Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Пластика мисково-сечовідного сегменту

Пластика мисково-сечовідного сегмента – це операція, яку проводять з метою відновлення нормального відтоку сечі з нирки по сечоводу в сечовий міхур. Її призначають при обструкції даного сегмента та розвитку гідронефрозу.

Гідронефроз нирок – це патологічний стан, який проявляється розширенням ниркових чашок та миски. Без своєчасного лікування воно викликає атрофію ниркової паренхіми та витончення тканин органу. При прогресуванні хвороби зміни стають незворотними та розвивається ниркова недостатність.

Одним з найбільш ефективних варіантів лікування є пластика мисково-сечовідного сегмента. У ході операції хірург висікає уражені тканини та формує анастомоз – з'єднує ниркову миску зі здоровими тканинами сечоводу; або використовує метод поздовжнього розсічення сегмента з наступним зшиванням у горизонтальній площині.

Пластика мисково-сечовідного сегменту в Києві

Донедавна таку операцію проводили через відкритий доступ, що асоційовано з ризиком ускладнень та важким реабілітаційним періодом. Зараз у провідних клініках використовують метод лапароскопії – замість розрізів роблять кілька невеликих проколів, через які вводять лапароскоп із відеокамерою та троакари з мініатюрними хірургічними інструментами.

Лапароскопічна пластика мисково-сечовідного сегмента:

 • є малоінвазивною операцією – замість розрізу роблять 3-4 проколи діаметром близько 1 см;

 • дозволяє уникнути значної крововтрати та знизити ризики інфекційних ускладнень;

 • не потребує тривалої госпіталізації – пацієнта виписують на 2-3 добу;

 • супроводжується легшим та коротшим періодом реабілітації.

В «Оксфорд Медікал» операцію виконують хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. Наявність високотехнологічного обладнання дозволяє їм проводити пластику мисково-сечовідного сегмента лапароскопічним методом навіть у найскладніших випадках.

Показання до пластики мисково-сечовідного сегмента

Операцію призначають при порушенні нормального відтоку сечі через звуження просвіту сечоводу або здавлювання мисково-сечовідного сегмента (при гідронефрозі 2 ступеня та більше). Причиною гідронефрозу можуть бути:

 • вроджене звуження мисково-сечовідного сегмента (є основною причиною гідронефрозу нирки у дітей);

 • стриктури сечоводу;

 • спайки;

 • сечокам'яна хвороба;

 • новоутворення органів черевної порожнини та заочеревинного простору;

 • травматичні ушкодження сечоводу.

У разі порушенні відтоку сечі поступово розвивається гідронефроз правої нирки або лівої. Захворювання має 4 стадії та може призводити до розвитку незворотних змін і ниркової недостатності. Рішення про хірургічне лікування приймається лікарем за результатами обстежень. Зокрема, показаннями до операції є:

 • порушення уродінаміки (за даними екскреторної урографії);

 • збільшення розміру ниркової миски (за результатами УЗД);

 • стоншення паренхіми нирки;

 • зниження функції нирок на понад 10%.

Як проводять лапароскопічну пластику мисково-сечовідного сегмента

В «Оксфорд Медікал» пластику мисково-сечовідного сегмента проводять лапароскопічно. Для цього використовують високотехнологічне обладнання, яке дозволяє обійтися без широкого розрізу та виконати всі маніпуляції з максимальною точністю.

Перед початком операції пацієнта вводять у стан наркозу. Після цього через прокол голкою в черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ. Він забезпечує підняття черевної стінки та формування вільного простору для виконання хірургічних маніпуляцій.

Далі хірург робить на черевній стінці 4-5 троакарних проколів. Через один із них вводить лапароскоп, оснащений відеокамерою широкого дозволу із вбудованим світлодіодом. Зображення з нього передається на екран монітора та багаторазово збільшується. Через інші проколи хірург вводить троакари з мініатюрними хірургічними інструментами.

Потім хірург виділяє нирку з верхньою третиною сечоводу. Далі проводить пластику одним із наступних методів:

 • метод Андерсона-Хайнса (резекційний) – передбачає резекцію уражених тканин сечоводу та миски у місці розширення з наступним накладенням анастамозу, тобто з'єднанням здорових тканин миски та сечоводу;

 • метод Фенгера – передбачає розтин мисково-сечовідного сегмента вздовж з подальшим з'єднанням у горизонтальній площині, що забезпечує розширення області з'єднання ниркової миски та сечоводу.

Сьогодні частіше за все застосовують першу методику. Після формування нового широкого співустя між балією і сечоводом хірург встановлює в сечоводі стент, який забезпечує дренаж та правильне загоєння анастомозу. Через 2-3 тижні стент видаляють ендоскопічним методом (через уретру).

Пластика мисково-сечовідного сегменту 1

Переваги проведення операції у медичному центрі «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» урологічні операції проводять у сучасному відділенні хірургії з двома операційними блоками, оснащеними обладнанням експертного класу. Воно дозволяє виконувати пластику лоханочно-сечовідного сегмента лапароскопічним методом, що забезпечує скорочення ризику ускладнень, зменшення терміну госпіталізації та полегшення післяопераційного відновлення.

Хірурги клініки мають понад 20 років стажу та провели вже сотні успішних операцій. Вони регулярно проходять навчання новим методом, щоб наші пацієнти отримували якісну медичну допомогу, що відповідає найвищим світовим стандартам. 

Перевагами проведення операції в «Оксфорд Медікал» є:

 • застосуванням малоінвазивної лапароскопічної методики;

 • використання обладнання експертного класу, що гарантує найвищу точність досліджень та виконання всіх хірургічних маніпуляцій;

 • виконання операції хірургами-урологами з досвідом понад 20 років;

 • проведення всіх передопераційних обстежень в одній клініці за 1-2 дні;

 • наявність у відділенні хірургії палат інтенсивної терапії з обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;

 • комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу.

Підготовка до операції на нирці

Перед операцією з приводу гідронефрозу лівої нирки або правої пацієнту призначають комплексне обстеження. Воно може включати:

 • УЗД органів сечовидільної системи;

 • екскреторну урографію;

 • комп'ютерну томографію (за показаннями).

 • аналізи крові та сечі.

За 2 тижні рекомендується припинити прийом препаратів, які впливають на згортання крові, оскільки вони можуть спровокувати розвиток сильної кровотечі.

За 2-3 дні слід перейти на полегшену дієту, в день операції – нічого не їсти та не пити. Також може знадобитися очищення кишківника за допомогою клізми.

Пацієнтам із хронічними захворюваннями рекомендовано попередньо консультуватися з профільними лікарями, а також анестезіологом.

Реабілітація після пластики мисково-сечовідного сегмента

Після операції пацієнта переводять у відділення реанімації. Там він поступово виходить зі стану наркозу під наглядом фахівців. При хорошому самопочутті незабаром його переміщують до палати стаціонару.

В «Оксфорд Медікал» обладнані комфортні палати готельного типу з особистим санвузлом. Вони розраховані на одного або двох пацієнтів. За бажанням можливе замовлення триразового харчування.

У день операції пацієнту рекомендують дотримуватися постільного режиму. Підйом та відновлення харчування проводять наступного дня. Виписують пацієнта на 3-4 добу.

Для усунення больового синдрому, профілактики ускладнень та успішного загоєння тканин пацієнту призначають знеболювальні, протизапальні, антибактеріальні та інші препарати за показаннями.

Через 2-3 тижні проводиться УЗД та видалення сечовідного стента.

Потенційні ускладнення після операції

Лапароскопічні операції мають значно менший ризик ускладнень ніж операції з відкритим доступом. Завдяки введенню троакарів через проколи діаметром до 1 см зменшується пошкодження здорових тканин та скорочується крововтрата, а також ймовірність попадання інфекції. Такі ускладнення, як пошкодження суміжних органів під час операції, також зводяться до мінімуму за рахунок високої професійності хірургів «Оксфорд Медікал» та використання обладнання експертного класу з потужною оптичною системою.

Потенційними ускладненнями пластики мисково-сечовідного сегмента є кровотеча, розвиток інфекції, пошкодження сусідніх органів, формування післяопераційної грижі, проте зустрічаються вони не більше ніж у кількох відсотків пацієнтів.

Пластика мисково-сечовідного сегмента: ціна в клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість операції може відрізнятись залежно від складності. Ознайомитись із цінами можна тут. Точніше щодо цього питання вас зорієнтує уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

 • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
 • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Лапароскопічна пластика мисково-сечоводного сегменту I категорії складності 30000.00 грн
Лапароскопічна пластика мисково-сечоводного сегменту II категорії складності 34900.00 грн
Лапароскопічна пластика мисково-сечоводного сегменту III категорії складності 40250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up