Балонна ангіопластика – це ендоваскулярна операція, яка дозволяє без розрізів та загального наркозу вирішити проблему звуження або закупорки судини. Для цього через невеликий прокол в судину вводять гнучкий катетер, через який проводять балон. Процедура виконується під контролем ангіографії або рентгену. Після того, як балон досягає місця звуження, його розширюють. Таким чином, просвіт судини збільшується і відновлюється нормальний кровотік.
Часто балонну ангіопластику комбінують зі стентуванням – усередині судини встановлюють металевий сітчастий стент, який підтримує її стінки та запобігає повторному звуженню. Стентування може проводитися як після ангіопластики, так і до. У цьому випадку розширення балона забезпечує більш щільне прилягання стента до стінок артерії.
В «Оксфорд Медікал» балонну ангіопластику проводять у сучасному хірургічному стаціонарі. Він оснащений високоточним обладнанням, що дозволяє проводити максимально точні обстеження та як малоінвазивні, так й відкриті операції на судинах будь-якої складності. Хірурги клініки – досвідчені фахівці, які пройшли навчання та стажування у найкращих українських та зарубіжних фахівців із судинної хірургії.
Перевагами балонної ангіопластики є:
малоінвазивний доступ через прокол діаметром до 10 мм;
можливість проведення під місцевою анестезією;
менший ризик ускладнень порівняно з операціями з відкритим доступом;
виписка зі стаціонару через 1 добу;
швидке відновлення після операції.
Коли призначають балонну ангіопластику?
Балонну ангіопластику найчастіше призначають при закупорці або звуженні нижніх артерій кінцівок, що призводить до критичної ішемії тканин. Причиною може бути облітеруючий атеросклероз або цукровий діабет.
На тлі порушень кровообігу у пацієнта можуть з'являтися такі симптоми:
біль у ногах у стані спокою;
переміжна кульгавість (біль, труднощі під час ходьби);
холод у ногах, оніміння, зниження чутливості;
трофічні рани, гангрена.
За появою таких скарг слід звернутися до судинного хірурга для проведення діагностики та лікування.
Також ангіопластика може бути призначена при звуженні сонної, ниркових або коронарних артерій.
Як проводять балонну ангіопластику?
Ангіопластику проводять здебільшого під місцевою анестезією, але можливий і загальний наркоз. Усе залежить від стану здоров'я пацієнта.
Перший етап операції – ангіографія. Це діагностична процедура, яка дозволяє уточнити місце та ступінь стенозу чи оклюзії. Виконується за допомогою катетера, який вводять у судину через невеликий прокол найчастіше в ділянці паху. Через катетер в артерію вводять контрастну речовину, що забезпечує кращу візуалізацію.
Після діагностики хірург переходить до ангіопластики. Вводить в артерію катетер із балоном, доводить його до місця звуження та розширює. Таким чином, просвіт артерії збільшується і кровотік відновлюється.
Часто наступним етапом є стентування. Щоб зміцнити стінки судини та запобігти повторному звуженню, встановлюють стент. Це тонкий металевий сітчастий каркас. У деяких випадках використовують стенти з лікарським покриттям, які запобігають розвитку атеросклеротичних відкладень.
Після завершення маніпуляцій хірург перевіряє кровотік та накладає на рану тугу пов'язку, щоб не допустити кровотечі. Незабаром пацієнта переводять до післяопераційної палати.
Переваги проведення балонної ангіопластики в «Оксфорді Медікал»
В «Оксфорді Медікал» встановлено нове високоточне обладнання для проведення ангіографії та ендоваскулярних операцій. Воно забезпечує якісну візуалізацію та дозволяє хірургу з максимальною точністю виконувати всі маніпуляції. Це гарантує високу безпеку та ефективність хірургічного лікування.
Судинні хірурги «Оксфорді Медікал» – висококваліфіковані фахівці з досвідом більше 20 років. Успіх операції багато в чому залежить від професіоналізму хірурга, тому ми з максимальною відповідальністю підійшли до формування команди. Наше завдання – забезпечити пацієнтам якісне лікування із застосуванням інноваційних технологій, оскільки вони дозволяють знизити ризики ускладнень та полегшити період реабілітації.
Перевагами проведення операції на судинах в «Оксфорді Медікал» є:
нове діагностичне та хірургічне обладнання;
високий професіоналізм судинних хірургів, які пройшли навчання та стажування у найкращих українських та зарубіжних фахівців;
використання тільки якісних балонів та стентів, а також індивідуальних витратних матеріалів;
проведення термінових та планових операцій;
наявність палат інтенсивної терапії, оснащених обладнанням для контролю та підтримки всіх життєво важливих функцій організму;
комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу.
Підготовка до балонної ангіопластики
Перед проведенням балонної ангіопластики пацієнту призначають комплексне обстеження, щоб уточнити діагноз та виключити протипоказання. Можуть бути призначені:
доплерографія судин;
КТ-ангіографія;
електрокардіографія (ЕКГ);
ехокардіографія (УЗД серця);
аналізи крові та інші обстеження за показаннями.
За наявності хронічних захворювань також необхідно проконсультуватися з профільними фахівцями та анестезіологом.
За кілька днів до операції пацієнту рекомендують відмовитися від вживання алкогольних напоїв та перейти на полегшене харчування. Також може знадобитися корекція медикаментозного лікування. Важливо заздалегідь проконсультуватися з судинним хірургом і виконувати його призначення.
Реабілітація після балонної ангіопластики
Протягом 12-18 годин після операції пацієнтові призначають постільний режим. На цей час накладають тугу пов'язку, щоб запобігти появі кровотечі з місця проколу і розвитку гематоми.
Наступного дня хірург оглядає пацієнта і, якщо він добре почувається, дозволяє залишити клініку. У деяких випадках госпіталізація може становити 3 доби.
Після виписки пацієнту рекомендують:
приймати призначені лікарем препарати;
виключити важкі фізичні навантаження, відвідування басейну, лазні чи сауни, не приймати гарячу ванну;
утримуватись від вживання алкогольних напоїв;
у положенні лежачи тримати ноги на невеликому підвищенні;
носити компресійний трикотаж (за призначенням лікаря);
раз на 3-6 місяців проходити огляд судинного хірурга.
Потенційні ускладнення та протипоказання до балонної ангіопластики
Протипоказаннями до балонної ангіопластики можуть бути порушення згортання крові, дифузний стеноз судин, ендокардит, алергія на контрастну речовину та деякі інші стани.
Завдяки ендоваскулярному доступу балонна ангіопластика є операцій із низьким ризиком ускладнень. За дотримання всіх правил передопераційної підготовки, високого професіоналізму хірургів та використання якісного обладнання та матеріалів у 98% пацієнтів операція проходить успішно.
Потенційними ускладненнями є сильна крововтрата, розвиток гематоми у місці пункції, інсульт. В «Оксфорд Медікал» на випадок розвитку у пацієнтів гострих станів обладнано палати інтенсивної терапії, оснащені обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.
Балонна ангіопластика: ціна у клініці «Оксфод Медікал»
Вартість балонної ангіопластики може відрізнятись залежно від діагнозу та інших індивідуальних особливостей пацієнта. Зокрема, ціна може бути вищою, якщо одночасно проводиться стентування. Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут. Більш детально щодо ціни зорієнтує судинний хірург на попередній консультації, оцінивши результати обстежень і вивчивши історію хвороби. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання про балонну ангіопластику
Що таке балонна ангіопластика?
Балонна ангіопластика – це малоінвазивна операція, яку призначають при звуженні або закупорці артерії. Її проводять без розрізу під місцевою анестезією. Хірурги роблять прокол судини, через який вводять катетер із балоном. У місці звуження судини балон розширюють, що забезпечує збільшення просвіту та відновлення кровотоку.
Скільки коштує балонна ангіопластика?
Вартість балонної ангіопластики може відрізнятись залежно від складності операції. Часто її комбінують зі стентуванням, що підвищує ціну. Без урахування діагнозу та історії хвороби визначити, скільки коштуватиме операція, досить складно. Ознайомитися з цінами в «Оксфорді Медікал» можна тут, але більш точно щодо питання ціни може зорієнтувати тільки судинний хірург.