В «Оксфорд Медікал» проводять екстрене та планове хірургічне лікування виразки шлунка. Оснащення стаціонару сучасним обладнанням експертного класу дозволяє виконувати операції будь-якої складності.
При плановому лікуванні найчастіше використовують ендоскопічний чи лапароскопічний доступ до ураженого органу. Це малоінвазивні операції, що дозволяють мінімізувати травмування здорових тканин. В результаті зменшується термін госпіталізації та реабілітації загалом. При прободінні виразки, відкритті внутрішньої кровотечі та в інших складних випадках може знадобитися лапаротомія – операція з відкритим доступом.
У клініці працюють лікарі-хірурги вищої категорії з багаторічним досвідом та створені всі умови для хірургічного лікування та мінімізації ризиків. У тому числі працює відділення реанімації з палатами інтенсивної терапії, оснащеними апаратами для штучної вентиляції легень та підтримки інших життєво важливих функцій організму.
Після операцій пацієнтів переводять до одномісних або двомісних палат готельного типу, де вони залишаються під постійним наглядом медичного персоналу.
Особливості захворювання виразкою шлунка
Виразка – це захворювання, при розвитку якого на слизовій оболонці шлунка утворюються виразкові дефекти. Основними симптомами є біль по центру, з правого або лівого боку живота (залежно від локалізації виразки), печія, часта відрижка, нудота та блювання.
Більш ніж у 90% випадків причиною розвитку виразки є зараження бактеріями Хелікобактер Пілорі. Додатковими факторами ризику є спадкова схильність, незбалансоване харчування, тривалий прийом гормональних препаратів або нестероїдних протизапальних засобів.
При розвитку захворювання пацієнтам насамперед призначають медикаментозну терапію: антибактеріальні препарати, засоби для зниження кислотності шлункового соку, ферменти для покращення процесів травлення та прокінетики для нормалізації моторики шлунково-кишкового тракту, а також рекомендують дотримуватись спеціальної дієти.
При невчасному лікуванні хвороба може призводити до серйозних ускладнень. При цьому ступінь ризику безпосередньо залежить від розташування та розміру виразки, віку хворого та загального стану здоров'я.
Ускладненнями виразки шлунка можуть бути:
внутрішня кровотеча – при збільшенні та поглибленні виразки може відбуватися розрив судин (частіше зустрічається у пацієнтів похилого віку);
прободіння (перфорація) виразки – утворення наскрізного отвору в стінці ураженого органу (підвищує ризик перитоніту – запалення черевної порожнини);
пенетрація виразки – утворення отвору в стінці шлунка з виходом у прилеглий орган;
стеноз воротаря, або непрохідність пілоричного відділу (відбувається через рубцювання виразки, розташованої у кінцевому відділі шлунка та дванадцятипалої кишки) – звуження виходу зі шлунка, через який їжа переходить до кишківника.
У таких випадках пацієнту потрібна термінова госпіталізація та хірургічне лікування.
За яких симптомів може знадобитися операція?
Ознаками ускладнень виразкової хвороби є:
За появи таких симптомів слід негайно звернутися за медичною допомогою.
Коли необхідне оперативне лікування виразки?
Найчастіше при виразковій хворобі ефективна консервативна терапія. Але приблизно у 10% пацієнтів вона не забезпечує необхідного результату, і їм потрібне хірургічне лікування.
Показаннями до операції є:
перфорація виразки;
велика внутрішня кровотеча;
повторні гастродуоденальні кровотечі;
калозні та пенетруючі виразки;
множинні виразки великого розміру;
стеноз (звуження) вихідного отвору шлунка;
підозра на малігнізацію (розвиток злоякісного процесу) виразки;
велике рубцювання тканин, що перешкоджає руху їжі зі шлунка до кишківника;
неефективність консервативної терапії;
часті рецидиви захворювання.
При перфорації виразки, внутрішній кровотечі (яку не вдається зупинити консервативними методами) та інших ускладненнях операцію проводять у терміновому порядку.
Інші стани є показаннями до планового хірургічного лікування.
У кожному випадку лікар індивідуально приймає рішення про доцільність операції з огляду на її потенційну користь та можливі ризики.
Діагностика та підготовка до хірургічного лікування виразки шлунка
Для діагностики виразки шлунка пацієнту можуть призначити:
аналіз на Хелікобактер Пілори та інші лабораторні аналізи;
УЗД органів черевної порожнини;
рентгенографію;
комп'ютерну томографію;
езофагогастродуоденоскопію – ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.
За результатами цих обстежень лікар ставить точний діагноз і визначає метод лікування.
Перед операцією пацієнту також призначають ЕКГ, флюорографію та додаткові аналізи крові (загальний, коагулограма, на інфекції). Рекомендують дотримуватися спеціальної дієти та провести очищення кишківника. Детальні інструкції пацієнтові дає лікар напередодні госпіталізації.
Види операцій при виразці шлунка
Метод хірургічного лікування залежить від показань до операції та стану пацієнта. При перфорації виразки та інших ускладнення головне завдання хірургів – збереження життя хворого. У таких випадках найчастіше проводять операції з відкритим доступом (лапаротомія).
Під час проведення планової операції, зазвичай, використовують лапароскопічний доступ. На черевній порожнині роблять 3 проколи, діаметром менше 1 см, через які вводять мікроінструменти та мікровідеокамеру. Зображення з неї збільшується і передається на екран монітора, що дозволяє лікарям виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю.
Залежно від розміру, розташування та кількості виразкових утворень зазвичай проводять одну з таких операцій:
Пілоропластика – розширення прохідного отвору між шлунком та 12-палою кишкою.
Зашивання виразкових дефектів – відновлення цілісності оболонки шлунка. Дозволяє зберегти повний обсяг тканин та функціональність органу. Проводиться при виразках менше 3 см без ознак злоякісного процесу.
Резекція методом Більрот I чи II – видалення ураженої частини шлунка з наступною пластикою для відновлення функціональності органа.
Ваготомія – перетин гілок блукаючого нерва, що стимулює секрецію соляної кислоти. Сприяє зниження кислотності шлунка та загоєнню виразок на фоні медикаментозної терапії.
Перш ніж рекомендувати хірургічне лікування, лікарі «Оксфорд Медікал» ретельно обстежують пацієнта і проводять медикаментозну терапію. Операцію призначають за недостатньої ефективності консервативних методів або розвитку ускладнень. При цьому хірурги намагаються у всіх випадках, коли це можливо, проводити малоінвазивні органозберігаючі операції, що забезпечують необхідний лікувальний ефект та швидку реабілітацію.
Переваги хірургічного лікування виразки шлунка у клініці «Оксфорд Медікал»
«Оксфорд Медікал» – це сучасний медичний центр з більш ніж 10 клініками, великим хірургічним стаціонаром, приймальним відділенням для пацієнтів з гострими станами та службою швидкої допомоги.
В «Оксфорд Медікал» створені всі умови для проведення точної діагностики та ефективного лікування. Зокрема, хірургічні операції проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі із двома оперативними блоками. Встановлене обладнання та залучення команди кваліфікованих хірургів із багаторічним стажем дозволяє виконувати як малоінвазивні, так і відкриті операції.
Перевагами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» є:
оснащення хірургічного стаціонару обладнанням експертного класу;
проведення малоінвазивних та відкритих операцій;
наявність відділення реанімації із палатами інтенсивної терапії;
високий професіоналізм та багаторічний досвід лікарів-хірургів;
комфортні післяопераційні одномісні та двомісні палати;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Операція при виразці шлунка: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість операції при виразці шлунка залежить від:
Ознайомитися з ціною операцій в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш точно зорієнтувати щодо програми лікування та його вартості з урахуванням індивідуальних особливостей може лише хірург. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час!
Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування виразки шлунка
Як лікувати виразку шлунка?
Лікування виразки шлунка проводять переважно консервативними методами: пацієнту призначають антибактеріальні препарати, а також ліки для зниження кислотності шлункового соку, ферментативні засоби та інші за показаннями. Як правило, покращення настає протягом 14 днів. Хірургічне лікування застосовують при ускладненнях: прориві виразки, внутрішній кровотечі тощо.
Де болить виразка шлунка?
Біль при виразці шлунка немає чіткої локалізації. Вона може виникати у центральній частині живота або праворуч, рідше під грудиною. Також може поширюватися на ліву половину грудної клітки, область лопаток та попереку. Біль може виникати рано вранці, протягом 30-60 хвилин після їжі або через 2 години. Для з'ясування точного діагнозу потрібні обстеження.
Від чого виникає виразка шлунка?
Основною причиною розвитку виразки шлунка є зараження бактеріями хелікобактер пілорі. Інфекцію виявляють у 85-90% пацієнтів. Також розвитку хвороби сприяє генетична схильність, нерегулярне та незбалансоване харчування, тривалий прийом препаратів, які агресивно впливають на слизову оболонку шлунка, зловживання алкоголем.
Для запису на консультацію до лікаря телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.