Меланома – це злоякісне новоутворення, що розвивається на шкірі чи слизовій оболонці. Воно формується з меланоцитів – клітин, які містять пігмент меланін та присутні у здоровому шкірному покриві.
Меланома є рідкісним і небезпечним типом раку шкіри. Вона характеризується високою агресивністю, може швидко проростати у глибокі шари дерми та давати метастази. Чим раніше проводиться видалення меланоми, тим вищий шанс пацієнта на успішне одужання. При діагностиці пухлини на ранній стадії може бути достатньо лише хірургічного лікування.
В «Оксфорд Медікал» видалення меланоми проводять із використанням як класичних (висічення), так і сучасних менш травматичних методик. За необхідності приховати рубець після резекції виконують пластичну операцію. Такий підхід дозволяє забезпечити як ефективне лікування, так й естетичний результат.
Коли потрібно видаляти м'які тканини?
Візуально меланома шкіри може виглядати як родимка, пігментна пляма, що трохи підіймається над шкірою, безбарвне або злегка червоне утворення. Захворювання може розвиватися на будь-якій ділянці тіла, у тому числі на обличчі, голові, шиї, руках, ногах, спині та животі. Іноді воно з'являється навіть на ступнях та нігтях, у ділянці геніталій і навіть на внутрішніх органах.
Для підтвердження діагнозу пацієнту проводять:
дерматоскопію – огляд новоутворення через збільшувальний прилад;
УЗД м'яких тканин;
біопсію новоутворення з наступним гістологічним аналізом – дозволяє точно визначити наявність злоякісних клітин;
КТ, ПЕТ-КТ, МРТ та інші обстеження для виявлення метастазів та визначення стадії раку.
Видалення меланоми проводять на всіх стадіях. При діагностиці на 1-2, коли глибина проникнення пухлини становить трохи більше 1 мм, роблять біопсію регіонарних лімфовузлів. За відсутності метастазів виконують локальну операцію. При виявленні ракових клітин у лімфовузлах їх також видаляють.
На 3-4 стадії, крім операції, призначають хіміотерапію, імунотерапію та інші методи лікування меланоми. Для кожного пацієнта онкологи та онкохірурги складають індивідуальний план.
Як проводять видалення меланоми в «Оксфорді Медікал»?
В «Оксфорді Медікал» працюють сучасні відділення онкології та онкохірургії. Вони оснащені новим обладнанням експертного класу, що дозволяє проводити точну діагностику, операції будь-якої складності та лікування раку за допомогою хіміотерапії, імунної та таргетної терапії.
Видалення меланоми проводять за допомогою:
висічення – це класичний метод видалення м'яких тканин скальпелем (його рекомендують при великих пухлинах, що проросли у глибокі шари дерми);
кріодеструкції – видалення пухлини проводять шляхом впливу на неї рідким азотом, охолодженим до -193 оС;
кюретажу та електродесекції – новоутворення видаляють кюреткою, після чого краї рани обробляють електричним струмом.
Щоб попередити ризик збереження злоякісних клітин, під час операції проводять мікроскопічний аналіз тканин, а також видаляють ділянку здорових тканин на відстані від 1 до 3 см навколо новоутворення.
Якщо меланома діагностована на ранній стадії, коли відсутні метастази, понад 80-90% пацієнтів повністю одужують після хірургічного лікування.
За наявності метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах їх видаляють, після чого проводять хіміотерапію та/або застосовують інші консервативні методи лікування раку.
Переваги лікування меланоми у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» зібрано команду онкологів та онкохірургів, які по праву вважаються одними з найкращих в Україні. Вони мають вищу лікарську категорію та багаторічний досвід допомоги пацієнтам. Для кожного складають індивідуальну програму лікування, засновану на державних та міжнародних протоколах.
Видалення меланоми та метастатичних пухлин проводиться у високотехнологічному відділенні хірургії. Воно оснащене обладнанням експертного класу, що дозволяє виконувати не лише класичні операції з відкритим доступом, а й складні малоінвазивні втручання.
Також у клініці створені всі умови для комплексного лікування раку із застосуванням хіміотерапії, таргетної терапії та імунотерапії. Звернувшись до «Оксфорд Медікал», ви можете бути впевнені в отриманні медичної допомоги найвищого рівня.
Переваги відділення онкохірургії в «Оксфорд Медікал»:
високотехнологічний хірургічний стаціонар;
наявність відділення інтенсивної терапії (реанімації);
обладнання експертного класу;
лікарі-онкологи та онкохірурги з багаторічним досвідом;
проведення хіміотерапії, таргетної та імунної терапії;
комфортні умови у стаціонарі;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Потенційні ускладнення після операції
Видалення новоутворень на шкірі здебільшого відбувається без ускладнень. Хірурги «Оксфорд Медікал» використовують індивідуальні витратні матеріали, що знижує ризик розвитку післяопераційної інфекції. Щоб попередити ризик збереження злоякісних клітин, під час операції проводять мікроскопічний аналіз тканин, а також видалення невеликої ділянки здорових тканин навколо області новоутворення.
Потенційними ускладненнями після видалення меланоми є:
розбіжність швів;
розвиток інфекції та нагноєння рани;
формування неестетичного рубця – у такому разі проводять пластичну операцію для відновлення шкірного покриву;
вторинний розвиток раку – через це пацієнтам рекомендують регулярно проходити профілактичні огляди у лікаря.
Видалення меланоми: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість видалення меланоми може значно відрізнятися залежно від:
розміру та розташування новоутворення;
методу видалення (висічення, кріодеструкція, кюретаж, електродесекція);
необхідності виконання відновлювальної пластичної операції після видалення пухлини.
Більш точно відповісти на питання щодо ціни видалення меланоми може тільки онкохірург після проведення огляду та оцінки результатів діагностики.
Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут.
Для запису на консультацію телефонуйте до нашого контакт-центру або пишіть у чат на сайті.
Відповіді на популярні питання щодо видалення меланоми:
На який день знімають шви після видалення меланоми?
Після видалення меланоми, щоб закрити операційну рану, пацієнтові накладають шви. Для цього використовують синтетичні нитки або ті, що самі розсмоктуються. У першому випадку, якщо рана успішно загоюється, шви знімають на 5-6 день. У другому – зняття швів не потрібне.
Що робити після видалення меланоми?
Після видалення меланоми пацієнту потрібно правильно доглядати рану і регулярно приходити до клініки на перев'язку. При метастазуванні пухлини можуть бути призначені хіміотерапія, імунотерапія або інше лікування. Якщо новоутворення було повністю видалене та в організмі не виявлено інших осередків онкології, пацієнту рекомендують періодично проходити профілактичні обстеження.
Скільки коштує операція з видалення меланоми?
Вартість операції з видалення меланоми залежить від методу хірургічного втручання, розташування та розміру пухлини, а також від необхідності подальшого проведення пластики шкіри. Ознайомитися з вартістю лікування в «Оксфорд Медікал»можна тут.