Безпліддя у чоловіків – це не самостійне захворювання, а наслідок патологічних змін в організмі. Воно може бути пов'язане з порушеннями сперматогенезу (формування та дозрівання сперматозоїдів) або прохідності сім'явивідних шляхів. У деяких випадках необхідна медикаментозна терапія, тоді як в інших невелика операція та/або застосування допоміжних репродуктивних технологій: хірургічний забір сперматозоїдів, ЕКЗ методом ІКСІ тощо. З 2012 р., коли відкрилося відділення репродуктології, вони допомогли стати батьками вже понад 1000 чоловіків.
В «Оксфорд Медікал» працює сучасне відділення репродуктивної медицини, де можна пройти обстеження на обладнанні експертного класу та отримати необхідну медичну допомогу, а також зробити ЕКЗ. У клініці працюють досвідчені лікарі урологи, хірурги, репродуктологи та ембріології.
Для первинної діагностики чоловічого безпліддя достатньо провести спермограму. Зробіть перший крок до омріяного батьківства – записуйтесь на консультацію до фахівця на зручний для вас час.
Безпліддя у чоловіків: причини
Для успішного зачаття у чоловіків має бути нормальний сперматогенез, повноцінне дозрівання сперматозоїдів та вільна прохідність сім'явивідних шляхів. Якщо на одному з етапів виникають порушення, знижується якість сперми та може виникати безпліддя.
Первинними причинами безплідності у чоловіків можуть бути:
запалення простати (хронічний простатит);
запалення яєчок (хронічний орхіт);
запалення придатка яєчка (хронічний епідідиміт);
розширення вен насіннєвого канатика (варикоцеле);
водянка яєчка (гідроцеле);
інфекції, що передаються статевим шляхом (гонорея, сифіліс, хламідіоз та інші);
новоутворення гіпофіза, що впливають на синтез пролактину або тестостерону;
захворювання ендокринної системи із порушенням гормонального фону;
травми органів мошонки;
перегрів яєчок – локальне підвищення температури на 2-3 градуси може викликати порушення вироблення сперматозоїдів;
пухлини в черевній порожнині або малому тазі;
генетичні та аутоімунні порушення;
аномалії розвитку органів репродуктивної системи;
ретроградна еякуляція та інші патології.
Коли потрібно звернутися до фахівця?
Безпліддя не має специфічних симптомів, тому чоловіку радять звернутися до лікаря, якщо:
Протягом 12 місяців регулярного статевого життя у дружини не настає вагітність.
Є скарги на порушення ерекції, біль під час статевого акту чи еякуляції, біль під час сечовипускання, зміна розміру мошонки, збільшення молочних залоз тощо.
Як діагностують безпліддя у чоловіків?
Діагностику безпліддя у чоловіків починають зі спермограми – аналізу сперми, який дозволяє оцінити об’єм і в'язкість еякуляту, кількість сперматозоїдів, що містяться в ньому, їх морфологічні особливості, активність тощо.
Якщо більш ніж два параметри не відповідають нормі, чоловікові призначають додаткові обстеження:
Які обстеження необхідні та будуть найбільш інформативними, фахівець визначає індивідуально, враховуючи історію хвороби та результати вже проведеної діагностики.
Як проходить хірургічне лікування безпліддя?
Хірургічне лікування може знадобитися при варикоцеле, гідроцеле, новоутвореннях, аномаліях розвитку репродуктивної системи та деяких інших патологіях. Операцію призначають, коли медикаментозне лікування є неефективним або недоцільним.
В «Оксфорд Медікал» операції проводять переважно малоінвазивними методами. Вони дозволяють мінімізувати пошкодження здорових тканин, скоротити термін госпіталізації до 1-3 діб, а реабілітацію до кількох тижнів.
У разі азооспермії виконують хірургічний забір сперматозоїдів з наступним проведенням ЕКЗ. Залежно від показань роблять біопсію придатків яєчка (PESA), біопсію яєчка (TESA) чи мікрохірургічні операції (TESE, Micro-TESE, MESE).
Пункції яєчка та придатка – це малоінвазивні процедури, які проводять під місцевою анестезією. Такі процедури, як TESE, Micro-TESE та MESE потребують невеликого розрізу, тому для знеболення можливе застосування загальної анестезії.
У більшості випадків чоловік може залишити клініку вже за кілька годин після процедури.
З отриманих хірургічним шляхом сперматозоїдів хірурги обирають найякісніші та використовують їх для ЕКЗ. Частина сперматозоїдів може бути збережена шляхом кріоконсервації для наступних циклів або народження надалі другої дитини.
Переваги лікування у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» зібрано команду досвідчених репродуктологів та хірургів, а також встановлено нове високоточне обладнання. Завдяки цьому в клініці ви можете пройти комплексне обстеження та лікування безпліддя із застосуванням хірургічних методик та інноваційних допоміжних репродуктивних технологій.
Перевагами лікування безпліддя у чоловіків в «Оксфорд Медікал» є:
проведення діагностики на обладнанні експертного класу;
застосування всіх сучасних методів лікування безпліддя;
індивідуальний підхід до вирішення проблеми;
висока ефективність програм ЕКЗ при чоловічому безплідді;
комфортні умови в клініці, прийом по запису у зручний час у будні та вихідні дні;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Хірургічне лікування безпліддя у чоловіків: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Ознайомитись із вартістю лікування чоловічого безпліддя в «Оксфорд Медікал» можна тут. Але більш точно зорієнтувати щодо питання ціни може тільки лікар після з'ясування діагнозу. Безпліддя лікують різними способами, починаючи від медикаментозної терапії до хірургічних операцій та застосування допоміжних репродуктивних технологій.
Записуйтесь на прийом до репродуктолога на зручний для вас час. Фахівець проведе огляд, за необхідності призначить обстеження та відповість на всі питання щодо варіантів лікування.
Відповіді на популярні питання щодо лікування безпліддя у чоловіків
Як визначають безпліддя?
Щоб перевірити, чи є у чоловіка безпліддя, насамперед призначають спермограму – аналіз сперми. Він дозволяє визначити наявність, а також кількість та якість сперматозоїдів. Якщо більше ніж 2 показників не відповідають нормі, призначають аналізи урогенітальних виділень та крові, УЗД органів малого таза та мошонки, а також інші дослідження за показаннями.
Як лікувати безпліддя?
Оскільки безпліддя не є окремим захворюванням, а розвивається на тлі інших запальних, інфекційних чи морфологічних патологій, лікування у кожному разі відрізняється. Пацієнту може знадобитися медикаментозна терапія, невелика операція або пункційний забір сперматозоїдів з подальшим проведенням ЕКЗ.
Через що може бути безпліддя?
У чоловіків безпліддя має дві основні причини: порушення формування та дозрівання сперматозоїдів або їх проходження сім'явивідними шляхами. Причинами можуть бути хронічні запальні та інфекційні захворювання, варикоцеле, гідроцеле, гормональні порушення, перенесені травми тощо.