Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Черезшкірна пункція кісти нирки

Черезшкірна пункція – це прокол кісти нирки з подальшою аспірацією (витягом) її вмісту. Процедура проводиться під постійними УЗ-контролем. Вона є малоінвазивною, тому для знеболювання застосовують переважно місцеву анестезію.

Для профілактики повторного скупчення ексудату пацієнтам, як правило, одразу проводять склерозуючу терапію. Після видалення вмісту порожнини кісти вводять склерозуючий препарат, який сприяє злипанню її стінок і подальшому рубцюванню тканин.

При тому, що процедура досить проста і безпечна, вона вимагає найвищої майстерності хірурга та наявності в клініці якісного візуалізуючого обладнання.

В «Оксфорд Медікал» пункцію кісти нирки проводять на базі сучасного високотехнологічного відділення хірургії, оснащеного новим обладнанням експертного класу. Воно дозволяє діагностувати кісти та інші новоутворення розміром від 1 мм та виконувати пункції, а також малоінвазивні урологічні операції з максимальною точністю.

Коли призначають черезшкірну пункцію кісти нирки?

Черезшкірна пункція кісти нирки в Києві

Кіста нирки – це доброякісне новоутворення, яке має порожнисту структуру та заповнене всередині рідким або напіврідким ексудатом. У багатьох пацієнтів кісти є вродженими. Вони можуть роками залишатися незмінними, не порушуючи роботу нирок та не проявляючись симптоматично.

Кісти діаметром менше 5 см, які не збільшуються, не впливають на кровопостачання нирки та відтік сечі, як правило, не потребують лікування. Пацієнтам призначають диспансерне спостереження – відвідування уролога та проведення УЗД нирок 1-2 рази на рік.

Показання до видалення кісти нирки є:

 • розмір кісти понад 5 см;

 • збільшення кісти;

 • вплив на функції нирок та суміжних органів;

 • больовий синдром;

 • запалення, нагноєння кісти;

 • ризик розриву кісти;

 • підозра на злоякісний характер новоутворення.

При цьому видалення кісти методом черезшкірної пункції проводять тільки якщо однокамерна кіста, має однорідну структуру і чіткі контури. В інших випадках призначають малоінвазивну операцію – резекцію кісти нирки.

Крім того, пункцію кісти проводять з метою діагностики – забору вмісту для проведення цитологічного, бактеріологічного та біохімічного аналізів. Їх результати дозволяють визначити точний характер новоутворення та обрати оптимальну тактику лікування.

Як проводять черезшкірну пункцію кісти нирки?

Пункція – це малоінвазивна процедура, тому здебільшого проводиться під місцевою анестезією чи седацією (медикаментозний сон). Залежно від стану пацієнта вона може бути виконана в амбулаторних умовах або вимагати госпіталізації на кілька днів.

Етапи проведення пункції кісти нирки:

 1. Пацієнт розташовується на канапці в положенні лежачи на животі або на боці.

 2. Хірург обробляє шкіру в місці проколу антисептичними засобами та проводить знеболювання.

 3. Під постійним контролем УЗД виконує прокол кісти нирки та за допомогою голки відкачує її вміст.

 4. Далі за необхідності вводить склерозуючий препарат, який через деякий час також відкачується.

 5. Після завершення процедури на місце проколу накладається невелика стерильна пов'язка.

У випадках, якщо було прийнято рішення проводити пункцію кісти великого розміру, з ознаками інфікування та розвитку гнійного процесу, можливе виконання процедури у кілька підходів. Спочатку проводять аспірацію та санацію кісти, після чого встановлюють дренаж. Його залишають на 3-5 днів, до усунення запального процесу. Після цього проводять склерозуючу терапію, яка передбачає 3-4-разове введення препарату.

Переваги проведення черезшкірної пункції кісти нирки у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» пункцію кісти нирки проводять висококваліфіковані хірурги-урологи з досвідом роботи понад 20 років. Вони використовують обладнання експертного класу, що забезпечує чітку та максимально детальну візуалізацію, а також якісні індивідуальні витратні матеріали. Завдяки цьому процедура проводиться з максимальною ефективністю та безпекою.

Перевагами проведення кісти нирки в «Оксфорд Медікал» є:

 • виконання процедури досвідченими хірургами-урологами;

 • використання високотехнологічного обладнання;

 • можливість комплексної діагностики та лікування;

 • комфортні умови у стаціонарі.

Підготовка до пункції кісти нирки та реабілітація


Перед проведенням процедури пацієнту проводять ультразвукове дослідження нирок та аналізи сечі та крові. За потреби точнішої діагностики може бути призначена комп'ютерна томографія. Результати обстеження дозволяють виявити показання до видалення кісти та визначити, який варіант лікування буде оптимальним – пункція чи лапароскопічна резекція.

Якщо пункція проводиться під місцевою анестезією, спеціальна підготовка до процедури не потрібна. При застосуванні седації може бути рекомендована дієта.

Після проведення пункції нирки пацієнту рекомендують:

 • кілька годин полежати;

 • уникати підйому тяжкостей та інтенсивних фізичних навантажень;

 • стежити за чистотою та сухістю пов'язки;

 • збалансовано харчуватися та пити достатню кількість рідини;

 • через 1-2 тижні пройти контрольне УЗД.

Потенційні ускладнення після пункції кісти

Ускладнення після проведення пункції зустрічаються лише у кількох відсотків пацієнтів.

Потенційними ризиками пункції кісти нирки є кровотеча в порожнину кісти або паранефральну клітковину, пошкодження структур нирки або суміжних органів, інфікування, алергічна реакція на склерозант. При проведенні пункції досвідченим фахівцем такі ризики зводяться до мінімуму.

Також для зниження ризику ускладнень пацієнту попередньо проводять комплексне обстеження, що дозволяє виключити наявність протипоказань.

У нашій клініці пункцію нирки проводять хірурги-урологи з більш ніж 20-річним досвідом. Завдяки цьому, а також використанню обладнання експертного класу кожен пацієнт може бути впевнений у високій ефективності та безпеці процедури.

Причини виникнення захворювань нирки

У багатьох людей кісти нирок є вродженими, тобто утворюються ще під час внутрішньоутробного розвитку. У таких випадках, на думку вчених, ключовою причиною є генетична схильність.

У дорослому віці кісти розвиваються найчастіше у чоловіків та жінок віком від 45 років. Точні причини захворювання вивчаються до сьогодні, але більшість фахівців сходяться на думці, що ризик захворювання підвищують спадковість, паразитарні інфекції сечостатевої системи, нефролітіаз, туберкульоз нирки, гломерулонефрит, травми нирок, часті переохолодження, шкідливі звички тощо.

Пункція кісти нирки: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість пункції кісти нирки залежить від кількох факторів. В першу чергу – проводиться процедура тільки з метою діагностики або лікування. У другому випадку після вилучення ексудату проводять склерозування, тобто в кісту вводять препарат, що сприяє склеюванню її стінок та подальшому рубцюванню. По-друге, вартість процедури залежить від методу знеболювання – застосування місцевої анестезії чи седації.

Ознайомитися з цінами проведення пункції нирки в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш точно щодо питання вартості з урахуванням індивідуальних особливостей вас зорієнтує лікар на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор Вікторович Провідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор ВікторовичПровідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1993 – 1998 рр. - Луганський державний медичний університет. Спеціальність – лікувальна справа

1998 – 2000 рр. - Інтернатура по урологї на базі Київської міської клінічної лікарні №6.

1998 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю «урологія», на каф. урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2000 - 2003 рр. - Київська міська клінічна лікарня №6, лікар – уролог

2003 – 2006 рр. - очний аспірант кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2006 – 2011 рр. - асистент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2007 рр. -  Диплом кандидата медичних наук. Cпеціальність «урологія». Дисертація на тему «Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз».

З 2011 р. – доцент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2015 р. - Вища кваліфікаційна категорія лікаря за фахом урологія. ТУ «Ендоскопічні методи лікування в урології», «Лапароскопічна урологія».

2023 р. – НМАПО ім. П. Л. Шупика, спеціалізація "Онкохірургія".

23 наукових праці, з них 1 навчально-методичний посібник. Брав участь у роботі 12 міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів, конгресів.


Лікар проводить: 


- Хірургічне лікування хворих на аденому/доброякісну гіперплазію передміхурової залози;

- Хірургічне та ендоскопічне лікування сечокам’яної хвороби;

- Хірургічне лікування з приводу гнійних форм пієлонефритів та паранефритів;

- Хірургічне лікування з приводу раку сечового міхура;

- Хірургічне лікування з приводу раку передміхурової залози;

- Хірургічне лікування з приводу доброякісних утворень (кіст) та раку нирки;

- Хірургічне лікування з приводу пухлин наднирника;

- Хірургічне лікування з приводу варикоцелє;

- Хірургічне лікування з приводу водянки яєчка;

- Хірургічне лікування з приводу фімозу;

- Хірургічне лікування з приводу хвороби Пероні. 

- Ургентна урологія;

- Травма органів сечостатевої системи;

- Зовнішнє та внутрішнє дренування нирки та сечових шляхів;

- Лікування хворих із стриктурами уретри;

- Хірургічне лікування хворих із вадами розвитку органів сечової системи.


показати повний текст
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Костенко Едуард МиколайовичЛікар-уролог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта


2015 р. - Запорізький державний медичний університет, за фахом «Лікувальна справа»;

2016 р. - інтернатура в МКЛЕ та ШМД, м. Запоріжжя;

2017 р. - магістратура за фахом «Урологія».


Курси підвищення кваліфікації


2021 р. - науково-практична конференція з онкоурології «Мовембер - 2021»;

2021 р. - Всеукраїнська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів з урології «Уродніпро 2021»;

2021 р. - майстер-клас «Лапароскопічні особливості лікування доброякісних та злоякісних захворювань сечових шляхів»..

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Лапароскопічне висічення кісти нирки I категорії складності 30000.00 грн
Лапароскопічне висічення кісти нирки II категорії складності 35000.00 грн
Лапароскопічне висічення кісти нирки III категорії складності 45000.00 грн
Черезшкірна пункція кісти нирки із введенням скперозанта 12200.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up