(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА У ПРИЙМАЛЬНОМУ ВІДДІЛЕННІ. ВИКЛИК ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ 24/7

Лікування макулодистрофії

Ознаки макулодистрофіїМакулодистрофія - це хронічне та постійно прогресуюче захворювання, яке вражає макулу - центральну частину сітківки. Макула або жовта пляма - це область максимальної гостроти зору, тому внаслідок макулодистрофії страждає центральний зір (погіршується здатність розрізняти дрібні предмети), але не зачіпається периферичний.

ПРИЧИНИ МАКУЛОДИСТРОФІЇ

Розвитку захворювання сприяє багато чинників, через що воно стає однією з основних причин погіршення зору у людей старше 50 років (вікова макулодистрофія). Розвитку хвороби сприяє куріння, надмірна вага, високий рівень холестерину в крові, нестача вітамінів, серцево-судинні захворювання, опромінення очей сонячними променями і авітаміноз.

 

Під впливом цих факторів зменшується просвіт судин, які живлять сітківку, і обмежується надходження до неї кисню і поживних речовин.

Відзначено, що макулодистрофії частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків, а також у людей зі світлою шкірою і блакитним кольором райдужної оболонки.

СИМПТОМИ І ФОРМИ МАКУЛОДИСТРОФІЇ

Порушення зору при макулодистрофіїРозрізняють дві форми захворювання: суху і вологу макулодистрофії. При сухій макулодистрофії (що спостерігається у 90% пацієнтів) відбувається поступова атрофія макулярної зони сітківки. Волога форма розвивається приблизно в одному випадку з десяти внаслідок того, що, намагаючись компенсувати недостатність харчування макули, в сітківці утворюються нові судини. Ці капіляри дуже крихкі і стають причиною кровотеч і набряку тканин сітківки.

 

При сухій макулодистрофії втрата зору відбувається повільніше і в меншому ступені, ніж у випадку вологої, а перебіг захворювання на початкових стадіях часто проходить безсимптомно. В обох випадках пацієнти скаржаться на:

 • спотворення обрисів предметів;
 • деформацію ліній і символів;
 • поява чорного або напівпрозорого плями перед очима (скотоми);
 • погіршення контрастності;
 • виражене погіршення зору.

Згодом ускладнюються або стають неможливими читання, водіння та інші види діяльності, при яких потрібно розрізняти дрібні предмети.

ДІАГНОСТИКА МАКУЛОДИСТРОФІЇ

Обстеження пацієнтів, у яких підозрюється макулодистрофія, починається з огляду очного дна на розширену зіницю (розширюється за допомогою спеціальних крапель). Потім проводиться тест Амслера за допомогою спеціальної сітки. Периметрія допомагає визначити розташування ділянок сітківки, функція яких знижена або порушена повністю.

Важливу роль в діагностиці макулодистрофії грає апаратна діагностика: ОКТ і ФАГ. Оптична когерентна томографія ока (ОКТ), дозволяє лікарю визначити які верстви сітківки залучені в процес і виключити запальні процеси або набряклість в області макули.

ЛІКУВАННЯ МАКУЛОДИСТРОФІЇ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

При сухій формі макулоістрофії лікування полягає у формуванні збалансованої дієти, багатої омега-3 жирними кислотами і каротиноїдами (капуста брокколі, Діагностика ті лікування макулодистрофії Оксфорд Медікалшпинат, оранжеві овочі та фрукти, морська риба), при цьому обмежується споживання жирної їжі. Можуть призначатися вітаміни групи В, фолієва кислота і підтримують лікарські препарати. Важливо також захищати очі від ультрафіолетових променів і відмовитися від куріння. 

 

При вологій формі макулодистрофії основою лікування є внутріочні ін'єкції anti-VEGF препаратів, що блокують фактор росту ендотелію судин. Інтраветріальние (внутріочні) ін'єкції - це перша лінія лікування вологої макулодистрофії, ефективність якої доведена клінічними дослідженнями. Курс лікування зазвичай складається з 3-5 ін'єкцій, які проводяться протягом півроку.

 

Переваги лікування макулодистрофії в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • обстеження і лікування проводиться офтальмологом-ретинологом (вузькопрофільним фахівцем, який концентрується на захворюваннях сітківки і очного дна);
 • під час консультації проводиться вся необхідна діагностика (включаючи ОКТ), пацієнту видається висновок і знімки очного дна;
 • маніпуляції проводяться в операційній, за участю анестезіолога (при необхідності).

Записатися на прийом до офтальмологів клініки «Оксфорд Медікал Київ» можна за телефоном або зв'язавшись з оператором чату на сайті

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

1993р. - закінчив Київський медичний інститут ім О.О.Богомольця. 
1993-1996рр. - інтернатура на базі Центру мікрохірургії ока та клінічної лікарні №14; робота на пункті невідкладної очної допомоги клінічної лікарні №14. 
1996р. - присвоєно звання лікаря-офтальмолога за спеціальністю «офтальмологія». 1996-1999рр. – лікар-ординатор в клінічній лікарні №6. 
1999-2001р. - клінічна ординатура за фахом «офтальмологія» на базі Центру мікрохірургії ока. 
2001-2011рр. - лікар-офтальмолог в 31 відділенні Київського Центру мікрохірургії ока. Вища кваліфікацію лікаря-хірурга за фахом «офтальмологія» та провів понад 6 тисяч оперативних втручань з приводу факоемульсіфікації катаракти та глаукоми та інших офтальмохірургічних захворювань.

2011р. - учасник XXIX конгресу Європейского товариства хірургії катаракти та рефракційної хірургії

2011-2015рр. – лікар хірург-офтальмолог в ДП МНПО МЕДБУД. Постійний учасник міжнародних та регіональних конференцій (2010 рік Австрія,2011 рік Барселона,2012 рік Львів,2013 рік Одеса). Є членом міжнародної асоціації офтальмохірургів.
З 2015 року – хірург-офтальмолог в клініці «Оксфорд Медікал Київ»

показати повний текст
Бондаренко Ольга Володимирівна Лікар офтальмолог вищої категорії
Бондаренко Ольга ВолодимирівнаЛікар офтальмолог вищої категорії

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

У 2001 р. - закінчила Вінницький ордена червоного прапора державний університет ім. Пирогова. Спеціальність - «Лікувальна справа» ВН №14611416.
2001-2003 рр. - інтернатура на базі Київської медичної академії післядипломної освіти та Центру мікрохірургії ока.
У період інтернатури проходила навчання та практичні навички в Відділеннях - вітрео-ретинальном, лазерних методів лікування ока, дитячому офтальмологічному відділенні.
З 2004 - по 2014 рр. - полягала на посаді лікаря-офтальмолога Лазерного відділення КМКЛ «Центр мікрохірургії ока». За період роботи в лазерних відділенні було виконано більш 4.000 - лазерних інтроокулярна операцій.
У 2005 р. пройшла стажування на базі очних хвороб МАПО МОЗ Росії цикл «Лазерні інтраокулярні методи лікування захворювань органу зору».
У 2007 р. - стажування і цикл спеціалізації «Кріохірургічне лікування новоутворень століття і коньюктіви» на базі НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова, Одеса.
У 2007 р - пройшла курс підвищення кваліфікації за циклом «Диатермокоагуляция, кріотерапія і кріохірургія в косметології» на кафедрі Шкірних та венеричних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця.
2009 р. - присвоэноо Першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Офтальмологія».
2010 р. - пройшла курси за спеціальністю «Ортокератологія і підбір лінз нічного носіння- PARAGON-CRT".
2014р.- присвоєна Вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Офтальмологія».
З 2017р. - лікар-офтальмолог клініки «Оксфорд Медікал»

показати повний текст

м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3;

інформація про лікаря

послуги Відділення ОфтальмологіяЦіна
Консультація офтальмолога 490.00 грн
Консультація провідного спеціаліста відділення 690.00 грн
Консультація офтальмолога з повним діагностним обстеженням 550.00 грн
Консультація офтальмолога з повним діагностним обстеженням (для пенсіонерів) 440.00 грн
Вимірювання внутрішньоочного тиску 165.00 грн
Перевірка гостроти зору 55.00 грн
Промивання носослізного каналу 195.00 грн
Пряма офтальмоскопія очного дна 110.00 грн
Повторне діагностичне обстеження 330.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 204 40 40

відгуки
Татьяна Михайловна 08-02-2020 Хочу поблагодарить прекрасного доктора Бондаренко Ольгу Владимировну. Это очень приятная женщина, но главное, она отличный специалист. Выслушала, провела тщательный осмотр, объяснила в чем состоит моя проблема, прописала схему лечения. Через три дня, после начала лечения, состояние глаз улучшилось. Я очень довольна. Если у вас проблемы с глазами, рекомендую обращаться к Ольге Владимировне. Спасибо!

відділення: Офтальмологія

Материнська Олена Валеріївна 27-01-2020 Александр Юрьевич Лихошва провел уникальную операцию по удалению катаракты (осложненную наличием ранее прооперированной глаукомы) моему папе, 1939 года рождения. Папа не видел с 2014 года (6 лет!). На данный момент видит с каждым днем все лучше (второй глаз у него заморожен еще очень давно). Это был единственный шанс для моего папы вновь увидеть свет и свою семью, Александр Юрьевич не дал нам его упустить. Операцию по удалению катаракты (два глаза) он также провел и моей маме, 1944 года рождения.Сказать, что он профессионал - не сказать ничего. Он не равнодушен к своему делу, живет им. Блестяще делает самые сложные операции, щепетильно подходит к установке диагноза, следит за новинками медицины в своей области, но главное не забывает видеть в пациентах людей, которые живут надеждой. Переживает за результат и вкладывает всю душу в процесс восстановления пациентов.

відділення: Офтальмологія

Юлия 10-12-2019 Лихошва Александр Юрьевич не просто прекрасный человек,но специалист с большой буквы. Проводил операцию катаракты,зрение возвращено. Спасибо,Док)

відділення: Офтальмологія

Надія 08-10-2019 Хочу высказать слова признательности за профессионализм врачу, который сделал всё для того, чтобы для моей мамы окружающий мир оставался таким же цветным и прекрасным, как и до наступления катаракты. Две проведенные доктором Лихошва операции опровергают мнение большинства о том, что лучшие специалисты выехали из страны. Лучшие специалисты работают в Киевской клинике Оксфорд. Спасибо!

відділення: Офтальмологія

Ірина 07-10-2019 Дважды в этом году пришлось обращаться в доктору Лихошва по поводу проведения лечения катаракты левого и правого глаза у мамы. Очень профессионально, по человечески умеет рассказать пациенту о проблеме, методах лечения. Операция прошла успешно. Спасибо, доктор! Вот бы больше таких врачей встречалось бы нам по жизни.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Инна

  відділення: Офтальмологія

 • Инна

  відділення: Офтальмологія

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом