Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне видалення пахової грижі

На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.

Пахова грижа – це випинання внутрішніх органів у пахвинний канал. Вона розвивається через ослаблення стінок очеревини. Отже, консервативне лікування є неефективним. Носіння бандажа або пов'язки може полегшити симптоми, але патологія прогресуватиме і з часом призведе до ускладнень.

Операція – найнадійніший метод лікування. В «Оксфорд Медікал» видалення пахової грижі проводять:

  1. Лапароскопічним методом – це мінімально інвазивна операція пахової грижі, яка дозволяє обійтися без розрізу черевної стінки. Для забезпечення доступу до зони, що оперується, на очеревині роблять всього 3 проколи для введення мінівідеокамери та хірургічних інструментів. Таким чином, зменшується пошкодження здорових тканин, мінімізується ризик ускладнень та скорочується період реабілітації. Пацієнт може залишити клініку наступного дня після операції, а через 7-10 днів повернутися до звичного способу життя.

  2. Лапаротомним способом – це операція з відкритим доступом. На очеревині роблять розріз (при двосторонній грижі – два) довжиною близько 10-15 см. Через нього хірург отримує вільний доступ до грижового мішка та внутрішніх органів. Він необхідний при об'ємному випинанні, ускладненні або наявності протипоказань до лапароскопії.

Лапароскопія – це інноваційна щадна методика проведення операцій. Її активно застосовують у провідних клініках світу. Вона підходить більшості пацієнтів за своєчасного звернення за медичною допомогою.

В «Оксфорд Медікал» операції проводять на новому обладнанні експертного класу від найкращих європейських та американських виробників. Для полегшення передопераційної підготовки та реабілітації лікарі використовують протокол Fast Track Surgery. Він дозволяє зменшити біль після операції, дозволити пацієнтові ранній підйом і практично не обмежувати харчування.

Записуйтесь на консультацію до лікаря для проведення діагностики та підбору ефективної терапії. Наші хірурги мають вищу лікарську категорію і знають, як допомогти пацієнтові навіть при найскладніших захворюваннях.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Показання до видалення пахової грижі

Найчастіше видалення грижі виконують лапароскопічним методом. Він застосовується при:

  • прямій паховій грижі – внутрішні органи виходять у паховий канал поза насіннєвим канатиком;

  • косій паховій грижі – внутрішні органи виходять через насіннєвий канатик;

  • комбінованій – у пацієнта є кілька прямих та/або косих гриж.

Така хірургічна операція можлива як за односторонньої, так і двосторонньої грижі. У другому випадку вона є кращою, ніж відкрита, оскільки дозволяє виконати всі маніпуляції, не змінюючи точки доступу. При відкритій операції у такому випадку роблять два розрізи – з лівого та правого боку живота.

Показання до операції з відкритим доступом:

  • великий розмір грижі;

  • опущення пахової грижі у мошонку (пахвинно-мошонкова грижа);

  • утискання;

  • кишкова непрохідність;

  • фіксація петель кишківника у грижовому мішку.

Також її призначають за наявності у пацієнта протипоказань до лапароскопії: порушення згортання крові, тяжкі захворювання серцево-судинної або дихальної системи, гостра печінкова недостатність, шоковий стан тощо.

Важливо! При утисканні грижі або інших ускладнень необхідна термінова операція. Небезпечними симптомами є:

  • гострий біль у животі та в області паху;

  • напруга та спазми;

  • неможливість вправити грижу;

  • затримка сечовипускання та дефекації;

  • нудота та багаторазове блювання;

  • погіршення загального самопочуття.

Як проводять операцію при паховій грижі?

Хірургічне видалення пахової грижі у Києві

Операцію проводять під загальним наркозом, у поодиноких випадках – з місцевою або спинномозковою анестезією. Тривалість складає близько 1,5 години.

При лапароскопічній герніопластиці хірурги роблять на передній черевній стінці 3 проколи, діаметром до 1 см. Через них вводять лапароскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою, та хірургічні інструменти. Щоб збільшити операційне поле, у черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ.

Зображення з лапароскопа передається на екран монітора із багаторазовим збільшенням. Воно дозволяє хірургу виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю.

У ході операції хірург витягує внутрішні органи з грижового мішка та повертає їх у черевну порожнину. Після цього зшиває пошкоджену стінку і в разі потреби встановлює сітчастий ендопротез. Він виготовляється із гіпоалергенного матеріалу, тому не відторгається організмом.

Ендопротез запобігає рецидиву захворювання, оскільки при збільшенні внутрішньочеревного тиску навантаження йде саме на нього, а не на післяопераційні шви та ослаблені тканини.

Після завершення всіх маніпуляцій хірург витягує ендоскопічні інструменти та викачує з черевної порожнини вуглекислий газ. На місця проколів накладає невеликі стерильні пов'язки.

Якщо операція проводиться з відкритим доступом, на черевній стінці роблять широкий розріз. Після цього дістають органи з грижового мішка, вшивають вхідний отвір, встановлюють сітчастий ендопротез і накладають косметичні шви.

Плюси лапароскопічної герніопластики

Лапароскопічне видалення пахової грижі має такі переваги:

  • відсутність розрізів і, як наслідок, шрамів на животі;

  • можливість видалення двосторонньої грижі без зміни точок введення інструментів (при відкритій операції роблять ще один розріз);

  • мінімальний ризик ускладнень грижі та рецидиву;

  • полегшена передопераційна підготовка за протоколом Fast Track Surgery;

  • мінімальний больовий синдром після операції за рахунок знеболювання у місцях проколів;

  • можливість виписки зі стаціонару вже наступного дня;

  • період реабілітації до 1,5-2 тижнів.

Переваги видалення пахової грижі в «Оксфорді Медікал»

В «Оксфорді Медікал» обладнано високотехнологічне відділення хірургії. Завдяки новій апаратурі експертного класу та великому професіоналізму хірургів операції проводять з використанням інноваційних методик. Вони більш щадні, супроводжуються меншим ризиком ускладнень і дозволяють швидше повернутися до активного життя.

Перевагами хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» є:

  • проведення операцій переважно лапароскопічним методом;

  • використання протоколу швидкої підготовки та реабілітації Fast Track Surgery;

  • наявність палат інтенсивної терапії (реанімація), оснащених обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;

  • палати готельного типу для післяопераційного відновлення із цілодобовим медичним спостереженням.

Підготовка до операції та реабілітація

Перед призначенням операції лікар проводить огляд та пальпацію грижі у положенні лежачи та стоячи, а також призначає додаткові обстеження: УЗД та/або комп'ютерну томографію органів черевної порожнини. Безпосередньо перед операцією роблять аналізи крові та електрокардіограму.

Після лапароскопії пацієнту кілька годин потрібно дотримуватися постільного режиму. Далі дозволяють вставати та ходити по палаті. За хорошого самопочуття вже наступного дня його можуть виписати. Період реабілітації зазвичай становить до 10 днів.

Відкрита операція є більш травматичною, тому у перший день сідати або вставати з ліжка не можна. Також слід дотримуватись рекомендованої лікарем дієти. Термін госпіталізації становить від 3 днів, а реабілітації – 2-3 місяці.

У цей час важливо уникати великих фізичних навантажень, підняття ваги, відвідування басейну або сауни тощо. Також слід дотримуватись дієти (зазвичай, виключають продукти, що викликають підвищене газоутворення) та інших призначень лікаря.

Причини пахової грижі та методи профілактики

Привести до розвитку грижі можуть:

  • надмірні фізичні навантаження;

  • регулярний підйом ваги;

  • хронічний сильний кашель;

  • запори;

  • ожиріння;

  • вагітність та пологи;

  • генетична схильність.

Щоб знизити ризик захворювання та рецидиву, фахівці радять вести активний спосіб життя, але уникати надто великих навантажень та частого підйому важких предметів, збалансовано харчуватися та не допускати хронічних запорів, за появі симптомів хвороби, у тому числі варикоцеле, звертатися до лікаря.

Пахова грижа: вартість операції у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість операції з видалення пахової грижі може значно відрізнятися. Вона залежить від методу хірургічного втручання – лапароскопічний або з відкритим доступом, а також форми та стадії захворювання. Лапароскопічні операції зазвичай коштують дорожче, але вони менш травматичні і дозволяють протягом 2 тижнів повернутися до активного способу життя.

Ознайомитися з вартістю лікування грижі в «Оксфорді Медікал» можна тут. Для уточнення ціни з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей записуйтесь на прийом до лікаря.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного видалення пахової грижі

Що таке пахова грижа?

Пахова грижа – це захворювання, яке проявляється випинанням внутрішніх органів (найчастіше кишківника і сальника) через ослаблену черевну стінку у пахвинний канал. Найчастіше розвивається у чоловіків, але може виникати і у жінок.

Як виглядає пахова грижа?

На ранній стадії пахова грижа виглядає як припухлість або невелике випинання органу. Вона має овальну або круглу форму. Під час фізичних навантажень, кашлю, натужування може збільшуватись у розмірі. За появи подібних симптомів слід звернутися до хірурга. Без лікування грижа може збільшуватися та призводити до небезпечних для життя ускладнень.

Як лікувати пахову грижу?

Лікування грижі проводять оперативним шляхом, оскільки бандажі та пов'язки дозволяють полегшити симптоми, але не усувають захворювання. Під час операції хірург вправляє грижове випинання, ушиває пошкоджену стінку і за необхідності накладає сітчастий ендопротез. Операцію виконують малоінвазивним лапароскопічним методом або через відкритий доступ.

Для запису на консультацію до лікаря в «Оксфорд Медікал» у Києві телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
  • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
  • член Асоціації хірургів України
  • член Національної асоціації онкологів України
  • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
  • Кандидат медичних наук.
  • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
  • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
  • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
  • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
  • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
  • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
  • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
  • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
  • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
  • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст

відгуки




Ольга 30-11-2024 ВІКТОР ВІКТОРОВИЧ,дякую за чуйнусть,доброту,щирість,прфесійність,просто за людяність.Таких лікарів в наш час рідко можна зузтріти.В перші хвилини консультації я повірила Вам.З початку дня консультації і до операції Ви були зі мною на зв'язку 27/11/24р операція пройшла успішно.Дякую,дякую,дякую.Вам здоров'я і подальших успіхів та добрих подяк від пацієнтів.
Олександр 30-11-2024 Лікування проходив у клініці на Березняківській.Тільки позитивні враження:організація, відношення,результат,навіть адекватне реагування на нервових пацієнтів.Особлива вдячність урологічному відділенню і особисто Когут Віктору Вікторович.Після моїх довгих походів по муках інакше нашу медицину неназвеш ,це єдиний врач якого можу сміло рекомендувати.Дякую всьому відділенню.
Єлизавета 11-11-2024 Дякую Вам за прекрасний сервіс ✨✨✨✨✨Дуже задоволена лікуванням!!!
Христина 10-11-2024 Спочатку зробила операцію, потім почитала про лікаря. Мені пощастило. Дякую за професіоналізм і людяність в одному лікарі. Дуже рада, що потрапила до вас.
Інна 09-11-2024 Дякую Віктору Вікторовичу за проведене оперативне лікування, чуйний та уважний лікар, професіонал своєї справи! Щира подяка і рекомендація!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up