Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування панкреатиту

В “Оксфорд Медікал” хірургічне лікування панкреатиту проводять у високотехнологічному стаціонарі з двома хірургічними блоками, які дозволяють виконувати операції високої складності. Вибір методики (ендоскопія, лапароскопія чи відкритий доступ) залежить від форми панкреатиту, наявності ускладнень та супутніх захворювань.

Операції проводять лікарі-хірурги вищої категорії з більш ніж 20 та 30-річним стажем. У клініці створено всі умови для ефективного лікування та мінімізації ризиків, у тому числі обладнано палати інтенсивної терапії з апаратами штучної вентиляції легень та іншим обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.

Після операції пацієнти залишаються під цілодобовим наглядом фахівців у комфортних одномісних або двомісних палатах готельного типу.

Лікування панкреатиту

Що таке панкреатит?

Панкреатит – це запальне захворювання підшлункової залози, яке може призводити до некротичного ураження клітин органу, функціональних порушень та інших ускладнень.

У підшлунковій залозі виробляється гормон інсулін, необхідний для підтримки рівня цукру у крові, а також ферменти для перетравлення білків, жирів і вуглеводів. Вони виводяться у дванадцятипалу кишку через панкреатичні протоки. При порушенні їхньої прохідності ферментативний сік застоюється в органі та провокує руйнування клітин паренхіми з подальшим утворенням сполучної тканини.

Також причиною некрозу може бути потрапляння до підшлункової залози жовчі, яка активує дію ферментів до виведення у кишечник.

При розвитку захворювання у пацієнтів виникають гострий біль у лівому боці з іррадіацією у підребер'я та спину, нудота, блювання, діарея та підвищення температури тіла.

При правильному лікуванні, яке передбачає медикаментозну терапію та сувору дієту, гострий панкреатит зазвичай проходить протягом кількох тижнів. Але за наявності додаткових факторів ризику може спричиняти ускладнення або переходити до хронічної форми. У цих випадках часто виникає потреба у хірургічному лікуванні.

У яких випадках необхідне хірургічне лікування панкреатиту?

Найчастіше спочатку призначають консервативне лікування панкреатиту. Хірургічне застосовують при гострому та хронічному панкреатиті з ускладненнями.

Показаннями до операції є:

 • абсцес підшлункової залози;

 • свищ (патологічний отвір між підшлунковою залозою та черевною порожниною або іншим органом);

 • некроз тканин органу;

 • перитоніт (запалення очеревини);

 • псевдокісти (скупчення рідини навколо підшлункової залози);

 • новоутворення;

 • кісти понад 6 см у діаметрі;

 • вірсунголітіаз (наявність конкрементів у головній панкреатичній протоці);

 • механічна (обтураційна) жовтяниця та холангіт, спровоковані здавлюванням загальної жовчної протоки;

 • здавлення та порушення прохідності дванадцятипалої кишки;

 • портальна гіпертензія (підвищений тиск у воротній вені);

 • виражений больовий синдром;

 • відсутність відповіді на консервативну терапію.

Перед операцією пацієнт проходить комплексну діагностику, яка може включати лабораторні аналізи крові та сечі, УЗД органів черевної порожнини, рентгенографію, комп'ютерну томографію та ендоскопічні дослідження.

Симптоми панкреатиту, за яких потрібна операція

Рішення про необхідність операції приймають спільно лікарі гастроентерологи та хірурги, враховуючи результати обстежень та анамнез захворювання.

Про розвиток ускладнень, які потребують хірургічного лікування, можуть свідчити:

 • гострий біль, який не зменшується після прийому знеболюючих препаратів;

 • постійний больовий синдром при хронічному панкреатиті;

 • погіршення загального самопочуття після 7-14 днів від початку захворювання;

 • тривале підвищення температури до 37,5-38,5 оС;

 • порушення травлення та значна втрата маси тіла.

За наявності цих симптомів необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Також ознаками ускладнень панкреатиту можуть бути, виявлені за допомогою аналізів зміни в лейкоцитарній формулі крові, гіперглікемія, збільшення добових втрат азоту із сечею, а також діагностовані під час апаратних обстежень газомісткі порожнини або скупчення рідин.

Види оперативного лікування панкреатиту

Залежно від показань пацієнту може бути проведено одну з таких операцій:

 • розтин абсцесу та видалення некротичних тканин;

 • дренування кісти органу для видалення рідкого ексудату;

 • видалення конкрементів із панкреатичних проток;

 • стентування протоки підшлункової залози;

 • створення анастамозу (штучної протоки між підшлунковою залозою та дванадцятипалою кишкою);

 • резекція підшлункової залози (видалення ураженої частини органу);

 • панкреатектомія (видалення підшлункової залози);

 • розтин великого сосочка дванадцятипалої кишки при звуженні сфінктера Одді.

У кожному випадку хірурги «Оксфорд Медікал» використовують індивідуальний підхід та проводять операції, які дозволяють усунути патологію та зберегти максимальний обсяг здорових тканин підшлункової залози та суміжних органів.

По можливості операції проводять малоінвазивним ендоскопічним або лапароскопічним методом, завдяки чому період реабілітації проходить швидше та легше. При цьому у клініці є всі умови для проведення відкритих операцій (лапаротомії), які необхідні при перитоніті та інших тяжких ускладненнях.

Переваги хірургічного лікування панкреатиту у клініці «Оксфорд Медікал»

"Оксфорд Медікал" – це сучасний медичний центр з високотехнологічним хірургічним стаціонаром. У клініці створено всі умови для проведення точної діагностики та ефективного лікування панкреатиту. У нас працюють одні з найкращих у Києві та Україні лікарі-хірурги з багаторічним стажем, які досконало володіють усіма як класичними, так і інноваційними оперативними методиками та регулярно проводять операції високої складності.

Переваги оперативного лікування в “Оксфорд Медікал”:

 • діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу;

 • хірурги вищої категорії із багаторічним стажем роботи;

 • відділення інтенсивної терапії (реанімація), оснащене апаратурою для підтримки життєво важливих функцій організму;

 • комфортні одно- та двомісні палати;

 • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Лікування панкреатиту: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

При панкреатиті, залежно від його форми, стадії та першопричини, проводять різні види операцій. У зв'язку з цим ціна лікування може значно відрізнятися. Більш точно відповісти на це питання може лише хірург, оцінивши стан пацієнта. Ознайомитися з вартістю оперативного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування панкреатиту

Як лікувати панкреатит?

При діагностиці панкреатиту на ранній стадії призначають медикаментозне лікування та сувору дієту. Гострий панкреатит зазвичай проходить протягом декількох тижнів. Але за наявності додаткових факторів ризику може спричинити ускладнення або перейти у хронічну форму. У цих випадках часто необхідне хірургічне лікування.

Чим лікують панкреатит?

Кожен пацієнт потребує індивідуальної програми лікування. Вона залежить від форми та стадії панкреатиту, а також причин, що спровокували його розвиток. Як правило, спочатку проводять медикаментозну терапію. При розвитку ускладнень чи переході хвороби у хронічну форму може знадобитися операція.

Панкреатит: де болить?

При панкреатиті найчастіше виникає гострий біль у лівому боці. Він може поширюватися на підребер'я та спину. Також пацієнтів турбує нудота, блювота, діарея та підвищення температури тіла. Поставити точний діагноз можна лише за результатами аналізів та апаратних обстежень.

Для запису на консультацію телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Панкреатодуоденальна резекція (неускладнена), у виконанні доктора медичних наук 70000.00 грн
Панкреатодуоденальна резекція з пластикою судин, у виконанні доктора медичних наук 100000.00 грн
Панкреатодуоденальна резекція (неускладнена) 70000.00 грн
Панкреатодуоденальна резекція з пластикою судин (ускладнена) 100000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up