Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Операція при стенозі спинномозкового каналу

На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.

В «Оксфорд Медікал» декомпресію спинномозкового каналу при стенозі проводять за допомогою інноваційної мінімальної інвазивної методики. Замість розрізів роблять лише два проколи діаметром по 7 мм, через які вводять ендоскопічні інструменти.

Такий підхід дозволяє уникнути травматизації м'яких тканин та кісткових структур хребта. Пацієнт може повернутися до звичайного способу життя наступного дня після операції.

Перевагами ендоскопічного лікування стенозу спинномозкового каналу є:

  • мінімальна інвазивність;

  • висока ефективність та безпека операції;

  • термін госпіталізації лише 1 добу;

  • короткий та легкий період реабілітації.

Операцію проводить спінальний хірург із багаторічним досвідом, який проходив навчання у Німеччині та інших країнах. У клініці встановлено нове обладнання експертного класу, що дозволяє фахівцеві виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю.

Якщо вас турбують симптоми стенозу спинномозкового каналу такі, як постійний біль у спині, слабкість у ногах і руках, труднощі при ходьбі та нетримання сечі, записуйтесь на консультацію до спінального хірурга в «Оксфорд Медікал». Після проведення діагностики лікар складе вам оптимальний план лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Симптоми стенозу спинномозкового каналу

Операція при стенозі спинномозкового каналу 3

Стеноз – це звуження спинномозкового каналу, внаслідок якого відбувається здавлювання спинного мозку та нервових корінців. Поступово це призводить до дегенеративно-дистрофічних змін у хребті. Без лікування захворювання прогресує і може призвести до інвалідизації.

Симптоми стенозу можуть відрізнятись залежно від локалізації місця звуження.

1. Шийний відділ хребта складається із семи хребців. Він найбільш схильний до стенозу через менший розмір хребетного каналу в порівнянні з іншими відділами.

Симптомами стенозу шийного відділу хребта (С1, С2, С3, С4, С5, С6, С7) можуть бути:

  • дискомфорт та біль у шиї;

  • почуття оніміння та поколювання в руках, рідше в плечах;

  • слабкість у руках;

  • хиткість при ходьбі.

2. Стеноз грудного відділу хребта (Th1–Th12) може супроводжуватися такими симптомами:

  • біль у грудній клітці чи спині (може поширюватися вздовж ребер);

  • почуття оніміння та поколювання в ділянці грудей та живота;

  • слабкість у ногах.

3. Поперековий відділ хребта складається з п'яти хребців (L1, L2, L3, L4, L5). Найчастіше стеноз розвивається саме у цій галузі. Симптомами абсолютного стенозу поперекового відділу можуть бути:

  • біль у попереку – часто посилюється при ходьбі чи стоянні;

  • іррадіація болю в ноги;

  • почуття оніміння та поколювання в ногах і стопах;

  • слабкість у ногах – може викликати труднощі під час ходьби чи підйомі сходами;

  • нетримання або утруднене сечовипускання та дефекація.

Стеноз в крижовому (S1, S2, S3, S4, S5) і куприковому відділах хребта (Co1, Co2, Co3, Co4, Co5) зустрічається досить рідко і має схожу симптоматику, як і при стенозі в поперековому відділі.

Симптоми стенозу можуть поступово прогресувати, тому при виявленні захворювання не слід відкладати лікування.

Коли призначають хірургічне лікування?

Показаннями до хірургічного лікування стенозу спинномозкового каналу є:

  • неефективність консервативного лікування;

  • постійний біль, який стає сильнішим;

  • виражені неврологічні симптоми (слабкість у кінцівках, оніміння, порушення координації рухів, нетримання).

Ендоскопічна декомпресія спинногомозкового каналу: як проводять лікування в «Оксфорд Медікал»

Операція при стенозі спинномозкового каналу 1

В «Оксфорд Медікал» операцію виконують ендоскопічним методом, який передбачає мінімальну інвазивність. Замість розрізів роблять всього 2 проколи діаметром по 7 мм. Завдяки цьому практично не травмуються м'які тканини та кісткові структури хребта. Пацієнт вже наступного дня може залишити клініку та повернутися до звичного способу життя, без значних обмежень.

Така операція має назву унілатеральна біпортальна ендоскопічна декомпресія спинномозкового каналу. Її метою є зняття тиску зі спинного мозку та нервових корінців, що забезпечує усунення симптомів захворювання та ризиків, пов'язаних із прогресуванням стенозу.

Операція проводиться досвідченим спінальним хірургом із використанням нового високотехнологічного обладнання.

Основні етапи ендоскопічної декомпресії спинномозкового каналу:

  1. Анестезія – застосовують наркоз чи місцеве знеболювання залежно від стану здоров'я пацієнта та інших індивідуальних особливостей.

  2. Забезпечення доступу до ураженої ділянки – хірург робить два проколи діаметром по 7 мм. Через один із них вводить ендоскоп, а через інший мікрохірургічні інструменти.

  3. Огляд операційної зони – ендоскоп оснащений мініатюрною відеокамерою, зображення з якої передається на екран монітора із багаторазовим збільшенням. Це дозволяє хірургу провести ретельний огляд уражених структур та виконати всі маніпуляції з максимальною точністю.

  4. Розширення спинномозкового каналу – за допомогою високошвидкісного бура та інших хірургічних інструментів хірург видаляє кісткові нарости та інші тканини, звільняючи нервові коріння та спинний мозок від здавлювання.

  5. Завершення операції – після виконання декомпресії хірург проводить контрольний огляд, витягує ендоскоп та хірургічні інструменти, накладає невеликі шви у місцях розрізів та закриває їх стерильною пов'язкою (пластирем).

Переваги малоінвазивного лікування стенозу спинномозкового каналу в «Оксфорд Медікал»

Головною метою всіх фахівців «Оксфорд Медікал» є надання пацієнтам якісної та ефективної медичної допомоги із застосуванням передових методик. У клініці вже багато років працює високотехнологічне відділення спінальної хірургії, яке оснащене обладнанням експертного класу від провідних виробників медтехніки. Воно дозволяє виконувати операції будь-якої складності, зокрема ендоскопічні.

Перевагами лікування стенозу спинномозкового каналу в «Оксфорд Медікал» є:

  • застосування мінімально інвазивної ендоскопічної методики;

  • виконання операції спінальним хірургом із більш ніж 10-річним досвідом;

  • госпіталізація лише на 1 добу;

  • швидке та легке відновлення з можливістю повернутися до звичного способу життя вже за кілька днів;

  • супровід лікарем на всіх етапах від діагностики до реабілітації;

  • комфортні умови в клініці та лояльні ціни.

Діагностика захворювання та підготовка до операції

Перед призначенням хірургічного лікування пацієнту проводять комплексне обстеження, щоб підтвердити наявність показань та виключити протипоказання. Діагностика може включати:

  • рентген;

  • комп'ютерну томографію;

  • магнітнорезонансну томографію та інші дослідження за показаннями

Безпосередньо перед операцією потрібно здати аналізи та зробити електрокардіографію (ЕКГ). У разі застосування загального наркозу також рекомендовано попередню консультацію анестезіолога.

Реабілітація після ендоскопічної декомпресії спинномозкового каналу

При ендоскопічній операції відбувається мінімально можливе пошкодження м'яких тканин та кісткових структур хребта. Завдяки цьому період реабілітації проходить досить швидко та легко. Зазвичай пацієнту дозволяють вставати вже через кілька годин після операції, а залишити клініку на наступну добу.

Протягом кількох тижнів рекомендують:

  • уникати підйому ваги (більше 3 кг);

  • виключити великі фізичні навантаження;

  • виконувати всі лікарські рекомендації (можуть бути призначені медикаментозна терапія, фізіотерапія, корекція способу життя тощо).

Потенційні ускладнення

Унілатеральна біпортальна ендоскопічна декомпресія спинномозкового каналу є відносно безпечною процедурою, проте, як і будь-яка хірургічна операція, вона пов'язана з певними ризиками.

Потенційними ускладненнями є:

  • інфікування операційної рани;

  • кровотеча;

  • пошкодження нервових корінців чи спинного мозку;

  • тромбоз глибоких вен;

  • рецидив стенозу;

  • утворення спайок та рубцевої тканини.

В «Оксфорд Медікал» операцію проводять досвідчені спінальні хірурги. Вони використовують високоточне обладнання, що дозволяє виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю. Ускладнення під час проведення подібних ендоскопічних операцій трапляються лише у кількох відсотків пацієнтів. В «Оксфорд Медікал» створено всі умови для надання допомоги пацієнтам у розвитку гострих станів, у тому числі є палати інтенсивної терапії, оснащені обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.

Операція при стенозі спинномозкового каналу: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість ендоскопічного лікування спінального стенозу може відрізнятись залежно від локалізації патологічного процесу, складності захворювання, виду анестезії та інших індивідуальних особливостей. Ознайомитись із цінами можна тут. Точніше з цього питання вас зорієнтує спінальний хірург на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 2.17, голосів: 6 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург: Пилипчук Віктор Петрович
Пилипчук Віктор Петрович Лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург
Лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург: Пилипчук Віктор Петрович
Пилипчук Віктор Петрович Лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург Відео-візитка

інформація про лікаря

Освіта:


2006 - 2012 рр. – навчався в Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського (сьогодні – Тернопільський національний медичний університет), медичний факультет, лікувальна справа.

2012 –2014 рр. – проходив  інтернатуру на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського та ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні, здобув кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Ортопедія і травматологія».

2014-2016рр.- проходив клінічну ординатуру на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського та ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні, здобув підвищення кваліфікації за спеціальністю «Ортопедія і травматологія».

З 2017р. – лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург Тернопільської обласної клінічної лікарні.

З 2023 р. – лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль»

          

Участь у міжнародних конференціях, симпозіумах та   стажуваннях:


– АО Trauma Course-Basic Principles of Fracture Treatment, (course chairperson –K.Romanenko, Piet de Boer) 19.02.2015-22.02.2015 Kyiv, Ukraine

– AOTrauma Masters Seminar – Intramedullary Nailing Roadshow (course chairperson - Martin Hessmann) 30.09.2015, Kyiv, Ukraine

– Науково-практична конференція “Актуальні проблеми Ортопедії та Травматології” 03.07.2015, Рівне, Україна. (головні організатори – проф. Г. Гайко, проф. С. Страфун)

– Міжнародний семінар з проблем ендопротезування суглобів "Квітневі Тези" (голова курсу – О. Косяков) 22.04.2016, Київ, Україна.

– Регіональна конференція "Проблеми діагностики та лікування захворювань опорно-рухового апарату" 20.05.2016, Рівне, Україна.

– AOTrauma Course – Approaches & Osteosynthesis with Anatomical Specimen, (course chairperson – W. Grechenig) 05.09.16-09.09.16

Graz, Austria.

– AOTrauma Seminar – Osteoporotic fracture Treatment (chairperson – Steven Schelkun) 05.11.2016, Kyiv, Ukraine

– St. Johannes Hospital HELIOS, training in orthopedic-trauma department (dr. Carsten Raab) 9.01.17-20.01.17 Duisburg, Germany.

– Міжрегіональна науково-практична лікарська конференція "Сучасні аспекти лікування болю" (Головні організатори - Я. Лонтковський, А. Гарміш) 24.02.17, Кам'янець-Подільський, Україна.

– Workshop  "Ендоскопічна хірургія хребта" Міжнародний Центр Ортопедії та Травматології, (М. Шмігель, В. Піонтковський) 27.02.17-28.02.17, Рівне, Україна.

– «Advanced Trauma Life Support»- Професійна підготовка з травматології та життєвого підтримання при травмах  (24.04.2017-30.04.2017) Київ, Україна.

– St. Anna Hospital “Advanced training in full endoscopic decompression of the cervical and lumbar spine, upper and lower extremity arthroscopy”

 (Prof. Dr. med G. Godolias) 01.05.17-11.05.17 Herne, Germany.

– 15-й Міжнародний Симпозіум «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта» під егідою ISMISS (Проф. В. Радченко, Проф. М. Корж), 27.05.17, Харків, Україна.

– Cadaver Workshop “MaxMore Spine full endoscopic Surgical Technique” (Dr. M. Smigiel,  Dr. O. Palea) 09.06.17-10.06.17 Munich, Germany.

– AOTrauma Seminar – Bone Infection (chairperson - Olivier Borens) 27.10.2017, Kyiv, Ukraine.

– Cadaver Workshop “MaxMore Spine full endoscopic Surgical Technique” (Dr. R. Saftic, Dr. M. Smigiel) 17.10.17-18.10.17 Munich, Germany.

– 16-ий міжнародний симпозіум «Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта» під егідою ISMISS   (Проф. В. Радченко, Проф. М. Корж), 26.05.18, Харків,Україна.

– Міжнародна конференція "Інтервенційний контроль болю" 16.05.2019-17.05.2019, Київ, Україна.

– 17-й Міжнародний симпозіум "Малоінвазивна та інструментальна хірургія хребта" під егідою ISMISS, 25.05.19, Харків, Україна.

– Міжрегіональна науково-практична конференція  «Інтервенційне лікування больових синдромів»,(Я. Фіщенко, Ю.Лонтковський), 04.10.19. м.Кам’янець –Подільський, Україна.

– Науково-практичний семінар з міжнародною участю «Актуальні питання нейровертебрології».01.11.19 м.Рівне, Україна.

– Clinic Bel Etage training in spine surgery (total disc replacement), minimal invasive joint replacement (A. Schmitz, O. Maykan) 09.12.19-13.12.19 Dusseldorf, Germany.

– 18-й Міжнародний віртуальний симпозіум "Малоінвазивна та  інструментальна хірургія хребта" під егідою ISMISS, 05.12.20, Харків, Україна.

– Навчально-практична конференція «Бойова травма. Сучасні аспекти надання хірургічної допомоги» (з міжнародною участю). 14.02.20. м.Тернопіль, Україна.

– Український міждисциплінарний симпозіум "Контроль болю" від Української асоціації вивчення болю, 27.10.21-28.10.21, Київ, Україна.

– Cadaver Workshop “Upper Extremity Trauma: Acute and Reconstructive Surgery” (Dr. Michael Ullman) 12-13.09.2023  Gothenburg, Sweden.

 

Спеціалізація:


– Консервативне та оперативне лікування гриж та протрузій міжхребцевих дисків, стенозу спинномозкового каналу (малоінвазивним ендоскопічним методом).

– Лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта.

– Лікування компресійних переломів хребта.

– Лікування травм опорно-рухового апарату.

– Виконання усіх видів блокад спинномозкових нервів.

показати повний текст
Лікар-нейрохірург: Кулик Михайло Михайлович
Кулик Михайло Михайлович Лікар-нейрохірург
Лікар-нейрохірург: Кулик Михайло Михайлович
Кулик Михайло МихайловичЛікар-нейрохірург

вул. Предславинська, 29;

інформація про лікаря

Стаж роботи: 13 років

Освіта: Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини

УЗД: Виконує блокади під контролем УЗД

 

Основні навички:

·        Проведення блокад під контролем ультразвуку

·        Усі види масштабних нейрохірургічних операцій на головному мозку та хребті

показати повний текст

відгуки




Ivan 08-06-2025 Щиро вдячний Володимиру Володимировичу за його високий професіоналізм та порядне відношення !Видалення гландів в мої 60 років пройшли успішно, а супровід в після операційний період дозволили мені швидко і без проблем відновитися.
Тетяна 30-05-2025 Тарасе Михайловичу, дякую величезне, що взялися мене оперувати з пухлиною, метастазами і провели тривалу, важку, але ж успішну операцію і разом з Юрієм Зіновійовичем врятували моє життя. Вклоняюсь Вам обом до землі. І також хочу подякувати Людмилі Іванівни Яремчук, цій неймовірно світлій людині, яка надихає своїм оптимізмом.
Алла 25-05-2025 Булана на прийомі у лікаря Шевчук Ірини Валеріївни. Велика подяка лікарю за консультацію та огляд. Уважна, приємна, обережно оглянула . Зрозуміло пояснила все, дала рекомендації. Візит до лікаря пройшов легко. А я так хвилювалася. Візитом до лікаря дуже задоволена. Рекомендую. Слід зазначити, що клініка викликає приємні враження, на рецепції дуже приємний адміністратор.
Альберт 23-05-2025 Щиро я вдячний цьому лікареві. У ньому багато позитивних якостей стосовно як хірурга, перше це уважність та пунктуальність, глибоке знання своєї справи та повне розуміння взаємозв'язку діяльності всього організму, доброта та щирість. Хірург від бога, він має велике майбутнє, він майбутнє світило української хірургії.
Ольга Агаркова 07-05-2025 Чудовий лікар! Декілька разів оперував полипи носа. Гарна людина, висококласний лікар з відмінним почуттям гумору і великою повагою до людей. Завдяки лікарю вже декілька років дихаю вільно! Бажаю міцного здоров'я і всього самого найкращого!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up