На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Онкодерматолог – це лікар, який проводить діагностику та лікування раку шкіри. До нього звертаються при появі великої кількості родимок, зміні їх розміру та форми, запаленні шкіри по краях, сильному свербінні тощо.
В “Оксфорд Медікал” приймає дерматолог-онколог з багаторічним досвідом. У клініці встановлено нове обладнання для діагностики та видалення родимок чи інших новоутворень шкіри. Також створено всі умови для ефективного лікування злоякісних захворювань.
Запорукою одужання є раннє звернення до лікаря.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Коли потрібна консультація онкодерматолога?

Небезпека онкологічних захворювань у тому, що на ранній стадії вони розвиваються у прихованій формі. Відсутність специфічних симптомів – головна причина пізньої діагностики. Хоча новоутворення на шкірі, навпаки, помітні, багато хто не поспішає записуватись до онкодерматолога. На перший погляд родимки та невеликі нарости здаються безпечними, але вони можуть рости вглиб тканин і викликати метастазування.
Консультація онкодерматолога необхідна у разі виникнення таких симптомів:
поява нових родимок, пігментних плям та інших новоутворень на шкірі;
розвиток дрібних осередків навколо великого новоутворення;
зміна структури новоутворення (стає більш твердим або м'яким на дотик);
асиметрична форма родимки, наявність нерівних країв, нерівномірне забарвлення;
діаметр родимки або іншого новоутворення понад 6 мм;
запалення шкіри з обох боків;
лущення та утворення скоринок на родимці;
свербіж, печіння, поколювання шкіри;
поява тріщин, кровоточивості та виразок, які довго не загоюються;
слабкість, різка втрата ваги та інші системні симптоми онкозахворювання.
Найчастіше вогнища раку шкіри починають розвиватися на обличчі, кистях, стопах, гомілках, пахвових западинах і на верхній частині спини.
Також проконсультуватися у дерматолога-онколога слід за наявності факторів ризику: великої кількості родимок на тілі, великих пігментних плям, інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ), розвитку раку шкіри у близьких родичів.
Як лікують рак шкіри?
При виявленні раку шкіри на ранній стадії, коли відсутні пошкодження лімфовузлів та віддалені метастази, понад 80-90% пацієнтів повністю одужують. При цьому здебільшого достатньо лише хірургічного лікування.
Якщо захворювання виявлено пізніше, пацієнту складають програму комплексного лікування. Вона може включати видалення новоутворення, хіміотерапію, променеву терапію та інші методи.
Як видаляють родимки та інші новоутворення на шкірі?
У медичному центрі “Оксфорд Медікал” видалення родимок проводять за допомогою сучасних технологій. Процедуру виконують лише досвідчені фахівці на якісному обладнанні найкращих закордонних виробників медичної техніки.
Залежно від розміру родимки, глибини проростання у м'які тканини та інших індивідуальних особливостей пацієнта видалення проводять за допомогою:
кріодеструкції – це видалення пухлини з використанням рідкого азоту, охолодженого до -193 оС;
лазерної деструкції – передбачає видалення тканин лазером;
кюретажу та електродесекції – видалення тканин проводиться кюреткою з подальшою обробкою країв рани електричним струмом;
висічення – це класичне видалення тканин скальпелем (застосовується при великих новоутвореннях).
Ступінь хірургічного втручання залежить від розміру новоутворення та наявності чи відсутності злоякісних клітин.
Видалення невеликих доброякісних родимок відбувається в амбулаторних умовах. Процедура триває від 10 хвилин. Після неї рану закривають антибактеріальним пластиром. Загоєння проходить протягом кількох тижнів, після чого шкіра поступово відновлюється.
При злоякісних новоутвореннях, як правило, необхідне більш глибоке видалення тканин. У разі потреби після загоєння рани іноді проводять реконструктивну чи пластичну операцію для усунення естетичного дефекту.

Переваги лікування захворювань шкіри у клініці «Оксфорд Медікал»
"Оксфорд Медікал" – це багатопрофільний медичний центр. Відділення онкології оснащене новим обладнанням для проведення дерматоскопії, УЗД шкіри, КТ та інших обстежень. Воно забезпечує максимальну точність результатів і дозволяє діагностувати захворювання навіть на ранніх стадіях.
Видалення родимок проводиться за допомогою інноваційних методик, які дозволяють висікти новоутворення при мінімальній травматизації здорових тканин. Завдяки цьому період реабілітації відбувається значно швидше.
Лікування раку шкіри проводять досвідчені лікарі-онкологи та хірурги з багаторічним досвідом, які володіють всіма сучасними методами лікування онкохвороб, у тому числі застосовують таргетну та імунотерапію.
У клініці створено всі умови для надання якісної медичної допомоги кожному пацієнту.
Переваги онкодерматології “Оксфорд Медікал”:
лікарі-онкологи та онкохірурги з багаторічним досвідом;
діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу;
проведення хіміотерапії, таргетної та імунотерапії;
комфортні умови у стаціонарі;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Як відбувається діагностика новоутворень на шкірі?
Для визначення типу новоутворення онкодерматолог насамперед проводить дерматоскопію – це поверхнева епілюмінісцентна мікроскопія шкіри. Обстеження неінвазивне, безболісне та високо інформативне.
Дерматоскопія передбачає огляд шкіри через оптичний пристрій, що забезпечує збільшення зображення до 140 разів. Завдяки цьому лікар може оглянути як поверхневі, так й глибокі шари дерми. За характерними ознаками він визначає, чи є ймовірність онко шкіри або новоутворення доброякісне. За необхідності перевірити більш глибокі шари шкіри може бути призначене УЗД.
За підозри онкології проводять біопсію (взяття зразків тканин) з наступним гістологічним аналізом біоптату. Це найнадійніший метод діагностики, що дозволяє визначити тип клітин.
Якщо підтверджується злоякісний характер новоутворення, для визначення виду і стадії раку пацієнту призначають комплексне обстеження. Воно може включати аналізи крові, комп'ютерну томографію та інші діагностичні процедури за показаннями.

Коли потрібно видаляти родимки?
Чи потрібно видаляти родимку, онкодерматолог визначає за результатами огляду та обстежень. Видалення рекомендують у разі:
Також прибрати наріст слід, якщо він:
часто травмується одягом;
знаходиться на відкритій ділянці шкіри та часто піддається впливу ультрафіолетового випромінювання;
викликає естетичний дискомфорт.
Перед видаленням потрібно обов'язково проконсультуватися з дерматологом і зробити дерматоскопію.
Чому потрібно своєчасно проводити видалення родимок?
Деякі родимки можуть переростати у рак. Щоб не допустити цього, за наявності перерахованих вище симптомів слід звернутися до онкодерматолога. Лікар проведе огляд та оцінить стан шкіри, після чого дасть подальші рекомендації.
Якщо новоутворення є доброякісним, може бути призначене регулярне спостереження для оцінки динаміки змін, або видалення.
Ризик злоякісного перетворення родимок збільшують:
часте травмування;
перебування на сонці та відвідування солярію;
наявність онкологічних захворювань в анамнезі, зокрема у близьких родичів;
генетична схильність.
Особливо уважними слід бути людям із численними родимками, бородавками та пігментними плямами, а також у разі зміни шкірних новоутворень.
Причини виникнення родимок та інших захворювань шкіри
Родимки є на тілі у кожної людини, але їхня кількість і розмір у всіх різняться.
Вважається, що основними причинами появи родимок є:
У більшості випадків родимки не завдають жодних проблем або викликають лише естетичний дискомфорт, але іноді вони призводять до розвитку раку. Причиною цього є мутація клітин шкіри, ймовірність якої збільшується за наявності таких факторів ризику:
генетична схильність;
світлий тип шкіри;
схильність до утворення великої кількості родимок;
сонячні опіки;
тривалий вплив ультрафіолетового випромінювання;
часте травмування шкіри в одній ділянці;
зниження імунітету;
проходження променевої терапії;
контакт із токсичними речовинами.
Профілактика захворювань шкіри
До факторів ризику злоякісних захворювань шкіри відносять спадкову схильність, тривале перебування на сонці, часті ушкодження шкіри, сильні опіки та виразки, що довго не загоюються.
Для профілактики рекомендують:
утримуватись від прямого впливу на шкіру сонця в період його максимальної активності з 10:00 до 16:00;
для захисту епідермісу використовувати крем з SPF-фільтром більше 50 одиниць і наносити його кожні 2 години або 1 годину у разі купання у водоймищі або сильного потовиділення;
відмовитися від засмаги у солярії;
стежити за кількістю та станом родимок, а за появи тривожних симптомів одразу записатися до дерматолога.
Відповіді на популярні питання про онкодерматологію
Хто такий онкодерматолог?
Онкодерматолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні раку шкіри. До нього слід звернутися при появі численних родимок на тілі, збільшенні їх розміру, зміні форми або інших тривожних симптомах.
Що робить онкодерматолог?
Первинним завданням онкодерматолога є визначення характеру родимок та інших новоутворень на шкірі. Він проводить дерматоскопію та за необхідності призначає біопсію з гістологічним аналізом та інші обстеження. За їх результатом визначає, новоутворення є доброякісним чи злоякісним. У разі діагностики раку онкодерматолог складає план лікування.
Де приймає онкодерматолог?
В “Оксфорд Медікал” пацієнтів приймає онкодерматолог із багаторічним стажем роботи. Клініки розташовані у центральних районах Києва, а також на лівому та правому березі. Записатися на консультацію можна, обравши найбільш зручне місце та час прийому.
Видалення родимок: ціна в клініці "Оксфорд Медікал"
Вартість лікування раку шкіри визначається індивідуально. Вона залежить від точного діагнозу пацієнта та необхідної йому терапії. Точніше зорієнтувати з цього питання може онкодерматолог після проведення діагностики.
Ознайомитись із цінами можна тут.
Для запису на консультацію телефонуйте до нашого контакт-центру або пишіть у чат на сайті.