(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування панкреатиту

В “Оксфорд Медікал” хірургічне лікування панкреатиту проводять у високотехнологічному стаціонарі з двома хірургічними блоками, які дозволяють виконувати операції високої складності. Вибір методики (ендоскопія, лапароскопія чи відкритий доступ) залежить від форми панкреатиту, наявності ускладнень та супутніх захворювань.

Операції проводять лікарі-хірурги вищої категорії з більш ніж 20 та 30-річним стажем. У клініці створено всі умови для ефективного лікування та мінімізації ризиків, у тому числі обладнано палати інтенсивної терапії з апаратами штучної вентиляції легень та іншим обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.

Після операції пацієнти залишаються під цілодобовим наглядом фахівців у комфортних одномісних або двомісних палатах готельного типу.

Лікування панкреатиту

Що таке панкреатит?

Панкреатит – це запальне захворювання підшлункової залози, яке може призводити до некротичного ураження клітин органу, функціональних порушень та інших ускладнень.

У підшлунковій залозі виробляється гормон інсулін, необхідний для підтримки рівня цукру у крові, а також ферменти для перетравлення білків, жирів і вуглеводів. Вони виводяться у дванадцятипалу кишку через панкреатичні протоки. При порушенні їхньої прохідності ферментативний сік застоюється в органі та провокує руйнування клітин паренхіми з подальшим утворенням сполучної тканини.

Також причиною некрозу може бути потрапляння до підшлункової залози жовчі, яка активує дію ферментів до виведення у кишечник.

При розвитку захворювання у пацієнтів виникають гострий біль у лівому боці з іррадіацією у підребер'я та спину, нудота, блювання, діарея та підвищення температури тіла.

При правильному лікуванні, яке передбачає медикаментозну терапію та сувору дієту, гострий панкреатит зазвичай проходить протягом кількох тижнів. Але за наявності додаткових факторів ризику може спричиняти ускладнення або переходити до хронічної форми. У цих випадках часто виникає потреба у хірургічному лікуванні.

У яких випадках необхідне хірургічне лікування панкреатиту?

Найчастіше спочатку призначають консервативне лікування панкреатиту. Хірургічне застосовують при гострому та хронічному панкреатиті з ускладненнями.

Показаннями до операції є:

 • абсцес підшлункової залози;

 • свищ (патологічний отвір між підшлунковою залозою та черевною порожниною або іншим органом);

 • некроз тканин органу;

 • перитоніт (запалення очеревини);

 • псевдокісти (скупчення рідини навколо підшлункової залози);

 • новоутворення;

 • кісти понад 6 см у діаметрі;

 • вірсунголітіаз (наявність конкрементів у головній панкреатичній протоці);

 • механічна (обтураційна) жовтяниця та холангіт, спровоковані здавлюванням загальної жовчної протоки;

 • здавлення та порушення прохідності дванадцятипалої кишки;

 • портальна гіпертензія (підвищений тиск у воротній вені);

 • виражений больовий синдром;

 • відсутність відповіді на консервативну терапію.

Перед операцією пацієнт проходить комплексну діагностику, яка може включати лабораторні аналізи крові та сечі, УЗД органів черевної порожнини, рентгенографію, комп'ютерну томографію та ендоскопічні дослідження.

Симптоми панкреатиту, за яких потрібна операція

Рішення про необхідність операції приймають спільно лікарі гастроентерологи та хірурги, враховуючи результати обстежень та анамнез захворювання.

Про розвиток ускладнень, які потребують хірургічного лікування, можуть свідчити:

 • гострий біль, який не зменшується після прийому знеболюючих препаратів;

 • постійний больовий синдром при хронічному панкреатиті;

 • погіршення загального самопочуття після 7-14 днів від початку захворювання;

 • тривале підвищення температури до 37,5-38,5 оС;

 • порушення травлення та значна втрата маси тіла.

За наявності цих симптомів необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Також ознаками ускладнень панкреатиту можуть бути, виявлені за допомогою аналізів зміни в лейкоцитарній формулі крові, гіперглікемія, збільшення добових втрат азоту із сечею, а також діагностовані під час апаратних обстежень газомісткі порожнини або скупчення рідин.

Види оперативного лікування панкреатиту

Залежно від показань пацієнту може бути проведено одну з таких операцій:

 • розтин абсцесу та видалення некротичних тканин;

 • дренування кісти органу для видалення рідкого ексудату;

 • видалення конкрементів із панкреатичних проток;

 • стентування протоки підшлункової залози;

 • створення анастамозу (штучної протоки між підшлунковою залозою та дванадцятипалою кишкою);

 • резекція підшлункової залози (видалення ураженої частини органу);

 • панкреатектомія (видалення підшлункової залози);

 • розтин великого сосочка дванадцятипалої кишки при звуженні сфінктера Одді.

У кожному випадку хірурги «Оксфорд Медікал» використовують індивідуальний підхід та проводять операції, які дозволяють усунути патологію та зберегти максимальний обсяг здорових тканин підшлункової залози та суміжних органів.

По можливості операції проводять малоінвазивним ендоскопічним або лапароскопічним методом, завдяки чому період реабілітації проходить швидше та легше. При цьому у клініці є всі умови для проведення відкритих операцій (лапаротомії), які необхідні при перитоніті та інших тяжких ускладненнях.

Переваги хірургічного лікування панкреатиту у клініці «Оксфорд Медікал»

"Оксфорд Медікал" – це сучасний медичний центр з високотехнологічним хірургічним стаціонаром. У клініці створено всі умови для проведення точної діагностики та ефективного лікування панкреатиту. У нас працюють одні з найкращих у Києві та Україні лікарі-хірурги з багаторічним стажем, які досконало володіють усіма як класичними, так і інноваційними оперативними методиками та регулярно проводять операції високої складності.

Переваги оперативного лікування в “Оксфорд Медікал”:

 • діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу;

 • хірурги вищої категорії із багаторічним стажем роботи;

 • відділення інтенсивної терапії (реанімація), оснащене апаратурою для підтримки життєво важливих функцій організму;

 • комфортні одно- та двомісні палати;

 • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Лікування панкреатиту: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

При панкреатиті, залежно від його форми, стадії та першопричини, проводять різні види операцій. У зв'язку з цим ціна лікування може значно відрізнятися. Більш точно відповісти на це питання може лише хірург, оцінивши стан пацієнта. Ознайомитися з вартістю оперативного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування панкреатиту

Як лікувати панкреатит?

При діагностиці панкреатиту на ранній стадії призначають медикаментозне лікування та сувору дієту. Гострий панкреатит зазвичай проходить протягом декількох тижнів. Але за наявності додаткових факторів ризику може спричинити ускладнення або перейти у хронічну форму. У цих випадках часто необхідне хірургічне лікування.

Чим лікують панкреатит?

Кожен пацієнт потребує індивідуальної програми лікування. Вона залежить від форми та стадії панкреатиту, а також причин, що спровокували його розвиток. Як правило, спочатку проводять медикаментозну терапію. При розвитку ускладнень чи переході хвороби у хронічну форму може знадобитися операція.

Панкреатит: де болить?

При панкреатиті найчастіше виникає гострий біль у лівому боці. Він може поширюватися на підребер'я та спину. Також пацієнтів турбує нудота, блювота, діарея та підвищення температури тіла. Поставити точний діагноз можна лише за результатами аналізів та апаратних обстежень.

Для запису на консультацію телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Панкреатодуоденальна резекція (неускладнена), у виконанні доктора медичних наук 70000.00 грн
Панкреатодуоденальна резекція з пластикою судин, у виконанні доктора медичних наук 100000.00 грн
Панкреатодуоденальна резекція (неускладнена) 70000.00 грн
Панкреатодуоденальна резекція з пластикою судин (ускладнена) 100000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила 31-03-2024 Безмежно вдячна за уважне ставлення та компетентні поради Рибалко Сергію Олександровичу!
Сергій Володимирович 20-03-2024 Хочу подякувати вашій клініці за те, що в ній працює такий професійний лікар.Задоволений результатами його роботи, отримав відповіді на всі свої питання в доступній, зрозумілій формі.Рекомендую
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up