Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Лапароскопічна нефропексія

Лапароскопічна нефропексія – це мінімально інвазивна операція, яка проводиться у разі патологічної рухливості та опущення нирки. Вона полягає у фіксації органу в анатомічно правильному положенні. Раніше такі операції проводили лише через відкритий доступ, але зараз лапароскопія стала “золотим стандартом”. Вона дозволяє виконати необхідні маніпуляції через кілька проколів діаметром близько 1 см, завдяки чому мінімізується пошкодження здорових тканин, знижується ризик ускладнень, а період реабілітації проходить швидше та легше.

В «Оксфорд Медікал» лапароскопічну нефропексію проводять у високотехнологічному відділенні хірургії. Воно оснащене обладнанням експертного класу, яке дозволяє проводити максимально точну діагностику та малоінвазивні операції будь-якої складності. Завдяки цьому, а також виконанню нефропексії хірургами-урологами з більш ніж 20-річним досвідом, кожен пацієнт може бути впевнений у високій ефективності та безпечності хірургічного лікування, а також забезпеченні комфортних умов у стаціонарі.

Коли призначають лапароскопічну нефропексію?

Лапароскопічна нефропексія в Києві

Лапароскопічну нефропексію призначають пацієнтам з нефроптозом, або синдромом блукаючої нирки 2 та 3 стадії, коли зміщення органу щодо анатомічної локалізації досягає 5 та більше сантиметрів. В цьому випадку захворювання призводить до натягу нервово-судинного пучка, що провокує появу таких симптомів:

 • біль у ділянці попереку, що наростає в положенні стоячи, під час ходьби та фізичних навантажень;

 • порушення сечовипускання, що виявляються затримкою чи нетриманням сечі;

 • зміна кольору сечі до помаранчевого та червоного;

 • підвищення артеріального тиску на тлі перелічених вище симптомів.

Безсимптомний нефроптоз 1 ступеня (відхилення нирки менше 5 см) здебільшого не потребує хірургічного лікування. Пацієнтам призначають диспансерне спостереження – огляд уролога з проведенням аналізів сечі та УЗД нирок раз на 6 або 12 місяців.

Як проводять лапароскопічну нефропексію?

Перед початком операції пацієнта вводять у стан наркозу. Після цього хірург робить кілька невеликих проколів на черевній стінці, через які вводить троакари – хірургічні інструменти у вигляді трубок, діаметром близько 1 см. Один з них оснащений відеокамерою з вмонтованим світлодіодом, зображення з якої передається на екран монітора та багаторазово збільшується, а інші – мініатюрними хірургічними інструментами. Для забезпечення якісного огляду та простору для маніпуляцій у черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ, який забезпечує підйом черевної стінки.

Далі хірург проводить лапароскопічний огляд нирки, визначає ступінь її відхилення та обирає оптимальне місце фіксації. Після цього переміщає нирку в фізіологічне положення та встановлює сітчастий стрічковий ендопротез. Він фіксується до фасцій, квадратного поперекового м'яза або інших тканин.

Ендопротез виробляють з біосумісного матеріалу (поліпропілену), який успішно приживається і не відторгається організмом. Він не відчувається пацієнтом після операції та не впливає на кровопостачання нирки та нормальний відтік сечі. Таким чином, операція дозволяє відновити фізіологічне положення нирки, після чого симптоми захворювання у більшості пацієнтів проходять.

По завершенню операції хірург проводить ретельний огляд черевної порожнини, за необхідності коагулює судини, що кровоточать, після чого відкачує вуглекислий газ, витягує троакари та накладає невеликі шви на місцях проколів.

Плюси проведення нефропексії лапароскопічним методом

Лапароскопічна нефропексія в Оксфорд Медікал

У більшості сучасних клінік надають перевагу проведенню операцій за допомогою лапароскопічної методики. Вона дозволяє обійтися без порожнинних розрізів, тим самим мінімізувати пошкодження здорових тканин та ризик ускладнень.

У порівнянні з нефропексією, що виконується через відкритий доступ, лапароскопічна має такі переваги:

 • мінімальна інвазивність – роблять кілька проколів діаметром близько 1 см;

 • відсутність значної крововтрати – не відбувається пошкодження великих судин;

 • низький ризик ускладнень – розвиток післяопераційних інфекцій, внутрішніх кровотеч та формування спайок зустрічається вкрай рідко;

 • легший та короткий період реабілітації – пацієнт швидше відновлюється завдяки мінімальному ушкодженню здорових тканин;

 • формування косметичних рубців – на місцях проколів накладаються шви розміром близько 1 см, які згодом стають непомітними.

Переваги проведення лапароскопічної нефропексії в «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працює сучасне відділення хірургії з двома операційними блоками, оснащеними обладнанням від кращих американських і європейських виробників. Воно дозволяє виконувати лапароскопічні урологічні операції будь-якої складності.

При захворюваннях нирок операції проводять хірурги-урологи із багаторічним досвідом. Вони пройшли навчання та стажування з лапароскопії та регулярно відвідують міжнародні конференції, семінари та курси підвищення кваліфікації.

Забезпечення якісної медичної допомоги кожному пацієнту – головний пріоритет усієї команди «Оксфорд Медікал».

Перевагами проведення лапароскопічної нефропексії в «Оксфорд Медікал» є:

 • обладнання експертного класу;

 • хірурги-урологи з досвідом понад 20 років;

 • наявність палат інтенсивної терапії;

 • комфортні палати стаціонару для одного або двох пацієнтів;

 • супровід пацієнта на всіх етапах від діагностики до реабілітації.

Підготовка до операції

Лікування опущення нирки

Перед операцією пацієнту проводять комплексне обстеження, щоб підтвердити наявність показань та виключити протипоказання.

Нефропексія потрібна лише при нефроптозі 2 та 3 ступеня, коли відхилення нирки в положенні стоячи та лежачи становить понад 5 см, а також у пацієнта є симптоми захворювання.

Діагностика може включати:

 • огляд нефролога;

 • УЗД нирок та сечових шляхів;

 • урографію (рентген нирки з контрастом);

 • аналізи сечі та крові;

 • консультацію анестезіолога чи лікаря іншої спеціальності за наявності у пацієнта хронічного захворювання.

Підготовка до лапароскопічної нефропексії може вимагати попереднього очищення кишківника за допомогою клізми. За кілька днів пацієнту рекомендують дотримуватись полегшеного раціону харчування, а в день операції прийти до клініки натщесерце. Щодо прийому будь-яких лікарських засобів перед операцією необхідно заздалегідь проконсультуватися з лікарем. 

Реабілітація після лапароскопічної нефропексії

Після операції пацієнта переміщають у відділення інтенсивної терапії, де він залишається під апаратним моніторингом та контролем лікаря до повного виходу з наркозу. Через кілька годин, якщо всі життєво важливі показники в нормі, пацієнта переводять у стаціонар.

В «Оксфорд Медікал» обладнані комфортні палати готельного типу, розраховані на одного або двох пацієнтів. Вони оснащені особистим санвузлом, кондиціонером, ергономічними ліжками з електронним керуванням та всім необхідним для зручності та успішного післяопераційного відновлення.

У стаціонарі пацієнт залишається під цілодобовим наглядом лікарів та медичного персоналу. Зручно розташована кнопка виклику дозволяє пацієнтові звернутися до медсестри у будь-який час.

Як правило, першу добу після операції пацієнту рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати можна наступного дня або через день залежно від самопочуття. Термін госпіталізації становить від 3 до 5 днів.

Перший прийом їжі дозволяється в день операції ближче до вечора. Лікар розповідає, що можна і не можна їсти, і ці рекомендації слід суворо дотримуватися. Поступово раціон розширюють, але до відновлення не можна їсти солоні, гострі, копчені, смажені страви, а також вживати спиртні напої. Слід вибирати страви, приготовані на пару або варені.

Протягом кількох тижнів пацієнту рекомендують носити бандаж, уникати підйому тяжкостей та великих фізичних навантажень. У більшості пацієнтів період реабілітації становить близько 1 місяця, у поодиноких випадках – до 3 місяців.

Потенційні ускладнення опущення нирки

При нефроптозі 2 та 3 ступені пацієнтам рекомендують хірургічне лікування. Консервативні методи, зокрема постійне носіння бандажа, у таких випадках неефективні.

Відмова від операції або несвоєчасне звернення до лікаря можуть призвести до серйозних ускладнень:

 • пієлонефриту (запалення нирок);

 • інфекційних захворювань сечостатевої системи;

 • сечокам'яної хвороби;

 • артеріальної гіпертензії.

Лапароскопічна нефропексія: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість лапароскопічної нефропексії може відрізнятися залежно від складності операції та тривалості госпіталізації. Ознайомитися із цінами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш точно щодо вартості операції з урахуванням індивідуальних особливостей вас зорієнтує хірург під час попередньої консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор Вікторович Провідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор ВікторовичПровідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1993 – 1998 рр. - Луганський державний медичний університет. Спеціальність – лікувальна справа

1998 – 2000 рр. - Інтернатура по урологї на базі Київської міської клінічної лікарні №6.

1998 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю «урологія», на каф. урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2000 - 2003 рр. - Київська міська клінічна лікарня №6, лікар – уролог

2003 – 2006 рр. - очний аспірант кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2006 – 2011 рр. - асистент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2007 рр. -  Диплом кандидата медичних наук. Cпеціальність «урологія». Дисертація на тему «Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз».

З 2011 р. – доцент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2015 р. - Вища кваліфікаційна категорія лікаря за фахом урологія. ТУ «Ендоскопічні методи лікування в урології», «Лапароскопічна урологія».

2023 р. – НМАПО ім. П. Л. Шупика, спеціалізація "Онкохірургія".

23 наукових праці, з них 1 навчально-методичний посібник. Брав участь у роботі 12 міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів, конгресів.


Лікар проводить: 


- Хірургічне лікування хворих на аденому/доброякісну гіперплазію передміхурової залози;

- Хірургічне та ендоскопічне лікування сечокам’яної хвороби;

- Хірургічне лікування з приводу гнійних форм пієлонефритів та паранефритів;

- Хірургічне лікування з приводу раку сечового міхура;

- Хірургічне лікування з приводу раку передміхурової залози;

- Хірургічне лікування з приводу доброякісних утворень (кіст) та раку нирки;

- Хірургічне лікування з приводу пухлин наднирника;

- Хірургічне лікування з приводу варикоцелє;

- Хірургічне лікування з приводу водянки яєчка;

- Хірургічне лікування з приводу фімозу;

- Хірургічне лікування з приводу хвороби Пероні. 

- Ургентна урологія;

- Травма органів сечостатевої системи;

- Зовнішнє та внутрішнє дренування нирки та сечових шляхів;

- Лікування хворих із стриктурами уретри;

- Хірургічне лікування хворих із вадами розвитку органів сечової системи.


показати повний текст
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Костенко Едуард МиколайовичЛікар-уролог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта


2015 р. - Запорізький державний медичний університет, за фахом «Лікувальна справа»;

2016 р. - інтернатура в МКЛЕ та ШМД, м. Запоріжжя;

2017 р. - магістратура за фахом «Урологія».


Курси підвищення кваліфікації


2021 р. - науково-практична конференція з онкоурології «Мовембер - 2021»;

2021 р. - Всеукраїнська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів з урології «Уродніпро 2021»;

2021 р. - майстер-клас «Лапароскопічні особливості лікування доброякісних та злоякісних захворювань сечових шляхів»..

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Лапароскопічна нефропексія (однобічна) I категорії скадності 25700.00 грн
Лапароскопічна нефропексія (однобічна) II категорії складності 30600.00 грн
Лапароскопічна нефропексія(однобічна) III категорії складності 35550.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up