(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Лікування діабетичної ретинопатії

Лікування діабетичної ретинопатії КиївЦукровий діабет - хвороба, яка негативно позначається на всьому організмі, в тому числі і на органах зору. Найбільш сильну дію захворювання спричиняє на сітківку ока, ураження якої називається діабетичною ретинопатією. Крім того, при цукровому діабеті зростає ймовірність розвитку діабетичної катаракти та вторинної глаукоми.

УРАЖЕННЯ СІТКІВКИ ПРИ ДІАБЕТІ

Основна небезпека цукрового діабету в тому, що через постійно підвищено-високого рівня цукру в крові пошкоджуються судини - їх стінки стають крихкими. В числі інших, вражаються судини, що постачають сітківку киснем і живильними речовинами.

 

Спочатку негативний вплив цукрового діабету на сітківку проявляється видділенням в сітківку рідкої фракції крові (плазми), розвитку набряклості і, в разі включення в процес макули, поступового погіршення зору. Ця стадія діабетичної ретинопатії називається непроліферативною.

 

В наступній, проліферативній стадії розвивається кисневе голодування сітківки, у відповідь на яке в ній створюються нові судини - відбувається неоваскуляризація. Ламкість і проникність новоутворених судин призводить до частих крововиливів в сітківку і склоподібне тіло, через що в полі зору з'являються плаваючі помутніння (мушки), а зір продовжує знижуватися. Подальший розвиток діабетичної ретинопатії загрожує відшаруванням сітківки і глаукомою.

СИМПТОМИ ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Початкові стадії хвороби можуть протікати безсимптомно або зі слабо вираженою симптоматикою, внаслідок чого пацієнт не підозрює про шкідливий вплив діабету на сітківку його очей. Відчутні симптоми з'являються на пізніх стадіях захворювання і швидко наростають («ефект лавини»). Тому, для своєчасного виявлення ураження сітківки, пацієнтам з цукровим діабетом рекомендують раз на півроку обстежитися у офтальмолога.

 

Пацієнти з діабетичною ретинопатією найчастіше скаржаться на:

 • розмитий зір;
 • «мушки» і «блискавки» перед очима;
 • різке погіршення зору;
 • погіршується здатність читати і виконувати дрібну роботу;
 • спотворення ліній і предметів.

ДІАГНОСТИКА ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Обстеження в офтальмології клініки «Оксфорд Медікал Київ» проводиться офтальмологом-ретинологом - вузьким фахівцем з питань діабетичної ретинопатії і захворювань сітківки ока.

 

Обстеження включає огляд очного дна (попередньо, за допомогою спеціальних крапель, розширюється зіниця), перевірку гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, визначення рефракції ока (заломлення світла в оці пацієнта), огляд структур очного яблука під мікроскопом. Стан макули перевіряється за допомогою ОКТ ока (оптичної когерентної томографії), за результатами якого пацієнтові видаються кольорові роздруківки і висновок по результату дослідження.

 

При необхідності проводиться мікроперіметрія, фото очного дна і підбір окулярів

ЛІКУВАННЯ В ОФТАЛЬМОЛОГІЇ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Курс лікування призначається кожному пацієнту в індивідуальному порядку і залежить стадії захворювання, ступеня компенсації цукрового діабету і наявності або відсутності набряків в області макули. Найбільш ефективним методом захисту сітківки від шкідливого впливу цукрового діабету є внутріочні ін'єкції анти-VEGF препаратів, що блокують розростання нових судин і пов'язані з їх крихкістю і проникністю проблеми.

 

При необхідності призначається необхідне супутнє консервативне лікування.

 

Переваги лікування діабетичної ретинопатії в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • обстеження і лікування проводиться офтальмологом-ретинологом (вузькопрофільним фахівцем, який концентрується на захворюваннях сітківки і очного дна);
 • під час консультації проводиться вся необхідна діагностика (включаючи ОКТ), пацієнту видається висновок і знімки очного дна;
 • маніпуляції проводяться в стерильних умовах операційної, за участю анестезіолога (при необхідності);
 • можливо проконсультуватися з лікарем ендокринологом і здати всі необхідні аналізи, не залишаючи клініки.

Записатися на прийом до офтальмологів клініки можна, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

1993р. - закінчив Київський медичний інститут ім О.О.Богомольця. 
1993-1996рр. - інтернатура на базі Центру мікрохірургії ока та клінічної лікарні №14; робота на пункті невідкладної очної допомоги клінічної лікарні №14. 
1996р. - присвоєно звання лікаря-офтальмолога за спеціальністю «офтальмологія». 1996-1999рр. – лікар-ординатор в клінічній лікарні №6. 
1999-2001р. - клінічна ординатура за фахом «офтальмологія» на базі Центру мікрохірургії ока. 
2001-2011рр. - лікар-офтальмолог в 31 відділенні Київського Центру мікрохірургії ока. Вища кваліфікацію лікаря-хірурга за фахом «офтальмологія» та провів понад 6 тисяч оперативних втручань з приводу факоемульсіфікації катаракти та глаукоми та інших офтальмохірургічних захворювань.

2011р. - учасник XXIX конгресу Європейского товариства хірургії катаракти та рефракційної хірургії

2011-2015рр. – лікар хірург-офтальмолог в ДП МНПО МЕДБУД. Постійний учасник міжнародних та регіональних конференцій (2010 рік Австрія,2011 рік Барселона,2012 рік Львів,2013 рік Одеса). Є членом міжнародної асоціації офтальмохірургів.
З 2015 року – хірург-офтальмолог в клініці «Оксфорд Медікал Київ»

показати повний текст
Бондаренко Ольга Володимирівна Лікар офтальмолог вищої категорії
Бондаренко Ольга ВолодимирівнаЛікар офтальмолог вищої категорії

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

У 2001 р. - закінчила Вінницький ордена червоного прапора державний університет ім. Пирогова. Спеціальність - «Лікувальна справа» ВН №14611416.
2001-2003 рр. - інтернатура на базі Київської медичної академії післядипломної освіти та Центру мікрохірургії ока.
У період інтернатури проходила навчання та практичні навички в Відділеннях - вітрео-ретинальном, лазерних методів лікування ока, дитячому офтальмологічному відділенні.
З 2004 - по 2014 рр. - полягала на посаді лікаря-офтальмолога Лазерного відділення КМКЛ «Центр мікрохірургії ока». За період роботи в лазерних відділенні було виконано більш 4.000 - лазерних інтроокулярна операцій.
У 2005 р. пройшла стажування на базі очних хвороб МАПО МОЗ Росії цикл «Лазерні інтраокулярні методи лікування захворювань органу зору».
У 2007 р. - стажування і цикл спеціалізації «Кріохірургічне лікування новоутворень століття і коньюктіви» на базі НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова, Одеса.
У 2007 р - пройшла курс підвищення кваліфікації за циклом «Диатермокоагуляция, кріотерапія і кріохірургія в косметології» на кафедрі Шкірних та венеричних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця.
2009 р. - присвоэноо Першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Офтальмологія».
2010 р. - пройшла курси за спеціальністю «Ортокератологія і підбір лінз нічного носіння- PARAGON-CRT".
2014р.- присвоєна Вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Офтальмологія».
З 2017р. - лікар-офтальмолог клініки «Оксфорд Медікал»

показати повний текст
послуги Відділення ОфтальмологіяЦіна
Консультація офтальмолога 390.00 грн
Консультація провідного спеціаліста відділення 590.00 грн
Консультація офтальмолога з повним діагностним обстеженням 550.00 грн
Консультація офтальмолога з повним діагностним обстеженням (для пенсіонерів) 440.00 грн
Вимірювання внутрішньоочного тиску 165.00 грн
Перевірка гостроти зору 55.00 грн
Автокераторефрактометрія, перевірка зору 110.00 грн
Промивання носослізного каналу 195.00 грн
Огляд очного дна лінзою Wolk 78D (з розширенням зіниці) 195.00 грн
Курс консервативного лікування діабетичної непроліферативної ретинопатії 2200.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 204 40 40

відгуки
09-07-2019 добрый день. вчера был на приеме у офтальмолога Бондаренко Ольги Владимировны. хочу выразить благодарность и подчеркнуть то, что бросилось в глаза: 1. врач работает с человеком, внимательно выслушает, вникнет. 2. провела тщательное обследование, поставила диагноз и выдала назначение. при этом все старательно разъяснила так, чтобы понятно было дилетанту пациенту. 3. полное отсутствие какой-либо гипердиагностики, попытки навязать излишние процедуры обследования или лечения, что нечасто встретишь в коммерческой клинике. наоборот, аргументированно отговорила от тех дорогостоящих установок, с которыми я изначально пришел на прием. 4. все это получил за очень приемлемые деньги. 5. отсутствие каких-либо понтов в организации работы учреждения, интерьере и работе врача с пациентом, которые обычно в коммерческих клиниках призваны произвести ложное впечатление на клиента. все по делу, все со вкусом. все это внушило мне доверие к клинике, к слову, в которой я был впервые, и я теперь обязательно пойду именно в эту клинику.

відділення: Офтальмологія

09-07-2019 АЛЕКСАНДР ЮРЬЕВИЧ ЛИХОШВА один из немногих врачей который совмещает в себе профессионала, психолога и просто хорошего человека. Нашей бабушки (78 лет) за полгода он сумел не только вернуть зрение на оба глаза (катаракта, глаукома – замена хрусталика), но и вернуть веру в хороших врачей и медицину в целом. Хотим поблагодарить его за прекрасно выполненную работу, чуткое отношение к пациентам, а руководству клиники – ценить и поощрять такого высококлассного специалиста.

відділення: Офтальмологія

04-06-2019 Огромную благодарность хотим сказать Александру Юрьевичу!!! Александр Юрьевич реально спас глаз супругу, никто не надеялся на чудо, но несколько месяцев стараний и волшебные руки Александра Юрьевича сделали невозможное!!! Зрение 100%!!! Спасибо большое Вам, у меня тоже всё ок!!!

відділення: Офтальмологія

23-11-2018 Хочу поблагодарить замечательного врача-офтольмолога Лихошву Александра Юрьевича за его нелегкий благородный труд, внимательность, терпение, профессионализм! Моя мама, после операции (катаракта) стала снова видеть свет в ярких красочных цветах. Спасибо Вам огромное!

відділення: Офтальмологія

10-07-2018 ПодякаКлініці Оксфорд Медікал, що на Глубочицькій 40х, а особисто лікарю офтальмологу, Ліхошві Олександру Юрійовичу за проявлений професіоналізм, стриманість, увагу, тактичний підхід до пацієнта. Так трапилося, що з Олександром Юрійовичем ми зустрічаємося не вперше, тому шукали саме його і знайшли у вашій клініці. Це людина і лікар з великої літери. Завдяки йому, моя мама Гудима Н.І. знову дивиться на різнобарв'я нашого життя своїми очима, що не може не тішити нас і всю її сім'ю. Дуже прошу, бережіть таких людей створюйте умови для їх роботи, розвитку та впевненості у майбутньому.З повагою, вдячні родичі пацієнтки, Гудими Н.І.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Инна

  відділення: Офтальмологія

 • Инна

  відділення: Офтальмологія

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом