Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Геміколектомія

Геміколектомія – це операція, в ході якої видаляють ліву або праву частину товстої кишки. Після цього два кінці кішківника зшивають – формують анастомоз для відновлення безперервності та нормального функціонування шлунково-кишкового тракту. У важких випадках, коли це неможливо, виводять колостому – роблять отвір на черевній стінці для виведення калових мас у калоприймач.

В “Оксфорд Медікал” операцію проводять у високотехнологічному відділенні хірургії, оснащеному новим діагностичним і хірургічним обладнанням експертного класу. Хірурги клініки мають вищу лікарську категорію та більш ніж 20-річний досвід роботи. Вони проводять геміколектомію:

 • лапароскопічним методом – це сучасна малоінвазивна методика, яка дозволяє обійтися без поздовжнього розрізу черевної стінки, завдяки чому супроводжується меншим ризиком ускладнень, легшим та коротким періодом реабілітації;

 • лапаротомним методом – це класична операція з відкритим доступом, яка дозволяє лікарю отримати обширний огляд і проводиться при великих, незручно розташованих злоякісних новоутвореннях, гострих станах та інших показаннях.

Який метод – лапароскопічний чи відкритий – буде оптимальним для пацієнта, хірурги вирішують після вивчення результатів його обстежень та історії хвороби.

Геміколектомія в Києві

Коли призначають геміколектомію?

Поширеними показаннями до геміколектомії є:

 • рак товстої кишки;

 • доброякісні новоутворення;

 • кишкова непрохідність;

 • поліпоз кишківника;

 • хвороба Крона та інші.

За розвитку пухлини або кишкової непрохідності операція є основним методом лікування. В інших випадках її призначають лише у разі неефективності консервативної терапії.

Види геміколектомії

Залежно від локалізації пухлини чи іншого патологічного процесу проводять:

 • лівосторонню геміколектомію – видаляють частини поперечної ободової кишки, селезінкового вигину, низхідної ободової та верхньої третини сигмовидної кишки;

 • правосторонню геміколектомію – видаляють заключний фрагмент клубової кишки, сліпу кишку, висхідну ободову, печінковий вигин та третину поперечної ободової кишки.

Як проводять геміколектомію?

Операцію проводять лапароскопічним або лапаротомним методом. Який буде оптимальним, визначають індивідуально.

Лапароскопія – це мінімально інвазивна методика. Вона передбачає забезпечення доступу до органу, що оперується, через кілька проколів діаметром 1-2 см. Через них у черевну порожнину вводять лапароскоп – пристрій, оснащений мініатюрною відеокамерою, та ендоскопічні хірургічні інструменти. Використовуючи їх, хірург із максимальною точністю проводить необхідні маніпуляції. Він дивиться на екран монітора, куди передається збільшене зображення з лапароскопа.

При лапаротомії навпаки використовується прямий огляд. Для цього на черевній порожнині роблять розріз довжиною близько 20-25 см. Завдяки цьому хірург може оглянути весь кишківник, точно визначити межі патологічного процесу та виконати резекцію.

Геміколектомія передбачає видалення лівої або правої частини товстої кишки. При злоякісних пухлинах також часто видаляють ближні лімфовузли. Після цього хірург проводить огляд тканин та формує анастомоз – зшиває здорові частини кишківника.

У складних випадках може знадобитися виведення колостоми – частину кишківника приєднують до черевної стінки, на якій роблять невеликий отвір для виведення калових мас у калоприймач. Таке рішення може бути тимчасовим до відновлення нижніх відділів кишківника, або постійним.

Переваги проведення геміколектомії в клініці «Оксфорд Медікал»?

В “Оксфорд Медікал” працює сучасне високотехнологічне відділення хірургії. У ньому створені всі умови для максимально точної діагностики та операцій будь-якої складності. Завдяки цьому, а також високому професіоналізму та багаторічному досвіду хірургів кожен пацієнт може бути впевненим в отриманні якісної медичної допомоги.

Переваги проведення геміколектомії в «Оксфорд Медікал»:

 • проведення операції переважно лапароскопічним методом, але з можливістю за потреби перейти до відкритого доступу;

 • виконання резекції кишківника хірургами вищої категорії з більш ніж 20-річним досвідом;

 • використання діагностичного, ендоскопічного та іншого медичного обладнання експертного класу від європейських та американських виробників;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реанімації) з можливістю цілодобового моніторингу та підтримки життєво важливих функцій організму;

 • можливість комплексного лікування раку кишківника із застосуванням хіміотерапії, імунотерапії та таргетної терапії;

 • комфортні одномісні та двомісні палати з особистим санвузлом, інноваційними ліжками з електроуправлінням та кнопкою виклику персоналу;

 • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Переваги проведення геміколектомії в «Оксфорд Медікал»?

Реабілітація після геміколектомії

Коли операція закінчується, пацієнта переводять до палати інтенсивної терапії. Там він проводить 2-3 години. У цей час за допомогою спеціальних датчиків відстежується частота дихання та серцебиття, а також тиск та інші життєво важливі показники. Після цього, якщо стан пацієнта не викликає побоювань, його переводять до одномісної або двомісної палати хірургічного стаціонару.

Протягом першого дня зазвичай рекомендують постільний режим. Для забезпечення комфорту у палатах встановлені інноваційні ліжка з електронним керуванням. Вони дозволяють підібрати зручне положення. Також у разі потреби пацієнт може будь-якої миті викликати медсестру.

Перший раз сісти на ліжку або встати можна лише після огляду лікарем. З 2-3 доби рекомендують потроху починати рухатися. Помірна фізична активність слугує профілактикою утворення спайок та розвитку післяопераційної пневмонії.

Термін госпіталізації в середньому становить від 3 до 7 днів. Все залежить від складності операції та самопочуття пацієнта.

Період відновлення може тривати від 1 до кількох місяців. У цей час пацієнту рекомендують дотримуватися дієти, уникати важких фізичних навантажень і приймати призначені препарати. Пацієнтам із раком кишківника у цей час може бути призначена відповідна терапія.

Харчування після видалення частини кишківника

Після геміколектомії пацієнту дають суворі рекомендації щодо режиму та раціону харчування, зокрема:

 • у день операції можна випити лише трохи чистої негазованої води (за погодженням із лікарем);

 • на другий день дозволяють їсти страви рідкої консистенції – вони мають бути помірно теплими;

 • на 4 день додають легкозасвоювані страви м'якої консистенції і радять їсти маленькими порціями по 5-6 разів на день;

 • через 2 тижні після операції меню поступово розширюють.

Дотримання правильної дієти після видалення частини прямої кишки дозволяє забезпечити нормальне загоєння, зменшити ризик післяопераційних ускладнень та підтримати організм у процесі відновлення.

Потенційні ускладнення після резекції кишки та їх ризики

Проведення геміколектомії, як й інших видів резекції кишківника, асоціюється з такими ускладненнями:

 • розходження швів анастомозу;

 • кишкова кровотеча;

 • звуження анастомозу;

 • скупчення рідини у черевній порожнині;

 • розвиток бактеріальної інфекції;

 • перитоніт;

 • порушення дефекації;

 • розлад сечовипускання та інші.

Щоб мінімізувати ризики ускладнень в “Оксфорд Медікал” пацієнтам проводять ретельне попереднє обстеження, в ході операції використовують стерильні інструменти та індивідуальні витратні матеріали, а потім призначають курс антибактеріальних, протизапальних та інших препаратів за показаннями.

Причини проблем з кишківником та методи профілактики

Основною причиною видалення частини товстої кишки є розвиток злоякісного новоутворення. Сьогодні вважається, що його виникненню можуть сприяти генетична схильність, поява аденоми або поліпів у кишківнику, виразковий коліт, хвороба Крона, цукровий діабет, ожиріння, куріння, зловживання алкоголем та незбалансоване харчування.

Для зменшення ризику захворювань кишківника рекомендується:

 • вести здоровий спосіб життя;

 • збалансовано харчуватися;

 • підтримувати вагу у межах норми;

 • своєчасно лікувати усі захворювання.

Також чоловікам та жінкам старше 40 років рекомендують щороку проходити огляд у проктолога. Профілактичні обстеження дозволяють діагностувати хворобу на ранній стадії, коли симптомів раку прямої кишки практично немає, а лікування найефективніше.

Геміколектомія: ціна в клініці «Оксфорд Медікал»

Ціна геміколектомії залежить від багатьох факторів, тому більш точного зорієнтувати пацієнта з цього питання може лише лікар. Зокрема, на формування ціни впливає вид операції – лівостороння чи правостороння геміколектомія, спосіб хірургічного втручання – лапароскопічна чи відкрита операція, необхідність формування анастомозу чи виведення колостоми, тривалість наркозу тощо.

Ознайомитися з вартістю операцій в “Оксфорд Медікал” можна тут.

Відповіді на популярні питання про геміколектомію

Що таке геміколектомія?

Геміколектомія – це операція з видалення правої або лівої частини товстої кишки з подальшим формуванням анастомозу (зшивання кінців кишківника для відновлення його цілісності та нормального функціонування). Може проводитись малоінвазивним лапароскопічним або лапаротомним (з відкритим доступом) методом.

Що таке лівостороння геміколектомія?

Лівостороння геміколектомія – це операція, в ході якої проводять резекцію лівої частини товстої кишки. Зокрема, видаляють частину поперечної ободової кишки, селезінкового вигину, низхідної ободової та верхньої третини сигмовидної кишки. Після цього формують анастомоз – зшивають низвідний та відвідний відділи кишківника.

Які наслідки правосторонньої геміколектомії?

Внаслідок проведення правосторонньої геміколектомії можливий розвиток таких ускладнень, як розбіжність анастомозу, внутрішня кровотеча, перитоніт, порушення дефекації, больовий синдром тощо.

Щоб записатися на прийом до онкохірурга у клініці "Оксфорд Медікал" телефонуйте до нашого контакт-центра або залишайте заявку на сайті. 

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

 • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
 • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника 50000.00 грн
Видалення пухлини кишківника 40000.00 грн
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника, у виконанні доктора медичних наук 60000.00 грн
Видалення пухлини кишківника, у виконанні доктора медичних наук 50000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up