Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Механічна контактна літотрипсія

Механічна контактна літотрипсія – це ендоскопічна процедура, спрямована на дроблення конкрементів на дрібні фрагменти з їх подальшою аспірацією (вилученням). Вона належить до малоінвазивних методів, оскільки проводиться без розрізів та пошкоджень зовнішніх та внутрішніх тканин. Доступ до конкрементів забезпечується за допомогою уретероскопа, який вводять через сечовипускальний каналом.

Контактна літотрипсія є «золотим стандартом» у лікуванні сечокам'яної хвороби. Вона дозволяє дробити камені будь-якого розміру та щільності, розташовані в нирках, сечоводі та сечовому міхурі.

В «Оксфорді Медікал» встановлено обладнання експертного класу, що забезпечує проведення процедури з максимальною ефективністю та безпекою. Виконують її висококваліфіковані хірурги-урологи із досвідом понад 20 років.

Коли призначають контактну механічну літотрипсію?

Механічна контактна літотрипсія в Києві

Сьогодні існує кілька різних видів літотрипсії: дистанційна ударно-хвильова, контактна та перкутанна (черезшкірна). Кожен із методів має свої особливості, тому який буде оптимальним для пацієнта, лікар визначає індивідуально.

Найчастіше варіантом вибору є контактна літотрипсія. На відміну від дистанційної, вона дозволяє видалити камені за одну процедуру і виключити вплив на здорові тканини. Одночасно у порівнянні з черезшкірною контактна літотрипсія проводиться без розрізів та супроводжується легшим та коротшим періодом реабілітації.

Залежно від виду енергії контактна літотрипсія також умовно поділяється на три види:

 • механічна, або пневматична – руйнування конкременту проводиться шляхом подачі імпульсу стисненого повітря, після чого фрагменти видаляються за допомогою спеціальних ендоскопічних петель чи щипців;

 • ультразвукова – передбачає використання ультразвукових хвиль для дроблення конкрементів низької щільності;

 • лазерна – заснована на впливі ударних хвиль, випромінюваних лазером.

Механічну контактну літотрипсію проводять при розмірі конкрементів від 0,5 до 2-3 см у діаметрі. Вона дозволяє ефективно дробити камені у різних відділах сечовидільної системи і відразу ж проводити аспірацію (видалення) дрібних фрагментів.

Як проводять механічну контактну літотрипсію?

Видалення каменів з нирок лазеромМеханічна контактна літотрипсія проводиться ендоскопічно. Доступ до конкрементів забезпечується через сечівник. Хірург вводить уретероскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою із вбудованим світлодіодом. Зображення з неї передається на екран монітора і багаторазово збільшується, що дозволяє хірургу визначити точне розташування, розмір та форму конкрементів. Після цього він вводить через ендоскоп спеціальний зонд, за допомогою якого проводиться дроблення каменів. Далі фрагменти, що утворилися, хірург захоплює невеликою петлею або щипцями і витягає назовні.

Процедуру проводять під місцевою (епідуральна, спинальна) або загальною анестезією (наркоз). Вибір методу знеболювання залежить стану здоров'я пацієнта.

Переваги лікування сечокам'яної хвороби у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» встановлено нове обладнання експертного класу та зібрано команду висококваліфікованих урологів, ендоскопістів та хірургів. У клініці створено всі умови для ретельної діагностики та виявлення конкрементів та інших новоутворень розміром від 1 мм, а також надання якісної медичної допомоги і проведення урологічних операцій будь-якої складності.

Механічна контактна літотрипсія проводиться за допомогою уретеропієлоскопа нового покоління, оснащеного мініатюрною відеокамерою зі вбудованим світлодіодом. За рахунок цього забезпечується детальна візуалізація, що дозволяє урологу виконувати дроблення каменів та їх аспірацію з максимальною точністю та обережністю.

Переваги проведення механічної контактної літотрипсії в «Оксфорді Медікал»:

 • використання обладнання експертного класу;

 • виконання процедури спеціалістами з досвідом понад 20 років;

 • проведення літотрипсії ендоскопічним методом без розрізів;

 • госпіталізація протягом 1-3 діб;

 • комфортні умови у стаціонарі;

 • короткий та легкий період реабілітації.

Підготовка до механічної контактної літотрипсії

Операція по видаленню каменів з нирок в Києві

Вибір методу видалення каменів з нирок та інших відділів сечовидільної системи залежить від їхньої локалізації, кількості, розміру, форми та щільності. Тому пацієнту обов'язково проводять комплексне обстеження. Воно може включати:

 • УЗД сечовидільної системи;

 • рентгенографію;

 • комп'ютерну томографію;

 • аналізи сечі та крові.

Список необхідних обстежень лікар визначає індивідуально.

Також перед літотрипсією проводять ЕКГ та передопераційні аналізи, жінкам рекомендують пройти огляд гінеколога.

За 2 тижні до операції по видаленню каменів з нирок слід припинити прийом препаратів, які розріджують кров. За 2-3 дні може знадобитися дотримання легкої дієти, а також очищення кишківника за допомогою клізми напередодні літотрипсії.

Детальніше про особливості підготовки пацієнту розповідає хірург на попередній консультації.

Реабілітація після дроблення каміння

Після механічної контактної літотрипсії пацієнт залишається у стаціонарі під контролем лікаря та медичного персоналу протягом 1-3 діб. Термін госпіталізації залежить від складності процедури та загального самопочуття пацієнта.

Протягом 1-2 тижнів після дроблення каменів в нирках можлива поява домішок крові у сечі, а також дискомфорту та легкого печіння під час сечовипускання. За появи сильного болю чи інших симптомів необхідно звернутися до лікаря.

Більшість пацієнтів вже через кілька днів можуть повернутися до роботи та звичайного способу життя, але період повного відновлення триває близько 1 місяця. У цей час пацієнту рекомендують дотримуватися призначеної лікарем дієти та питного режиму, уникати підняття тяжкостей та великих фізичних навантажень.

Потенційні ускладнення

Механічна контактна літотрипсія є малоінвазивною процедурою і за правильного виконання ризик ускладнень мінімальний. Процедура не вимагає проведення розрізів, що виключає крововтрату та зводить до мінімуму ймовірність інфікування, проте з метою профілактики пацієнту призначають разовий прийом антибактеріального препарату.

Потенційними ускладненнями є звуження сечоводу, загострення хронічного інфекційного захворювання сечостатевої системи, рецидив ниркової кольки. Під час процедури існує ризик пошкодження тканин уретри, сечоводу або нирки. В «Оксфорді Медікал» літотрипсію проводять хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. Завдяки цьому та використанню нового уретеропієлоскопа ви можете бути впевнені у проведенні процедури з максимальною точністю та ефективністю.

Дроблення каміння в нирках: ціна в клініці «Оксфорді Медікал»

Вартість ендоскопічної операції з видалення каменів із нирок або інших відділів сечовидільної системи може відрізнятися. Вона залежить від локалізації конкрементів, їх кількості, розміру та щільності. Ознайомитись із цінами контактної літотрипсії в «Оксфорді Медікал» можна тут. Точніше щодо вартості лікування вас зорієнтує лікар-уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор Вікторович Провідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор ВікторовичПровідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1993 – 1998 рр. - Луганський державний медичний університет. Спеціальність – лікувальна справа

1998 – 2000 рр. - Інтернатура по урологї на базі Київської міської клінічної лікарні №6.

1998 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю «урологія», на каф. урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2000 - 2003 рр. - Київська міська клінічна лікарня №6, лікар – уролог

2003 – 2006 рр. - очний аспірант кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2006 – 2011 рр. - асистент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2007 рр. -  Диплом кандидата медичних наук. Cпеціальність «урологія». Дисертація на тему «Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз».

З 2011 р. – доцент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2015 р. - Вища кваліфікаційна категорія лікаря за фахом урологія. ТУ «Ендоскопічні методи лікування в урології», «Лапароскопічна урологія».

2023 р. – НМАПО ім. П. Л. Шупика, спеціалізація "Онкохірургія".

23 наукових праці, з них 1 навчально-методичний посібник. Брав участь у роботі 12 міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів, конгресів.


Лікар проводить: 


- Хірургічне лікування хворих на аденому/доброякісну гіперплазію передміхурової залози;

- Хірургічне та ендоскопічне лікування сечокам’яної хвороби;

- Хірургічне лікування з приводу гнійних форм пієлонефритів та паранефритів;

- Хірургічне лікування з приводу раку сечового міхура;

- Хірургічне лікування з приводу раку передміхурової залози;

- Хірургічне лікування з приводу доброякісних утворень (кіст) та раку нирки;

- Хірургічне лікування з приводу пухлин наднирника;

- Хірургічне лікування з приводу варикоцелє;

- Хірургічне лікування з приводу водянки яєчка;

- Хірургічне лікування з приводу фімозу;

- Хірургічне лікування з приводу хвороби Пероні. 

- Ургентна урологія;

- Травма органів сечостатевої системи;

- Зовнішнє та внутрішнє дренування нирки та сечових шляхів;

- Лікування хворих із стриктурами уретри;

- Хірургічне лікування хворих із вадами розвитку органів сечової системи.


показати повний текст
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Костенко Едуард МиколайовичЛікар-уролог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта


2015 р. - Запорізький державний медичний університет, за фахом «Лікувальна справа»;

2016 р. - інтернатура в МКЛЕ та ШМД, м. Запоріжжя;

2017 р. - магістратура за фахом «Урологія».


Курси підвищення кваліфікації


2021 р. - науково-практична конференція з онкоурології «Мовембер - 2021»;

2021 р. - Всеукраїнська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів з урології «Уродніпро 2021»;

2021 р. - майстер-клас «Лапароскопічні особливості лікування доброякісних та злоякісних захворювань сечових шляхів»..

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Перкутання нефролітотрипсія при вадах розвидку нирок 65000.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу I категорії складності 15000.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу II категорії складності 16250.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу III категорії складності 18000.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски I категорії складності 20700.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски II категорії складності 22500.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски III категорії складності 25100.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки, другий етап 25000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки II категорії складності 30000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки III категорії складності 35000.00 грн
Механічна контактна літотрипсія 15700.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (1 категорії складності) 30000.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (2 категорії складності) 33000.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (3 категорії складності) 35000.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (до 3 см) 15300.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (до 4 см) 20900.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (до 5 см) 25200.00 грн
Лазерна контактна літотрипсія конкременту сечового міхура (більше 5 см) 30600.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up