Тромболізис – це ін'єкційна процедура, яку проводять для розчинення тромбів та відновлення нормального кровотоку. Спеціальні препарати вводять внутрішньовенно в руку чи ногу. Іноді за допомогою катетера доставляють безпосередньо до точки утворення кров'яного згустку. Таку процедуру поєднують з інвазивною ангіографією або рентген-контролем.
Тромболізис найбільш ефективний протягом 3-4,5 годин з моменту закупорки судини, до розвитку незворотних змін у тканинах. Найбільш важливо використати "терапевтичне вікно" при ішемічному інсульті. В такому разі у пацієнта зберігається шанс уникнути тяжких наслідків захворювання.
В «Оксфорд Медікал» тромболізис проводять судинні хірурги з багаторічним досвідом. Завдяки наявності у стаціонарі обладнання експертного класу вони безперервно контролюють стан пацієнта та ефективність терапії. За необхідності можуть виконати хірургічну тромбектомію, стентування або шунтування судин. У клініці створені всі умови для точної діагностики, консервативного та оперативного лікування судинних патологій.
Коли проводять тромболізис?
Тромболізис може бути призначений при:
тромбозі артерій нижніх кінцівок;
ішемічному інсульті;
гострому коронарному синдромі (інфаркті міокарда);
тромбоемболії легеневої артерії;
тромбозі клапанного протеза серця.
Тромболізис найчастіше проводять при гострій оклюзії периферичних артерій, коли тромб перешкоджає притоку крові до кінцівок. Розчинення тромбу сприяє покращенню кровообігу та дозволяє уникнути ішемії тканин.
При ішемічному інсульті тромболізис проводять, щоб розчинити тромб, який блокує нормальне кровопостачання головного мозку. Мета терапії – відновити кровотік та мінімізувати ускладнення. Зазвичай проведення тромболізису доцільно протягом не більше ніж 4,5 годин після появи симптомів. Однак час може змінюватись в залежності від конкретних критеріїв та індивідуальних особливостей пацієнта.
Важливо враховувати, що тромболізис можна проводити не при всіх видах інсульту. При геморагічному інсульті, що супроводжується кровотечею, він протипоказаний та може погіршити стан.
Також тромболітичну терапію іноді проводять при гострому інфаркті міокарда, щоб розчинити згусток крові, який викликав закупорку коронарної артерії.
Іноді тромболізис застосовують і у пацієнтів із високим ризиком тромбоемболії та емболією легеневої артерії.
Перед тромболізисом обов'язково проводять комплексне обстеження. Процедура має низку протипоказань, і, якщо їх не врахувати, високий ризик розвитку ускладнень.
Як проводять тромболізис?
Тромболізис проводять лише в умовах стаціонару, де є обладнання для діагностики та моніторингу стану пацієнта.
Залежно від діагнозу проводять:
Системний тромболізис – препарати вводять у вену на руці чи нозі. Після цього вони поширюються по всьому колу кровообігу та викликають руйнування тромбів. Перевагою методу є менша інвазивність, недоліком – необхідність використання великих доз препаратів, що підвищує ризики кровотечі.
Місцевий тромболізис – за допомогою спеціального катетера препарати доставляють безпосередньо у місце утворення кров'яного згустку. Процедура проводиться під контролем ангіографії чи рентгену.
Протягом доби після початку тромболітичної терапії стан пацієнта ретельно контролюють. Наступного дня для оцінки ефективності лікування може бути проведена повторна ангіографія чи інше обстеження.
У разі неповного розчинення тромбу можливе повторення процедури, проведення тромбектомії чи іншої операції. Лікарі «Оксфорд Медікал» для кожного пацієнта складають індивідуальну програму лікування.
Переваги лікування у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» тромболізис проводять у сучасному високотехнологічному стаціонарі. Він оснащений новим діагностичним та хірургічним обладнанням, що дозволяє надавати допомогу пацієнтам із гострими станами. У тому числі є палати інтенсивної терапії з апаратурою для контролю та підтримки всіх життєво важливих функцій організму.
Судинні хірурги клініки мають багаторічний досвід роботи та проходили навчання та стажування у найкращих українських та зарубіжних фахівців. Для кожного пацієнта вони складають індивідуальний план лікування, враховуючи історію хвороби та тяжкість стану. У разі необхідності виконують ендоваскулярні та відкриті операції на судинах, такі як тромбектомія, стентування та шунтування.
Переваги лікування судинних захворювань в «Оксфорд Медікал»:
цілодобовий прийом пацієнтів із гострими станами;
своя служба швидкої допомоги;
наявність новітнього діагностичного та хірургічного обладнання у стаціонарі;
можливість проведення як тромболізису, так й операцій на судинах;
високий професіоналізм судинних хірургів;
наявність палат інтенсивної терапії (реабілітації);
комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу.
Протипоказання та потенційні ускладнення тромболізису
Тромболізис пов'язаний із ризиком розвитку кровотечі. Препарати, що використовуються, руйнують кров'яні згустки і розріджують кров, тому перед проведенням тромболізису судинні хірурги вивчають історію хвороби пацієнта та результати його обстежень. Рішення про необхідність та безпеку процедури приймають індивідуально.
Протипоказаннями до тромболізису можуть бути:
Тромболізис: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Ціна тромболізису може відрізнятися в залежності від способу проведення процедури. Також на загальну вартість лікування можуть впливати тривалість госпіталізації, необхідність проведення операції чи діагностичних обстежень.
Ознайомитися із цінами лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш детально з питання вартості зорієнтує судинний хірург, вивчивши історію хвороби. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання щодо тромболізису
Що таке тромблолізис?
Тромболізис – це ін'єкційна процедура, яку проводять для розчинення тромбу та відновлення нормального кровотоку по закупореній артерії чи вені. Її призначають при тромбозі глибоких вен нижніх кінцівок, ішемічному інсульті, інфаркті міокарда, тромбоемболії легеневої артерії.
Чим небезпечний тромболізис?
Тромболізис – це процедура розчинення тромбів. Використовувані препарати викликають розрідження крові, тому є ризик розвитку кровотечі та крововиливу. Тромболізис протипоказаний при геморагічному інсульті, розшаруванні аорти, гіпертонії, тяжких хворобах печінки, цукровому діабеті та деяких інших станах. Перед процедурою пацієнту обов'язково проводять обстеження.