекцію, або операцію Уіппла. Нещодавно її виконували лише за кордоном.

Перевагами проведення операцій на підшлунковій залозі в «Оксфорд Медікал» є:

  • використання хірургічного обладнання експертного класу;

  • проведення операцій онкохірургами із багаторічним досвідом роботи;

  • наявність палат інтенсивної терапії, оснащених апаратурою для підтримки життєво важливих функцій організму;

  • можливість комплексного лікування раку із застосуванням хіміотерапії, таргетної терапії та імунотерапії;

  • комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу;

  • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Реабілітація після операції на підшлунковій залозі

Реабілітація після операції на підшлунковій

Після операції пацієнта переводять до хірургічного стаціонару, де він залишається під постійним наглядом медичного персоналу. Йому проводять перев'язки та медикаментозну терапію для успішного відновлення після операції та профілактики ускладнень.

Післяопераційний період триває близько 10 днів, але для повної реабілітації може знадобитися до 2 місяців. У цей час дуже важливо дотримуватися всіх призначень лікаря, зокрема щодо обмеження харчування та фізичної активності.

У першу добу прийом їжі протипоказаний, на другу дозволяють пити воду та деякі напої. Харчування зазвичай відновлюють на 3 день. При цьому призначають сувору дієту, яку через деякий час поступово розширюють.

Щодо фізичної активності, то незабаром після операції лікарі радять вставати з ліжка та самостійно пересуватися. Перший раз це потрібно робити у присутності фахівців клініки. Тяжкі навантаження протипоказані протягом 2-4 місяців до повного відновлення.

Також пацієнту може бути призначений тривалий прийом ферментативних препаратів, а у разі повного видалення підшлункової залози – інсуліну.

Дієта після операції на підшлунковій залозі

У першу добу прийом їжі протипоказаний. Пацієнту вводять спеціальні поживні розчини внутрішньовенно.

Наступного дня йому можуть дозволити потроху пити воду, а ще через день їсти страви рідкої або напіврідкої консистенції.

Правила харчування можуть відрізнятись в залежності від виду операції, тому кожному пацієнту надаються індивідуальні рекомендації. Спільними для всіх правилами є:

  • вживання легкозасвоюваних продуктів невеликими порціями по 5-6 разів на день;

  • приготування страв методами варіння, тушкування чи запікання;

  • вибір білкових продуктів та обмеження жирних та високовуглеводних;

  • відмова від свіжого хліба та випічки, приправ, гострих страв, копченостей, маринадів, шоколаду та інших солодощів, молочних продуктів.

У перші тижні дієта суворіша, але згодом за гарного самопочуття раціон може бути розширений.

Для нормального травлення більшості пацієнтів призначають ферментативні препарати.

Потенційні ускладнення після операції

Як резекція, так й видалення підшлункової залози є досить складними операціями. Щоб знизити ризик ускладнень, пацієнту попередньо проводять ретельне обстеження та спеціальну підготовку. Вона може включати відміну деяких препаратів, дієту тощо.

Внаслідок операції існує ризик:

  • внутрішньої кровотечі;

  • розвитку післяопераційної інфекції;

  • розладів травлення;

  • появи болю та дискомфорту у ділянці шлунка;

  • гастропарезу (паралічу шлунка);

  • появи нориці підшлункової залози;

  • розвитку цукрового діабету та ін.

Розвиток ускладнень можливий як у перші дні після операції, так і через кілька тижнів. За появи будь-яких скарг слід відразу звернутися до лікаря.

В «Оксфорд Медікал» операції проводять висококваліфіковані хірурги на новому обладнанні. Використання сучасних методик хірургічного втручання, індивідуальних витратних матеріалів та чітке дотримання протоколів дозволяють значно скоротити ризики операційних та післяопераційних ускладнень.

Причини виникнення проблем із підшлунковою залозою та методи профілактики захворювань

Факторами ризику онкології підшлункової залози вважаються:

  • паління (з ним пов'язують 30% випадків утворення карциноми);

  • зловживання алкоголем;

  • незбалансоване харчування (хронічний дефіцит свіжих овочів та фруктів вважають провідною причиною захворювання у 20% пацієнтів);

  • цукровий діабет (підвищує ймовірність раку вдвічі);

  • спадкова схильність (є провідною у 10% випадків);

  • хронічний панкреатит (протягом 20 років рак діагностують у 4-8%);

  • колоректальний рак;

  • аденоматозний поліпоз;

  • синдроми Хіппель-Ліндау, Гарднера;

  • ожиріння та ін.

Щоб зменшити ризик захворювання, фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя (займатися спортом, правильно харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок), підтримувати вагу в межах норми, своєчасно лікувати всі захворювання та регулярно проходити профілактичні обстеження.

Видалення підшлункової залози: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

На підшлунковій залозі проводять різні види операцій, тож точну вартість пацієнту може підказати тільки хірург після вивчення результатів обстежень. Ціна може відрізнятися в залежності від:

  • складності операції – проведення часткової, тотальної панкреатектомії або панкреатодуоденальної резекції;

  • виду хірургічного втручання – лапароскопічна операція чи з відкритим доступом.

Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут.

Відповіді на популярні питання щодо лікування підшлункової залози

Яка вартість лікування раку підшлункової залози?

Вартість лікування раку підшлункової залози може значно змінюватись і залежати від різних факторів. Зокрема, стадії раку, методів лікування, складності операції, тривалості терапії тощо. Більш точно зорієнтувати пацієнта з цього питання може тільки лікар після вивчення результатів обстежень та історії хвороби.

Щоб записатися на прийом до хірурга клініки «Оксфорд Медікал», телефонуйте у наш контакт-центр або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 4.67, голосів: 3 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
  • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
  • член Асоціації хірургів України
  • член Національної асоціації онкологів України
  • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
  • Кандидат медичних наук.
  • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
  • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
  • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
  • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
  • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
  • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
  • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
  • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
  • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
  • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

  • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
  • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Дистальна резекцiя пiдшлунковоī залози без пластики судин (неускладнена) 70000.00 грн
Дистальна резекцiя пiдшлунковоī залози з пластикою судин (ускладнена) 90000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Яна 24-08-2024 Лікар з великої букви! Ніхто мене так ще не заспокоїв як він! Пояснив коротко та ясно, дуже дякую що є такі лікарі
Марта 22-08-2024 Чудовий лікар з гарним почуттям гумору. Людяний. Дякую вам
Оксана 23-07-2024 Хочу висловити велику подяку Ліфшицю Юрію Зіновійовичу за високопрофесійну, оперативно надану консультацію з приводу лікування онкозахворювання, а також менеджеру хірургічного відділення Євгенії Лісоченко за компетентність, уважність до пацієнтів, доступність. Рекомендую цю клініку !
Світлана 15-07-2024 Дуже гарна лікарня, палати, лікарі, взагалі весь персонал на своєму місці. Робив операцію Кочет Тарас Михайлович, це найкращій лікар у якого я була і тепер всім рекомендую тільки його. Також окрема подяка Катерині Романівні та Оксані Василівні, вони просто заряджають позитивом! Медсестричкам та медбрату Віталію респект, постійно цікавляться чи все добре, що потрібно, допомагають, взагалі ці люди живуть своєю роботою. Санітарочкам також величезна подяка! Доречі я була 3 дні, годували добре, навіть не очікувала! Консультанти і оплата послуг на вищому рівні, кому як зручно, завжди якісно, рекомендую OXFORD MEDIKAL на Березняках.
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up