(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Безкоштовне КТ легень для курців.Докладніше

Лікування артрозу

Лікування артрозу

Артрозом називаються дегенеративні зміни хрящової тканини в суглобі. У нормі, здоровий суглоб покритий хрящовою тканиною, завдяки чому він рухливий і еластичний, що дозволяє розподіляти навантаження рівномірно по всій поверхні суглоба.

Ураження і витончення хряща веде до появи симптомів: пацієнти скаржаться на болі, хрускіт і погіршення рухливості суглобів. Хвороба не проходить самостійно, а її лікування ефективне тільки в разі звернення до ортопеда-травматолога.

Симптоми артрозу

Артроз, в більшості випадків розвивається у людей старше 50 років, проте захворювання іноді (зазвичай, як наслідок травм) з'являється у людей молодше 45 років. Артроз проявляється наступними симптомами:

 • біль в суглобі;
 • скутість рухів;
 • хрускіт в суглобі при русі;
 • зміна форми суглоба.

Спочатку, симптоми артрозу з'являються тільки після фізичних навантажень і швидко зникають, але коли розвивається запальний процес, симптоми стають сильнішими і виразнішими. На пізніх етапах хвороби видозмінена тканина хряща починає відторгатися і запускається аутоімунний процес - організм атакує змінені тканини.

Причини і види артрозу

Артроз може виникнути у людей з ожирінням, порушеннями метаболізму, гемофілією та захворюваннями щитовидної залози. Його розвитку також сприяє переохолодження, незбалансоване харчування, інтоксикація, часті застуди. Різного роду травми (від переломів і вивихів, до розтягувань і ударів) також сприяють розвитку артрозу.

Первинним артроз вважається, якщо розвивається через поступову втрату хрящовою тканиною еластичності, внаслідок зносу і вікових змін. Вторинним - якщо його причиною послужили перераховані вище фактори.

Залежно від того, який суглоб вражений, артроз може бути тазостегновим (коксартроз), колінним (гонартроз), ліктьовим, плечовим, гомілковостопним або шийним. Найбільш поширеними є коксартроз і гонартроз.

Діагностика та лікування артрозу

Обстеження пацієнта починається під час первинної консультації у ортопеда-травматолога - лікар оглядає пацієнта, пальпує уражений суглоб і призначає необхідну діагностику. Це може бути УЗД суглоба або комп'ютерна томографія, можливе призначення лабораторних досліджень, для пошуку чинників, що сприяють артрозу.

Після постановки точного діагнозу призначається лікування, яке полягає в знятті больових відчуттів і запального процесу, а також направлено на відновлення тканин хряща.

Чим раніше звертається пацієнт з симптомами артрозу до лікаря, тим вище ймовірність того, що хворобу вдасться повернути назад. Якщо ж пацієнт (особливо віковий) потрапляє до лікаря з артрозом на пізній стадії, то основне завдання лікування - збереження еластичності хрящів і, відповідно, рухливості суглоба якомога довше.

Профілактика артрозу

До захворювання менш схильні люди, які дотримуються активного і здорового способу життя з адекватними навантаженнями на організм. Попереджають розвиток захворювання збалансована дієта, відмова від алкоголю і тютюну, контроль над власною вагою.

Хоча потрібно приділяти належну увагу фізкультурі і фізичній активності, важливо уникати сильних навантажень - саме через них професійні спортсмени є однією з груп ризику розвитку артрозу.

Якщо хвороба вже розвивається, лікарі рекомендують займатися плаванням, ходьбою, їздою на велосипеді, пілатесом та ін. Потрібно буде відмовитися від занять бігом, футболом, баскетболом, волейболом, легкої і важкої атлетики.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Абдишаев Ельдар Шевкетович Ортопед-травматолог
Абдишаев Ельдар ШевкетовичОртопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

 • 2000-2006 - Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгіївського, 2 мед. факультет, лікувальна справа.
 • 2006-2008р - інтернатура у філії кафедри хірургії Одеського медичного університету на базі відділення хірургії Міський лікарні №3 м Миколаїв.
 • 2010-2012р інтернатура по ортопедії і травматології в Кримському державному університеті ім. С.І. Георгіївського.
 • 2008-2010р медичний представник ТОВ "ЮРІЯ-ФАРМ"
 • 2012-2014р. КЗОЗ "Євпаторійська міська поліклініка" лікар ортопед травматолог.
 • 2013-2014р лікар ортопед-травматолог за сумісництвом в МРЦ "Санаторій" Буревісник "МВС України"
 • 2014-2017р лікар ортопед-травматолог в ФКУЗ "Санаторій" Буревісник "
 • 2015-2016р лікар ортопед-травматолог за сумісництвом ГБУЗ "Євпаторійська міська лікарня", відділення травматології.
 • 2017-2018р лікар ортопед травматолог ТОВ "Ріел СПА" (Ribera Resort) г. Евпатория.
 • 2017-2018р лікар ортопед-травматолог за сумісництвом ТОВ "БЬЮТИ МЕД".
 • З 2018 р. лікар ортопед-травматолог в "Оксфорд Медікал Київ"
показати повний текст
Тригубенко Сергій Львович Ортопед-травматолог вищої категорії
Тригубенко Сергій ЛьвовичОртопед-травматолог вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1987-1994 рр. - Воронезький державний медичний інститут за спеціальністю лікувальна справа, кваліфікація - лікар.

1994-1997 рр. - інтернатура при Донецькому медичному університеті за спеціальністю травматологія та ортопедія.

1997 року - сертифікат медичного фахівця "Ортопедія і травматологія".

У 2000, 2004, 2006, 2009, 2013, 2014 рр. - Курси підвищення кваліфікації по травматології та ортопедії при Донецькому державному медичному університеті (з 2007 р перейменований в Донецький національний медичний університет)

З 2010 р - отримав кваліфікаційну категорію за спеціальністю ортопедія і травматолгія - «вища».

показати повний текст
Неровня Олександр Миколайович Ортопед-травматолог II категорії
Неровня Олександр МиколайовичОртопед-травматолог II категорії

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

2005-2011 рр - навчався в Сумському державному університеті.

2011-2014 рр - проходив магістратуру по хірургії при цьому ж університеті.

У 2015 році проходив спеціалізацію по ортопедії-травматології в Інституті патології хребта та суглобів імені Ситенка, місто Харків. Друга категорія з хірургії.

показати повний текст
послуги Відділення Травматологія та ортопедіяЦіна
Консультація травматолога 490.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (044) 204 40 40

відгуки




Владимир 29-11-2019 Выражаю искреннюю благодарность за оказание профессиональной помощи по удалению липомы на сложном участке.Дякую.
Роман 14-01-2019 После неудачного лечения и неправильных диагнозов, троих травматологов в разных клиниках, в четвертый раз уже в отчаянии, попал по рекомендации к Зафту Виталию Борисовичу. Врач показался очень компетентным в своем деле. Правильный диагноз и рекомендации по лечению, сделали свое дело. Рекомендую!
Светлана 16-04-2014 Хочу поблагодарить травматолога Абдышаева Эльдара Шевкетовича за правильно поставленный диагноз и за лечение. Я хожу!!!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом