Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування флегмони

Флегмона – це гостре гнійне запалення підшкірно-жирової клітковини. Вона може розвинутися на будь-якій ділянці тіла: нозі, руці, животі, спині, шиї або обличчі, а також поверхні внутрішніх органів.

На відміну від абсцесу, флегмона не має чітких меж і може збільшуватись до великих розмірів. При цьому запалення не торкається верхніх шарів шкіри, але розвивається у глибоких (дермі та гіподермі) і може поширюватися на м'язи та сухожилля. Поступово запалення призводить до руйнування та некрозу запалених тканин.

Найчастіше флегмону лікують хірургічними методами. Проводять розтин та очищення гнійного вогнища, а також видаляють пошкоджені тканини. Після операції призначають протизапальну терапію. На ранніх стадіях можливе консервативне лікування, але в цей час пацієнти рідко звертаються за кваліфікованою медичною допомогою.

В «Оксфорд Медікал» видалення флегмони проводять переважно за допомогою малоінвазивних методик. При ураженні м'яких тканин операцію виконують під місцевим знеболенням в умовах денного стаціонару. Флегмони внутрішніх органів вимагають проведення більш складних операцій. Залежно від розташування патологічного вогнища, вона може бути виконана ендоскопічним, лапароскопічним або лапаротомним (з відкритим доступом) методом.

Хірургічне лікування флегмони у Києві

Коли необхідне хірургічне лікування флегмони?

Найчастіше флегмона вимагає хірургічного втручання. На ранніх стадіях можливе застосування медикаментозної терапії, але оскільки в цей час симптоми мало виражені, пацієнти зазвичай не звертаються за медичною допомогою.

На початку захворювання з'являються лише місцеві симптоми – гіперемія (почервоніння шкіри та локальне підвищення температури), припухлість тканин, відчуття розпирання та болю. Область запалення немає чітких кордонів і поступово збільшується. Діаметр флегмон може досягати 5, 10 і більше сантиметрів. Якщо область ураження знаходиться біля суглоба, може виникати порушення його роботи (наприклад, стає складно згинати зап'ястя або спиратися на щиколотку).

Погіршення загального самопочуття, підвищення температури та поява інших симптомів відбувається при інтоксикації організму. Вона виникає, коли гнійний процес розвивається глибоко, поширюється на велику ділянку шкіри або має кілька вогнищ. Також при розвитку великої флегмони через токсичну дію можуть страждати органи дихальної та серцево-судинної системи, що провокує задишку та зміну частоти пульсу.

При запаленні клітковини внутрішніх органів, наприклад, флегмнозоному холециститі, зовнішні симптоми можуть бути відсутніми, але може відбуватися порушення їх функцій і розвиватися сильна інтоксикація. У цих випадках діагностувати захворювання можна лише за допомогою апаратної діагностики.

Чим раніше пацієнт звернеться до хірурга, тим легшим може бути лікування і нижче ризик ускладнень.

Як проводять лікування флегмони?

Під час операції хірург розкриває флегмону, очищає її від скупченого гною і некротичних тканин. Після цього промивають рану, встановлюють дренаж і закривають стерильною пов'язкою. Наступного дня рану повторно оглядають і за необхідності знову очищають від гною та обробляють антисептиком. У середньому перев'язки змінюють протягом 3-7 днів, поки рана не почне загоюватися.

Якщо загальний стан пацієнта задовільний, можливе лікування в амбулаторних умовах, але за сильної інтоксикації організму потрібна госпіталізація.

Видалення флегмони внутрішніх органів є складнішим завданням. Пацієнта госпіталізують та проводять операцію під загальною анестезією (наркоз). Метод хірургічного втручання залежить від розташування флегмони та ураженого органу. Хірурги «Оксфорд Медікал» застосовують переважно малоінвазивні методики. Вони дозволяють мінімізувати пошкодження здорових тканин, знизити ризик післяопераційних ускладнень та полегшити період реабілітації.

Крім хірургічного лікування, пацієнту призначають антибіотикотерапію для усунення інфекції та інші препарати з урахуванням його самопочуття.

Хірургічне лікування флегмони 2

Переваги лікування флегмони в «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працює сучасне високотехнологічне відділення хірургії. У ньому встановлено діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу, яке дозволяє проводити максимально точні обстеження та операції будь-якої складності. Завдяки цьому, а також роботі команди висококваліфікованих хірургів кожен пацієнт отримує медичну допомогу відповідно до світових стандартів.

Перевагами лікування флегмони в «Оксфорд Медікал» є:

 • можливість проведення операції без госпіталізації (хірургія одного дня);

 • використання переважно малоінвазивних методик;

 • обладнання від найкращих світових виробників;

 • високий професіоналізм лікарів;

 • комфортні умови у стаціонарі.

Ускладнення флегмони

Флегмона – це небезпечне захворювання, при прогресуванні якого може початися некроз тканин і відбутися розвиток інших ускладнень. Зокрема, інфекція може через крово- та лімфоток поширитися по всьому організму та спровокувати появу нових вогнищ запалення.

Ускладненнями флегмони можуть бути:

 • лімфаденіт – запалення лімфатичних вузлів;

 • гнійне запалення внутрішніх органів (парапроктит, паранефрит, параколіт, медіастиніт та інші);

 • менінгіт – запалення оболонок головного мозку;

 • гнійний артрит – порушення функціональності суглобів;

 • сепсис та інші захворювання.

Без своєчасного лікування інфекція може спричинити не тільки запалення внутрішніх органів, а й сепсис – зараження крові, що загрожує життю. Тому при розвитку флегмони важливо вчасно звернутися до лікаря та пройти відповідне лікування. Спроби самолікування можуть призвести до обтяження стану та розвитку серйозних ускладнень.

Причини розвитку флегмон

Основною причиною розвитку флегмон є проникнення у м'які тканини інфекції. Найчастіше запалення провокує золотистий стафілокок, але також його можуть викликати бактерії стрептокока, клостридії, синьогнійна паличка та інші.

Потрапити вглиб шкіри вони можуть при:

 • подряпинах, порізах, ранах, укусах тварин і комах, уколах, операціях тощо, коли порушується цілісність шкіри;

 • виділенні вмісту абсцесу у глибокі шари шкіри;

 • поширенні інфекції по всьому організму з кров'ю та лімфою;

 • запальних захворюваннях внутрішніх органів.

Ризик розвитку флегмони збільшується при ослабленому імунітеті, хронічних захворюваннях, інфекційних та запальних хворобах.

Лікування флегмони: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість лікування флегмони може значно відрізнятися в залежності від її розташування, стадії та необхідної операції. Ознайомитися із цінами лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Більш точну ціну з урахуванням діагнозу може підказати лише хірург після проведення огляду та за необхідності аналізів та апаратних обстежень. Записуйтесь на консультацію до лікаря на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування флегмони

Що таке флегмона?

Флегмона – це інфекційно-запальне захворювання, яке супроводжується утворенням і скупченням гною в підшкірно-жировій клітковині. Воно не торкається верхніх шарів шкіри, але може вражати м'язи та сухожилля. Через розташування у глибоких шарах лікується переважно хірургічним методом.

Чим небезпечна флегмона?

Без своєчасного лікування флегмона може спровокувати некроз уражених тканин, а також поширення інфекції через крово- та лімфоток по всьому організму. В результаті можуть розвинутись запалення лімфовузлів та внутрішніх органів, оболонок головного мозку (менінгіт), суглобів (гнійний артрит), сепсис (зараження крові).

Як довго лікується флегмона?

Флегмони лікують переважно хірургічнии шляхом. Залежно від розташування та складності патології операцію проводять амбулаторно або у стаціонарі. Вона займає в середньому від 30 хвилин до 2 годин. Після цього пацієнту призначають перев'язки та медикаментозне лікування. Воно може тривати близько 2-3 тижнів. Точний термін лікування флегмони та відновлення після операції залежить від індивідуальних особливостей.

Як лікувати флегмону?

На ранніх стадіях можливе застосування медикаментозної терапії. Однак у цей час симптоми мало виражені, і пацієнти рідко звертаються до лікаря. У разі збільшення флегмони потрібна операція. Хірург розкриває нарив, видаляє гній та санує порожнину, після чого ушиває рану та накладає стерильну пов'язку.

Записатися на консультацію до хірурга можна за вказаними на сайті номерами або через форму онлайн-заявки.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Розтин флегмони 1 категорії складності 4500.00 грн
Розтин флегмони 2 категорії складності 7000.00 грн
Місцева анестезія (1 зона) 550.00 грн
Анестезія в/в (до 60 хв.) 1650.00 грн
Перебування в двохмісній палаті з харчуванням(до 12 годин) 2400.00 грн
Перебування в двомісній палаті без харчування (до 12 годин) 1500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up