(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА У ПРИЙМАЛЬНОМУ ВІДДІЛЕННІ. ВИКЛИК ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ 24/7

Лікування діабетичної ретинопатії

Лікування діабетичної ретинопатії КиївЦукровий діабет - хвороба, яка негативно позначається на всьому організмі, в тому числі і на органах зору. Найбільш сильну дію захворювання спричиняє на сітківку ока, ураження якої називається діабетичною ретинопатією. Крім того, при цукровому діабеті зростає ймовірність розвитку діабетичної катаракти та вторинної глаукоми.

УРАЖЕННЯ СІТКІВКИ ПРИ ДІАБЕТІ

Основна небезпека цукрового діабету в тому, що через постійно підвищено-високого рівня цукру в крові пошкоджуються судини - їх стінки стають крихкими. В числі інших, вражаються судини, що постачають сітківку киснем і живильними речовинами.

 

Спочатку негативний вплив цукрового діабету на сітківку проявляється видділенням в сітківку рідкої фракції крові (плазми), розвитку набряклості і, в разі включення в процес макули, поступового погіршення зору. Ця стадія діабетичної ретинопатії називається непроліферативною.

 

В наступній, проліферативній стадії розвивається кисневе голодування сітківки, у відповідь на яке в ній створюються нові судини - відбувається неоваскуляризація. Ламкість і проникність новоутворених судин призводить до частих крововиливів в сітківку і склоподібне тіло, через що в полі зору з'являються плаваючі помутніння (мушки), а зір продовжує знижуватися. Подальший розвиток діабетичної ретинопатії загрожує відшаруванням сітківки і глаукомою.

СИМПТОМИ ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Початкові стадії хвороби можуть протікати безсимптомно або зі слабо вираженою симптоматикою, внаслідок чого пацієнт не підозрює про шкідливий вплив діабету на сітківку його очей. Відчутні симптоми з'являються на пізніх стадіях захворювання і швидко наростають («ефект лавини»). Тому, для своєчасного виявлення ураження сітківки, пацієнтам з цукровим діабетом рекомендують раз на півроку обстежитися у офтальмолога.

 

Пацієнти з діабетичною ретинопатією найчастіше скаржаться на:

 • розмитий зір;
 • «мушки» і «блискавки» перед очима;
 • різке погіршення зору;
 • погіршується здатність читати і виконувати дрібну роботу;
 • спотворення ліній і предметів.

ДІАГНОСТИКА ДІАБЕТИЧНОЇ РЕТИНОПАТІЇ

Обстеження в офтальмології клініки «Оксфорд Медікал Київ» проводиться офтальмологом-ретинологом - вузьким фахівцем з питань діабетичної ретинопатії і захворювань сітківки ока.

 

Обстеження включає огляд очного дна (попередньо, за допомогою спеціальних крапель, розширюється зіниця), перевірку гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, визначення рефракції ока (заломлення світла в оці пацієнта), огляд структур очного яблука під мікроскопом. Стан макули перевіряється за допомогою ОКТ ока (оптичної когерентної томографії), за результатами якого пацієнтові видаються кольорові роздруківки і висновок по результату дослідження.

 

При необхідності проводиться мікроперіметрія, фото очного дна і підбір окулярів

ЛІКУВАННЯ В ОФТАЛЬМОЛОГІЇ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Курс лікування призначається кожному пацієнту в індивідуальному порядку і залежить стадії захворювання, ступеня компенсації цукрового діабету і наявності або відсутності набряків в області макули. Найбільш ефективним методом захисту сітківки від шкідливого впливу цукрового діабету є внутріочні ін'єкції анти-VEGF препаратів, що блокують розростання нових судин і пов'язані з їх крихкістю і проникністю проблеми.

 

При необхідності призначається необхідне супутнє консервативне лікування.

 

Переваги лікування діабетичної ретинопатії в клініці «Оксфорд Медікал»:

 • обстеження і лікування проводиться офтальмологом-ретинологом (вузькопрофільним фахівцем, який концентрується на захворюваннях сітківки і очного дна);
 • під час консультації проводиться вся необхідна діагностика (включаючи ОКТ), пацієнту видається висновок і знімки очного дна;
 • маніпуляції проводяться в стерильних умовах операційної, за участю анестезіолога (при необхідності);
 • можливо проконсультуватися з лікарем ендокринологом і здати всі необхідні аналізи, не залишаючи клініки.

Записатися на прийом до офтальмологів клініки можна, зателефонувавши або написавши оператору чату на сайті.

( Рейтинг: 4.76, голосів: 21 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиінформація про лікаря

1993р. - закінчив Київський медичний інститут ім О.О.Богомольця. 
1993-1996рр. - інтернатура на базі Центру мікрохірургії ока та клінічної лікарні №14; робота на пункті невідкладної очної допомоги клінічної лікарні №14. 
1996р. - присвоєно звання лікаря-офтальмолога за спеціальністю «офтальмологія». 1996-1999рр. – лікар-ординатор в клінічній лікарні №6. 
1999-2001р. - клінічна ординатура за фахом «офтальмологія» на базі Центру мікрохірургії ока. 
2001-2011рр. - лікар-офтальмолог в 31 відділенні Київського Центру мікрохірургії ока. Вища кваліфікацію лікаря-хірурга за фахом «офтальмологія» та провів понад 6 тисяч оперативних втручань з приводу факоемульсіфікації катаракти та глаукоми та інших офтальмохірургічних захворювань.

2011р. - учасник XXIX конгресу Європейского товариства хірургії катаракти та рефракційної хірургії

2011-2015рр. – лікар хірург-офтальмолог в ДП МНПО МЕДБУД. Постійний учасник міжнародних та регіональних конференцій (2010 рік Австрія,2011 рік Барселона,2012 рік Львів,2013 рік Одеса). Є членом міжнародної асоціації офтальмохірургів.
З 2015 року – хірург-офтальмолог в клініці «Оксфорд Медікал Київ»

показати повний текст
Бондаренко Ольга Володимирівна Лікар офтальмолог вищої категорії
Бондаренко Ольга ВолодимирівнаЛікар офтальмолог вищої категорії

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

У 2001 р. - закінчила Вінницький ордена червоного прапора державний університет ім. Пирогова. Спеціальність - «Лікувальна справа» ВН №14611416.
2001-2003 рр. - інтернатура на базі Київської медичної академії післядипломної освіти та Центру мікрохірургії ока.
У період інтернатури проходила навчання та практичні навички в Відділеннях - вітрео-ретинальном, лазерних методів лікування ока, дитячому офтальмологічному відділенні.
З 2004 - по 2014 рр. - полягала на посаді лікаря-офтальмолога Лазерного відділення КМКЛ «Центр мікрохірургії ока». За період роботи в лазерних відділенні було виконано більш 4.000 - лазерних інтроокулярна операцій.
У 2005 р. пройшла стажування на базі очних хвороб МАПО МОЗ Росії цикл «Лазерні інтраокулярні методи лікування захворювань органу зору».
У 2007 р. - стажування і цикл спеціалізації «Кріохірургічне лікування новоутворень століття і коньюктіви» на базі НДІ очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова, Одеса.
У 2007 р - пройшла курс підвищення кваліфікації за циклом «Диатермокоагуляция, кріотерапія і кріохірургія в косметології» на кафедрі Шкірних та венеричних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця.
2009 р. - присвоэноо Першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Офтальмологія».
2010 р. - пройшла курси за спеціальністю «Ортокератологія і підбір лінз нічного носіння- PARAGON-CRT".
2014р.- присвоєна Вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Офтальмологія».
З 2017р. - лікар-офтальмолог клініки «Оксфорд Медікал»

показати повний текст

м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3;

інформація про лікаря

Суботіна Вікторія Романівна Лікар-офтальмолог вищої категорії
Суботіна Вікторія РоманівнаЛікар-офтальмолог вищої категорії

інформація про лікаря

Постійний учасник офтальмологічних конференцій «Макула» - Росія, м. Ростов-на-Дону, Міжнародного офтальмологічного конгресу «Білі ночі» - Росія, м.Санкт-Петербург, та інших всеукраїнських та міжнародних з'їздів і конференцій.

Чинний член Асоціації офтальмологів України.

показати повний текст
послуги Відділення ОфтальмологіяЦіна
Консультація офтальмолога 490.00 грн
Консультація провідного спеціаліста відділення 690.00 грн
Консультація офтальмолога з повним діагностним обстеженням 550.00 грн
Консультація офтальмолога з повним діагностним обстеженням (для пенсіонерів) 440.00 грн
Вимірювання внутрішньоочного тиску 165.00 грн
Перевірка гостроти зору 55.00 грн
Автокераторефрактометрія, перевірка зору 110.00 грн
Промивання носослізного каналу 195.00 грн
Огляд очного дна лінзою Wolk 78D (з розширенням зіниці) 195.00 грн
Курс консервативного лікування діабетичної непроліферативної ретинопатії 2200.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 204 40 40

відгуки
Татьяна Михайловна 08-02-2020 Хочу поблагодарить прекрасного доктора Бондаренко Ольгу Владимировну. Это очень приятная женщина, но главное, она отличный специалист. Выслушала, провела тщательный осмотр, объяснила в чем состоит моя проблема, прописала схему лечения. Через три дня, после начала лечения, состояние глаз улучшилось. Я очень довольна. Если у вас проблемы с глазами, рекомендую обращаться к Ольге Владимировне. Спасибо!

відділення: Офтальмологія

Материнська Олена Валеріївна 27-01-2020 Александр Юрьевич Лихошва провел уникальную операцию по удалению катаракты (осложненную наличием ранее прооперированной глаукомы) моему папе, 1939 года рождения. Папа не видел с 2014 года (6 лет!). На данный момент видит с каждым днем все лучше (второй глаз у него заморожен еще очень давно). Это был единственный шанс для моего папы вновь увидеть свет и свою семью, Александр Юрьевич не дал нам его упустить. Операцию по удалению катаракты (два глаза) он также провел и моей маме, 1944 года рождения.Сказать, что он профессионал - не сказать ничего. Он не равнодушен к своему делу, живет им. Блестяще делает самые сложные операции, щепетильно подходит к установке диагноза, следит за новинками медицины в своей области, но главное не забывает видеть в пациентах людей, которые живут надеждой. Переживает за результат и вкладывает всю душу в процесс восстановления пациентов.

відділення: Офтальмологія

Юлия 10-12-2019 Лихошва Александр Юрьевич не просто прекрасный человек,но специалист с большой буквы. Проводил операцию катаракты,зрение возвращено. Спасибо,Док)

відділення: Офтальмологія

Надія 08-10-2019 Хочу высказать слова признательности за профессионализм врачу, который сделал всё для того, чтобы для моей мамы окружающий мир оставался таким же цветным и прекрасным, как и до наступления катаракты. Две проведенные доктором Лихошва операции опровергают мнение большинства о том, что лучшие специалисты выехали из страны. Лучшие специалисты работают в Киевской клинике Оксфорд. Спасибо!

відділення: Офтальмологія

Ірина 07-10-2019 Дважды в этом году пришлось обращаться в доктору Лихошва по поводу проведения лечения катаракты левого и правого глаза у мамы. Очень профессионально, по человечески умеет рассказать пациенту о проблеме, методах лечения. Операция прошла успешно. Спасибо, доктор! Вот бы больше таких врачей встречалось бы нам по жизни.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Инна

  відділення: Офтальмологія

 • Инна

  відділення: Офтальмологія

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом