Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування виразки шлунку

В «Оксфорд Медікал» проводять екстрене та планове хірургічне лікування виразки шлунка. Оснащення стаціонару сучасним обладнанням експертного класу дозволяє виконувати операції будь-якої складності.

При плановому лікуванні найчастіше використовують ендоскопічний чи лапароскопічний доступ до ураженого органу. Це малоінвазивні операції, що дозволяють мінімізувати травмування здорових тканин. В результаті зменшується термін госпіталізації та реабілітації загалом. При прободінні виразки, відкритті внутрішньої кровотечі та в інших складних випадках може знадобитися лапаротомія – операція з відкритим доступом.

У клініці працюють лікарі-хірурги вищої категорії з багаторічним досвідом та створені всі умови для хірургічного лікування та мінімізації ризиків. У тому числі працює відділення реанімації з палатами інтенсивної терапії, оснащеними апаратами для штучної вентиляції легень та підтримки інших життєво важливих функцій організму.

Після операцій пацієнтів переводять до одномісних або двомісних палат готельного типу, де вони залишаються під постійним наглядом медичного персоналу.

Хірургічне лікування виразки

Особливості захворювання виразкою шлунка 

Виразка – це захворювання, при розвитку якого на слизовій оболонці шлунка утворюються виразкові дефекти. Основними симптомами є біль по центру, з правого або лівого боку живота (залежно від локалізації виразки), печія, часта відрижка, нудота та блювання.

Більш ніж у 90% випадків причиною розвитку виразки є зараження бактеріями Хелікобактер Пілорі. Додатковими факторами ризику є спадкова схильність, незбалансоване харчування, тривалий прийом гормональних препаратів або нестероїдних протизапальних засобів.

При розвитку захворювання пацієнтам насамперед призначають медикаментозну терапію: антибактеріальні препарати, засоби для зниження кислотності шлункового соку, ферменти для покращення процесів травлення та прокінетики для нормалізації моторики шлунково-кишкового тракту, а також рекомендують дотримуватись спеціальної дієти.

При невчасному лікуванні хвороба може призводити до серйозних ускладнень. При цьому ступінь ризику безпосередньо залежить від розташування та розміру виразки, віку хворого та загального стану здоров'я.

Ускладненнями виразки шлунка можуть бути:

  • внутрішня кровотеча – при збільшенні та поглибленні виразки може відбуватися розрив судин (частіше зустрічається у пацієнтів похилого віку);

  • прободіння (перфорація) виразки – утворення наскрізного отвору в стінці ураженого органу (підвищує ризик перитоніту – запалення черевної порожнини);

  • пенетрація виразки – утворення отвору в стінці шлунка з виходом у прилеглий орган;

  • стеноз воротаря, або непрохідність пілоричного відділу (відбувається через рубцювання виразки, розташованої у кінцевому відділі шлунка та дванадцятипалої кишки) – звуження виходу зі шлунка, через який їжа переходить до кишківника.

У таких випадках пацієнту потрібна термінова госпіталізація та хірургічне лікування.

За яких симптомів може знадобитися операція?

Ознаками ускладнень виразкової хвороби є:

  • гострий біль у животі;

  • часте блювання після прийому їжі.

  • домішки крові у калі;

  • висока температура;

  • загальна слабкість;

  • сплутаність свідомості.

За появи таких симптомів слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Коли необхідне оперативне лікування виразки?

Найчастіше при виразковій хворобі ефективна консервативна терапія. Але приблизно у 10% пацієнтів вона не забезпечує необхідного результату, і їм потрібне хірургічне лікування.

Показаннями до операції є:

  • перфорація виразки;

  • велика внутрішня кровотеча;

  • повторні гастродуоденальні кровотечі;

  • калозні та пенетруючі виразки;

  • множинні виразки великого розміру;

  • стеноз (звуження) вихідного отвору шлунка;

  • підозра на малігнізацію (розвиток злоякісного процесу) виразки;

  • велике рубцювання тканин, що перешкоджає руху їжі зі шлунка до кишківника;

  • неефективність консервативної терапії;

  • часті рецидиви захворювання.

При перфорації виразки, внутрішній кровотечі (яку не вдається зупинити консервативними методами) та інших ускладненнях операцію проводять у терміновому порядку.

Інші стани є показаннями до планового хірургічного лікування.

У кожному випадку лікар індивідуально приймає рішення про доцільність операції з огляду на її потенційну користь та можливі ризики.

Діагностика та підготовка до хірургічного лікування виразки шлунка

Для діагностики виразки шлунка пацієнту можуть призначити:

  • аналіз на Хелікобактер Пілори та інші лабораторні аналізи;

  • УЗД органів черевної порожнини;

  • рентгенографію;

  • комп'ютерну томографію;

  • езофагогастродуоденоскопію – ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

За результатами цих обстежень лікар ставить точний діагноз і визначає метод лікування.

Перед операцією пацієнту також призначають ЕКГ, флюорографію та додаткові аналізи крові (загальний, коагулограма, на інфекції). Рекомендують дотримуватися спеціальної дієти та провести очищення кишківника. Детальні інструкції пацієнтові дає лікар напередодні госпіталізації.

Види операцій при виразці шлунка

Метод хірургічного лікування залежить від показань до операції та стану пацієнта. При перфорації виразки та інших ускладнення головне завдання хірургів – збереження життя хворого. У таких випадках найчастіше проводять операції з відкритим доступом (лапаротомія).

Під час проведення планової операції, зазвичай, використовують лапароскопічний доступ. На черевній порожнині роблять 3 проколи, діаметром менше 1 см, через які вводять мікроінструменти та мікровідеокамеру. Зображення з неї збільшується і передається на екран монітора, що дозволяє лікарям виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю.

Залежно від розміру, розташування та кількості виразкових утворень зазвичай проводять одну з таких операцій:

  1. Пілоропластика – розширення прохідного отвору між шлунком та 12-палою кишкою.

  2. Зашивання виразкових дефектів – відновлення цілісності оболонки шлунка. Дозволяє зберегти повний обсяг тканин та функціональність органу. Проводиться при виразках менше 3 см без ознак злоякісного процесу.

  3. Резекція методом Більрот I чи II – видалення ураженої частини шлунка з наступною пластикою для відновлення функціональності органа.

  4. Ваготомія – перетин гілок блукаючого нерва, що стимулює секрецію соляної кислоти. Сприяє зниження кислотності шлунка та загоєнню виразок на фоні медикаментозної терапії.

Перш ніж рекомендувати хірургічне лікування, лікарі «Оксфорд Медікал» ретельно обстежують пацієнта і проводять медикаментозну терапію. Операцію призначають за недостатньої ефективності консервативних методів або розвитку ускладнень. При цьому хірурги намагаються у всіх випадках, коли це можливо, проводити малоінвазивні органозберігаючі операції, що забезпечують необхідний лікувальний ефект та швидку реабілітацію.

Переваги хірургічного лікування виразки шлунка у клініці «Оксфорд Медікал»

«Оксфорд Медікал» – це сучасний медичний центр з більш ніж 10 клініками, великим хірургічним стаціонаром, приймальним відділенням для пацієнтів з гострими станами та службою швидкої допомоги.

В «Оксфорд Медікал» створені всі умови для проведення точної діагностики та ефективного лікування. Зокрема, хірургічні операції проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі із двома оперативними блоками. Встановлене обладнання та залучення команди кваліфікованих хірургів із багаторічним стажем дозволяє виконувати як малоінвазивні, так і відкриті операції.

Перевагами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» є:

  • оснащення хірургічного стаціонару обладнанням експертного класу;

  • проведення малоінвазивних та відкритих операцій;

  • наявність відділення реанімації із палатами інтенсивної терапії;

  • високий професіоналізм та багаторічний досвід лікарів-хірургів;

  • комфортні післяопераційні одномісні та двомісні палати;

  • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Операція при виразці шлунка: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість операції при виразці шлунка залежить від:

  • методу хірургічного втручання – лапароскопічний або з відкритим доступом;

  • складності операції.

Ознайомитися з ціною операцій в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш точно зорієнтувати щодо програми лікування та його вартості з урахуванням індивідуальних особливостей може лише хірург. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час!

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування виразки шлунка

Як лікувати виразку шлунка?

Лікування виразки шлунка проводять переважно консервативними методами: пацієнту призначають антибактеріальні препарати, а також ліки для зниження кислотності шлункового соку, ферментативні засоби та інші за показаннями. Як правило, покращення настає протягом 14 днів. Хірургічне лікування застосовують при ускладненнях: прориві виразки, внутрішній кровотечі тощо.

Де болить виразка шлунка?

Біль при виразці шлунка немає чіткої локалізації. Вона може виникати у центральній частині живота або праворуч, рідше під грудиною. Також може поширюватися на ліву половину грудної клітки, область лопаток та попереку. Біль може виникати рано вранці, протягом 30-60 хвилин після їжі або через 2 години. Для з'ясування точного діагнозу потрібні обстеження.

Від чого виникає виразка шлунка?

Основною причиною розвитку виразки шлунка є зараження бактеріями хелікобактер пілорі. Інфекцію виявляють у 85-90% пацієнтів. Також розвитку хвороби сприяє генетична схильність, нерегулярне та незбалансоване харчування, тривалий прийом препаратів, які агресивно впливають на слизову оболонку шлунка, зловживання алкоголем.

Для запису на консультацію до лікаря телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
  • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
  • член Асоціації хірургів України
  • член Національної асоціації онкологів України
  • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
  • Кандидат медичних наук.
  • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
  • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
  • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
  • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
  • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
  • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
  • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
  • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
  • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
  • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Лапароскопічна продольна резекція шлунку у виконаннi доктора медичних наук 80000.00 грн
Діагностично-лікувальна гастродуоденоскопія з приводу шлунково-кишкової кровотечі 9000.00 грн
Лапароскопічна продольна резекція шлунку 60000.00 грн
Субтотальна резекцiя шлунку 40000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Яна 24-08-2024 Лікар з великої букви! Ніхто мене так ще не заспокоїв як він! Пояснив коротко та ясно, дуже дякую що є такі лікарі
Марта 22-08-2024 Чудовий лікар з гарним почуттям гумору. Людяний. Дякую вам
Оксана 23-07-2024 Хочу висловити велику подяку Ліфшицю Юрію Зіновійовичу за високопрофесійну, оперативно надану консультацію з приводу лікування онкозахворювання, а також менеджеру хірургічного відділення Євгенії Лісоченко за компетентність, уважність до пацієнтів, доступність. Рекомендую цю клініку !
Світлана 15-07-2024 Дуже гарна лікарня, палати, лікарі, взагалі весь персонал на своєму місці. Робив операцію Кочет Тарас Михайлович, це найкращій лікар у якого я була і тепер всім рекомендую тільки його. Також окрема подяка Катерині Романівні та Оксані Василівні, вони просто заряджають позитивом! Медсестричкам та медбрату Віталію респект, постійно цікавляться чи все добре, що потрібно, допомагають, взагалі ці люди живуть своєю роботою. Санітарочкам також величезна подяка! Доречі я була 3 дні, годували добре, навіть не очікувала! Консультанти і оплата послуг на вищому рівні, кому як зручно, завжди якісно, рекомендую OXFORD MEDIKAL на Березняках.
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up