Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Ендопротезування суглобів

Ендопротезування - це заміна суглоба на високотехнологічний протез, який повністю повторює фізіологічну форму і функціональність здорового суглоба. Операцію проводять при артрозах, артритах, важких травмах і інших захворюваннях суглобів, що супроводжуються зменшенням рухливості, болем та іншими симптомами.


У клініці «Оксфорд Медікал» проводять ендопротезування:

  • тазостегнових суглобів;
  • колінних;
  • плечових.

У більшості випадків ендопротезування дозволяє повністю відновити рухливість суглоба, забути про біль та інші прояви хвороби. Ми використовуємо тільки високоякісні ендопротези провідних виробників. Термін їх служби досягає 15-20 років, а іноді і більше.

Показання для ендопротезування суглоба

Ендопротезування застосовують в основному при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів або сильних травмах. Найбільш часто така операція потрібна для заміни тазостегнового або колінного суглоба.

Показаннями до ендопротезування можуть бути:

  • артрози;
  • остеоартрози;
  • артрити;
  • дисплазія суглоба;
  • внутрішньосуглобові переломи і т.д.

Ендопротезування є найбільш радикальним методом лікування. Перед призначенням операції пацієнтові проводять комплексне обстеження. Як правило, призначають УЗД, рентген або КТ суглобів. Ці дослідження дозволяють визначити діагноз і оцінити ступінь пошкодження суглобів, в залежності від чого лікар підбирає оптимальні методи лікування. Ендопротезування призначають, якщо медикаментозна або хірургічна терапія не допомагає, людина постійно страждає від болю і не може виконувати прості рухи.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ з ендопротезування суглобів

Ендопротезування - це досить складна операція, яка вимагає високотехнологічного оснащення клініки і наявності спеціальних навичок у хірурга. У «Оксфорд Медікал» такі операції успішно проводяться протягом багатьох років.

Операції з ендопротезування виконуються в нашому хірургічному стаціонарі, в якому обладнані два сучасних операційних блоки. Вони укомплектовані новою апаратурою кращих світових брендів. Крім того, в клініці працює відділення інтенсивної терапії та реанімації, оснащене всім необхідним обладнанням для контролю і підтримки життєво важливих функцій організму.

Установка ендопротеза проводиться під загальним наркозом або спінальною анестезією. В середньому операція займає близько 1-2 годин. Хірург робить надріз в області суглоба, видаляє пошкоджені тканини і встановлює протез, після чого зашиває рану і накладає стерильну пов'язку.

Для ендопротезування ми використовуємо найякісніші протези з сучасних високоміцних матеріалів. Штучні суглоби виготовляють з кераміки, металевих сплавів і щільного поліетилену, які добре приживаються і служать більше 15-20 років.

Розмір і форма протеза підбираються індивідуально на основі знімків комп'ютерної томографії. У рідкісних випадках, коли стандартні протези не підходять, їх виготовляють за індивідуальним замовленням.

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ

Тривалість періоду реабілітації і його особливості залежать від виду проведеної операції. У всіх випадках пацієнту необхідна госпіталізація протягом 3-5, а іноді і 14 днів. У цей час фахівці спостерігають за загоєнням рани і допомагають пацієнтові поступово розробляти суглоб.

Після заміни ліктьового або плечового суглоба першу добу, як правило, рух руки обмежують. Потім під контролем фізіотерапевта пацієнт починає виконувати легкі рухи, а через кілька днів після зменшення болю навантаження збільшується.

Після ендопротезування колінного суглоба пацієнтові дозволяють вставати з ліжка вже в день операції, використовуючи милиці або ходунки. Для заміни колінного суглоба використовують переважно протези із цементною фіксацією, тому на них відразу можна давати повноцінне навантаження. Але вона не рекомендована через пошкодження під час операції м'яких тканин, зв'язок та м'язів, яким для загоєння необхідний час.

Заміна кульшового суглоба також вимагає використання милиць або ходунків. При установці протезів із цементною фіксацією обмежень по навантаженню на суглоб немає, а при безцементному вона не повинна перевищувати 20-50% протягом перших кількох тижнів.

Також в період реабілітації пацієнта можуть призначити фізіотерапевтичні процедури, лікувальну фізкультуру і медикаментозну терапію.

Протипоказання до ендопротезування

Протипоказаннями до ендопротезування можуть бути хронічні інфекційні захворювання, патології серцево-судинної системи, легенів та інших органів в стадії декомпенсації. Тимчасовими протипоказаннями є гострі захворювання і загострення хронічних.

У «Оксфорд Медікал» ендопротезування суглобів проводять досвідчені ортопеди-травматологи і хірурги, використовуючи новітнє обладнання та високоякісні протези, що купуються у офіційних дистриб'юторів. Операція дозволяє після реабілітаційного періоду повністю забути про біль в суглобі і повернутися до нормального фізичної активності.

Записатися на консультацію ви можете, зателефонувавши в наш контакт-центр або написавши в чат.

( Рейтинг: 4.60, голосів: 5 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up