В «Оксфорд Медікал» декомпресію спинномозкового каналу при стенозі проводять за допомогою інноваційної мінімальної інвазивної методики. Замість розрізів роблять лише два проколи діаметром по 7 мм, через які вводять ендоскопічні інструменти.
Такий підхід дозволяє уникнути травматизації м'яких тканин та кісткових структур хребта. Пацієнт може повернутися до звичайного способу життя наступного дня після операції.
Перевагами ендоскопічного лікування стенозу спинномозкового каналу є:
мінімальна інвазивність;
висока ефективність та безпека операції;
термін госпіталізації лише 1 добу;
короткий та легкий період реабілітації.
Операцію проводить спінальний хірург із багаторічним досвідом, який проходив навчання у Німеччині та інших країнах. У клініці встановлено нове обладнання експертного класу, що дозволяє фахівцеві виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю.
Якщо вас турбують симптоми стенозу спинномозкового каналу такі, як постійний біль у спині, слабкість у ногах і руках, труднощі при ходьбі та нетримання сечі, записуйтесь на консультацію до спінального хірурга в «Оксфорд Медікал». Після проведення діагностики лікар складе вам оптимальний план лікування.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Симптоми стенозу спинномозкового каналу
Стеноз – це звуження спинномозкового каналу, внаслідок якого відбувається здавлювання спинного мозку та нервових корінців. Поступово це призводить до дегенеративно-дистрофічних змін у хребті. Без лікування захворювання прогресує і може призвести до інвалідизації.
Симптоми стенозу можуть відрізнятись залежно від локалізації місця звуження.
1. Шийний відділ хребта складається із семи хребців. Він найбільш схильний до стенозу через менший розмір хребетного каналу в порівнянні з іншими відділами.
Симптомами стенозу шийного відділу хребта (С1, С2, С3, С4, С5, С6, С7) можуть бути:
2. Стеноз грудного відділу хребта (Th1–Th12) може супроводжуватися такими симптомами:
3. Поперековий відділ хребта складається з п'яти хребців (L1, L2, L3, L4, L5). Найчастіше стеноз розвивається саме у цій галузі. Симптомами абсолютного стенозу поперекового відділу можуть бути:
біль у попереку – часто посилюється при ходьбі чи стоянні;
іррадіація болю в ноги;
почуття оніміння та поколювання в ногах і стопах;
слабкість у ногах – може викликати труднощі під час ходьби чи підйомі сходами;
нетримання або утруднене сечовипускання та дефекація.
Стеноз в крижовому (S1, S2, S3, S4, S5) і куприковому відділах хребта (Co1, Co2, Co3, Co4, Co5) зустрічається досить рідко і має схожу симптоматику, як і при стенозі в поперековому відділі.
Симптоми стенозу можуть поступово прогресувати, тому при виявленні захворювання не слід відкладати лікування.
Коли призначають хірургічне лікування?
Показаннями до хірургічного лікування стенозу спинномозкового каналу є:
неефективність консервативного лікування;
постійний біль, який стає сильнішим;
виражені неврологічні симптоми (слабкість у кінцівках, оніміння, порушення координації рухів, нетримання).
Ендоскопічна декомпресія спинногомозкового каналу: як проводять лікування в «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» операцію виконують ендоскопічним методом, який передбачає мінімальну інвазивність. Замість розрізів роблять всього 2 проколи діаметром по 7 мм. Завдяки цьому практично не травмуються м'які тканини та кісткові структури хребта. Пацієнт вже наступного дня може залишити клініку та повернутися до звичного способу життя, без значних обмежень.
Така операція має назву унілатеральна біпортальна ендоскопічна декомпресія спинномозкового каналу. Її метою є зняття тиску зі спинного мозку та нервових корінців, що забезпечує усунення симптомів захворювання та ризиків, пов'язаних із прогресуванням стенозу.
Операція проводиться досвідченим спінальним хірургом із використанням нового високотехнологічного обладнання.
Основні етапи ендоскопічної декомпресії спинномозкового каналу:
Анестезія – застосовують наркоз чи місцеве знеболювання залежно від стану здоров'я пацієнта та інших індивідуальних особливостей.
Забезпечення доступу до ураженої ділянки – хірург робить два проколи діаметром по 7 мм. Через один із них вводить ендоскоп, а через інший мікрохірургічні інструменти.
Огляд операційної зони – ендоскоп оснащений мініатюрною відеокамерою, зображення з якої передається на екран монітора із багаторазовим збільшенням. Це дозволяє хірургу провести ретельний огляд уражених структур та виконати всі маніпуляції з максимальною точністю.
Розширення спинномозкового каналу – за допомогою високошвидкісного бура та інших хірургічних інструментів хірург видаляє кісткові нарости та інші тканини, звільняючи нервові коріння та спинний мозок від здавлювання.
Завершення операції – після виконання декомпресії хірург проводить контрольний огляд, витягує ендоскоп та хірургічні інструменти, накладає невеликі шви у місцях розрізів та закриває їх стерильною пов'язкою (пластирем).
Переваги малоінвазивного лікування стенозу спинномозкового каналу в «Оксфорд Медікал»
Головною метою всіх фахівців «Оксфорд Медікал» є надання пацієнтам якісної та ефективної медичної допомоги із застосуванням передових методик. У клініці вже багато років працює високотехнологічне відділення спінальної хірургії, яке оснащене обладнанням експертного класу від провідних виробників медтехніки. Воно дозволяє виконувати операції будь-якої складності, зокрема ендоскопічні.
Перевагами лікування стенозу спинномозкового каналу в «Оксфорд Медікал» є:
застосування мінімально інвазивної ендоскопічної методики;
виконання операції спінальним хірургом із більш ніж 10-річним досвідом;
госпіталізація лише на 1 добу;
швидке та легке відновлення з можливістю повернутися до звичного способу життя вже за кілька днів;
супровід лікарем на всіх етапах від діагностики до реабілітації;
комфортні умови в клініці та лояльні ціни.
Діагностика захворювання та підготовка до операції
Перед призначенням хірургічного лікування пацієнту проводять комплексне обстеження, щоб підтвердити наявність показань та виключити протипоказання. Діагностика може включати:
Безпосередньо перед операцією потрібно здати аналізи та зробити електрокардіографію (ЕКГ). У разі застосування загального наркозу також рекомендовано попередню консультацію анестезіолога.
Реабілітація після ендоскопічної декомпресії спинномозкового каналу
При ендоскопічній операції відбувається мінімально можливе пошкодження м'яких тканин та кісткових структур хребта. Завдяки цьому період реабілітації проходить досить швидко та легко. Зазвичай пацієнту дозволяють вставати вже через кілька годин після операції, а залишити клініку на наступну добу.
Протягом кількох тижнів рекомендують:
уникати підйому ваги (більше 3 кг);
виключити великі фізичні навантаження;
виконувати всі лікарські рекомендації (можуть бути призначені медикаментозна терапія, фізіотерапія, корекція способу життя тощо).
Потенційні ускладнення
Унілатеральна біпортальна ендоскопічна декомпресія спинномозкового каналу є відносно безпечною процедурою, проте, як і будь-яка хірургічна операція, вона пов'язана з певними ризиками.
Потенційними ускладненнями є:
інфікування операційної рани;
кровотеча;
пошкодження нервових корінців чи спинного мозку;
тромбоз глибоких вен;
рецидив стенозу;
утворення спайок та рубцевої тканини.
В «Оксфорд Медікал» операцію проводять досвідчені спінальні хірурги. Вони використовують високоточне обладнання, що дозволяє виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю. Ускладнення під час проведення подібних ендоскопічних операцій трапляються лише у кількох відсотків пацієнтів. В «Оксфорд Медікал» створено всі умови для надання допомоги пацієнтам у розвитку гострих станів, у тому числі є палати інтенсивної терапії, оснащені обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.
Операція при стенозі спинномозкового каналу: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість ендоскопічного лікування спінального стенозу може відрізнятись залежно від локалізації патологічного процесу, складності захворювання, виду анестезії та інших індивідуальних особливостей. Ознайомитись із цінами можна тут. Точніше з цього питання вас зорієнтує спінальний хірург на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.