(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування кишкової непрохідності

Кишкова непрохідність – це часткова або повна закупорка кишківника, в результаті якої припиняється виведення калових мас з організму. Стан пацієнта різко погіршується протягом 12-24 годин і без хірургічного лікування становить загрозу життю.

В «Оксфорд Медікал» пацієнтів із кишковою непрохідністю приймають 24/7. У медичному центрі цілодобово працює відділення інтенсивної терапії, хірургічний стаціонар та служба швидкої допомоги.

Лікування кишкової непрохідності проводять:

 1. Лапароскопічним методом – це мінімально інвазивна операція, яка дозволяє обійтися без широкого розрізу. На черевній стінці роблять кілька проколів, через які вводять лапароскоп, оснащений світлодіодом та мініатюрною відеокамерою, а також ендоскопічні інструменти.

 2. Лапаротомним методом – це традиційна операція з відкритим доступом, тобто через широкий розріз на очеревині. Він може знадобитися при складних формах кишкової непрохідності та наявності ускладнень.

За появи симптомів захворювання, скоріше звертайтеся за медичною допомогою. Від цього залежить ризик ускладнень та ефективність лікування.

За яких симптомів потрібно звернутися до лікаря?

Хірургічне лікування кишкової непрохідності у Києві

Проявами кишкової непрохідності можуть бути:

 • сильний, переймоподібний біль у животі (постійний або періодичний);

 • здуття живота;

 • нудота та блювання;

 • запор, відсутність газів;

 • загальна інтоксикація організму (запаморочення, головний біль, блідість шкіри, холодний піт, підвищення температури тіла тощо).

За клінічними симптомами фахівці виділяють 3 стадії розвитку кишкової непрохідності.

Для перших 12 годин захворювання характерна поява періодичного або постійного гострого болю в животі, іноді аж до розвитку больового шоку та втрати свідомості.

Для періоду 12-24 години характерне гостре порушення функцій кишківника, що призводить до здуття живота, сильної нудоти та частої блювоти. Також можливе посилення болю.

Після 24 годин різко збільшується ризик ускладнень. У пацієнтів часто підвищується температура, виникають гостра затримка сечі, тахікардія та збільшення частоти дихання.

Коли призначають хірургічне лікування кишкової непрохідності?

Операція є основним методом лікування механічної кишкової непрохідності. Найчастіше вона розвивається через заворот або перекрут петель кишківника, їх ущемлення всередині грижі, закупорки пухлиною або стороннім тілом, а також спайкового процесу. Усунути ці порушення можна лише хірургічним шляхом.

Застосування консервативної терапії можливе при частковій динамічній кишковій непрохідності, але така форма трапляється досить рідко. Її причина – порушення перистальтики, тобто скорочення стінок органу, необхідні для руху калових мас.

У обох випадках пацієнту потрібна госпіталізація.

Діагностика кишкової непрохідності та підготовка до операції

Під час консультації у клініці або виклику швидкої допомоги додому лікар спочатку оглядає пацієнта, проводить пальпацію живота, простукування та аускультацію (прослуховування шумів кишківника через стетоскоп). За характерними ознаками він визначає ймовірну патологію та наскільки гострим є стан пацієнта.

Для підтвердження діагнозу може знадобитися проведення рентгенографії або комп'ютерної томографії органів черевної порожнини з контрастним посиленням. КТ дозволяє візуалізувати внутрішні органи, визначити форму та локалізацію патологічного процесу.

Безпосередньо перед операцією пацієнту проводять низку лабораторних аналізів, кардіографію (ЕКГ) та інші обстеження за показаннями.

Як проводять хірургічне лікування кишкової непрохідності?

В «Оксфорд Медікал» операції проводять переважно за допомогою сучасних малоінвазивних методик. Вони супроводжуються меншим ушкодженням здорових тканин, меншим ризиком ускладнень та більш коротким та легким періодом реабілітації. При цьому, яка операція буде оптимальною для пацієнта – лапароскопічна чи відкрита – у кожному випадку хірурги визначають індивідуально.

Види операцій при кишковій непрохідності:

 • Лапароскопія – мінімально інвазивна операція. Для забезпечення доступу до кишківника на черевній стінці роблять 3-4 проколи, розміром близько 1 см. Через один з них нагнітають вуглекислий газ, що забезпечує підйом очеревини та збільшення операційного поля. Через інші проколи вводять лапароскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою, зображення з якої передається на комп'ютер і збільшується у 30-40 разів, та хірургічні інструменти. Використовуючи їх, хірург обережно виконує всі необхідні маніпуляції. Після їх завершення інструменти виймають, викачують вуглекислий газ, на проколи накладають шви та стерильні пов'язки.

 • Лапаротомія – операція із відкритим доступом. На очеревині роблять розріз, довжиною в середньому від 15 до 20 см. Через нього хірург отримує широкий доступ до внутрішніх органів, може уважно їх оглянути і промацати, щоб виділити точно пошкоджену ділянку. Після цього за допомогою скальпеля хірург виконує резекцію та інші необхідні маніпуляції, ушиває рану та накладає шви.

У залежність ти від причини кишкової непрохідності під час операції хірург проводить:

 • резекцію кишківника;

 • розкручування петель кишківника;

 • розсічення спайок;

 • пластику грижового утворення.

У деяких випадках при великому ураженні кишківника після колектомії може знадобитися виведення стоми – частину кишківника закріплюють на внутрішній стороні очеревини, а кінець виводять назовні для виділення калових мас у калоприймач. Таке рішення може бути тимчасовим чи постійним.

Складність операції залежить від причини захворювання та наявності ускладнень. Чим раніше пацієнт звертається за медичною допомогою, тим кращий прогноз.

Переваги лікування кишкової непрохідності в «Оксфорд Медікал»

Переваги лікування кишкової непрохідності в «Оксфорд Медікал» 1

В «Оксфорд Медікал» операції проводять у сучасному високотехнологічному відділенні хірургії. Наявність нового обладнання експертного класу дозволяє виконувати точну діагностику та операції будь-якої складності, зокрема малоінвазивними методами.

Перевагами лікування кишкової непрохідності в «Оксфорд Медікал» у Києві є:

 • можливість госпіталізації 24/7 та проведення термінової операції;

 • застосування переважно малоінвазивної лапароскопічної методики;

 • можливість перейти з лапароскопії до відкритої операції (може знадобитися у складних випадках);

 • робота за протоколом швидкої передопераційної підготовки та реабілітації Fast Track Surgery;

 • виконання операцій хірургами вищої лікарської категорії з більш ніж 20-ти та 30-річним досвідом;

 • наявність палат інтенсивної терапії, оснащених усім необхідним для контролю та підтримки життєво важливих функції організму;

 • комфортні одномісні та двомісні післяопераційні палати готельного типу.

Реабілітація після операції на кишківнику

Коли операція закінчується, пацієнта одразу переводять до палати інтенсивної терапії. Там він проводить 2-3 години. У цей час за допомогою спеціальних датчиків відстежується частота дихання та серцебиття, а також тиск та інші життєво важливі показники. Після цього, якщо стан пацієнта не викликає побоювань, його переводять до одномісної або двомісної палати хірургічного стаціонару.

Протягом першого дня зазвичай рекомендують постільний режим. Для забезпечення комфорту у палатах встановлені інноваційні ліжка з електронним керуванням. Вони дозволяють підібрати зручне положення. Також у разі потреби пацієнт може будь-якої миті викликати медсестру.

Перший раз сісти на ліжку або встати можна лише після огляду лікарем. З 2-3 доби рекомендують потроху починати рухатися. Помірна фізична активність служить профілактикою утворення спайок та розвитку післяопераційної пневмонії.

Термін госпіталізації в середньому становить від 3 до 7 днів. Все залежить від складності операції та самопочуття пацієнта.

Період відновлення може тривати від 1 до кількох місяців. У цей час пацієнту рекомендують дотримуватися дієти, уникати важких фізичних навантажень і приймати призначені препарати.

Причини кишкової непрохідності

Кишкова непрохідність є ускладненням чи вторинним захворюванням, тобто розвивається на тлі інших патологій. Основними причинами є:

 • новоутворення у кишківнику або інших органах черевної порожнини;

 • попадання сторонніх предметів у кишківник (ковтання предметів, волосся тощо);

 • перекрут петель кишківника;

 • утиск петель кишківника в грижі;

 • спайковий процес у черевній порожнині;

 • порушення перистальтики.

Можливі ускладнення кишкової непрохідності

Кишкова непрохідність є життєзагрозним станом. Операція має бути проведена якнайшвидше. Після 24 годин значно зростає ризик ускладнень.  

Закупорка кишківника може призвести до таких ускладнень:

 • інтоксикація організму, порушення електролітного балансу, зневоднення;

 • некроз тканин кишківника;

 • розвиток абсцесу;

 • перфорація (розрив) стінки кишківника;

 • перитоніт;

 • сепсис.

Раннє надання медичної допомоги дозволяє значно знизити ризик таких ускладнень.

Кишкова непрохідність: вартість операції у клініці «Оксфорд Медікал»

Ціна операції при кишковій непрохідності може відрізнятися залежно від:

 • проведення лапароскопічним чи відкритим способом;

 • складності патології та обсягу маніпуляцій.

Точну ціну може підказати лише хірург після оцінки стану пацієнта.

Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут.

Поширені питання щодо хірургічного лікування кишкової непрохідності

Що таке кишкова непрохідність?

Кишкова непрохідність – це гострий стан, при розвитку якого просвіт органу частково або повністю перекривається. Внаслідок цього утрудняється або зупиняється рух калових мас, що спричиняє інтоксикацію організму і може призвести до розриву кишківника. Стан є небезпечним для життя та потребує термінового хірургічного лікування.

Кишкова непрохідність: як лікувати?

Кишкову непрохідність лікують переважно хірургічним методом. Проводять лапароскопічну або відкриту операцію, в ході якої розкручують петлі кишківника, розтинають спайки, видаляють уражений відрізок або тощо.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Опреративне втручання при кишечній непрохідності 25000.00 грн
Діагностично-лікувальна гастродуоденоскопія з приводу шлунково-кишкової кровотечі 9000.00 грн
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника 50000.00 грн
Видалення пухлини кишківника 40000.00 грн
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника, у виконанні доктора медичних наук 60000.00 грн
Видалення пухлини кишківника, у виконанні доктора медичних наук 50000.00 грн
Резекція тонкого кишківника 40000.00 грн
Лапароскопічна операція з приводу злукової кишкової непрохідності 35000.00 грн
Обхідний міжкишковий анастомоз (неускладнений) 28000.00 грн
Обхідний міжкишковий анастомоз (ускладнений) 40000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Тетяна 16-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Антонову Євгену Олексійович, анестезіологу Гайдай Тамарі Григорівні, медсестрі Зоряні!!! За їх професійність, фаховість, людяність, душевному ставленні до пацієнта. Євген Олексійович, спеціаліст високого класу , завжди налаштовує на позитив, оптимізм, віру в себе і на бажаний результат. Тамара Григорівна і Зоряна підтримують, всі дії чіткі, високого рівня професійність, з приємними жартами допомагають подолати тривогу перед такими серйозними процедурами, як колоноскопія і гастроскопія. Дуже вам всім дякую!!!! І обов'язково будьте здорові!!!!
Станіслав 09-01-2024 Вилеке Вам дякую,за точне та головне вчасне знаходженя проблеми із здоров'ям
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up