Лікування катаракти

Катарактою називають помутніння кришталика різної щільності та інтенсивності. Кришталик в нормі прозорий з народження. Він позбавлений судин та нервових закінчень, і є оптичною лінзою ока. Він складається з води, мінеральних речовин і білків, що і дозволяє нам добре бачити.

Помутніння кришталика виникає у кожної людини в різні періоди її життя і є, у більшості випадків, фізіологічним процесом за винятком вроджених та травматичних катаракт.

Оскільки кришталик знаходиться під внутрішньоочною рідиною, він живиться дифузно мікроелементами, вітамінами, що потрапляють до організму з їжею. Тому його прозорість залежить від багатьох факторів, таких як:

  • рівень життя,
  • харчування,
  • умови праці,
  • травматичні ушкодження ока,
  • різні запальні захворювання ока,
  • ендокринні розлади - діабет, що веде до порушення обміну речовин у всьому організмі.

СИМПТОМИ ТА РІЗНОВИДИ КАТАРАКТИ

Залежно від шару і ступеня помутніння кришталика людина відзначає наступні симптоми:

  • погіршення гостроти зору,
  • утруднення при читанні, письмі,
  • деякі пацієнти починають читати без окулярів - це виникає при зміні рефракції у бік короткозорості (факоміопізація),
  • змінюється сприйняття яскравості і тону кольору.

При зміні прозорості кришталика виділяють кілька стадій катаракти:

  • початкову;
  • незрілу;
  • зрілу;
  • перезрілу.

При цьому навколишні об'єкти при різних стадіях катаракти візуалізуються по-різному (від "розпливчастого" зображення об'єкта до повної втрати чіткості, аж до його обрисів).

Стареча катаракта - це найбільш поширений тип катаракт, тому в молодому віці вона зустрічається вкрай рідко і то при наявності супутніх захворювань (некомпенсований діабет, ревматизм, травми, перенесена хіміотерапія, вплив токсинів, іонізуюча радіація тощо).

При набухаючій катаракті відбувається порушення проникності передньої капсули кришталика, білкова субстанція якої просочується внутрішньоочною рідиною і збільшується в об'ємі. Це, в більшості випадків, призводить до факоморфічної глаукоми. Глаукома при цьому вторинна, але також призводить до абсолютної сліпоти і тому не менш небезпечна. Тому в рекомендаціях слід зазначити вимірювання внутрішньоочного тиску і товщини кришталика після сорока років, а також при перших симптомах катаракти.

Вторинна катаракта виникає при помутніннях задньої капсули кришталика у пацієнтів, яким вже була виконана операція з видалення кришталика та імплантована штучна інтраокулярна лінза (ШОЛ). При цьому відсоток помутнінь варіює від декількох сотих до кількох десятих і залежить від матеріалу інтраокулярної лінзи.

Найменше помутнінь задньої капсули (соті частки відсотка) викликає гідрофобний матеріал. Тому в нашій клініці пріоритет віддається саме цьому матеріалу, світовим лідером виготовлення якого є фірма ALCON (США).

Діагностика катаракти

Для діагностики катаракти та інших захворювань очей офтальмолог може призначити пацієнту:

  • оцінку гостроти зору;
  • визначення поля зору;
  • вимірювання внутрішньоочного тиску;
  • огляд очного дна;
  • кератометрію – визначення радіусу кривизни рогівки;
  • рефрактометрію - визначення заломлюючих здібностей ока;
  • оцінку кольоросприйняття;
  • УЗД очних яблук та інші дослідження за показаннями.

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КАТАРАКТИ

Профілактику швидкого прогресування катаракти здійснюють консервативним методом призначення вітамінних крапель. Це допомагає на початкових стадіях. Коли погіршується гострота зору, з'являються ускладнення катаракти, що призводить до погіршення якості життя людини в майбутньому - єдиним методом лікування катаракти є її видалення та імплантація штучного кришталика.

До сучасних методів хірургії катаракти відносять тільки факоемульсифікацію катаракти з імплантацією штучного кришталика (ФЕК + з/к ШОЛ). При цьому зовсім не обов'язково чекати повного помутніння кришталика, як це було потрібно раніше при екстракапсулярній екстракції (ЕЕК + з/к ШОЛ), оскільки енергія ультразвуку при цьому мінімальна та оперативне втручання відбувається в основному на вакуумі використовуваного апарату.

Фемтосекундний лазер виконує тільки деякі етапи операції (тунельний розріз рогівки і передній капсулорексіс капсули кришталика), а основна її частина проводиться з використанням вакууму та ультразвуку, контрольованого хірургом.

Етапи проведення ультразвукової операції:

  1. Місцеве знеболювання (застосовують краплі або ін'єкційний анестетик).
  2. Проведення мікророзрізу (зазвичай його довжина не перевищує 2 мм).
  3. Введення у розріз спеціального наконечника апарату.
  4. Дроблення зміненого кришталика ультразвуком.
  5. Видалення частинок кришталика.
  6. Встановлення штучного кришталика.
  7. Закриття розрізу.

У клініці «Оксфорд Медікал» в операційній використовується тільки швейцарське хірургічне обладнання, яке дозволяє успішно справлятися з катарактами будь-якого ступеня складності, а також мінімізувати ризик післяопераційних ускладнень.

Моделі інтраокулярних лінз

В "Оксфорд Медікал" використовують різні моделі ІОЛ провідних виробників. Вони відрізняються технічними особливостями та вартістю. Який варіант підійде пацієнту, може підказати лише офтальмолог після діагностики.

Види інтраокулярних лінз:

  1. Монофокальні – дозволяють добре бачити на великих відстанях, але для читання та роботи на близькій відстані можуть знадобитися окуляри.
  2. Біфокальні – забезпечують гарний зір на близькій відстані, але для далекої можуть знадобитися окуляри.
  3. Мультифокальні – забезпечують однаково добрий зір на будь-якій відстані.
  4. Торичні – коригують рогівковий астигматизм.

Записуйтеся на прийом офтальмолога за телефоном або заповнивши форму на сайті.

( Рейтинг: 4.74, голосів: 27 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар офтальмолог: Лихошва Олександр Юрійович

інформація про лікаря

1993р. - закінчив Київський медичний інститут ім О.О.Богомольця. 
1993-1996рр. - інтернатура на базі Центру мікрохірургії ока та клінічної лікарні №14; робота на пункті невідкладної очної допомоги клінічної лікарні №14. 
1996р. - присвоєно звання лікаря-офтальмолога за спеціальністю «офтальмологія». 1996-1999рр. – лікар-ординатор в клінічній лікарні №6. 
1999-2001р. - клінічна ординатура за фахом «офтальмологія» на базі Центру мікрохірургії ока. 
2001-2011рр. - лікар-офтальмолог в 31 відділенні Київського Центру мікрохірургії ока. Вища кваліфікацію лікаря-хірурга за фахом «офтальмологія» та провів понад 6 тисяч оперативних втручань з приводу факоемульсіфікації катаракти та глаукоми та інших офтальмохірургічних захворювань.

2011р. - учасник XXIX конгресу Європейского товариства хірургії катаракти та рефракційної хірургії

2011-2015рр. – лікар хірург-офтальмолог в ДП МНПО МЕДБУД. Постійний учасник міжнародних та регіональних конференцій (2010 рік Австрія,2011 рік Барселона,2012 рік Львів,2013 рік Одеса). Є членом міжнародної асоціації офтальмохірургів.
З 2015 року – хірург-офтальмолог в клініці «Оксфорд Медікал Київ»

показати повний текст
Лікар офтальмолог вищої категорії<br>Лікар ретинолог: Бондаренко Ольга Володимирівна
Бондаренко Ольга Володимирівна Лікар офтальмолог вищої категорії
Лікар ретинолог
Лікар офтальмолог вищої категорії<br>Лікар ретинолог: Бондаренко Ольга Володимирівна
Бондаренко Ольга ВолодимирівнаЛікар офтальмолог вищої категорії
Лікар ретинолог

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

У 2001 р. - закінчила Вінницький ордена червоного прапора державний університет ім. Пирогова. Спеціальність - «Лікувальна справа» ВН №14611416.
2001-2003 рр. - інтернатура на базі Київської медичної академії післядипломної освіти та Центру мікрохірургії ока.
У період інтернатури проходила навчання та практичні навички в Відділеннях - вітрео-ретинальном, лазерних методів лікування ока, дитячому офтальмологічному відділенні.
З 2004 - по 2014 рр. - полягала на посаді лікаря-офтальмолога Лазерного відділення КМКЛ «Центр мікрохірургії ока». За період роботи в лазерних відділенні було виконано більш 4.000 - лазерних інтроокулярна операцій.
У 2005 р. пройшла стажування на базі очних хвороб МАПО МОЗ Росії цикл «Лазерні інтраокулярні методи лікування захворювань органу зору».
У 2007 р. - стажування і цикл спеціалізації «Кріохірургічне лікування новоутворень століття і коньюктіви» на базі НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова, Одеса.
У 2007 р - пройшла курс підвищення кваліфікації за циклом «Диатермокоагуляция, кріотерапія і кріохірургія в косметології» на кафедрі Шкірних та венеричних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця.
2009 р. - присвоэноо Першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Офтальмологія».
2010 р. - пройшла курси за спеціальністю «Ортокератологія і підбір лінз нічного носіння- PARAGON-CRT".
2014р.- присвоєна Вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Офтальмологія».
З 2017р. - лікар-офтальмолог клініки «Оксфорд Медікал»

показати повний текст
Лікар-офтальмолог: Мошкова Тетяна Миколаївна
Лікар-офтальмолог: Мошкова Тетяна Миколаївна
Мошкова Тетяна МиколаївнаЛікар-офтальмолог

вул. Князів Острозьких, 46/2;

інформація про лікаря

Стаж роботи (без інтернатури): більше 4 років.

 

Освіта:

НМУ ім. О.О. Богомольця.

 

Послуги, які надає лікар:

Діагностика: ОКТ, периметрія, рефрактометрія, тонометрія.

Маніпуляції: парабульбарна ін’єкція, субконʼюнктивальна інʼєкція, субтенонове введення препарату, інтравітреальні інєкції.

показати повний текст

відгуки




Тетяна 09-02-2025 Була не перший раз у Ольги Володимирівна. Все детально розказала і перевірила. Провела процедуру лазером з мінімальним дискомфортом для мене і поясненнями в процесі. Завжди лишались питання після візитів до офтальмологів, тепер така проблема зникла. Буду звертатися і надалі.

відділення: Офтальмологія

Тетяна 28-01-2025 Лікар дуже приємна у розмові. Подає інформацію чітко і доступно. Прийшла до лікаря з декількома проблема і на всі ми знайшли рішення. Допомагає визначитись з лікуванням і дає поради щодо наступних дій. Вже давно маю проблеми з зором і це найкращий лікар до якого потрапила.

відділення: Офтальмологія

Альона 11-01-2025 Хочу подякувати Ользі Володимирівні за те, що додала мені впевненості на всі 100%! 19.10.24 я звернулася до неї, з бажанням видалити значне новоутворення на ребрі нижньої повіки. Попередньо я обдзвонила всі приватні клініки Києва і ніде не робили такі маніпуляції в суботу, а для мене це було важливо, бо я не киянка. Всюди казали, що потрібно ще й окремо приїхати на консультацію. Ольга Володимирівна провела консультацію день-у-день з видаленням, у суботу. Результат - вражає! Після повного загоєння навіть неможливо здогадатися, що там колись був папіломатозний невус! Дякую Вам велике!!!!

відділення: Офтальмологія

Олександра С 15-10-2024 Дуже сподобався прийом у Ольги Володимирівни! Атмосфера прийому гарна, дікар дуже вічлива та уважна. Розклада по поличках проблему, порадила наступні кроки (видалення міліума та подальший догляд ). Зробила мою доволі болючу процедуру приємною) Дякую за допомогу!

відділення: Офтальмологія

Сергей Мехед 19-02-2024 Дуже задоволений лікарем Лихошва Олександр Юрьєвичем. Після заміни кришталика почуваю себе набагато краще. Здоровья вам і спасибі вам велике за ваші золоті руки. Усе пройшло на вищому рівні.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Инна

    відділення: Офтальмологія

  • Инна

    відділення: Офтальмологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up