Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Адреналектомія

Адреналектомія – це операція з видалення однієї або двох надниркових залоз. Найчастіше її проводять при злоякісних чи доброякісних новоутвореннях, коли консервативна терапія чи резекція (видалення частини органу) є неефективними або недоцільними.

В «Оксфорд Медікал» виконують:

 • відкриту адреналектомію – це стандартний спосіб проведення хірургічних втручань, при використанні якого роблять розріз на черевній стінці, боці або попереку;

 • лапароскопічну адреналектомію – це мінімально інвазивний метод, який передбачає доступ до оперованого органу через кілька проколів, діаметром до 1 см.

Лапароскопія дозволяє мінімізувати ушкодження здорових тканин, знизити ризик великої крововтрати та поліпшити період реабілітації.

Який метод буде оптимальним для пацієнта, хірурги вирішують після ретельної діагностики. Пройти її на обладнанні експертного класу, що дозволяє діагностувати пухлини розміром від 1мм, також можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал».

Коли призначають видалення надниркових залоз?

Показаннями до видалення наднирника є:

 • первинна карцинома;

 • метастази;

 • злоякісна або доброякісна феохромоцитома;

 • хвороба Кінна;

 • адреногенітальний синдром (вроджена гіперплазія кори надниркових залоз).

Підготовка до операції

На етапі підготовки до операції пацієнту можуть призначити УЗД надниркових залоз, комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію, сцинтіографію та біопсію надниркових залоз з подальшим проведенням гістологічного аналізу біоптату. Дослідження дозволяють точно визначити розташування та розмір новоутворення, а аналіз на гістологію – є воно доброякісним або злоякісним.

Безпосередньо перед операцією пацієнту також проводять загальний та біохімічний аналізи крові та сечі, аналізи крові на групу та резус-фактор, на згортання, на гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс, а також електрокардіографію (ЕКГ).

Як проводять адреналектомію?

Лапароскопічна адреналектомія у Києві

Адреналектомію проводять під загальним наркозом. Залежно від типу пухлини, її розміру та інших індивідуальних особливостей пацієнта операцію виконують у відкритий або лапароскопічний спосіб.

Лапароскопія є менш травматичною. Однак вона може не підходити пацієнтам із великими злоякісними новоутвореннями, ожирінням та деякими іншими протипоказаннями.

При використанні лапароскопічної методики, щоб отримати доступ до органу, роблять кілька проколів на черевній стінці. Їх діаметр становить близько 1 см. Цього достатньо, щоб ввести лапароскоп із мініатюрною відеокамерою та ендоскопічні інструменти. Використовуючи їх, хірург перев'язує кровоносні судини, поміщає наднирник у герметичну капсулу і видаляє його.

При відкритій адреналектомії роблять розріз на боці, спині або очеревині. Його довжина зазвичай становить близько 20 см. Так хірург отримує широкий огляд і може максимально точно визначити межі злоякісного новоутворення.

У більшості випадків захворювання вражає лише одну надниркову залозу, тому проводиться адреналектомія зліва або праворуч. Якщо другий наднирник здоровий, незабаром він починає виробляти більше гормонів, що компенсує видалення однієї залози.

Переваги проведення операції у клініці «Оксфорд Медікал»

Адреналектомія є складною операцією і вимагає від хірурга високої кваліфікації та досвіду, особливо при використанні лапароскопічної методики.

В «Оксфорд Медікал» видалення надниркових залоз проводять хірурги вищої категорії з більш ніж 20-річним досвідом. Операції проводять у високотехнологічному стаціонарі, оснащеному обладнанням експертного класу (ендоскопічні стійки, ультразвуковий скальпель, аргоновий лазер тощо).

Переваги проведення відкритої або лапароскопічної адреналектомії в «Оксфорд Медікал»:

 • висока кваліфікація та багаторічний досвід хірургів, які провели вже кілька сотень успішних операцій;

 • високотехнологічне оснащення операційних блоків;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реабілітації), оснащених обладнанням для контролю та підтримки життєдіяльності організму;

 • комфортні одномісні та двомісні палати у хірургічному стаціонарі;

 • можливість проведення комплексного лікування раку наднирників із застосуванням хіміотерапії, таргетної терапії та імунотерапії;

 • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Реабілітація після видалення надниркових залоз

Реабілітація після видалення наднирників

Особливості реабілітаційного періоду багато в чому залежить від способу проведення операції. Після лапароскопії пацієнтам дозволяють вставати з ліжка, як правило, вже у день операції, а виписують через 1-3 дні. Відкрита операція супроводжується більшою травматизацією та вимагає дотримання постільного режиму. У цьому випадку термін перебування в стаціонарі може сягати 5-7 днів, а іноді й більше.

Після завершення операції пацієнта одразу переводять до палати інтенсивної терапії. Там він поступово виходить із наркозу. У цей час усі життєві показники контролюються за допомогою спеціального обладнання.

Коли стан пацієнта не викликає побоювань (зазвичай через 1-3 години), його переводять у хірургічний стаціонар. В «Оксфорд Медікал» обладнано комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу. У них встановлені спеціальні ліжка з електронним керуванням, кондиціонер, телевізор, кнопка виклику медсестри тощо.

Період реабілітації після адреналектомії становить від 3 до 6 тижнів. У цей час пацієнту рекомендують дотримуватись лікувальної дієти, не піднімати тяжкості, уникати великих фізичних навантажень, не відвідувати лазні та сауни. Також призначають медикаментозну терапію: антибіотики для профілактики розвитку інфекції, протизапальні, знеболювальні та інші препарати за показаннями. У разі односторонньої адреналектомії також призначають замісну гормональну терапію до посилення вироблення гормонів другою наднирковою залозою. Якщо обидві видалені, прийом гормонів призначається безстроково.

Пацієнтам, які пройшли операцію з приводу раку, незабаром може бути призначена хіміотерапія або інше лікування.

Потенційні ускладнення після операції

Видалення однієї надниркової залози, як правило, не призводить до ускладнень. Згодом її функції перебирає друга залоза.

У разі видалення обох виникає дефіцит гормонів, який компенсується замісною гормональною терапією.

Більшість пацієнтів після операції залишаються працездатними та можуть вести якісний спосіб життя.

При цьому адреналектомія, як і всі операції, асоціюється з ризиком поширених інтраопераційних та постопераційних ускладнень, таких як велика кровотеча, розбіжність швів, розвиток інфекції тощо. Щоб мінімізувати їх, пацієнту проводять ретельне передопераційне обстеження, а потім призначають медикаментозну терапію, лікувальну дієту та обмеження фізичної активності.

Причини виникнення проблем із наднирниками та методи профілактики

Вважається, що приблизно у 15% пацієнтів рак надниркових залоз розвивається внаслідок вроджених генетичних особливостей. В інших випадках до розвитку захворювання призводять різні причини. До основних факторів ризику відносять:

 • спадкову схильність;

 • вроджені аномалії надниркових залоз;

 • травми в ділянці попереку;

 • операції на надниркових залозах;

 • захворювання ендокринної системи;

 • імунні порушення;

 • гіпертонію;

 • підвищену збудливість нервової системи;

 • куріння;

 • зловживання алкоголем;

 • незбалансоване харчування;

 • взаємодія із токсичними речовинами;

 • несприятливу екологічну обстановку.

Щоб знизити ризик захворювання, фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя, регулярно проходити профілактичні обстеження та своєчасно лікувати усі захворювання.

Лапароскопічна адреналектомія: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість лапароскопічної адреналектомії може бути трохи вищою, ніж операції з відкритим доступом. Це пов'язано з необхідністю використання високоточного обладнання та наявності у лікаря спеціальних навичок та досвіду. Ціна операції також може відрізнятися в залежності від складності: видалення однієї або двох надниркових залоз тощо.

Більш точно зорієнтувати пацієнта щодо вартості адреналектомії може лише хірург. Попередньо йому потрібно провести огляд і вивчити результати обстежень. Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування можна тут.

Відповіді на популярні питання про адреналектомію

Що таке адреналектомія?

Адреналектомія – це операція, в ході якої видаляють одну або дві надниркові залози. Основними показаннями є злоякісні та доброякісні новоутворення.

Що таке лапароскопічна адреналектомія?

Лапароскопічна адреналектомія – це мінімально інвазивна операція з видалення однієї або двох надниркових залоз. Вона проводиться без широкого розрізу. Доступ до органу, що оперується, забезпечують через кілька проколів, у які вводять ендоскопічні інструменти та відеокамеру. Такий підхід дозволяє мінімізувати пошкодження здорових тканин, знизити ризик ускладнень та поліпшити період реабілітації.

Яка вартість лапароскопічної адреналектомії?

Вартість лапароскопічної адреналектомії, як правило, трохи вища за операцію з відкритим доступом. Це пояснюється тим, що провести її може лише висококваліфікований хірург, який пройшов спеціальне навчання, а також необхідністю використання дорогого обладнання. При цьому лапароскопія супроводжується меншим ризиком ускладнень та легшим та коротшим періодом реабілітації.

Щоб записатися на прийом до хірурга в клініці «Оксфорд Медікал», телефонуйте в наш контакт-центр або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 3.67, голосів: 3 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

 • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
 • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Адреналектомія при пухлині наднирника І категорії складності (лапароскопічна/ люмботомічна/лапаротомічна) 45300.00 грн
Адреналектомія при пухлині наднирника ІІ категорії складності (лапароскопічна/ люмботомічна/лапаротомічна) 55500.00 грн
Лапароскопічне одностороннє видалення наднирників 30000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up