Ангіопластика – це малоінвазивна операція, яку призначають при звуженні або закупорці артерій та вен. Вона проводиться ендоваскулярним шляхом. Через невеликий прокол у судину вводять тонкий катетер з мікрохірургічними інструментами, за допомогою яких розширюють її просвіт і відновлюють нормальний кровотік. Часто одночасно виконують механічну ендартеректомію – видаляють атеросклеротичні відкладення та/або стентування – встановлюють тонкий сітчастий стент для підтримки стінок судини. Оскільки операція є малоінвазивною, пацієнт вже наступного дня може залишити клініку.
В «Оксфорді Медікал» ангіопластику проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі. Обладнання експертного класу дозволяє виконувати точну діагностику та операції будь-якої складності. Завдяки цьому, а також високому професіоналізму хірургів, кожен пацієнт отримує медичну допомогу відповідно до європейських стандартів.
Коли призначають ангіопластику?

Найчастіше ангіопластику проводять при звуженні або закупорці судин нижніх кінцівок. Через недостатнє кровопостачання у пацієнтів можуть розвиватися:
біль у ногах у стані спокою;
переміжна кульгавість (біль, труднощі під час ходьби);
холод у ногах, оніміння, зниження чутливості;
трофічні рани, гангрена;
- синдром діабетичної стопи.
Спровокувати ці ускладнення можуть атеросклероз, цукровий діабет та деякі інші захворювання. За появи перерахованих вище симптомів слід звернутися до судинного хірурга для проведення діагностики та лікування.
Також ангіопластика може бути призначена при звуженні сонної, ниркових або коронарних артерій.
Як проводять ангіопластику?
Ангіопластику проводять ендоваскулярним шляхом. Це малоінвазивна методика, яка передбачає виконання всіх маніпуляцій за допомогою катетера та мікрохірургічних інструментів. Їх вводять у судину через невеликий прокол.
Першим етапом виконують ангіографію – це діагностична процедура, яка дозволяє визначити точне місце та ступінь звуження судини. Для кращої візуалізації по катетеру вводять контрастну речовину.
Далі проводять безпосередньо ангіопластику. Судину розширюють за допомогою балона, який надувається, або іншої методики. Якщо причиною звуження є атеросклероз, також проводять ендартеректомію – видалення атеросклеротичних бляшок.
За необхідності зміцнити стінки судини, щоб запобігти рецидиву хвороби, у неї встановлюють стент – це тонкий сітчастий каркас на металевій основі.
Після завершення всіх маніпуляцій хірург перевіряє кровообіг, витягує всі інструменти, ушиває рану та накладає стерильну пов'язку.
Операцію проводять переважно під місцевою (спінальною) чи загальною (наркоз) анестезією. Вибір методики знеболювання залежить від стану здоров'я пацієнта та складності майбутньої операції.

Переваги проведення ангіопластики в «Оксфорд Медікал»
У відділенні судинної хірургії «Оксфорд Медікал» встановлено нове високоточне обладнання, яке дозволяє проводити ендоваскулярні та відкриті операції будь-якої складності. Хірурги клініки мають вищу лікарську категорію та досвід роботи понад 20 років. Багато хто проходив навчання та стажування у закордонних експертів.
Перевагами лікування судинних захворювань в «Оксфорд Медікал» є:
наявність нового обладнання для діагностики та малоінвазивних операцій;
можливість проведення як ендоваскулярних, так й відкритих операцій – хірурги обирають оптимальну для пацієнта методику;
проведення термінових та планових операцій;
можливість госпіталізації у час доби – є своя служба швидкої допомоги;
наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);
комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу.
Підготовка до операції
Ангіопластику проводять як у терміновому, так і у плановому порядку. У першому випадку підготовка мінімальна. Пацієнту проводять ЕКГ та основні передопераційні аналізи, після чого одразу виконують ангіографію – рентгенологічне дослідження із застосуванням контрастної речовини, яку вводять у судину через катетер. Після огляду судинного русла та виявлення місця звуження одразу проводять ангіопластику.
Якщо операція не термінова, на етапі діагностики можуть бути призначені:
доплерографія судин;
КТ-ангіографія;
електрокардіографія (ЕКГ);
ехокардіографія (УЗД серця);
аналізи крові та інші обстеження за показаннями.
За наявності хронічних захворювань також необхідно проконсультуватися з профільними фахівцями та анестезіологом.
За кілька днів до операції пацієнту рекомендують відмовитися від вживання алкогольних напоїв та перейти на полегшене харчування. Також може бути здійснена корекція медикаментозного лікування. Важливо заздалегідь проконсультуватися із судинним хірургом та виконувати всі його призначення.

Реабілітація після ангіопластики
Після операції пацієнту на 12-18 годин призначають постільний режим, а на місце проколу судини накладають тугу пов'язку. Це необхідно для успішного загоєння рани.
Наступного ранку судинний хірург оглядає пацієнта і за хорошого самопочуття може виписати зі стаціонару. У разі складнішої операції може знадобитися госпіталізація протягом 3 діб.
Після виписки пацієнту рекомендують:
приймати призначені лікарем препарати;
виключити важкі фізичні навантаження, відвідування басейну, лазні чи сауни, не приймати гарячу ванну;
відмовитись від вживання алкогольних напоїв;
у положенні лежачи тримати ноги на невеликому підвищенніі;
носити компресійний трикотаж (за призначенням лікаря);
раз на 3-6 місяців проходити огляд судинного хірурга.
Протипоказання до ангіопластики та потенційні ускладнення
Ускладнення після ангіопластики трапляються вкрай рідко. Це малоінвазивна операція, яка проводиться без розрізів через прокол. При правильній підготовці, використанні якісного обладнання та високому професіоналізмі судинного хірурга ризики мінімальні.
Потенційними ускладненнями є сильна крововтрата, розвиток гематоми у місці пункції, інсульт. В «Оксфорд Медікал» на випадок розвитку у пацієнтів гострих станів обладнано палати інтенсивної терапії, оснащені обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.
Щоб мінімізувати ризики, перед ангіопластикою пацієнту проводять комплексне обстеження та вивчають його історію хвороби. Операція може бути протипоказана при порушенні згортання крові, дифузному стенозі судин, ендокардиті, алергії на контрастну речовину та деяких інших станах.
Ангіопластика: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість ангіопластики залежить від кількох факторів:
Ознайомитися із цінами хірургічного лікування судинних захворювань в «Оксфорд Медікал» можна тут. Але кожен випадок індивідуальний, тому точніше щодо вартості лікування може зорієнтувати лише хірург, попередньо вивчивши результати діагностики та анамнезу.
Відповіді на популярні питання про ангіопластику
Що таке ангіопластика?
Ангіопластика – це малоінвазивна операція, яку призначають при звуженні або закупорці артерій та вен. Вона проводиться ендоваскулярним способом. Через невеликий прокол у судину вводять катетер з мікрохірургічними інструментами, за допомогою яких розширюють її просвіт і відновлюють нормальний кровотік.