(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Зверніть увагу! Ми проводимо планові операції в стаціонарі

Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування захворювань аорти та периферичних артерій


Артерії - кровоносні судини, по яких кров від серця потрапляє до органів, на відміну від вен, в яких кров рухається в напрямку серця. Аорта, найбільша артерія в організмі людини, приблизно на рівні попереку роздвоюється і переходить в загальні клубові артерії, а вони в свою чергу діляться на зовнішні і внутрішні. Якщо прохідність артерій порушується, знижується кровопостачання тканин, поступово приводячи до серйозних проблем зі здоров'ям.

Причини і ознаки захворювань артерій

Прояви хвороби залежать від розташування уражених артерій:

 • біль або відчуття поколювання в кінцівках;
 • судоми, відчуття тяжкості, дискомфорт в ногах;
 • порушення чутливості в кінцівках;
 • плями, рани або виразки на шкірі;
 • порушення росту волосся на гомілках або поступове їх випадання;
 • сухість, тріщини на шкірі.

По початку, симптоми захворювань артерій часто поглиблюються після фізичного навантаження і сходять після відпочинку. На пізніх стадіях, симптоматика яскраво виражена навіть у стані спокою, це свідчить що тканини не отримують достатньо крові навіть коли пацієнт відпочиває.

Провокувати патології артерій може:

 • ожиріння;
 • цукровий діабет;
 • спадковий атеросклероз;
 • куріння;
 • малорухливий спосіб життя;
 • кардіологічні захворювання в анамнезі;
 • споживання в їжу неякісних продуктів.

Діагностика захворювань аорти та периферичних артерій

Вибір методу діагностики залежить від локалізації захворювання і призначають:

 • КТ, ангіографію;
 • рентгенографію;
 • УЗД (доплерографію, ехокардіографію).

Доплерографія застосовується для вимірювання кровотоку і з її допомогою підтверджують діагноз окклюзійного захворювання периферичних артерій. Ця процедура може точно виявити звуження або закупорку кровоносних судин.

Допплерівська ехографія для вимірювання кровотоку також може бути виконана під час проби з фізичним навантаженням, тому що деякі порушення проявляються лише при навантаженні.

Лікарі зазвичай призначають загальний аналіз крові, показники згортання крові і визначення рівня біомаркерів в ранні терміни після появи симптомів також допоможуть поставити правильний діагноз.

Оперативні втручання при лікуванні хвороб артерій

Своєчасно виявлені захворювання артерій піддаються лікуванню. Якщо консервативних методів лікування недостатньо, пацієнта направляють на операцію.

Тромбоендартеректомію виконують при тромбозі аорти або інших артерій.

Реваскуляризацію із застосуванням синтетичних або природних (часто це інша вена) матеріалів проводять для шунтування окклюзійних сегментів. Своєчасно виконана, ця операція дозволяє запобігти ампутації кінцівки і полегшуючи симптоматику захворювання.

Симпатектомія виконуються у пацієнтів, яким протипоказані серйозні серцево-судинні операції.

Ампутація - крайній захід, що призначається при тяжкій інфекції, некупіруемому болю або за прогресуючої гангрени, коли інші методи лікування неефективні.

Щоб записатися на прийом до хірурга в клініці «Оксфорд Медікал», телефонуйте або заповніть форму на сайті.

Будь ласка, зверніть увагу! Шпиталізація та проведення оперативного втручання в хірургії клініки «Оксфорд Медікал» вимагають обов'язкового проходження ПЛР-тесту на коронавірус.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург II категорії: Чумаков Володимир Миколайович
Чумаков Володимир Миколайович Лікар хірург II категорії
Лікар хірург II категорії: Чумаков Володимир Миколайович
Чумаков Володимир МиколайовичЛікар хірург II категорії

Оболонська набережна 1, корпус 2;

інформація про лікаря

09.2004 – 06.2010 Медичний інститут, спеціальність «Лікувальна справа»
08.2010 – 06.2013 Магістратура за спеціальністю «Хірургія»
11.2013 – 10.2016 Аспірантура за спеціальністю «Хірургія»
08.2013 – 10.2013 Хірург. Центральна районна лікарня, Миколаївська область, м. Первомайськ 
11.2016 – теперишній час. Асистент кафедри хірургії, травматохірургії, ортопедії та фтизіатрії Сумського державного університету.
показати повний текст

відгуки
Богдан 04-12-2021 Доброго дня! Хочу щиро подякувати лікарю Головко Володимиру Володимировичу за успішно проведену операцію (ендоскопічну поліпотомію), за його професіоналізм та людяність . Як і в кожного із пацієнтів в мене були дуже сильні переживання стосовно операції, про те після огляду та спілкування з Володимиром Володимировичем - я заспокоївся та був впевнений, що все буде гаразд. Так і є, операція пройшла успішно та безболісно. Вдячний дуже за уважне ставлення та турботу і після операції - Ви однозначно найкращий! Всім рекомендую цього лікаря. Також хочеться подякувати лікарю-анестезіологу та медичному персоналу клініки. З повагою Лакуста Богдан.
Алёна 27-10-2021 Хочу виразити свою "подяку" лікарю Головко В. В., який здійснив мою мрію (повернув моєму носику естетичний вигляд і дихання). Дякую Вам за таку ювелірну роботу, за Ваш професіоналізм, за те що були вірним другом для мене. Ви найкращий! Ну і звісно, дякую лікарю - анестезіологу і всьому колективу, який знаходився поряд. Побільше б таких людей, як ви! Безмежно дякую!
Андрій 06-10-2021 Огромное спасибо за качественный подход к пациенту! Всё на высшем уровне, эндоскопия у меня прошла идеально благодаря спокойствию и заряду уверенности от Наталии Сергеевны.
Даня Архипчук 04-10-2021 Был у хирурга Чумакова В.М.Всё понравилось. Всё сделал быстро и самое главное качественно. Очень доволен
Владислав Калыш 03-10-2021 Хочу выразить огромную благодарность доктору Головко Владимиру Владимировичу за успешно-проведённую операцию,которую он мне делал в сентябре. Большое ему спасибо за его профессионализм,оперативность,вежливость,внима-тельность,как во время операции,так и после. Я очень рад,что именно этот доктор делал мне операцию. И я с большим удовольствием могу только рекомендовать его.А также хочу поблагодарить персонал клиники за их доброе и вежливое отношение,приемлемые цены.Всё на европейском уровне. Эта клиника заслуживает самую высокую оценку. Ещё раз огромная благодарность отоларингологу Головко Владимиру Владимировичу,здоровья,благополучия и всего самого доброго ему хочу пожелать от чистого сердца. А также процветания вашей клинике.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом