записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 
 

Лікування діабетичної ретинопатії

Лікування діабетичної ретинопатії Оксфорд МедікалЦукровий діабет - хвороба, яка негативно позначається на всьому організмі, в тому числі і на органах зору. Найбільш сильну дію захворювання спричиняє на сітківку ока, ураження якої називається діабетичною ретинопатією. Крім того, при цукровому діабеті зростає ймовірність розвитку діабетичної катаракти та вторинної глаукоми.

Ураження сітківки при діабеті

Основна небезпека цукрового діабету в тому, що через постійно підвищено-високого рівня цукру в крові пошкоджуються судини - їх стінки стають крихкими. В числі інших, вражаються судини, що постачають сітківку киснем і живильними речовинами.

 

Спочатку негативний вплив цукрового діабету на сітківку проявляється видділенням в сітківку рідкої фракції крові (плазми), розвитку набряклості і, в разі включення в процес макули, поступового погіршення зору. Ця стадія діабетичної ретинопатії називається непроліферативною.

 

В наступній, проліферативній стадії розвивається кисневе голодування сітківки, у відповідь на яке в ній створюються нові судини - відбувається неоваскуляризація. Ламкість і проникність новоутворених судин призводить до частих крововиливів в сітківку і склоподібне тіло, через що в полі зору з'являються плаваючі помутніння (мушки), а зір продовжує знижуватися. Подальший розвиток діабетичної ретинопатії загрожує відшаруванням сітківки і глаукомою.

Симптоми діабетичної ретинопатії

Початкові стадії хвороби можуть протікати безсимптомно або зі слабо вираженою симптоматикою, внаслідок чого пацієнт не підозрює про шкідливий вплив діабету на сітківку його очей. Відчутні симптоми з'являються на пізніх стадіях захворювання і швидко наростають («ефект лавини»). Тому, для своєчасного виявлення ураження сітківки, пацієнтам з цукровим діабетом рекомендують раз на півроку обстежитися у офтальмолога.

 

Пацієнти з діабетичною ретинопатією найчастіше скаржаться на:

  • розмитий зір;
  • «мушки» і «блискавки» перед очима;
  • різке погіршення зору;
  • погіршується здатність читати і виконувати дрібну роботу;
  • спотворення ліній і предметів.

Діагностика діабетичної ретинопатії

Обстеження в офтальмології клініки «Оксфорд Медікал Київ» проводиться офтальмологом-ретинологом - вузьким фахівцем з питань діабетичної ретинопатії і захворювань сітківки ока.

 

Обстеження включає огляд очного дна (попередньо, за допомогою спеціальних крапель, розширюється зіниця), перевірку гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, визначення рефракції ока (заломлення світла в оці пацієнта), огляд структур очного яблука під мікроскопом. Стан макули перевіряється за допомогою ОКТ ока (оптичної когерентної томографії), за результатами якого пацієнтові видаються кольорові роздруківки і висновок по результату дослідження.

 

При необхідності проводиться мікроперіметрія, фото очного дна і підбір окулярів

Лікування в офтальмології «Оксфорд Медікал»

Курс лікування призначається кожному пацієнту в індивідуальному порядку і залежить стадії захворювання, ступеня компенсації цукрового діабету і наявності або відсутності набряків в області макули. Найбільш ефективним методом захисту сітківки від шкідливого впливу цукрового діабету є внутріочні ін'єкції анти-VEGF препаратів, що блокують розростання нових судин і пов'язані з їх крихкістю і проникністю проблеми.

 

При необхідності призначається необхідне супутнє консервативне лікування.

 

Переваги лікування діабетичної ретинопатії в клініці «Оксфорд Медікал»:

  • обстеження і лікування проводиться офтальмологом-ретинологом (вузькопрофільним фахівцем, який концентрується на захворюваннях сітківки і очного дна);
  • під час консультації проводиться вся необхідна діагностика (включаючи ОКТ), пацієнту видається висновок і знімки очного дна;
  • маніпуляції проводяться в стерильних умовах операційної, за участю анестезіолога (при необхідності);
  • можливо проконсультуватися з лікарем ендокринологом і здати всі необхідні аналізи, не залишаючи клініки.

Записатися на прийом до офтальмологів клініки можна, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або написавши оператору чату на сайті.

Текстові відгуки

23.11.2018 Хочу поблагодарить замечательного врача-офтольмолога Лихошву Александра Юрьевича за его нелегкий благородный труд, внимательность, терпение, профессионализм! Моя мама, после операции (катаракта) стала снова видеть свет в ярких красочных цветах. Спасибо Вам огромное!

відділення: Офтальмологія

10.07.2018

Подяка

Клініці Оксфорд Медікал, що на Глубочицькій 40х, а особисто лікарю офтальмологу, Ліхошві Олександру Юрійовичу за проявлений професіоналізм, стриманість, увагу, тактичний підхід до пацієнта. Так трапилося, що з Олександром Юрійовичем ми зустрічаємося не вперше, тому шукали саме його і знайшли у вашій клініці. Це людина і лікар з великої літери. Завдяки йому, моя мама Гудима Н.І. знову дивиться на різнобарв'я нашого життя своїми очима, що не може не тішити нас і всю її сім'ю. Дуже прошу, бережіть таких людей створюйте умови для їх роботи, розвитку та впевненості у майбутньому.

З повагою, вдячні родичі пацієнтки, Гудими Н.І.

відділення: Офтальмологія

10.07.2018

Очень доволен результатом операции по удалению катаракты. Приятно удивлен тщательным предоперационным осмотрром на современных аппаратах. Доктора подробно и доступно разъяснили диагноз, проблему и методы ее решения. Операция прошла легко и без всяких последствия.

Очень благодарен!

відділення: Офтальмологія

10.07.2018

Выражаю благодарность доктору Лихошва Александру Юрьевичу за высокий профессионализм, высокую культуру медицинского обслуживания. Операция прошла успешно, быстро, безболезненно.

відділення: Офтальмологія

11.06.2018 Вчера доктор Лихошва А.Ю. сделал моей 87-летней маме, которая уже почти ничего не видела, операцию по замене хрусталика (катаракта). Сегодня на осмотре при проверке зрения прооперированного глаза она показала 70 % ! По-моему, это прекрасно!Мы очень благодарны Александру Юрьевичу и всем тем работникам клиники, которые помогали моей маме спокойно, без лишних нервов и волнений подготовиться к операции, пройти ее и получить такой замечательный результат!Рассчитываем через полгода обратиться к вам еще раз -- для операции на втором глазу.

відділення: Офтальмологія

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки