(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування вальгусної деформації стопи

Хірургічне лікування вальгусної деформації стопи в КиєвіСьогодні існує досить багато хірургічних методик, що застосовуються при вальгусній деформації стопи. Тактика та обсяг операції залежать від ступеня викривлення суглоба та кісткових тканин, а також наявності супутніх захворювань. У багатьох пацієнтів паралельно розвивається бурсит, артрит або артроз плюсне-фалангового суглоба, що вимагає проведення додаткових маніпуляцій.

Операція є найбільш ефективним лікуванням вальгусної деформації. Вона дозволяє відновити правильну анатомію стопи та естетичний зовнішній вигляд, а також усунути біль та інші симптоми захворювання. Досягти цього можна за допомогою:

 • малоінвазивних операцій – проводять за допомогою ендоскопічного обладнання, інструменти якого вводять в суглобову порожнину через два невеликі проколи;

 • реконструктивних операцій – роблять поздовжній розріз, через який видаляють кісткові нарости, вшивають зв'язки та сухожилля, відновлюючи правильне розташування плеснової кістки та фаланги пальця;

 • артродеза – формування нерухомого суглоба, що дозволяє позбутися від патології та ризику рецидиву.

Найчастіше застосовують малоінвазивні та реконструктивні операції. Артродез проводять рідко, як правило, при ураженні суглоба артритом або артрозом. Незважаючи на знерухомлення суглоба функціональність стопи та хода пацієнта не змінюються.

 лікування вальгусної деформації стопиПоказання до хірургічного лікування вальгусної деформації стопи

Показаннями до проведення операції є:

 • деформація пальців стопи;

 • хворобливість випираючого суглоба;

 • бурсит;

 • деформуючий артроз суглобів стопи;

 • поперечна плоскостопість;

 • порушення ходи;

 • проблеми з підбором взуття;

 • естетичний дискомфорт;

 • неефективність консервативного лікування.

Рішення про призначення операції лікар приймає після комплексної діагностики та вивчення індивідуальних особливостей пацієнта.

Підготовка до операції

Перед операцією лікар може призначити:

 • рентген стопи;

 • комп'ютерну томографію стопи;

 • магнітно-резонансну томографію стопи;

 • лабораторні аналізи;

 • електрокардіограму;

 • флюорографію;

 • консультацію анестезіолога;

 • при наявності хронічних захворювань консультації профільних фахівців.

Рентген, КТ та/або МРТ дозволяють оцінити стан суглоба, кісткових та м'яких тканин стопи. За їх результатами лікар визначає градус відхилення плеснових кісток та фаланг пальців, а також діагностує запалення та інші порушення. Це дозволяє точно визначити показання до операції.

Лабораторні аналізи, ЕКГ, флюорографія та консультація анестезіолога є етапом передопераційної підготовки. Вони потрібні для виключення протипоказань до хірургічного втручання та використання анестезії.

Реабілітація після хірургічного лікування вальгусної деформації стопи

Видалення вальгусної деформації стопи проводять в умовах стаціонару. При цьому термін госпіталізації залежить від складності операції. Після малоінвазивної процедури пацієнт може покинути клініку в той же день, тоді як після інших втручань – через кілька діб. Коли можна буде вставати та спиратися на ногу, також визначається індивідуально.

В цілому період реабілітації займає до півтора-двох місяців. В цей час пацієнтові рекомендують носити ортопедичне взуття, виконувати легку лікувальну фізкультуру, робити масаж та проходити фізіотерапевтичні процедури.

Протипоказання до хірургічного лікування вальгусної деформації стопи

Деяким пацієнтам хірургічне лікування може бути протипоказано. Операцію не рекомендують проводити при вираженій серцевій, нирковій або дихальній недостатності, декомпенсованій гіпертонії, цукровому діабеті, онкологічних захворюваннях та порушеннях згортання крові. Тимчасовими протипоказаннями також є гострі захворювання та загострення хронічних патологій.

Переваги лікування вальгусної деформації стопи в «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» оперативне лікування проводять в сучасному хірургічному стаціонарі. У клініці обладнано два високотехнологічних операційних блоки з новою медичною апаратурою відомих виробників. Завдяки цьому, а також залученню провідних у своїй галузі фахівців в «Оксфорд Медікал» проводять операції будь-якої складності, в тому числі за допомогою інноваційних малоінвазивних методик.

Також в стаціонарі є палата інтенсивної терапії, оснащена всім необхідним для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму. Це дозволяє надавати допомогу пацієнтам з гострими станами та при розвитку операційних ускладнень, повністю виключити які не можна навіть при найретельнішій підготовці.

Після операції пацієнтів переводять в затишні одномісні та двомісні палати, де вони залишаються під цілодобовим контролем лікарів та медичного персоналу.

Переваги хірургічного стаціонару «Оксфорд Медікал»:

 • нове обладнання кращих світових брендів;

 • залучення провідних у своїй сфері лікарів-хірургів;

 • високотехнологічні операційні блоки та палата інтенсивної терапії;

 • застосування інноваційних малоінвазивних хірургічних методик;

 • комфортні одномісні та двомісні палати;

 • цілодобовий медичний нагляд в стаціонарі;

 • гнучка цінова політика.

Для запису на консультацію або отримання додаткової інформації телефонуйте в контакт-центр «Оксфорд Медікал» або пишіть в чат на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст

відгуки
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Тетяна 16-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Антонову Євгену Олексійович, анестезіологу Гайдай Тамарі Григорівні, медсестрі Зоряні!!! За їх професійність, фаховість, людяність, душевному ставленні до пацієнта. Євген Олексійович, спеціаліст високого класу , завжди налаштовує на позитив, оптимізм, віру в себе і на бажаний результат. Тамара Григорівна і Зоряна підтримують, всі дії чіткі, високого рівня професійність, з приємними жартами допомагають подолати тривогу перед такими серйозними процедурами, як колоноскопія і гастроскопія. Дуже вам всім дякую!!!! І обов'язково будьте здорові!!!!
Станіслав 09-01-2024 Вилеке Вам дякую,за точне та головне вчасне знаходженя проблеми із здоров'ям
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up