записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 
 

Лікування макулодистрофії

Лікування макулодистрофії Оксфорд МедікалМакулодистрофія - це хронічне та постійно прогресуюче захворювання, яке вражає макулу - центральну частину сітківки. Макула або жовта пляма - це область максимальної гостроти зору, тому внаслідок макулодистрофії страждає центральний зір (погіршується здатність розрізняти дрібні предмети), але не зачіпається периферичний.

ПРИЧИНИ МАКУЛОДИСТРОФІЇ

Розвитку захворювання сприяє багато чинників, через що воно стає однією з основних причин погіршення зору у людей старше 50 років (вікова макулодистрофія). Розвитку хвороби сприяє куріння, надмірна вага, високий рівень холестерину в крові, нестача вітамінів, серцево-судинні захворювання, опромінення очей сонячними променями і авітаміноз.

 

Під впливом цих факторів зменшується просвіт судин, які живлять сітківку, і обмежується надходження до неї кисню і поживних речовин.

Відзначено, що макулодистрофії частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків, а також у людей зі світлою шкірою і блакитним кольором райдужної оболонки.

СИМПТОМИ І ФОРМИ МАКУЛОДИСТРОФІЇ

Лікування макулодистрофії Оксфорд МедікалРозрізняють дві форми захворювання: суху і вологу макулодистрофії. При сухій макулодистрофії (що спостерігається у 90% пацієнтів) відбувається поступова атрофія макулярної зони сітківки. Волога форма розвивається приблизно в одному випадку з десяти внаслідок того, що, намагаючись компенсувати недостатність харчування макули, в сітківці утворюються нові судини. Ці капіляри дуже крихкі і стають причиною кровотеч і набряку тканин сітківки.

 

При сухій макулодистрофії втрата зору відбувається повільніше і в меншому ступені, ніж у випадку вологої, а перебіг захворювання на початкових стадіях часто проходить безсимптомно. В обох випадках пацієнти скаржаться на:

  • спотворення обрисів предметів;
  • деформацію ліній і символів;
  • поява чорного або напівпрозорого плями перед очима (скотоми);
  • погіршення контрастності;
  • виражене погіршення зору.

Згодом ускладнюються або стають неможливими читання, водіння та інші види діяльності, при яких потрібно розрізняти дрібні предмети.

ДІАГНОСТИКА МАКУЛОДИСТРОФІЇ

Лікування макулодистрофії Оксфорд МедікалОбстеження пацієнтів, у яких підозрюється макулодистрофія, починається з огляду очного дна на розширену зіницю (розширюється за допомогою спеціальних крапель). Потім проводиться тест Амслера за допомогою спеціальної сітки. Периметрія допомагає визначити розташування ділянок сітківки, функція яких знижена або порушена повністю.

Важливу роль в діагностиці макулодистрофії грає апаратна діагностика: ОКТ і ФАГ. Оптична когерентна томографія ока (ОКТ), дозволяє лікарю визначити які верстви сітківки залучені в процес і виключити запальні процеси або набряклість в області макули.

ЛІКУВАННЯ МАКУЛОДИСТРОФІЇ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

При сухій формі макулоістрофії лікування полягає у формуванні збалансованої дієти, багатої омега-3 жирними кислотами і каротиноїдами (капуста брокколі, шпинат, оранжеві овочі та фрукти, морська риба), при цьому обмежується споживання жирної їжі. Можуть призначатися вітаміни групи В, фолієва кислота і підтримують лікарські препарати. Важливо також захищати очі від ультрафіолетових променів і відмовитися від куріння. 

 

При вологій формі макулодистрофії основою лікування є внутріочні ін'єкції anti-VEGF препаратів, що блокують фактор росту ендотелію судин. Інтраветріальние (внутріочні) ін'єкції - це перша лінія лікування вологої макулодистрофії, ефективність якої доведена клінічними дослідженнями. Курс лікування зазвичай складається з 3-5 ін'єкцій, які проводяться протягом півроку.

 

Переваги лікування макулодистрофії в клініці «Оксфорд Медікал»:

  • обстеження і лікування проводиться офтальмологом-ретинологом (вузькопрофільним фахівцем, який концентрується на захворюваннях сітківки і очного дна);
  • під час консультації проводиться вся необхідна діагностика (включаючи ОКТ), пацієнту видається висновок і знімки очного дна;
  • маніпуляції проводяться в операційній, за участю анестезіолога (при необхідності).

Записатися на прийом до офтальмологів клініки «Оксфорд Медікал Київ» можна за телефоном (044) 204 40 40 або зв'язавшись з оператором чату на сайті

Текстові відгуки

23.11.2018 Хочу поблагодарить замечательного врача-офтольмолога Лихошву Александра Юрьевича за его нелегкий благородный труд, внимательность, терпение, профессионализм! Моя мама, после операции (катаракта) стала снова видеть свет в ярких красочных цветах. Спасибо Вам огромное!

відділення: Офтальмологія

10.07.2018

Подяка

Клініці Оксфорд Медікал, що на Глубочицькій 40х, а особисто лікарю офтальмологу, Ліхошві Олександру Юрійовичу за проявлений професіоналізм, стриманість, увагу, тактичний підхід до пацієнта. Так трапилося, що з Олександром Юрійовичем ми зустрічаємося не вперше, тому шукали саме його і знайшли у вашій клініці. Це людина і лікар з великої літери. Завдяки йому, моя мама Гудима Н.І. знову дивиться на різнобарв'я нашого життя своїми очима, що не може не тішити нас і всю її сім'ю. Дуже прошу, бережіть таких людей створюйте умови для їх роботи, розвитку та впевненості у майбутньому.

З повагою, вдячні родичі пацієнтки, Гудими Н.І.

відділення: Офтальмологія

10.07.2018

Очень доволен результатом операции по удалению катаракты. Приятно удивлен тщательным предоперационным осмотрром на современных аппаратах. Доктора подробно и доступно разъяснили диагноз, проблему и методы ее решения. Операция прошла легко и без всяких последствия.

Очень благодарен!

відділення: Офтальмологія

10.07.2018

Выражаю благодарность доктору Лихошва Александру Юрьевичу за высокий профессионализм, высокую культуру медицинского обслуживания. Операция прошла успешно, быстро, безболезненно.

відділення: Офтальмологія

11.06.2018 Вчера доктор Лихошва А.Ю. сделал моей 87-летней маме, которая уже почти ничего не видела, операцию по замене хрусталика (катаракта). Сегодня на осмотре при проверке зрения прооперированного глаза она показала 70 % ! По-моему, это прекрасно!Мы очень благодарны Александру Юрьевичу и всем тем работникам клиники, которые помогали моей маме спокойно, без лишних нервов и волнений подготовиться к операции, пройти ее и получить такой замечательный результат!Рассчитываем через полгода обратиться к вам еще раз -- для операции на втором глазу.

відділення: Офтальмологія

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки