Лікування артрозу

Артрозом називаються дегенеративні зміни хрящової тканини у суглобі. У нормі, здоровий суглоб покритий хрящовою тканиною, завдяки чому він рухливий і еластичний, що дозволяє розподіляти навантаження рівномірно по всій поверхні суглоба.

Ураження і витончення хряща веде до появи симптомів: пацієнти скаржаться на болі, хрускіт і погіршення рухливості суглобів. Хвороба не проходить самостійно, а її лікування ефективне тільки в разі звернення до ортопеда-травматолога.

Симптоми артрозу

Симптоми артрозу суглобів

Артроз, в більшості випадків розвивається у людей старше 50 років, проте захворювання іноді (зазвичай, як наслідок травм) з'являється у людей молодше 45 років. Артроз проявляється наступними симптомами:

  • біль в суглобі;
  • скутість рухів;
  • хрускіт в суглобі при русі;
  • зміна форми суглоба.

Спочатку, симптоми артрозу з'являються тільки після фізичних навантажень і швидко зникають, але коли розвивається запальний процес, симптоми стають сильнішими і виразнішими. На пізніх етапах хвороби видозмінена тканина хряща починає відторгатися і запускається аутоімунний процес - організм атакує змінені тканини.

Причини і види артрозу

Артроз може виникнути у людей з ожирінням, порушеннями метаболізму, гемофілією та захворюваннями щитовидної залози. Його розвитку також сприяє переохолодження, незбалансоване харчування, інтоксикація, часті застуди. Різного роду травми (від переломів і вивихів, до розтягувань і ударів) також сприяють розвитку артрозу.

Первинним артроз вважається, якщо розвивається через поступову втрату хрящовою тканиною еластичності, внаслідок зносу і вікових змін. Вторинним - якщо його причиною послужили перераховані вище фактори.

Залежно від того, який суглоб вражений, артроз може бути тазостегновим (коксартроз), колінним (гонартроз), ліктьовим, плечовим, гомілковостопним або шийним. Найбільш поширеними є коксартроз і гонартроз. 

Діагностика та лікування артрозу

Діагностика та лікування артрозу 

Обстеження пацієнта починається під час первинної консультації в ортопеда-травматолога - лікар оглядає пацієнта, пальпує уражений суглоб і призначає необхідну діагностику. Це може бути УЗД суглоба або комп'ютерна томографія, можливе призначення лабораторних досліджень, для пошуку чинників, що сприяють артрозу.

Після постановки точного діагнозу призначається лікування, яке полягає в знятті больових відчуттів і запального процесу, а також направлено на відновлення тканин хряща.

Чим раніше звертається пацієнт з симптомами артрозу до лікаря, тим вище ймовірність того, що хворобу вдасться зупинити. Якщо ж пацієнт (особливо віковий) потрапляє до лікаря з артрозом на пізній стадії, то основне завдання лікування - збереження еластичності хрящів і, відповідно, рухливості суглоба якомога довше.

Профілактика артрозу

До захворювання менш схильні люди, які дотримуються активного і здорового способу життя з адекватними навантаженнями на організм. Попереджають розвиток захворювання збалансована дієта, відмова від алкоголю і тютюну, контроль над власною вагою.

Хоча потрібно приділяти належну увагу фізкультурі та фізичній активності, важливо уникати сильних навантажень - саме через них професійні спортсмени є однією з груп ризику розвитку артрозу.

Якщо хвороба вже розвивається, лікарі рекомендують займатися плаванням, ходьбою, їздою на велосипеді, пілатесом тощо. Потрібно відмовитися від занять бігом, футболом, баскетболом, волейболом, легкою та важкою атлетикою.

Переваги лікування артрозу у клініці «Оксфорд Медікал»

Переваги лікування артрозу у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працюють досвідчені лікарі різних спеціальностей та встановлено обладнання експертного класу для діагностики та лікування артрозу та інших захворювань суглобів.

Перевагами звернення до «Оксфорду Медікал» є:

  • висока кваліфікація лікарів;
  • нове обладнання;
  • можливість проведення всіх обстежень в одній клініці;
  • застосування сучасних методів лікування;
  • наявність високотехнологічного хірургічного стаціонару та умов для проведення малоінвазивних операцій;
  • програма лояльності всім пацієнтів.

Для запису на консультацію лікаря телефонуйте у наш контакт-центр або пишіть у чат на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст
Ортопед - травматолог вищої категорії: Гордий Тарас Миколайович
Гордий Тарас Миколайович Ортопед - травматолог вищої категорії
Ортопед - травматолог вищої категорії: Гордий Тарас Миколайович
Гордий Тарас Миколайович Ортопед - травматолог вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід: 


22 роки


Освіта: 


2001 р. - закінчив Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. 

показати повний текст
послуги Відділення Травматологія та ортопедіяЦіна
Консультация ортопеда-травматолога 890.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Анастасія 11-09-2023 Була на прийомі у лікаря ортопеда-травматолога Чубурова М.С. і це був найгірший прийом в моєму житті .Я прийшла отримати консультацію ,а мені на початку прийому говорять чим я можу вам допомогти і навіщо ви сюди прийшли .Я сказала що не могла обрати лікаря до якого точно потрапити зі своєю проблемою ,мені дівчата-адміністратори сказали ,що краще почати з травматолога ,а далі дивитись ,я це повідомила лікарю на що він мені відповів що дівчата цитую безтолкові ,що їх слухати ,це вже не дуже компетентно бо підриває довіру і ще було питання чого я без додаткових аналізів ,хоча я перед прийомом писала і запитувала чи треба брати щось з собою або зробити що б була консультація якісна мені сказали не треба ,в центрі можна зробити .Після огляду сказав мені діагноз і я запитала ,що робити в цій ситуації ,мені у відповідь чвакнули і сказали операція ,я запитала так а яка суть як проводиться ,мені закатали очі і сказали що їх є аж 30 видів і що я хочу типу ,зато сказали що треба вставляти титанові пластини в ногу .Також сказав що центри реабілітації та кінезіології то фігня і він не розуміє навіщо туди ходять люди ,це мені була відповідь на рахунок того ,що я повідомила про те що мені там сказали ,навіть якщо лікар думає що мені там сказали не коректно можна не кажучі поганого пояснити чого саме так і свою думку .Також напевно була гра вгадай як робиться операція по назві ,мені сказали назву операції і сказали такі слова навіщо воно вам ,вам це взагалі щось дасть ,а коли я сказала частково розумію ,але я хочу пояснення бо для мене це важливо ,мені пояснили але в двух словах і прям дуже ее хотілось пояснювати ,бо перед цим чмокнули і подивились на мене наче я винна ,я відчувала себе на якомусь екзамені ,а не на консультації за яку я плачу першочергово .Також під час прийому під час заповнення карти лікар сказав свою негативну думку і про інших лікарів і коментував все що не так я казала .Ви вважаєте це консультацією адекватною і за яку хочеться віддати кошти ?Я вважаю що ні .Це тільки частина того що відбулось .Якщо у лікаря поганий настрій або пацієнт не подобається можна ж не приймати або відмінити прийом ,я прийшла в чудовому настрої і на позитиві ,а пішла в жахливому настрої на стресі .Я сама лікар і вважаю ,що це не зовсім коректне спілкування та комунікація з пацієнтом .Я дуже розчарована .Зовсім не рекомендую лікаря ЧУБУРОВА М.С.
Александр 09-09-2023 Чубуров Михайло Сергійович - ортопед. Лікар дякую Вам! Клініки, в якій Ви працюєте. Дякую за те що Ви є!Півроку лікувався в одній із приватних клінік від артрозу колінного суглоба. Потрібно було терміново приїхати на нараду, не хотілося там показувати свою кульгавість. Звернувся до Оксфорду медикал на Березняках. Михайло Сергійович протягом двох хвилин визначив у мене розрив мініску без знімків МРТ. Вставив уривок мініска назад. Показали йому знімок. Порадив зробити операцію. Зробили операцію. Але відбулося після операції запалення колінного суглоба. Знову звернулися до Нашого лікаря! В результаті на протязі тижня поставив мене на ноги. Лікарів дуже багато, професіоналів, на жаль, мало! Михайло Сергійович, Ви Професіонал з великої літери. Дякую Вам наш лікар! З повагою, Олександр Анатолійович.
Александр Шкиренко 21-08-2023 Чубуров Михайло Сергійович - ортопед. Лікар дякую Вам! Клініки, в якій Ви працюєте. Дякую за те що Ви є!Півроку лікувався в одній із приватних клінік від артрозу колінного суглоба. Потрібно було терміново приїхати на нараду, не хотілося там показувати свою кульгавість. Звернувся до Оксфорду медикал на Березняках. Михайло Сергійович протягом двох хвилин визначив у мене розрив мініску без знімків МРТ. Вставив уривок мініска назад. Показали йому знімок. Порадив зробити операцію. Зробили операцію. Але відбулося після операції запалення колінного суглоба. Знову звернулися до Нашого лікаря! В результаті на протязі тижня поставив мене на ноги. Лікарів дуже багато, професіоналів, на жаль, мало! Михайло Сергійович, Ви Професіонал з великої літери. Дякую Вам наш лікар! З повагою, Олександр Анатолійович.
Гришина Галина Николаевна 31-01-2022 За последние 2 недели, в связи с травмой полученной при ДТП, пришлось поневоле общаться со многими специалистами. Но только молодой, казалось бы врач Ярослав Сергеевич, оказался самый внимательный и толковый!Люди, я с чистой совестью, рекомендую вам этого молодого врача.
Анна 10-11-2021 Попала на консультацию случайно,выбирая свободного травматолога в этот день. Консультация по поводу осколочного перелома головки лучевой кости (локоть).Михаил Анатольевич внимательно выслушав,все в четкой и понятной форме объяснил .Назначил операцию. Я с первого раза не согласилась.Посетив еще 3 консультации других врачей-травматологов, в других медучреждениях, я вернулась в Оксфорд Медикал к Савчуку Михаилу Анатольевичу. Операция прошла нормально,через сутки выписали.Потом еще месяц гипса и потом реабилитация.На сегодняшний день, после 3-х месяцев после операции , рука по чуть-чуть приходит в норму. Доктор мне очень понравился- внимательный,отзывчивый. Повторюсь,что была и у других,но внутренний голос вернул меня сюда. Большое спасибо. Огромное спасибо хочу сказать и анестезиологу,который вел операцию,но к сожалению не запомнила его имя. Клиника в целом понравилась.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up