Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Вазектомія зворотна

Реверсивна, або зворотна вазектомія – це операція, спрямована на відновлення фертильності. Її проводять чоловікам, які раніше обрали як метод контрацепції пересікання сім'явивідних проток. У ході зворотної операції хірург відновлює їх цілісність та нормальну прохідність, завдяки чому сперматозоїди знову починають надходити до насіннєвої рідини.

Чи можлива зворотна вазектомія?

Можлива зворотна вазектомія?

Зворотна вазектомія є значно складнішою операцією, ніж вазектомія. Вона проводиться за допомогою мікрохірургічних інструментів і вимагає від хірурга найвищої кваліфікації. У ході хірургічного втручання він повинен перевірити наявність сперматозоїдів у насіннєвих протоках, оцінити стан тканин та обрати оптимальний спосіб відновлення фертильності.

За сприятливих факторів ефективність зворотної вазектомії становить близько 90%. Вона залежить від давності проведення стерилізації, стану здоров'я чоловіка, його віку та рівня фертильності до операції. Ймовірність успіху тим вища, що менший час пройшов після вазектомії.

Шанс на зачаття своєї дитини зберігається навіть у тому випадку, якщо реверсивна вазектомія виявляється неефективною. Репродуктивні технології дозволяють провести хірургічний забір сперматозоїдів з яєчок або їх придатків, а потім виконати екстракорпоральне запліднення.

Переваги проведення зворотної вазектомії у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» реверсивну вазектомію проводить лікар-андролог вищої категорії, генітальний хірург зі стажем понад 20 років, який пройшов тривале стажування в Сербії та Ізраїлі. Він досконало володіє методами мікрохірургії та відновлення прохідності сім'явивідних проток як шляхом вазовазостомії, так і вазоепідидимостомії.

У відділенні хірургії встановлено нове високоточне обладнання експертного класу. Воно дозволяє провести ретельну передопераційну діагностику та з максимальною точністю виконати всі хірургічні маніпуляції.

Якісне обладнання та високий професіоналізм хірурга – два основні чинники успішності операції. Саме тому зворотну вазектомію проводять далеко не у всіх клініках.

Переваги проведення зворотної вазектомії в «Оксфорд Медікал»:

 • виконання лікарем-андрологом вищої категорії, генітальним хірургом зі стажем понад 20 років;

 • використання нового високоточного обладнання;

 • високий відсоток успішних операцій;

 • можливість пункційного забору сперматозоїдів та проведення ЕКЗ;

 • комфортні умови в стаціонарі.

Як проводиться зворотна вазектомія?

Операція є складною і може тривати кілька годин, тому для знеболювання найчастіше застосовують внутрішньовенну анестезію.

Відновлення фертильності може бути проведено двома способами:

 1. Вазовазостомія – більш легка методика, яка полягає у поєднанні раніше припинених кінців сім'явивідних проток.

 2. Вазоепідидимостомія, або епідидимовазостомія – проводиться, коли перший метод неефективний. Передбачає з'єднання епідидимісу з сім'явивідною протокою.

Яка методика буде ефективною, хірург може визначити лише під час операції. Тому спочатку він робить два маленькі розрізи з різних боків мошонки, виділяє сім'явиносні протоки, видаляє кінці, що зарубцювалися, після чого бере рідину, що міститься в протоках, на аналіз – за допомогою мікроскопа перевіряє наявність сперматозоїдів. Якщо вони присутні, далі хірург проводить вазовазостомію – з'єднує кінці сім'явивідних проток. Для цього також використовує мікроскоп, що забезпечує 40-кратне збільшення, оскільки дуже важливо зробити мікростібки та не порушити прохідність проток.

Відсутність сперматозоїдів у досліджуваній рідині говорить про ймовірне руйнування епідидимального канальця та виникнення обструкції (непрохідності). У такому випадку потрібне застосування складнішої методики вазоепідидимостомії. Вона вимагає з'єднання сім'явивідної протоки з епідидімісом над місцем закупорки.

У деяких випадках застосовують одночасно обидві методики: з одного боку виконують вазовазостомію, з другого – вазоепідидимостомію.

Кожен випадок є індивідуальним, тому хірург приймає рішення про методи відновлення фертильності в ході операції. Попередні обстеження не дозволяють достовірно оцінити стан проток та наявність у них сперматозоїдів. Це можна зробити лише у процесі хірургічного втручання.

Як проводиться зворотна вазектомія?

Підготовка до реверсивної вазектомії

Перед операцією чоловікові слід пройти огляд лікаря-уролога, а також обстеження. Як правило, потрібно зробити УЗД органів мошонки та малого таза, здати загальні аналізи, а у разі застосування загального наркозу також пройти кардіографію (ЕКГ) та флюорографію (результат дійсний 1 рік).

Якщо пацієнт приймає препарати, що впливають на згортання крові, йому може бути рекомендовано зробити перерву на 1-2 тижні. Важливо погодити з лікарем прийом ліків.

За 1-2 дні до операції із загальним наркозом рекомендують перейти на полегшену дієту, а в день операції прийти до клініки натщесерце.

Реабілітація після відновлення прохідності сім'явивідних проток

Після операції пацієнта переводять у комфортну одномісну або двомісну палату. Там він залишається під наглядом лікаря та медичного персоналу протягом доби.

Для профілактики інфекційних ускладнень призначають разовий прийом антибактеріального препарату, а для усунення болю – знеболювальні.

Для успішного загоєння рекомендується:

 • кілька годин після операції не виконувати сечовипускання;

 • 3 дні залишатися вдома, дотримуватися постільного режиму;

 • 4 тижні утримуватися від статевих контактів, підйому тяжкості та інтенсивних фізичних навантажень;

 • прийти на огляд хірурга у призначений день.

Зворотня вазектомія: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість зворотної вазектомії може відрізнятись залежно від складності операції. Ознайомитися із цінами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш детально з приводу вартості та інших питань вас зорієнтує хірург під час попередньої консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання про зворотну вазектомію

Чи оборотна вазектомія?

Вазектомія не впливає на функцію яєчок, тому операція вважається оборотною. Однак відновлення фертильності потребує складнішого хірургічного втручання. Ефективність залежить від давності проведення вазектомії, віку чоловіка та загального стану здоров'я. Альтернативою може бути пункційний або хірургічний забір сперматозоїдів з яєчок з подальшим проведенням ЕКЗ.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Оперативні втручання на статевих органах
Розведення синехій крайньої плоті 1 категорії (для дітей) 2500.00 грн
Видалення стороннього тіла крайньої плоті 10000.00 грн
Пластика короткої вуздечки статевого члена (френулопластика) 10000.00 грн
Хiрургiчне видалення кiсти яєчка 10000.00 грн
Варикоцелектомія (по Мармару) 15500.00 грн
Видалення фіброзної бляшки при хворобі Пейроні 15400.00 грн
Видалення фіброзної бляшки при хврробі Пейроні лазерним методом 35000.00 грн
Лапароскопічна операція (при варикоцелє) I категорії складності 20150.00 грн
Лапароскопічна операція (при варикоцелє) II категорії складності 25500.00 грн
Лапароскопічна операція (при варикоцелє) III категорії складності 30900.00 грн
Операція Іванісевича з використанням лазера (при варикоцелє) 15200.00 грн
Лазерне висічення кондилом зовнішніх статевих органів І категорії складності 5000.00 грн
Меатотомія з використанням лазеру 5200.00 грн
Орхіпексія 15300.00 грн
Орхіектомія 15500.00 грн
Ендопротезування яєчка (без вартості протезу) 20500.00 грн
Операція подовження статевого члену (лігаментотомія) 32000.00 грн
Реконструктивна (реанастомоз) операція сім'явивідних протоків (одностороння) 16250.00 грн
Реконструктивна (реанастомоз) операція сім'явивідних протоків (двостороння) 22600.00 грн
Оперція Вінкельмана з використанням лазера (при гідроцелє) 15000.00 грн
Оперція Бергмана з використанням лазера (при гідроцелє) 18500.00 грн
Розведення синехій крайньої плоті 1 категорії 10000.00 грн
Розведення синехій крайньої плоті 2 категорії 15000.00 грн
Трансуретральна паліативна резекція передміхурової залози при раку простати 35700.00 грн
Парааортальна лімфаденектомія (лапароскопічна/ люмботомічна/лапаротомічна) 20750.00 грн
Паракавальна лімфаденектомія (лапароскопічна/ люмботомічна/лапаротомічна) 25500.00 грн
Обрізання крайньої плоті при фімозі (циркумцизіо) без вартості загального знеболення та витратних матеріалів 12000.00 грн
Оперція Бергмана (при гідроцелє) 15000.00 грн
Оперція Вінкельмана (при гідроцелє) 10500.00 грн
Вазотомія cім'яних канатиків 6500.00 грн
Видалення доброякісних новоутворень (кісти) на яєчках та придатках яєчок 12000.00 грн
Оперативне лiкування з приводу диструктивного орхоепiдидимiту 9500.00 грн
Вправлення парафімозу, консервативне 1800.00 грн
Видалення кiсти крайньоï плотi 1500.00 грн
Висока орхофунікулектомія при раку двох яєчок 28000.00 грн
Лазерне висічення кондилом зовнішніх статевих органів ІІ категорії складності 7500.00 грн
Лазерне висічення кондилом зовнішніх статевих органів ІІІ категорії складності 10500.00 грн
Френулопластика + циркумцизіо 15000.00 грн
Видалення фіброзної бляшки при хворобі Пейроні з заміщенням BMG 32500.00 грн
Лапароскопічна орхіпексія 35000.00 грн
Операції у виконанні лікаря Аксьонова П.В.
Консультація з питань генітальної хірургії (лікар Аксьонов П.В.) 1200.00 грн
Кругове висічення крайньої плоті, обрізання (циркумцизія) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 25000.00 грн
Френулотомія, пластика короткої вуздечки (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 15000.00 грн
Мікрохірургічна варікоцелектомія (операція Мармара) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 30000.00 грн
Видалення водянки яєчка,гідроцеле, операція Бергмана,Вінкельмана, ІІ категорія складності (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 30000.00 грн
Видалення кісти додатка яєчка, І категорія складності від 18500.00 грн
Орхектомія (одне яєчко) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 25000.00 грн
Орхектомія (два яєчка) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 50000.00 грн
Біопсія яєчок, інцизійна, ТЕSE (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 12000.00 грн
Вазектомія (чоловіча стерилізація) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 20000.00 грн
Епідідімовазоаностомоз, вазовазоанастомоз з однієї сторони (відновлення прохідності сім'явивідних проток після вазектомії, їх обструкції та ін.) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 100000.00 грн
Епідідімовазоаностомоз, вазовазоанастомоз з двох сторін (відновлення прохідності сім'явивідних проток після вазектомії, їх обструкції та ін.) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 180000.00 грн
Пластика білкової оболонки статевого члена (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 100000.00 грн
Висічення бляшок з ендофалопротезуванням або без такого (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 180000.00 грн
Ендофалопротезування пластичними протезами, що згинаються (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 100000.00 грн
Ендофалопротезування гідравлічними протезами (без вартості протеза) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 250000.00 грн
Протезування яєчок (одне яєчко, без вартості протеза) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 25000.00 грн
Лігаментотомія (подовження статевого члена) (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 70000.00 грн
Потовщення статевого члена (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 110000.00 грн
Одномоментне потовщення статевого члена з лігаментотомією (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 150000.00 грн
Часткова денервації головки статевого члена (у виконанні лікаря Аксьонова П.В.) 25000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up