(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Ендопротезування суглобів

Ендопротезування - це заміна суглоба на високотехнологічний протез, який повністю повторює фізіологічну форму і функціональність здорового суглоба. Операцію проводять при артрозах, артритах, важких травмах і інших захворюваннях суглобів, що супроводжуються зменшенням рухливості, болем та іншими симптомами.


У клініці «Оксфорд Медікал» проводять ендопротезування:

  • тазостегнових суглобів;
  • колінних;
  • плечових.

У більшості випадків ендопротезування дозволяє повністю відновити рухливість суглоба, забути про біль та інші прояви хвороби. Ми використовуємо тільки високоякісні ендопротези провідних виробників. Термін їх служби досягає 15-20 років, а іноді і більше.

Показання для ендопротезування суглоба

Ендопротезування застосовують в основному при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів або сильних травмах. Найбільш часто така операція потрібна для заміни тазостегнового або колінного суглоба.

Показаннями до ендопротезування можуть бути:

  • артрози;
  • остеоартрози;
  • артрити;
  • дисплазія суглоба;
  • внутрішньосуглобові переломи і т.д.

Ендопротезування є найбільш радикальним методом лікування. Перед призначенням операції пацієнтові проводять комплексне обстеження. Як правило, призначають УЗД, рентген або КТ суглобів. Ці дослідження дозволяють визначити діагноз і оцінити ступінь пошкодження суглобів, в залежності від чого лікар підбирає оптимальні методи лікування. Ендопротезування призначають, якщо медикаментозна або хірургічна терапія не допомагає, людина постійно страждає від болю і не може виконувати прості рухи.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ з ендопротезування суглобів

Ендопротезування - це досить складна операція, яка вимагає високотехнологічного оснащення клініки і наявності спеціальних навичок у хірурга. У «Оксфорд Медікал» такі операції успішно проводяться протягом багатьох років.

Операції з ендопротезування виконуються в нашому хірургічному стаціонарі, в якому обладнані два сучасних операційних блоки. Вони укомплектовані новою апаратурою кращих світових брендів. Крім того, в клініці працює відділення інтенсивної терапії та реанімації, оснащене всім необхідним обладнанням для контролю і підтримки життєво важливих функцій організму.

Установка ендопротеза проводиться під загальним наркозом або спінальною анестезією. В середньому операція займає близько 1-2 годин. Хірург робить надріз в області суглоба, видаляє пошкоджені тканини і встановлює протез, після чого зашиває рану і накладає стерильну пов'язку.

Для ендопротезування ми використовуємо найякісніші протези з сучасних високоміцних матеріалів. Штучні суглоби виготовляють з кераміки, металевих сплавів і щільного поліетилену, які добре приживаються і служать більше 15-20 років.

Розмір і форма протеза підбираються індивідуально на основі знімків комп'ютерної томографії. У рідкісних випадках, коли стандартні протези не підходять, їх виготовляють за індивідуальним замовленням.

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ

Тривалість періоду реабілітації і його особливості залежать від виду проведеної операції. У всіх випадках пацієнту необхідна госпіталізація протягом 3-5, а іноді і 14 днів. У цей час фахівці спостерігають за загоєнням рани і допомагають пацієнтові поступово розробляти суглоб.

Після заміни ліктьового або плечового суглоба першу добу, як правило, рух руки обмежують. Потім під контролем фізіотерапевта пацієнт починає виконувати легкі рухи, а через кілька днів після зменшення болю навантаження збільшується.

Після ендопротезування колінного суглоба пацієнтові дозволяють вставати з ліжка вже в день операції, використовуючи милиці або ходунки. Для заміни колінного суглоба використовують переважно протези із цементною фіксацією, тому на них відразу можна давати повноцінне навантаження. Але вона не рекомендована через пошкодження під час операції м'яких тканин, зв'язок та м'язів, яким для загоєння необхідний час.

Заміна кульшового суглоба також вимагає використання милиць або ходунків. При установці протезів із цементною фіксацією обмежень по навантаженню на суглоб немає, а при безцементному вона не повинна перевищувати 20-50% протягом перших кількох тижнів.

Також в період реабілітації пацієнта можуть призначити фізіотерапевтичні процедури, лікувальну фізкультуру і медикаментозну терапію.

Протипоказання до ендопротезування

Протипоказаннями до ендопротезування можуть бути хронічні інфекційні захворювання, патології серцево-судинної системи, легенів та інших органів в стадії декомпенсації. Тимчасовими протипоказаннями є гострі захворювання і загострення хронічних.

У «Оксфорд Медікал» ендопротезування суглобів проводять досвідчені ортопеди-травматологи і хірурги, використовуючи новітнє обладнання та високоякісні протези, що купуються у офіційних дистриб'юторів. Операція дозволяє після реабілітаційного періоду повністю забути про біль в суглобі і повернутися до нормального фізичної активності.

Записатися на консультацію ви можете, зателефонувавши в наш контакт-центр або написавши в чат.

( Рейтинг: 4.75, голосів: 4 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст

відгуки
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Тетяна 16-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Антонову Євгену Олексійович, анестезіологу Гайдай Тамарі Григорівні, медсестрі Зоряні!!! За їх професійність, фаховість, людяність, душевному ставленні до пацієнта. Євген Олексійович, спеціаліст високого класу , завжди налаштовує на позитив, оптимізм, віру в себе і на бажаний результат. Тамара Григорівна і Зоряна підтримують, всі дії чіткі, високого рівня професійність, з приємними жартами допомагають подолати тривогу перед такими серйозними процедурами, як колоноскопія і гастроскопія. Дуже вам всім дякую!!!! І обов'язково будьте здорові!!!!
Станіслав 09-01-2024 Вилеке Вам дякую,за точне та головне вчасне знаходженя проблеми із здоров'ям
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up