На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Геміколектомія – це операція, в ході якої видаляють ліву або праву частину товстої кишки. Після цього два кінці кішківника зшивають – формують анастомоз для відновлення безперервності та нормального функціонування шлунково-кишкового тракту. У важких випадках, коли це неможливо, виводять колостому – роблять отвір на черевній стінці для виведення калових мас у калоприймач.
В “Оксфорд Медікал” операцію проводять у високотехнологічному відділенні хірургії, оснащеному новим діагностичним і хірургічним обладнанням експертного класу. Хірурги клініки мають вищу лікарську категорію та більш ніж 20-річний досвід роботи. Вони проводять геміколектомію:
лапароскопічним методом – це сучасна малоінвазивна методика, яка дозволяє обійтися без поздовжнього розрізу черевної стінки, завдяки чому супроводжується меншим ризиком ускладнень, легшим та коротким періодом реабілітації;
лапаротомним методом – це класична операція з відкритим доступом, яка дозволяє лікарю отримати обширний огляд і проводиться при великих, незручно розташованих злоякісних новоутвореннях, гострих станах та інших показаннях.
Який метод – лапароскопічний чи відкритий – буде оптимальним для пацієнта, хірурги вирішують після вивчення результатів його обстежень та історії хвороби.

Коли призначають геміколектомію?
Поширеними показаннями до геміколектомії є:
За розвитку пухлини або кишкової непрохідності операція є основним методом лікування. В інших випадках її призначають лише у разі неефективності консервативної терапії.
Види геміколектомії
Залежно від локалізації пухлини чи іншого патологічного процесу проводять:
лівосторонню геміколектомію – видаляють частини поперечної ободової кишки, селезінкового вигину, низхідної ободової та верхньої третини сигмовидної кишки;
правосторонню геміколектомію – видаляють заключний фрагмент клубової кишки, сліпу кишку, висхідну ободову, печінковий вигин та третину поперечної ободової кишки.
Як проводять геміколектомію?
Операцію проводять лапароскопічним або лапаротомним методом. Який буде оптимальним, визначають індивідуально.
Лапароскопія – це мінімально інвазивна методика. Вона передбачає забезпечення доступу до органу, що оперується, через кілька проколів діаметром 1-2 см. Через них у черевну порожнину вводять лапароскоп – пристрій, оснащений мініатюрною відеокамерою, та ендоскопічні хірургічні інструменти. Використовуючи їх, хірург із максимальною точністю проводить необхідні маніпуляції. Він дивиться на екран монітора, куди передається збільшене зображення з лапароскопа.
При лапаротомії навпаки використовується прямий огляд. Для цього на черевній порожнині роблять розріз довжиною близько 20-25 см. Завдяки цьому хірург може оглянути весь кишківник, точно визначити межі патологічного процесу та виконати резекцію.
Геміколектомія передбачає видалення лівої або правої частини товстої кишки. При злоякісних пухлинах також часто видаляють ближні лімфовузли. Після цього хірург проводить огляд тканин та формує анастомоз – зшиває здорові частини кишківника.
У складних випадках може знадобитися виведення колостоми – частину кишківника приєднують до черевної стінки, на якій роблять невеликий отвір для виведення калових мас у калоприймач. Таке рішення може бути тимчасовим до відновлення нижніх відділів кишківника, або постійним.
Переваги проведення геміколектомії в клініці «Оксфорд Медікал»?
В “Оксфорд Медікал” працює сучасне високотехнологічне відділення хірургії. У ньому створені всі умови для максимально точної діагностики та операцій будь-якої складності. Завдяки цьому, а також високому професіоналізму та багаторічному досвіду хірургів кожен пацієнт може бути впевненим в отриманні якісної медичної допомоги.
Переваги проведення геміколектомії в «Оксфорд Медікал»:
проведення операції переважно лапароскопічним методом, але з можливістю за потреби перейти до відкритого доступу;
виконання резекції кишківника хірургами вищої категорії з більш ніж 20-річним досвідом;
використання діагностичного, ендоскопічного та іншого медичного обладнання експертного класу від європейських та американських виробників;
наявність палат інтенсивної терапії (реанімації) з можливістю цілодобового моніторингу та підтримки життєво важливих функцій організму;
можливість комплексного лікування раку кишківника із застосуванням хіміотерапії, імунотерапії та таргетної терапії;
комфортні одномісні та двомісні палати з особистим санвузлом, інноваційними ліжками з електроуправлінням та кнопкою виклику персоналу;
програма лояльності для постійних пацієнтів.

Реабілітація після геміколектомії
Коли операція закінчується, пацієнта переводять до палати інтенсивної терапії. Там він проводить 2-3 години. У цей час за допомогою спеціальних датчиків відстежується частота дихання та серцебиття, а також тиск та інші життєво важливі показники. Після цього, якщо стан пацієнта не викликає побоювань, його переводять до одномісної або двомісної палати хірургічного стаціонару.
Протягом першого дня зазвичай рекомендують постільний режим. Для забезпечення комфорту у палатах встановлені інноваційні ліжка з електронним керуванням. Вони дозволяють підібрати зручне положення. Також у разі потреби пацієнт може будь-якої миті викликати медсестру.
Перший раз сісти на ліжку або встати можна лише після огляду лікарем. З 2-3 доби рекомендують потроху починати рухатися. Помірна фізична активність слугує профілактикою утворення спайок та розвитку післяопераційної пневмонії.
Термін госпіталізації в середньому становить від 3 до 7 днів. Все залежить від складності операції та самопочуття пацієнта.
Період відновлення може тривати від 1 до кількох місяців. У цей час пацієнту рекомендують дотримуватися дієти, уникати важких фізичних навантажень і приймати призначені препарати. Пацієнтам із раком кишківника у цей час може бути призначена відповідна терапія.
Харчування після видалення частини кишківника
Після геміколектомії пацієнту дають суворі рекомендації щодо режиму та раціону харчування, зокрема:
у день операції можна випити лише трохи чистої негазованої води (за погодженням із лікарем);
на другий день дозволяють їсти страви рідкої консистенції – вони мають бути помірно теплими;
на 4 день додають легкозасвоювані страви м'якої консистенції і радять їсти маленькими порціями по 5-6 разів на день;
через 2 тижні після операції меню поступово розширюють.
Дотримання правильної дієти після видалення частини прямої кишки дозволяє забезпечити нормальне загоєння, зменшити ризик післяопераційних ускладнень та підтримати організм у процесі відновлення.
Потенційні ускладнення після резекції кишки та їх ризики
Проведення геміколектомії, як й інших видів резекції кишківника, асоціюється з такими ускладненнями:
розходження швів анастомозу;
кишкова кровотеча;
звуження анастомозу;
скупчення рідини у черевній порожнині;
розвиток бактеріальної інфекції;
перитоніт;
порушення дефекації;
розлад сечовипускання та інші.
Щоб мінімізувати ризики ускладнень в “Оксфорд Медікал” пацієнтам проводять ретельне попереднє обстеження, в ході операції використовують стерильні інструменти та індивідуальні витратні матеріали, а потім призначають курс антибактеріальних, протизапальних та інших препаратів за показаннями.
Причини проблем з кишківником та методи профілактики
Основною причиною видалення частини товстої кишки є розвиток злоякісного новоутворення. Сьогодні вважається, що його виникненню можуть сприяти генетична схильність, поява аденоми або поліпів у кишківнику, виразковий коліт, хвороба Крона, цукровий діабет, ожиріння, куріння, зловживання алкоголем та незбалансоване харчування.
Для зменшення ризику захворювань кишківника рекомендується:
вести здоровий спосіб життя;
збалансовано харчуватися;
підтримувати вагу у межах норми;
своєчасно лікувати усі захворювання.
Також чоловікам та жінкам старше 40 років рекомендують щороку проходити огляд у проктолога. Профілактичні обстеження дозволяють діагностувати хворобу на ранній стадії, коли симптомів раку прямої кишки практично немає, а лікування найефективніше.
Геміколектомія: ціна в клініці «Оксфорд Медікал»
Ціна геміколектомії залежить від багатьох факторів, тому більш точного зорієнтувати пацієнта з цього питання може лише лікар. Зокрема, на формування ціни впливає вид операції – лівостороння чи правостороння геміколектомія, спосіб хірургічного втручання – лапароскопічна чи відкрита операція, необхідність формування анастомозу чи виведення колостоми, тривалість наркозу тощо.
Ознайомитися з вартістю операцій в “Оксфорд Медікал” можна тут.
Відповіді на популярні питання про геміколектомію
Що таке геміколектомія?
Геміколектомія – це операція з видалення правої або лівої частини товстої кишки з подальшим формуванням анастомозу (зшивання кінців кишківника для відновлення його цілісності та нормального функціонування). Може проводитись малоінвазивним лапароскопічним або лапаротомним (з відкритим доступом) методом.
Що таке лівостороння геміколектомія?
Лівостороння геміколектомія – це операція, в ході якої проводять резекцію лівої частини товстої кишки. Зокрема, видаляють частину поперечної ободової кишки, селезінкового вигину, низхідної ободової та верхньої третини сигмовидної кишки. Після цього формують анастомоз – зшивають низвідний та відвідний відділи кишківника.
Які наслідки правосторонньої геміколектомії?
Внаслідок проведення правосторонньої геміколектомії можливий розвиток таких ускладнень, як розбіжність анастомозу, внутрішня кровотеча, перитоніт, порушення дефекації, больовий синдром тощо.
Щоб записатися на прийом до онкохірурга у клініці "Оксфорд Медікал" телефонуйте до нашого контакт-центра або залишайте заявку на сайті.