Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування вальгусної деформації стопи

Хірургічне лікування вальгусної деформації стопи в КиєвіСьогодні існує досить багато хірургічних методик, що застосовуються при вальгусній деформації стопи. Тактика та обсяг операції залежать від ступеня викривлення суглоба та кісткових тканин, а також наявності супутніх захворювань. У багатьох пацієнтів паралельно розвивається бурсит, артрит або артроз плюсне-фалангового суглоба, що вимагає проведення додаткових маніпуляцій.

Операція є найбільш ефективним лікуванням вальгусної деформації. Вона дозволяє відновити правильну анатомію стопи та естетичний зовнішній вигляд, а також усунути біль та інші симптоми захворювання. Досягти цього можна за допомогою:

 • малоінвазивних операцій – проводять за допомогою ендоскопічного обладнання, інструменти якого вводять в суглобову порожнину через два невеликі проколи;

 • реконструктивних операцій – роблять поздовжній розріз, через який видаляють кісткові нарости, вшивають зв'язки та сухожилля, відновлюючи правильне розташування плеснової кістки та фаланги пальця;

 • артродеза – формування нерухомого суглоба, що дозволяє позбутися від патології та ризику рецидиву.

Найчастіше застосовують малоінвазивні та реконструктивні операції. Артродез проводять рідко, як правило, при ураженні суглоба артритом або артрозом. Незважаючи на знерухомлення суглоба функціональність стопи та хода пацієнта не змінюються.

 лікування вальгусної деформації стопиПоказання до хірургічного лікування вальгусної деформації стопи

Показаннями до проведення операції є:

 • деформація пальців стопи;

 • хворобливість випираючого суглоба;

 • бурсит;

 • деформуючий артроз суглобів стопи;

 • поперечна плоскостопість;

 • порушення ходи;

 • проблеми з підбором взуття;

 • естетичний дискомфорт;

 • неефективність консервативного лікування.

Рішення про призначення операції лікар приймає після комплексної діагностики та вивчення індивідуальних особливостей пацієнта.

Підготовка до операції

Перед операцією лікар може призначити:

 • рентген стопи;

 • комп'ютерну томографію стопи;

 • магнітно-резонансну томографію стопи;

 • лабораторні аналізи;

 • електрокардіограму;

 • флюорографію;

 • консультацію анестезіолога;

 • при наявності хронічних захворювань консультації профільних фахівців.

Рентген, КТ та/або МРТ дозволяють оцінити стан суглоба, кісткових та м'яких тканин стопи. За їх результатами лікар визначає градус відхилення плеснових кісток та фаланг пальців, а також діагностує запалення та інші порушення. Це дозволяє точно визначити показання до операції.

Лабораторні аналізи, ЕКГ, флюорографія та консультація анестезіолога є етапом передопераційної підготовки. Вони потрібні для виключення протипоказань до хірургічного втручання та використання анестезії.

Реабілітація після хірургічного лікування вальгусної деформації стопи

Видалення вальгусної деформації стопи проводять в умовах стаціонару. При цьому термін госпіталізації залежить від складності операції. Після малоінвазивної процедури пацієнт може покинути клініку в той же день, тоді як після інших втручань – через кілька діб. Коли можна буде вставати та спиратися на ногу, також визначається індивідуально.

В цілому період реабілітації займає до півтора-двох місяців. В цей час пацієнтові рекомендують носити ортопедичне взуття, виконувати легку лікувальну фізкультуру, робити масаж та проходити фізіотерапевтичні процедури.

Протипоказання до хірургічного лікування вальгусної деформації стопи

Деяким пацієнтам хірургічне лікування може бути протипоказано. Операцію не рекомендують проводити при вираженій серцевій, нирковій або дихальній недостатності, декомпенсованій гіпертонії, цукровому діабеті, онкологічних захворюваннях та порушеннях згортання крові. Тимчасовими протипоказаннями також є гострі захворювання та загострення хронічних патологій.

Переваги лікування вальгусної деформації стопи в «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» оперативне лікування проводять в сучасному хірургічному стаціонарі. У клініці обладнано два високотехнологічних операційних блоки з новою медичною апаратурою відомих виробників. Завдяки цьому, а також залученню провідних у своїй галузі фахівців в «Оксфорд Медікал» проводять операції будь-якої складності, в тому числі за допомогою інноваційних малоінвазивних методик.

Також в стаціонарі є палата інтенсивної терапії, оснащена всім необхідним для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму. Це дозволяє надавати допомогу пацієнтам з гострими станами та при розвитку операційних ускладнень, повністю виключити які не можна навіть при найретельнішій підготовці.

Після операції пацієнтів переводять в затишні одномісні та двомісні палати, де вони залишаються під цілодобовим контролем лікарів та медичного персоналу.

Переваги хірургічного стаціонару «Оксфорд Медікал»:

 • нове обладнання кращих світових брендів;

 • залучення провідних у своїй сфері лікарів-хірургів;

 • високотехнологічні операційні блоки та палата інтенсивної терапії;

 • застосування інноваційних малоінвазивних хірургічних методик;

 • комфортні одномісні та двомісні палати;

 • цілодобовий медичний нагляд в стаціонарі;

 • гнучка цінова політика.

Для запису на консультацію або отримання додаткової інформації телефонуйте в контакт-центр «Оксфорд Медікал» або пишіть в чат на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up