Офтальмолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні очних захворювань. Його консультація необхідна при погіршенні гостроти зору, появі “мушок” перед очима та інших зорових порушень. Крім того, відвідувати лікаря слід й з профілактичною метою – людям старше 45 років, а також тим, хто має фактори ризику, рекомендують це робити не рідше 1 разу на рік.
В «Оксфорді Медікал» пацієнтів приймають висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом. Вони проводять комплексну комп'ютерну діагностику, підбирають окуляри та контактні лінзи для корекції зору, а також виконують медикаментозне та хірургічне лікування.
Коли потрібна консультація офтальмолога?
Більшість пацієнтів записуються на прийом до окуліста лише при погіршенні зору. Але періодично обстежуватися потрібно навіть за відсутності скарг. Зокрема, відвідувати лікаря раз на рік чи частіше рекомендують, якщо є такі фактори ризику:
раніше діагностовані хвороби очей;
сімейний анамнез (проблеми із зором у близьких родичів);
хронічні захворювання (цукровий діабет, атеросклероз, нефропатія, гіпертонія та ін.);
гормональні порушення;
травми очей;
робота з комп'ютером та іншими гаджетами;
планування народження дитини;
вік старше 45 років.
Дітям шкільного віку перевіряти зір потрібно раз на 6-12 місяців. Через збільшення навантаження на очі, швидке зростання та гормональну перебудову організму в цей період підвищується ризик розвитку короткозорості та інших порушень.
Симптоми захворювань очей
Захворювання очей можуть супроводжуватися не лише погіршенням зору, а й іншими симптомами, а саме:
помутнінням в очах після пробудження та при різкому вставанні;
зниженням чіткості зору при настанні сутінків;
зменшення поля зору;
утворенням розмитого контуру, кольорових кіл навколо різних речей, особливо випромінюючих світло;
виникненням "мушок", "туману" перед очима;
печінням, свербінням, болем в очах;
сухістю очей;
сльозогінністю;
почервонінням очей;
почуттям розпирання в очах;
частими головними болями;
набряком повік тощо.
Такі порушення можуть виникати при різних захворюваннях очей, а також як ускладнення системних патологій. З'ясувати точний діагноз можна лише за результатами діагностики.
Діагностика зору
В «Оксфорді Медікал» діагностику зору проводять за допомогою сучасного комп'ютерного обладнання експертного класу. Воно дозволяє виявляти захворювання на ранніх стадіях та максимально точно визначати тип і ступінь порушень.
При першому зверненні офтальмолог перевіряє гостроту зору пацієнта, а також вивчає його скарги та історію хвороби. Іноді на основі цього лікар одразу ставить діагноз і призначає лікування або підбирає засоби корекції зору. За необхідності провести ретельнішу діагностику фахівець може призначити додаткові обстеження.
У клініці "Оксфорд Медікал" застосовують такі інструментальні методи діагностики захворювань очей:
візіометрія – оцінка гостроти зору;
авторефрактометрія – визначення рефракції ока, тобто системи заломлення світлових променів, виявлення короткозорості, далекозорості, астигматизму та інших патологій;
офтальмоскопія – огляд очного дна (проводиться із застосуванням крапель для розширення зіниць);
тонометрія – вимірювання внутрішньоочного тиску безконтактним методом;
біомікроскопія – огляд переднього відрізка ока щілинною лампою, що забезпечує велике збільшення;
оптична когерентна томографія (ОКТ) – детальна візуалізація різних тканин ока у поперечному перерізі з багаторазовим збільшенням.
Ці дослідження дозволяють поставити точний діагноз та підібрати оптимальний метод лікування. З їхньою допомогою можна на ранній стадії діагностувати глаукому та інші серйозні захворювання, які без своєчасної терапії загрожують втратою зору.
Які захворювання лікують офтальмологи?
Окулісти лікують захворювання очей та інших органів зору, найбільш поширеними серед яких є:
міопія (близорукість) – зниження гостроти зору на великій відстані;
гіперметропія (дальнозоркість) – зниження гостроти зору на близькій відстані;
астигматизм – порушення рефракції ока через зміну форми рогівки (рідше кришталика), що призводить до відсутності чіткої точки фокусування зору;
косоокість – порушення положення очей, при якому відбувається відхилення в бік одного або одразу двох при погляді прямо;
глаукома – порушення відтоку рідини з ока, що супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску;
катаракта – помутніння кришталика;
кон'юнктивіт – запалення слизової оболонки ока;
ретиніт – запалення сітківки ока;
неврит, або гостре запалення зорового нерва;
ретинопатія – ураження сітківки ока, спричинене судинними порушеннями та погіршенням кровопостачання;
дистрофія сітківки – витончення тканин, викликане недостатнім кровопостачанням та живленням;
відшарування сітківки – відрив від інших структур ока, що без термінового хірургічного лікування призводить до часткової або повної втрати зору;
кератоконус – зміна форми рогівки;
халязіон – запалення мейбомієвої залози, яке проявляється у вигляді невеликого «горбика» на повіках;
атерома – кіста сальної залози;
травми ока тощо.
Лікування та методи корекції зору
В «Оксфорд Медікал» проводять консервативне та хірургічне лікування очних захворювань, а також підбір окулярів та контактних лінз для корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму.
Медикаментозну терапію застосовують при кон'юнктивіті, ретиніті, невриті зорового нерва та деяких інших захворюваннях. Також її можуть призначати при глаукомі та катаракті як підтримуюче лікування.
Оперативне втручання необхідне при катаракті, глаукомі, відшаруванні сітківки та інших необоротних патологіях очей. В «Оксфорді Медікал» воно проводиться в сучасному високотехнологічному хірургічному стаціонарі.
Багато захворювань очей можуть призводити до втрати зору, тому своєчасне звернення до окуліста і початок лікування на ранній стадії є такими важливими. Часто вони дозволяють повністю вирішити проблему або уповільнити розвиток патології та уникнути незворотних ускладнень.
Переваги відділення офтальмології "Оксфорд Медікал"
"Оксфорд Медікал" – це сучасний медичний центр, оснащений новітньою апаратурою для діагностики та лікування різних захворювань. Зокрема, у відділенні офтальмології встановлено комп'ютерне обладнання, що дозволяє максимально точно визначити гостроту зору, оцінити рефракцію ока, оглянути очне дно, виміряти внутрішньоочний тиск безконтактним методом та виконати інші обстеження.
Крім діагностики, фахівці клініки також проводять медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури та хірургічні операції при глаукомі, катаракті та інших захворюваннях очей. У хірургії використовуються інноваційні оперативні методики, сертифіковані препарати та штучні кришталики європейських та американських виробників.
Переваги офтальмології в "Оксфорд Медікал":
проведення комп'ютерної діагностики на обладнанні експертного класу;
максимальна точність результатів обстежень;
висока кваліфікація та багаторічний досвід лікарів;
виконання оперативного лікування катаракти, глаукоми та інших захворювань у високотехнологічному хірургічному стаціонарі;
комфортні умови відвідування клініки;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Поширені запитання:
Коли потрібно йти до офтальмолога?
Консультація офтальмолога необхідна при погіршенні зору, появі «мушок» або «завіси» перед очима, а також інших проблем із зором.
З метою профілактики обстежуватися потрібно не рідше 1 разу на рік, а людям старше 45 років та з факторами ризику навіть частіше.
Що входить до первинного огляду офтальмолога?
Під час первинного прийому офтальмолог перевіряє гостроту зору, а також за допомогою комп'ютерного обладнання вимірює рефракцію ока та внутрішньоочний тиск. Інші обстеження, наприклад, огляд очного дна та ОКТ, виконуються за наявності показань.
Також при необхідності лікар може призначити медикаментозну терапію та підібрати окуляри або лінзи для корекції зору.
Як оглядає офтальмолог?
Під час консультації офтальмолог спочатку оглядає очі пацієнта на наявність почервоніння, специфічних виділень, сльозогінності та інших видимих ознак захворювань. Після цього він оцінює гостроту зору та виконує комп'ютерну діагностику. Вона може складатися з кількох процедур, які проводяться швидко та безболісно, але дозволяють максимально точно оцінити стан очей.
Які краплі закапує офтальмолог?
Однією з діагностичних процедур, що дозволяють оцінити стан сітківки, є огляд очного дна. Щоб його виконати, пацієнтам закапують краплі для розширення зіниць.
Як розшифрувати призначення офтальмолога?
Результати комп'ютерної діагностики відображаються у вигляді абревіатур та цифрових показників. Наприклад, літера R означає праве око, L – ліве, Ref – результати рефрактометрії, PD – відстань між зіницями тощо. Правильно трактувати ці значення та поставити вірний діагноз може лише фахівець.
Чи можна фарбувати очі перед консультацією офтальмолога?
На прийом до офтальмолога бажано приходити з мінімальним макіяжем або без нього, тому що при виконанні комп'ютерної діагностики лікар може притримувати повіки, а також закапувати краплі для розширення зіниць.
Для запису на консультацію офтальмолога в "Оксфорд Медікал - Київ" дзвоніть до нашого контакт-центру або пишіть у чат на сайті.