Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Уретеролітотомія

Уретеролітотомія – це хірургічна операція, яку проводять для видалення каменів сечоводу. Її призначають, коли консервативне лікування та літотрипсія (трансуретральне дроблення каміння) неефективні. Суть операції полягає у розсіченні сечоводу та видаленні конкрементів.

Залежно від показань уретеролітотомію проводять:

 • лапаротомно – через відкритий доступ;

 • лапароскопічно – через кілька проколів на черевній стінці.

У більшості випадків хірурги «Оксфорд Медікал» проводять уретеролітотомію лапароскопічно. Це сучасна мінімально інвазивна методика, яка передбачає використання високотехнологічного обладнання. Воно дозволяє обійтися без широкого розрізу, зробивши на черевній стінці або бічній стінці живота 3-4 проколи діаметром близько 1 см. Їх використовують для введення лапароскопа, оснащеного відеокамерою, та троакарів зі спеціальними хірургічними інструментами.

Лапароскопічна уретеролітотомія є менш травматичною, ніж операція з відкритим доступом. Завдяки цьому скорочується крововтрата, ризик післяопераційної інфекції та інших ускладнень. Термін госпіталізації зменшується з 1-2 тижнів до 2-4 днів, а реабілітація проходить легше та швидше.

Відкриту операцію проводять у найбільш складних випадках, коли застосування лапароскопічного методу неможливе.

Показання до уретеролітотомії

Уретеролітотомія 2

Одним з ускладнень сечокам'яної хвороби є обструкція сечоводу конкрементом. Вона виникає, коли камінь застряг в сечоводі і частково або повністю перекрив його просвіт. Обструкція призводить до порушення відтоку сечі, що згодом може стати причиною гідронефрозу, атрофії ниркової паренхіми та ниркової недостатності.

Необхідність у проведенні уретеролітотомії найчастіше виникає при повній обструкції сечоводу. Цей стан називається нирковою кількою і супроводжується сильним болем. Операція є найбільш радикальним методом лікування та проводиться за неефективності або недоцільності інших видів терапії.

Літотомія каменів у сечоводі призначається за наявності чітко визначених показань. До них відносяться:

 • камінь в сечоводі завбільшки 1-1,5 см;

 • висока щільність каміння;

 • «забиті» камені (так говорять, якщо застряг камінь у сечоводі);

 • розташування каменів у верхній третині сечоводу (якщо потенційна ефективність літотомії вища за інші методи);

 • часткова або повна закупорка просвіту сечоводу;

 • розширення мисково-сечовідного сегмента;

 • неефективність малоінвазивних методів дроблення каміння (уретеролітотрипсії).

Також уретеролітотомія може бути рекомендована, якщо пацієнт потребує оперативного втручання з приводу іншої патології. Зокрема, операцію часто поєднують із пластикою мисково-сечовідного сегмента при гідронефрозі.

Як проводять уретеролітотомію

Раніше уретеролітотомію виконували лише через відкритий доступ. Він вимагає проведення широкого розрізу, що асоціюється з ризиком ускладнень та тривалою реабілітацією. Зараз до цього методу вдаються лише у важких випадках, коли пацієнт має протипоказання до лапароскопії.

Лапароскопічний спосіб є кращим, але він вимагає від хірурга високого професіоналізму і наявності у клініці нового устаткування.

В «Оксфорд Медікал» створено всі умови для проведення як відкритої уретеролітотомії, так і лапароскопічної. Найчастіше наші хірурги використовують другий метод.

Лапароскопічна уретеролітотомія проводиться таким чином:

 1. Пацієнта вводять у стан наркозу.

 2. Після цього обробляють шкіру у зоні операції антисептичним засобом.

 3. За допомогою спеціальної голки нагнітають в черевну порожнину вуглекислий газ для підняття черевної стінки та збільшення робочого простору.

 4. Роблять на черевній стінці або бічній стінці живота 3-4 проколи діаметром близько 1 см і вводять через них лапароскоп, оснащений відеокамерою зі вбудованим світлодіодом, і троакар з хірургічними інструментами.

 5. Зображення з камери передається на екран монітора і багаторазово збільшується, що дозволяє хірургу провести ретельний огляд та, використовуючи маніпулятори, з максимальною точністю зробити розсічення сечоводу, видалення конкрементів, відновлення цілісності сечоводу та встановлення тимчасового стента.

 6. Після завершення хірургічних маніпуляцій хірург проводить повторний огляд, витягує інструменти та накладає шви на місцях проколів.

Переваги проведення уретеролітотомії в «Оксфорд Медікал»

Уретеролітотомія 1

Надання якісної медичної допомоги зі застосуванням сучасних ефективних та найбезпечніших методик є одним із головних пріоритетів «Оксфорд Медікал». Для цього в клініці встановлено новітнє обладнання експертного класу та зібрано команду досвідчених висококваліфікованих лікарів.

Перевагами проведення уретеролітотомії в «Оксфорд Медікал» є:

 • проведення урологічних операцій лапароскопічним чи відкритим доступом залежно від показань;

 • використання обладнання останнього покоління;

 • видалення каменів сечоводу хірургами з досвідом понад 20 років;

 • наявність палат інтенсивної терапії з обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;

 • короткий термін госпіталізації (1-3 дні) та швидке відновлення після лапароскопічної операції;

 • комфортні умови у стаціонарі з одномісними та двомісними палатами готельного типу.

Підготовка до операції

Перед літотомією конкрементів пацієнту проводять комплексне обстеження. За його результатами уточнюють наявність показань до операції, обирають оптимальний метод хірургічного втручання та виключають протипоказання.

Обстеження може включати:

 • УЗД органів сечовидільної системи;

 • екскреторну урографію;

 • комп'ютерну томографію (за показаннями).

 • аналізи крові та сечі.

Також може знадобитися консультація анестезіолога та лікарів інших спеціальностей, якщо у пацієнта є хронічні захворювання.

За 2 тижні до операції рекомендується припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові. За 2-3 слід перейти на полегшений раціон харчування, а в день операції відмовитися від їжі та води.

Для профілактики інфекційних ускладнень пацієнту може бути призначений прийом антибіотиків.

Реабілітація після літотомії каменів у сечоводі

Після завершення операції пацієнт деякий час залишається у відділенні інтенсивної терапії. Там він поступово виходить із наркозу, залишаючись під постійним наглядом фахівців.

Після цього пацієнта переводять у хірургічний стаціонар. У ньому обладнано комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу з особистим санвузлом.

У день операції рекомендують дотримуватися постільного режиму. Наступного дня пацієнту видаляють уретральний катетер, після чого за умови хорошого самопочуття дозволяють вставати, трохи ходити і потроху відновлювати харчування.

Термін госпіталізації зазвичай становить від 2 до 4 днів.

Спочатку пацієнт може відчувати біль у ділянці післяопераційної рани, нудоту, слабкість. Для усунення симптомів, профілактики інфекційних ускладнень та відновлення лікар призначає знеболювальні, антибактеріальні, протизапальні та інші препарати за показаннями.

До повного відновлення пацієнту рекомендують уникати підйому тяжкостей та великих фізичних навантажень. Також радять дотримуватися спеціальної дієти: відмовитися від вживання алкогольних напоїв, солоних, гострих, кислих, копчених та смажених страв, замінивши їх на натуральні продукти, приготовані на пару або методом варіння. Такий раціон знижує навантаження на нирки та служить профілактикою повторного утворення конкрементів.

Потенційні ускладнення після уретеролітотомії

Кожна операція пов'язана із певним ризиком ускладнень. Ретельна підготовка пацієнта, високий професіоналізм хірургів та використання високотехнологічного обладнання дозволяють звести ці ризики до мінімуму, проте повністю їх виключити не можна.

Потенційними ускладненнями уретеролітотомії є:

 • сильна кровотеча – застосування лапароскопічної методики дозволяє зменшити крововтрату приблизно до 100 мл;

 • розвиток післяопераційної інфекції – при лапароскопії відсутні порожнинні розрізи, що знижує ймовірність потрапляння інфекції, а також для профілактики призначаються антибіотики широкого спектра дії;

 • ушкодження сусідніх органів – наші хірурги мають понад 20 років досвіду, тому ризик подібних ускладнень мінімальний, крім того, використання лапароскопу забезпечує якісну візуалізацію та збільшення зображення у десятикратному розмірі, що допомагає точно виконувати всі маніпуляції;

 • утворення післяопераційної грижі – частіше зустрічається після операцій з відкритим доступом, але не характерно для лапароскопії у зв'язку з невеликим діаметром проколів.

Причини появи каменів у нирках

Сечокам'яна хвороба може розвиватися внаслідок комплексу різних порушень в організмі. Основними причинами вважаються:

 • генетична схильність;

 • аномалії розвитку сечовидільної системи;

 • нефроптоз (опущення нирки);

 • хронічні та інфекційні захворювання сечостатевої системи;

 • порушення обміну речовин;

 • ендокринні захворювання;

 • патології шлунково-кишкового тракту;

 • тривалий прийом деяких препаратів;

 • незбалансоване харчування;

 • вживання недостатньої кількості рідини;

 • малорухливий спосіб життя тощо.

Навіть після лікування сечокам'яна хвороба може розвиватися повторно, тому пацієнтам рекомендують провести корекцію способу життя, щоб знизити вплив факторів ризику, а також регулярно проходити обстеження в уролога.

Дроблення каменів у сечоводі: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість видалення каменів у сечоводі може відрізнятися залежно від:

 • методу лікування (пацієнту може бути показана трансуретральна літотрипсія, лапароскопічна літотомія чи інша процедура);

 • кількості, розташування, розміру та щільності конкрементів;

 • виду анестезії (місцеве знеболювання, спинальна анестезія чи наркоз).

Ознайомитись із вартістю дроблення та хірургічного видалення конкрементів в «Оксфорд Медікал» можна тут. Точніше щодо ціни з урахуванням індивідуальних особливостей вас зорієнтує уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор Вікторович Провідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор ВікторовичПровідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1993 – 1998 рр. - Луганський державний медичний університет. Спеціальність – лікувальна справа

1998 – 2000 рр. - Інтернатура по урологї на базі Київської міської клінічної лікарні №6.

1998 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю «урологія», на каф. урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2000 - 2003 рр. - Київська міська клінічна лікарня №6, лікар – уролог

2003 – 2006 рр. - очний аспірант кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2006 – 2011 рр. - асистент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2007 рр. -  Диплом кандидата медичних наук. Cпеціальність «урологія». Дисертація на тему «Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз».

З 2011 р. – доцент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2015 р. - Вища кваліфікаційна категорія лікаря за фахом урологія. ТУ «Ендоскопічні методи лікування в урології», «Лапароскопічна урологія».

2023 р. – НМАПО ім. П. Л. Шупика, спеціалізація "Онкохірургія".

23 наукових праці, з них 1 навчально-методичний посібник. Брав участь у роботі 12 міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів, конгресів.


Лікар проводить: 


- Хірургічне лікування хворих на аденому/доброякісну гіперплазію передміхурової залози;

- Хірургічне та ендоскопічне лікування сечокам’яної хвороби;

- Хірургічне лікування з приводу гнійних форм пієлонефритів та паранефритів;

- Хірургічне лікування з приводу раку сечового міхура;

- Хірургічне лікування з приводу раку передміхурової залози;

- Хірургічне лікування з приводу доброякісних утворень (кіст) та раку нирки;

- Хірургічне лікування з приводу пухлин наднирника;

- Хірургічне лікування з приводу варикоцелє;

- Хірургічне лікування з приводу водянки яєчка;

- Хірургічне лікування з приводу фімозу;

- Хірургічне лікування з приводу хвороби Пероні. 

- Ургентна урологія;

- Травма органів сечостатевої системи;

- Зовнішнє та внутрішнє дренування нирки та сечових шляхів;

- Лікування хворих із стриктурами уретри;

- Хірургічне лікування хворих із вадами розвитку органів сечової системи.


показати повний текст
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Костенко Едуард МиколайовичЛікар-уролог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта


2015 р. - Запорізький державний медичний університет, за фахом «Лікувальна справа»;

2016 р. - інтернатура в МКЛЕ та ШМД, м. Запоріжжя;

2017 р. - магістратура за фахом «Урологія».


Курси підвищення кваліфікації


2021 р. - науково-практична конференція з онкоурології «Мовембер - 2021»;

2021 р. - Всеукраїнська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів з урології «Уродніпро 2021»;

2021 р. - майстер-клас «Лапароскопічні особливості лікування доброякісних та злоякісних захворювань сечових шляхів»..

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Уретеролітотомія (відкрите оперативне втручання) 30300.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу I категорії складності 15000.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу II категорії складності 16250.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу III категорії складності 18000.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски I категорії складності 20700.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски II категорії складності 22500.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски III категорії складності 25100.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки, другий етап 25000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки I категорії складності 25000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки II категорії складності 30000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки III категорії складності 35000.00 грн
Лапароскопічна уретеролітотомія 30000.00 грн
Механічна контактна літотрипсія 15700.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (1 категорії складності) 30000.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (2 категорії складності) 33000.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (3 категорії складності) 35000.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (до 3 см) 15300.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (до 4 см) 20900.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (до 5 см) 25200.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (більше 5 см) 30600.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up